Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja var tā precīzi bez īpašas iedziļināšanās pateikt ka darbs būs izpildīts 3 dienās un maksās X eiro, tad nu kāda tur programmēšana, vairāk standarta koda un risinājumu copy/paste.

Tā viņš ir. Automehāniķim kaut gadās ierūsējušas skrūves un kāds praktiskā letiņa kolhozs, par ko iesmiet. Developerim tāda jautrība izpaliek.

Link to comment
Share on other sites

 

Man jau arī šausmīgi nepatīk tas Ubuntu un viss kas ar to saistīts, vienu brīdi pat likās ka esu pārāk kruts un tagad lietošu visur Arch/Manjaro utt, bet kad sanāk pāris reizes tā smagi apdedzināties, tad nākas vien norīt to kumosu un pieturēties pie tiem pašiem Ubuntu veidīgajiem, jo tas ir tas ko lielumlielā daļa lieto. 

Pats sev jau var panākt to ka viss darbojas, bet ja nedarbojas uz klienta kastes, tad tā jau ir problēma.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tieši tādēļ lietoju GNU/Linux Mint, jo lielākā daļa softa darbojas jau uz svaigi uzliktas sistēmas. Mazāka noņemšanās kā ar Debian.

Link to comment
Share on other sites

Debian ir drusku par sarežģītu iesācējiem, lai gan pēdējie laidieni ir par kārtu humānāki, Ubuntu - pokemoniem, Mint, lielisks aizstājējs logiem, ja vien nevajag specifisku, profesionālu softu. Uz virtualkas ik pa laikam paspēlējos.

Vai kādu auto diagnostiku ar uz šiem var uzlikt?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man te savajadzējās atrast veidu, kā uz Linux palaist kādu aplikāciju un norādīt viņai "custom clock", nemainot sistēmas laiku. Nu, teiksim, palaižu viņu 24.11.2020 12:11, bet aplikācija "domā", ka ir 18.03.2018 11:34. Izrādījās, kaut ko tādu vieglāk sagooglēt priekš sistēmas, kas ir šā topika galvenais apspriešanas objekts (t.i., priekš Windows), jo uz Linux visos sagooglētajos resursos ir jautājumi un atbildes par tik elementāru lietu kā timezone norādīšanu.

 

Bet nu neko, beigās tomēr sanāca atrast arī priekš Linux (bet tikai pateicoties tam, ka bija atrasts priekš Windows)…

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tad visas ierastās @binary ir problēmas ir par to, ka lietas uz Linux nav tāpat kā uz Windows un viņš nemāk sagooglet.

Sanāk ka Linux vainīgs :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu tas jau tas par ko tu parasti čīksti, ka kautko nevar atrast Linuxā, jo nav tāpat kā iekš Windows :D

Uz Ābloa ar nav tākā uz Windows, bet kautkā visi dzīvi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Neaizmirstiet - šī tēma ir par Windows 10. Pieturēsimies pie tēmas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu tas jau tas par ko tu parasti čīksti, ka kautko nevar atrast Linuxā, jo nav tāpat kā iekš Windows :D

Kaut ko jau var - rakstīju tak, ka visus atrastajos resursos bija aprakstīts, kā nomainīt timezone :D Turklāt visdažādākajos veidos!

Un nē, iemesls ne tuvu nav "jo nav tāpat kā iekš Windows". To nu tu pats te piedzejoji un piešuvi man.

Link to comment
Share on other sites

Par tēmu: w10 laikam būs sasniedzis brieduma gadus, pārdesmit kastēm nomainīju HDD pret SSD, sistēma uzliekas dažās minūtēs, viss strādā out of box, patīkami, cilvēki apmierināti, sen nebija dators tā lidojis, pat kad tika pirkts jauns.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

atrastajos resursos bija aprakstīts, kā nomainīt timezone

Linuxā reizēm ir atrāk "uzlikt Linux domājamo cepuri", nekā kautko sagūglēt.

 

Ja pieņem, ka lai programma dabūtu sistēmas laiku viņa vainu to darīs caur system callu uz Kerneli (libc vainu kāda cita valoda), vainu to nolasīs no kautkāda faila (uz Unix viss ir faili). Maz ticams ka kernelis zin kautko par timezonām (vairāk iedos RTC vai Kerneļa run laiku), tad atliek tikai kautkāds fails.

