Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Pirms 30 minūtēm , Mateushs teica:

Es vienam cilvēkam uzinstalēju MX Linux, un viņš par to ir vienkārši sajūsmā; viņš nemaz nezina, ka sistēmā tiek uzstādītas deb pakas,

te jau ir tā lieta, ka vairumam lietotāju ir komplektā ar linux vajadzīgs cilvēks kas viņu uzinstalē, visas lietas sakārto un uz jautājumiem atbild.

(starp citu, man ar - neatteiktos no kāda kas uzliktu uz veca lūžņa 32bitīgu ubuntu servermodē un saliktu visas pārējās vajadzīgās figņas)

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Re seit istais dators istiem linux pi#*+siem Mateushiem. Tu tachu esi ists guru. Saviem lietotajiem ari noteikti iesaki.

 

 

 

 https://youtube.com/watch?v=nidnvlt6lzw

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Formāli pietrūkst arī Windows 8, bet toties Windows 2000 jeb NT 5.0 ir daļēji nevietā, jo tā bija serveru/profesionālā OS tāpat kā NT 3.1, 3.5 un 4.0. Windows 2000 paralēlā consumer OS bija Windows ME. Pirmā OS, ar kuru DOS bāzēto sēriju likvidēja un abas versijas izlaida uz NT sistēmas bāzes, bija NT 5.1 jeb Windows XP. Windows Vista (NT 6.0) dot nulle punktus ir tā kā dumji, jo Vista SE Windows 7 (NT 6.1) ir kvalitatīvākais Windows kāds līdz šim bijis un ar NT 6.x radīto platformu lietojam arī šodien, tikai mārketinga debiloīdi izdomāja, ka pēc NT 6.3 nāks NT 10.0 versija.

 

Bet vispār kas tas par absurdu grafiku un vēl bez skaidrojuma?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tur jau tā lieta - vai nu liekam visas, vai ņemam ārā Windows 2000. Bet Windows 95 un 98 esamība grafikā norāda uz to, ka grafiks ir domāts par consumer versijām.

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

3.1 vēl nebija īsti lietojama, 3.11 for Workgroups jau mazliet labāka. 2000 varēja pārtaisīt par serveri nomainot pāris registry ierakstus. Tie gan bija aizsargāti pret nomaiņu, bet bija vairāki varianti  kā to apiet. Esmu izgājis cauri visam šim gļukodromam sākot no 3.11 for Workgroups, izlaižot NT 3.5, ME, Vista. Dīvinā kārtā vizmāzāk sanācis njemties ar 7, manā saimniecībā tikai 1 gab bija uz neilgu brīdi, kurš tika uzapgreidots uz 10 Pro. 10 turpina m$ tradīcijas, visādu gļuku pietiekami, ieskaitot BSOD. Jā, variet arī mani saukt par trako, bet jau gadus 15 visa dožu saimniecība tiek administrēta no Linux. Jā, un XP bija baigs mēsls.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Inspektors Caps teica:

vēl bez skaidrojuma?

Skaidrojums ir pašā grafika augšā - "Number of Windows". Kā vēl vienkāršāk paskaidrot?

 

Izskatās ka grafiks daudziem izsauc sitēmas kļudu :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/17/2020 at 9:30 AM, ervie said:

te jau ir tā lieta, ka vairumam lietotāju ir komplektā ar linux vajadzīgs cilvēks kas viņu uzinstalē, visas lietas sakārto un uz jautājumiem atbild.

(starp citu, man ar - neatteiktos no kāda kas uzliktu uz veca lūžņa 32bitīgu ubuntu servermodē un saliktu visas pārējās vajadzīgās figņas)

 

Lielākai Windows lietotāju daļai ir tas pats; viņiem vajag kādu, kas uzinstalē viņiem sistēmu, saved to kārtībā un atbild uz jautājumiem. Tieši tas pats.

 

 

On 7/17/2020 at 9:18 AM, Jurkins said:

Man W nevajag vienkāršu progrmmu ar grafisko saskarsni, lai instalētu programmas?.

