Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Pirms 48 minūtēm , osscar teica:

parādījās kaut kāds widgets taskbārā ar laika apstākļiem un ziņām.

Tas pats šorīt. Arī mazliet pačakarējos, jo pašā widgetā iespējas to izslēgt neatradu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

celsijus atradu - vajag uzklikšķināt  uz tiem "grādiem" tur iur C/F

 

bet nu konkrēts bloat tā štelle...man patiktu tikai laika ziņas, bet to ziņu fīdu nevar izslēgt...kā diseiblo publisherus..liek tik jaunus...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tas ir skaidrs..tikai tur loģikas nav...kapēc pašā vidžetā viņu nevarbizslēgt. Tas risinājums ir čerez ž...

 

Ja jsu defaultā ieslēgts

Tur jāgooglē lai saprastu kā viņu izslēgt

Link to comment
Share on other sites

Naherizēt un aizmirst. Vienreizējs pasākums.

Tač svaigi instalētā W10 visus tos sākotnēji sakrāmētos vidžetus arī naherizē ne caur vidžetu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nē tāds mazs laika vidžets man patiktu..linuxī ir tādi..taskbarā...ber ne jau ar tām ziņām komplektā ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 1 stundas , osscar teica:

mazs laika vidžets

vidžet launčers tak microsoft storē ir

Link to comment
Share on other sites

Paskaties pa logu un secini kas par laiku gaidāms, termometrs logā arī nemaksā kosmosu.

 

Radio LR1 arī var ieslēgt 5 min pirms pilnas stundas, tad visu par gaidāmo laika apstākli pastāstīs.

 

Link to comment
Share on other sites

Gribēju šo it kā uzspiesto figņu ieslēgt - nav. Labi ka tā :) 

Tāpat kā gadgetus izmantoju https://8gadgetpack.net/  pieejamos. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , soks teica:

Paskaties pa logu un secini kas par laiku gaidāms, termometrs logā arī nemaksā kosmosu.

 

Radio LR1 arī var ieslēgt 5 min pirms pilnas stundas, tad visu par gaidāmo laika apstākli pastāstīs.

Neviens no tiem nepateiks, kāds laiks gaidāms nākamajā naktī, rītā.

Termometri vispār ir visai bezjēdzīgi - ārā knapi +10°C, rāda virs +30°C, ja vien nenoliek kaut kur ziemeļos - nu tur, kur logu tā īsti nemaz nav.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Termometri vispār ir visai bezjēdzīgi 

Nieks vien palicis; jāuzraksta pāris zinātniskās publikācijas un jāiesniedz Nobela prēmijas komisijai. varbūt paveiksies.

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja noliek termometru saulē, tad ganjau arī uzsilst no 10 uz 30 grādiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Termometri vispār ir visai bezjēdzīgi

Kas? Tikai tāpēc, ka W10 tāskbārā laika ziņu vidžetiņš parādījies?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@vvv, man vēl vecā W10 versija :D Parasti iztieku ar yr.no telefonā, ir arī bookmarks uz windguru.cz (gookmarks firefoxī, kurš tiek darbināts caur W10!).

 

@AndrisBB, nav jau baigi daudz variantu, ja logi ir pret dienvidiem, rietumiem :D Kas interesanti - tas termometrs rāda absurdi daudz pat tad, kad saule termometram vēl nemaz netrāpa, bet trāpa apkārt esošajām virsmām.

Link to comment
Share on other sites

Telefonā vai datorā tu redzi temperatūru no tuvākās meteostacijas vai kā tur tas pareizi saucas... Ja vajag zināt temperatūru pie tava loga, tad ne telefons, ne dators nepalīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 23 minūtēm , binary teica:

nav jau baigi daudz variantu, ja logi ir pret dienvidiem, rietumiem

Tādos gadījumos tak ieliek tos termometrus kautkādās kastēs un pat ventilatorus pieliek (tas gan laikam vairāk putekļus un piesārņijumu mērīt). Pilns internets ar Weather Station projektiem.

 

Īstenībā jau pirms pāris gadiem strādāju kompānijā, kas specializējas instrumentos priekš temperatūru, piesārņojumu, trokšņa, vibrāciju utt mērīšanā un tā visa analizēšanā, tā ka var visu webā real-time redzēt. Parasti klienti bij visādas celtniecības firmas utt, jo tur ir vesela virkne ar regulējumiem, cik daudz kopējā trokšņa un vibrācijas viņi drīkst pa dienu saražot. Diezgan interesantas problēmas dažreiz bij. Kā dabūt tos datus ārā no tuneļiem o rok priekš metro Londonā utt.