 

Paņemam strace date un redzam ka viņš lasa /etc/localtime

 

....
openat(AT_FDCWD, "/etc/localtime", O_RDONLY|O_CLOEXEC) = 3
fstat(3, {st_mode=S_IFREG|0644, st_size=3678, ...}) = 0
fstat(3, {st_mode=S_IFREG|0644, st_size=3678, ...}) = 0
read(3, "TZif2\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\10\0\0\0\10\0\0\0\0"..., 4096) = 3678
lseek(3, -2338, SEEK_CUR)               = 1340
read(3, "TZif2\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\0\10\0\0\0\10\0\0\0\0"..., 4096) = 2338
close(3)                                = 0
....

 

Apskatam uz kurieni ved tas fails un mistērija atrisināta

 

andris@andris-Precision-5510:~$ ll /etc/localtime 
lrwxrwxrwx 1 root root 33 Aug 26 16:11 /etc/localtime -> /usr/share/zoneinfo/Europe/London

 

Tātad, lai iemānītu šai programmai citu laiku, nākas aizvietot lasīšanu no tā faila, ko arī pa lielam tā libfaketime dara.

 

Link to comment
Share on other sites

Zini, man pie kājas, no kāda faila tur kaut kas lasās. Man vajag tūli, kurš tos callus pārķers un piekoriģēs rezultātu (turklāt tūli, nevis "algoritmu", jo pats to neplānoju taisīt). datefudge arī to tīri labi pieprot. Teorētiski Time::Fake Perl modulis arī derētu, bet tas nelien pārāk dziļi Perlā, var gadīties negaidīti side effecti, tāpēc labāk datefudge (nu vai tas faketime). Tālāk jāsaprot, kurš no viņiem vieglāk pieejams uz centos 7/8, bet tā jau tāda sekundāra "problēma".

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Maz ticams ka kernelis zin kautko par timezonām

Zini, tās laika zonas man arī kaut kā pie kājas. Par tām es neko necentos atrast. Ar to problēma ir kaudzei citu Linux lietotāju.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Aizvāciet, moderi, korvalolu, betons ir ticis pie interneta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Man vajag tūli, kurš tos callus pārķers un piekoriģēs rezultātu

Var jau uzrakstīt mini GUI prieks tiem pašiem faketime vai datefudge, padarot mazliet lietotāj draudzīgāku, bet nu pielietojums visdrīzāk ir tik rets, ka lietotājam parastajam visdrīzāk 100 gadus nav vajadzīgs, bet programmētāji, testētāji vai sisadmini visdrīzāk tāpat lietos komandrindas variantu, tapēc tāds bezjēdzīgs pasākums.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tu esi aizmirsis, jeb pārāk jauns, un tāpēc  nezini, ka komandrinda bija datoru sākums, un tikai GUI pielietošana kompjūteru padarīja pieejamu plašām tautas masām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , AndrisBB teica:

Var jau uzrakstīt mini GUI prieks tiem pašiem faketime vai datefudge, padarot mazliet lietotāj draudzīgāku, (..)

Lai nu ko, bet GUI man tur noteikti nevajag :D

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2020 at 11:41 AM, raiviic said:

Ja tu, pingvīna sektant, kaut cik sekotu manai info, tad sen zinātu, ka man ir gan legāls Win, gan Adobe produktu abonements, jo tavs pingvīns, diemžēl joprojām nevar piedāvāt lietojamu alternatīvu.

 

Tev ir legālais Windows, bet lielākai pārliecinoši daļai tiek uzstādīti lauztie Windows un lauztie Photoshopi (kuri viņiem, starp citu, nebūtu īsti vajadzīgi, taču ņemt un apgūt darbu iekš GIMP mēs esam par slinku) un citas lauztas programmas (pat lauzti antivīrusi). Un šitāda b**shita dēļ tiek apdraudēti gan tā paša lietotāja dati, gan citi Interneta lietotāji, jo viņš nezinot izplata vīrusus.

 

Ja Tev vajag Windows, lieto to; godīgi sakot, nekam citam kā darbam kādā spec programmā Windows arī neder. Bet diemžēl liela daļa datoru lietotāju, kas strādā zem Windows, lieto lauztus produktus.