 

p.s. nē, man nav nekas pret linuksiem, vienkārši ārkārtīgi uzjautrina "mateuši".

 

Viennozīmīgi ložņāt pa dažādām saitēm un torrentiem, meklējot nepieciešamo softu (kas bieži ir uzlauzts) ir ērtāk par programmu, kas ļauj visu uzstādīt ar dažiem peles klikšķiem. Ģeniāli, leģendāri vienkārši! No Tevis nāk nevis domas, bet pērles vienkārši :D:D:D 

Labots - Mateushs
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Saproti, dīvainīt, ka visiem nebūt nav vaļasprieks ne meklēt un instalēt dažādas programmas torentos ne arī ar programmu ar ērtu grafisko saskarsni.? Un saproti vēl vienu lietu, ka Tu ar savu revolucionāro degsmi linuksa popularizēšanā nodari vairāk ļauna nekā laba.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Mateushs teica:

meklējot nepieciešamo softu (kas bieži ir uzlauzts) ir ērtāk par programmu, kas ļauj visu uzstādīt ar dažiem peles klikšķiem.

Varētu tev, dīvainīt, piekrist, ja vien būtu tās programmas, ko uzstādīt. Nu kāda jau ir, bet ne visiem darbiem. Savukārt priekš Win visu var dabūt no ražotāja un uzinstalēt tiešām pat mājsaimniece, pankūkas cepot.

Un jā - neticēsi, bet nesen pēc kārtējā Mint apdeita - kas to būtu domājis - saka, ka ka kaut kas no jaunumiem strādās tikai pēc restarta :D:D:D .

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Gribu padalities ar savu pieredzi - nomainot darbu un atbrivojoties no vajadzibas pec specifiskiem Win only softiem, single boot Linux uzliksana bija viena no pirmajam lietam ko paveicu un atpakal neesmu skatijies. Var teikt, ka sens sapnis beidzot realizets :) izsaku lidzjutibu tiem kuri tapat ka es ir situacijas kilnieki un nezaudejiet ceribu ;)

 

PS pedejie tris Win10 laptopi kurus no nullites palidzeju uzstadit bija

nelietojami jau no pasa sakuma, kops pasas pirmas ieslegsanas briza, pielauju, jo pa aizmuguri griezas legendarie

update procesi, kuri darija hujzin ko un hujzin cik ilgi. Diemzel neviena gadijuma nespeju sasagaidit bridi kamer sistema saktu darboties normali, nelagojot. Bet ticu, ka tas kaut kad notika, vai ne? :D

  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Interesanti kadi ir tie pareizie soli, kurus veikt, ja win10 laptops pie pirmas ieslegsanas reizes sak lagot, pirms vispar jebkas ir sakts darit? Labprat uzzinatu :)

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

krofft comicus
Pirms 40 minūtēm , Sky_High teica:

Interesanti kadi ir tie pareizie soli, kurus veikt, ja win10 laptops pie pirmas ieslegsanas reizes sak lagot, pirms vispar jebkas ir sakts darit? Labprat uzzinatu :)

Vismaz: i3 procesors, 8 GB RAM, SSD. Pēc instalēšanas, pie pirmā logina, vēl kādu laiku turpina instalēt savas drazas, kā arī turpina startēt procesus (tas arī pēc jebkura restarta). Bez SSD bēdīgi.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@Sky_High un@Mateushs gadijuma nav viens un tas pats cilveks? Abi tik izteigti ar putam uz lupam par Linux slejas. Man aizdomas, ka abiem pirmo reizi ir sanacis uzlikt un apguvusi pirmos soljus "Linux" (Ubuntu, Mint, u.c. lidzigos). Es gribetu zinat cik reali no shadiem blavejiem izmanto LFS? Vai tomer jus abi lietojat augstak minetos?