Ai tur vesela zinātne,  bet nu doma tāda ka termometrs jāizolē.

Link to comment
Share on other sites

@raiviic,

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Parasti iztieku ar yr.no telefonā, ir arī bookmarks uz windguru.cz (gookmarks firefoxī, kurš tiek darbināts caur W10!).

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Priekš pilnīgākajiem datortārpiem (iespējams ka darbojas arī uz Win 10):

curl wttr.in/Bristol

 

Screenshot from 2021-05-13 13-39-05.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau labs piemērs ir termometrs automašīnā, rāda diezgan precīzi, auto ir ēnā vai saulē, motors karsts vai auksts...

Pirms 50 minūtēm , AndrisBB teica:

doma tāda ka termometrs jāizolē

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Un cik labi tas termometrs ir izolēts no automašinas? (tas kurš iebūvēts, nevis ebaya brīnums)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Vai tad tagad var nopirkt auto bez tāda? Par ebaja brīnumiem neko nezinu.

Teikšu godīgi, kad 90-tajos īpašumā nonāca pirmā mašīna ar āra temperatūras sensoru, biju visa skeptisks, kad izrādījās, ka diezgan ticami nolasa ārējā gaisa t, neko citu man arī vairāk nevajaga.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu, neesu pētijis kāds izskatās termometrs, kas nāk iebūvēts, tapēc jautāju. 

Skatijos nesen EEVBlog video yūtūbā, kur jauc ārā g-shok pulksteni. Rur tas sensors pilnībā atdalīts - iekapsulēts, lai rokas temperetūra neietekmē mērījumus. Manam pulkstenim gan tie mērījumi pilnīgs bezsakars.

 

Ar ebeya brīnumiem es domāju tos ko uzliek uz paneļa un iesprauž piepīpētājā. Domāju ka diezko neatšķiras no tiek ko noliek aiz loga - saulē.

Bet nu ja ja tā dienvidu pise tik ļotio traucē un temperatīras atšķiras pa 20 grādiem, tad tak var uzlikt jumtiņu vai kautkādu plāksni aiz termometra, lai saule teši neuzsilda viņu. Ganjau ka tad mērījumi būs tuvāk patiesībai. 

 

Link to comment
Share on other sites

Par ko ir šis stāts - mājas lietotājam nav svarīgi, ja termometrs drusku melo, galvenais, ja ārā ir krietni plusi, nerāda pamatīgus mīnusus un otrādi.

Lai gan bez gaisa t, lai zinātu, kā ģērbties, svarīgs ir arī vēja ātrums, mitrums un citi faktori.

Pieļauju, ka auto iebūvētais arī ir labi izolēts no paša auto, cik esmu salīdzinājis ar labu un drošu termometru, kļūda ir bijusi ne vairāk kā 0.5/1.5 grādu pēc Celsija robežās, ar Fārenheitu un Reomīru starpība ir drusku lielāka, bet tas nav būtiski.

Link to comment
Share on other sites

Vajag klausīsiets Tomu Brici. Tad nevajadzēs nekādus termometrus.

Link to comment
Share on other sites

Ir tāda lieta, kā sloškāts: izbāz pa logu - ja sauss, nelīst, ja slapjš, līst, precīzāks par Brici. Ziemā demonstrē sasalstošo lietu.

 

Par windows10 tēmu, šodien arī man bij uzlicies tas kumulatīvais apdeits, neko jaunu vizuāli nemanu, varbūt zem "kapota" kas izmainījies, bet tā viss, kā ierasts.

Link to comment
Share on other sites

Atceramies - šeit ir runa par Win 10! 😉 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , aoma teica:

bet tā viss, kā ierasts.