  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mateushs teica:

lielākai pārliecinoši daļai tiek uzstādīti lauztie Windows un lauztie Photoshop

Šitas jau sen kā nav taisnība. Jau gadiem Windows pavisam legāli var ielādēt no Microsoft lapas un lietot bez ierobežojumiem. Lielais vairums lietotāju pērk datorus ar jau iekļautu Windows licenci. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Mateushs teica:

bet lielākai pārliecinoši daļai tiek uzstādīti lauztie Windows un lauztie Photoshopi

O, jā, bet Linux neckbeardi ir svēti, tie ziedo patversmēm, stāda kokus un dzirdod vārdu "torrents" sauc policiju... un tāpēc viņiem nav naudas, viņi brauc ar velosipēdiem un viņu naskuj notriec mašīnas. 

Morāle - es labāk esmu dzīvs, zaglīgs Windows lietotājs, nekā svēts, bet notriekts neckbeards.

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja datoru lieto visādai huinjai, tad jau vienalga, bet kautkam svarīgam, tad gan jāsāk domāt vai ir vērts riskēt ar visiem tiem krakotajiem variantiem.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

nekam citam kā darbam kādā spec programmā Windows arī neder.

Gudrs Tu neesi.😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , AndrisBB teica:

kautkam svarīgam, tad gan jāsāk domāt vai ir vērts riskēt ar visiem tiem krakotajiem variantiem.

Tāda statistikas, cik nopietnie darītāji strādā ar krokotu w, ir tikai Tadeušam, tfu Mateušam.

Bet nav jau vajadzības neko krakot. Tad kas ļauns var notikt? Ļaunākais 😁, kas var notikt - nākties nopirkt licenci.

Link to comment
Share on other sites

Ar krakotajiem jau viskautkas var notikt. Ja lieto savu laptotu visus SharePointus, uzņēmuma un klientu VPN utt, tad kas to lai zin kas var notikt un kas var tikt sajāts.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mateushs teica:

nekam citam kā darbam kādā spec programmā Windows arī neder

Beidzot tu uzrakstīji PRECĪZU Linux definīciju :biggrin:. Protams, nav runa par serveriem.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

shadow118
2020.11.27. , 13:07, ruukjis teica:

O, jā, bet Linux neckbeardi ir svēti, tie ziedo patversmēm, stāda kokus un dzirdod vārdu "torrents" sauc policiju...

Runājot par torrentiem, kā legāls to pielietojums bieži tiek minēta tieši Linux lejuplādēšana :D

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2020 at 3:58 PM, raiviic said:

Beidzot tu uzrakstīji PRECĪZU Linux definīciju :biggrin:. Protams, nav runa par serveriem.

 

Tieši tā; Windows nekam citam neder kā vien darbināt uz tā programmas, kuru nav uz Linux. Savādāk izmantot sistēmu, kura, salīdzinājumā ar Linux, ēd datora resursus un nav droša, es neredzu nekādu jēgu. Man mājās uz viena no datoriem ir Windows; kad sievai vajag MS Office darbam izveidot kādu dokumentu, tas tiek ieslēgts. Pārējā laikā tas pats dators tiek darbināts ar Linux, jo uz Linux ir viss, kas ir vajadzīgs datora lietotājam + nesalīdzināmi augstāka drošības pakāpe.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2020 at 2:25 PM, Jurkins said:

Tāda statistikas, cik nopietnie darītāji strādā ar krokotu w, ir tikai Tadeušam, tfu Mateušam.

 

Problēma ir tā, ka lielākā daļa datora lietotāju nav nopietni darītāji. Var runāt par to, ka ofisos lieto oficiālo Windows un programmas, bet lielākā datoru lietotāju nav uzņēmumi, bet gan vienkāršā tante vai okulis, kas neko no tā nesaprot, neiedziļinās un ir dikti priecīgi, ka viņiem tiek "uzlikts" Windows, programmas un "viss iet". Un tādiem parasti kāds mājas iemītnieks, kas no jūtūba un citiem resursiem ir iemācījies "instalēt datoru", lejupielādē uzlauzto Windows, antivīrusu un citas programmas, un sainstalē tās. Un tad viņi arī citiem piesakās "uzinstalēt datoru". Un tad ir tā, ka tiek zaudēti dati un veidoti botu tīkli, kas, botiem pašiem nezinot, uzbrūk serveriem.