 

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

Priekš kam LFS? Es personīgi lietoju Fedora. Pirms tam RHL. Kaut kad pašā sākumā ZipSlack, uz 170 MB diska, uhh... (tad gan tikai niekojos un pētīju, kas tas par zvēru). Pēdējais windows,  ko lietoju ikdienā, bija 2000 Pro. Bet tad 2004. gadā nosprāga disks un windows netika atjaunots. Nejūtu nekādu vajadzību pēc windows.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja visulaiku lieto Linux, tad pilnīgi pie pakaļas kas pieejams iekš Windows, jo nevar zināt par to ko nelieto.

Tapēc arī tiek kas lieto Linux dzīve mierīgāka :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , AndrisBB teica:

Tapēc arī tiek kas lieto Linux dzīve mierīgāka

Droši vien, ka kopumā Linux lietotājiem dzīve mierīga. Tik kāpēc biedrs Mateushs tāds nemierīgs?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@vvv jo biedrs@Mateushs nespej tik ljoti izradit savas "Linux" zinasanas, ka jutas nenovertets un nepamanits. Patiesiba jau nevienu neinterese, ka vinjsh lieto "Linux".

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Sky_High teica:

ja win10 laptops pie pirmas ieslegsanas reizes sak lagot, pirms vispar jebkas ir sakts darit?

Interesants gan tev liktenis :D . Kaut pats esmu W7 fans, pēdējā pusotra gada laikā ir nācies diezgan daudz ar W10 saskarties un dīvaini - nekad nekas no tevis minētā ne uz laptopiem, ne desktopiem nav manīts.  Protams, nenoliedzu citas problēmas, kā telemetriju, diezgan bieži pēc kārtējā "uzlabojuma" kādas jautrības, kā piemēram, pazudis sofs u.t.t., kādēļ arī pats pie W7 turos.  Bet lai būtu problēmas pie pirmās ieslēgšanas - nē nu ja spiež tikai Next, Next, OK, izveido Microsoft kontu (pasarg Dievs), instalējot atstāj pie interneta - var jau būt.

 

 

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

Windowiem laacz apostrofs kādu laiciņu vairs nav nepieciešms. Ja vien negribas punktu uz numpada vai garumzīmes ar tildi. To gan laikam vēl arvien var pielabot ar layout editoru, ar kuru laacz apostrofs arī ir taisīts. Linuxam arī kerneli nav jāpārkompilē.

Labots - krofft comicus
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Interesanti ka ābolfanātu te maz. Tā pa lielam ir vienīgā labā un stabilā sistēma. Visi tie Windowsi priekš pensionāriem un čaiņikiem, Linuxi priekš datoristiem un visādiem tehnomāniem, BSD tas vispār kautkādiem dīvaiņiem, pat Linux jūzeri viņus nesaprot :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , €inārs teica:

Kā ieteiksi risināt problēmu ar zaļās krāsas pazaudēšanu iebūvētajai videokartei?

Beton, par draiveru eksistenci taču būsi ko dzirdējis :D ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Interesanti ka ābolfanātu te maz.

Kad biedrs Mateushs pāries uz āboldatoru, tad būs...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man pie kajas vai lieto MacOS, Win, BSD vienalga ko, kamer neuzspiezh citiem un nebarsta muljkjibas. Neesu Apple piekritejs, lai gan dators ir MacBook Pro, bet paraleli uzinstalkeets ir Windows 10, jo Office, Adobe, gan Windows un cita programmatuura primari legala man ir Windows sistemai. Un telefons Android. Tas nenozime ka esmu abolpiekritejs?

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
2020.07.22. , 02:01, raiviic teica:

pēdējā pusotra gada laikā ir nācies diezgan daudz ar W10 saskarties un dīvaini - nekad nekas no tevis minētā ne uz laptopiem, ne desktopiem nav manīts. 