Ar nekādas izmaiņas, laika ziņu vidžets piesprausts taskbārā un nekādas ziņas tikai laika prognoze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Man viens W10 stāv uz virtuālās mašīnas. Tā teikt izmēģinājumiem. Oficiāli pirkts e-līcī😁. Šim defaultais pārlūks ir palicis edge. Šodien šamais nometis youtube adblokeri un ublock. Tipa... "šie paplašinājumi satur ļaunprogrammatūru"😁. Skaidrs, ka satur! Tik ļauna, tik ļauna - novāc visus sūdus no lapām 😁.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 10 stundām , Jurkins teica:

Man viens W10 stāv uz virtuālās mašīnas. Tā teikt izmēģinājumiem. Oficiāli pirkts e-līcī😁. Šim defaultais pārlūks ir palicis edge. Šodien šamais nometis youtube adblokeri un ublock. Tipa... "šie paplašinājumi satur ļaunprogrammatūru"😁. Skaidrs, ka satur! Tik ļauna, tik ļauna - novāc visus sūdus no lapām 😁.

Vakar pamanīju, ka vecāku kompī Defenders bij karantīnā ielicis qBittorrent kā "Potenciāli nevēlamu aplikāciju" :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Savulaik kaut kāds antivīruss, vairs neatceros kurš, par visu varas makti gribēja nokost, manis paša, iekš Delphi7 rakstītās programmiņas, manu dzelzīšu darbināšanai. Vispār, ja ir labs antivīruss, tad, lai visu sačakarētu, vīrusus nemaz nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , M_J teica:

iekš Delphi7 rakstītās programmiņas

Nortons noteikti gribēja.

 

Bet vispār kopš w7 vairs neesmu iesprindzis par antivīrusu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , kreizā Kāja teica:

nav padsmit gadus un neko, viss sveiks, vesels

Īstenībā, kad bija xp, mājās bija tikai 1 dators, tāpēc mīļā miera labā... un vispār šamais dabūja pastrādāt, kad meitas bija pie datora😁. Toreiz lietoju symantec corporate edition (pirātisko protams😁).

Bet jau w7 mājās parādījās 4 un tad 5 datori, visiem bija tikai defenders, reiz pat nācās vienam nest nost makafiju. Un ar w10 vispār var neiespringt. Iespējams (noteikti), ja kāds profesionālis mērķtiecīgi gribēs darīt slikto darbu, gan jau ir visādi bekdori un defenders neko nelīdzēs, bet profesionālim ko te meklēt? Cik esmu saskāries  (tas gan bija sen, tagad nenodarbojos ar to) ar vīrusainiem datoriem, arī w7, tad stāsts parasti triviāls - "nesapratu, kas tas par e-pastu" vai "gribēju pliku Veru Brežņevu apskatīt" (pilnīgi reāli... viens prokurors 😁).

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Kādreiz školā puiku starpā bij lielā plēšanās, kuram nu labāks AV. Vienam Kasperskys, citam AVG, man NOD32 bij topā. Savulaik pat 1gadīgā Panda kaut kādam HW nāca līdz, to ar paprovēju. Tagad pie kājas. Ja prāta nav, AV neglābs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

man šķiet, ka AV mājās kopš XP laikiem neesmu lietojis.. nu kā atsevišķu programmatūru. Darbā jā, pat mūsdienās symantec ir.. bet nu.. tur kā salikts, tā salikts, dzīvi netraucē. Pareizi rūkts.. ja prātiņa nav, nekāds AV nepalīdzēs :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ir laiki pienākuši… Un pat nav atvērts nekas lieks (nu ja neskaita 2x skype un 1x ms teams :D).

image.png.37938c50dca3648e3b57c0dc05c9d620.png

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.07.26. , 21:40, raivix95 teica:

puiku starpā bij lielā plēšanās, kuram nu labāks AV

Bija pat klīniski gadījumi ar vairākiem AV 🤣. Un tad šie plēsās savā starpā.

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Nu ir laiki pienākuši

Vismaz zini, ka rams godīgi atstrādā savu cenu.

Link to comment
Share on other sites

A cietais kāds ? HDD vai SSD. Man ir aizdomas , ka tas W10 , ja SSD lieko no atmiņas cenšas nomest uz SSD.  Vismaz no pieredzes, kad HDD nomainiju uz SSD paziņu kompim, kam atmiņas ne pārāk, kompis sāka , vienkārši, ''lidot''. Es tur pārāk nepētīju, jo nebija laika, bet šis vairāk nedomāja par jauna iegādi. Es saprotu, ka iestartēšnā SSD dod  baigi labu rezultātu, bet nebiji domājis ka arī strādājot tāds labums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...