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Mateushs teica:

lejupielādē uzlauzto Windows, antivīrusu un citas programmas, un sainstalē tās. Un tad viņi arī citiem piesakās "uzinstalēt datoru". Un tad ir tā, ka tiek zaudēti dati un veidoti botu tīkli, kas, botiem pašiem nezinot, uzbrūk serveriem

 Pie sliekšņa ir 2021, botneti dzīro Linux un IoT.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mateushs teica:

Tieši tā; Windows nekam citam neder kā vien darbināt uz tā programmas, kuru nav uz Linux.

To tu no savas necilās pieredzes? Pasaulē ir simtiem miljonu cilvēku, kuru kopējā pieredze ir krietni vērtīgāka un objektīvāka, un, kas pats galvenais, pilnīgi pretēja tavam viedoklim.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ir jau kaut kādi Linux topiki pieejami, nevajag pat neko jaunu taisīt. Bet jā, nav skaidrs, kāpēc tie lielie Linux "aizstāvji" vandās pa Windows topiku, kamēr Linux topiki stāv miruši.

  • Atbalstu 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Kad tik kas nenotiek

 

Acīmredzot neesi strādājis vietās, kur pat personīgo USB flašku nevar ienest :D

 

Just now, binary teica:

kamēr Linux topiki stāv miruši.

Linux topikos ir harmonija, nav par ko kasīties :)

 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
Pirms 17 minūtēm , binary teica:

Nu ir jau kaut kādi Linux topiki pieejami, nevajag pat neko jaunu taisīt. Bet jā, nav skaidrs, kāpēc tie lielie Linux "aizstāvji" vandās pa Windows topiku, kamēr Linux topiki stāv miruši.

Kas tur nav skaidrs? Ja ko pajautasi par Linux, tiesham ko nestandarta, kas nav out of the box, tad neko vairak par mekle google neko nesanjemsi. Saks izplust visadas muljkjibas, ka Linux distributivs ne tads, tad versija ne tada un risinajumu nesanemsi nekadu. Tapec labak tur nav verts ko jautat.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vakarnakt kaut kāds crash sanāca. Pēc restarta uz zilā ekrāna parādījās info par to, ka notiek upgrade. Pēcāk dabūju šādu:

image.png.3bf8ebd3f5ca91d7fbfcf18265235172.png

 

Tas Windows, šķiet, nesaprata savu kļūdu, jo šodien atkal saka šādi:

image.png.0abb0171d92858a4d4637e9238d744f1.png

 

Pat negribas pārbaudīt, ar ko tas beigsies :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@ieleja

Mistērija ir: kāpēc macOS to dara ilgi un intensīve, jo, teorētiski, uz tās pašas Unix bāzes jau vien ir.

Win tas notiek ilgi, jo windows nodarbojas ar tādu šamanismu kā reģistra izmaiņas, failu rediģēšana, servisu raustīšana un hvz kas vēl. Ja palas winupdate logu, tur mati taisni, es kaut kādu neveiksmīgu updeitu gadījumā esmu mēģinājis - nu nah - vieglāk Windu pa jaunam uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, tas atkarīgs no datora lietošanas regularitātes. Neesmu saskāries ar ilgiem W10 apdeitiem. Datori dien dienā tiek darbināti, apdeiti lielākoties fonā savelkas, sainstalējas, kaut kādiem apdeitiem paprasa restartu... Nezinu, kā būtu, ja datoru lietotu pa retam.

Protams, gadās apdeitu dēļ, ka kaut kas ne tā, man pašam, ir bijis dažas reizes. Biedri arī ir komentējuši, tad printeri nedarbojas, tad vēl kaut kas.

Kopumā, nevaru teikt, ka man apdeiti ir kas traucējošs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , ieleja teica:

kas vienmēr izbrīna, Windows updates notiek ilgi un intensīvi

Viena no lielākajām problēmām ir tā ka retu reizi ieslēdzu to Windows uz virtuālās kastes un man liekas ka nav ne reizi bijis tā ka kautkas nav jāapdeito, kas faktiski viņu padara nelietojamu (tieši tad kad man viņu vajag lietot, jo tapēc jau ieslēdzu).

Un tad sākas problēmas ar brīvo vietu, to ar viņam gribas daudz. Izskatās ka 80GB vairs nav pietiekoši, lai jēdzīgi varētu updeitoties, bez kautkā dzēšanas vai tīrīšanas. Beigās sanāk ka paiet pus diena, lai palaistu kautkādu utīliju, kura man vajadzīga uz 15 min :D

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...