 

Es esmu manījis. Manās rokās nonāca pavisam jauns, Latvijā ar čeku un garantiju pirkts Lenovo laptops, kur šamo ieslēdzot un pieslēdzot pie tīkla aizgāja pa riņķi apdeitu un restartu cikls, kas nebeidzas. Nācās to rupji pārtraukt un pārinstalēt win no nulles. Otrs tāds pats, tik 2 mēneši vēlāk pirkts, nesagādāja problēmas.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VebKamera said:

 

Es esmu manījis. Manās rokās nonāca pavisam jauns, Latvijā ar čeku un garantiju pirkts Lenovo laptops, kur šamo ieslēdzot un pieslēdzot pie tīkla aizgāja pa riņķi apdeitu un restartu cikls, kas nebeidzas. Nācās to rupji pārtraukt un pārinstalēt win no nulles. Otrs tāds pats, tik 2 mēneši vēlāk pirkts, nesagādāja problēmas.

Kāds tam restartu ciklam sakars ar Win 10 kā tādu? Vienkārši nekorekti uzlikts OEM winduls, tātad uzbrauciens Lenovo, nevis win 10!

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Tas ir pirmais darbs, nopērkot jebkuru kasti ar preinstalētu sistēmu, ne tikai W10, bet jau kopš vispār tirgo ar preinstalētu OS, ieskaitot arī Linux, jo parasti tur kāds Ubuntu vai pat vispār kas bez grafiskā interfeisa.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Cik lietoju Windows 10 un ir loti stabila, kamer nesak pats nodarboties ar perversijam. Jo pamata lietotajs pats ar savam fantazijam sachakare sistemu nevis vinja pati. Protams ir atsevishchi atjauninajumi, liki driveri.

Sent from my SM-N976B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
2020.07.21. , 23:01, raiviic teica:

Interesants gan tev liktenis :D . Kaut pats esmu W7 fans, pēdējā pusotra gada laikā ir nācies diezgan daudz ar W10 saskarties un dīvaini - nekad nekas no tevis minētā ne uz laptopiem, ne desktopiem nav manīts.  Protams, nenoliedzu citas problēmas, kā telemetriju, diezgan bieži pēc kārtējā "uzlabojuma" kādas jautrības, kā piemēram, pazudis sofs u.t.t., kādēļ arī pats pie W7 turos.  Bet lai būtu problēmas pie pirmās ieslēgšanas - nē nu ja spiež tikai Next, Next, OK, izveido Microsoft kontu (pasarg Dievs), instalējot atstāj pie interneta - var jau būt.

 

 

Tie kompji ar W10 kas stāv noliktavās gadu vai vairāk - kas ir pirmā lieta kas notiek, kad tādu piedzīvina un pieslēdz pie interneta? Sākas apdeiti, un ne jau tikai minimālie security updates, bet arī lielās w10 apdeitu relīzes uz pāris gb tiek kačātas un liktas. Kad instalējas šīs lielās relīzes, ir bijis ka uz to brīdi ,tas ir kādu pusstundu, stundu, pat wallpaperi nevar nomainīt. Nu baigi var daudz var izdarīt tajā brīdī. Ja (JA!) atveras browseris, tad var palasīt delfus :)

Jeb kad jūs sagatavojat kādam cilvēkam kādu jaunu w10 kompi, jūs nemaz apdeitus nelaižat? Varbūt tā ir mana kļūda. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Sky_High teica:

Sākas apdeiti,

Dari taču vienkāršāk, uzliec orģinalo Win, neslēdz pie interneta, nokačā pēdejo Win10 ISO uzliec uz HDD,  palaid ISO no explorer un atvērsies image, palaid install, un būs tev svaigākais Win bez visa apdeitu čakarēšanas. No 1511 uz 2004 liekās brīvi, zemāku gan neesmu mēģinājis.:biggrin:


Bet patiesībā to orģinālo kuiņu ar visiem papildus softiem jau gan nevajadzētu likt! :diablo:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 4 stundām , raiviic teica:

Tieši tā. Tas ir pirmais darbs, nopērkot jebkuru kasti ar preinstalētu sistēmu

Nav dzirdēts ka Āboliem pirmais darbs būtu nonest sistēmu un uzinstalēt visu pa jaunu

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

nopērkot jebkuru kasti ar preinstalētu sistēmu

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...