Jump to content

Internet Radio iegaade.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

martinno

@ivo, nu kā Tu nesaproti? Hipsteru laikmetā ne vien tas ir stilīgi :mrgreen:

Necepies, pieņem savu uzskatu kā pareizo sev un piever acis uz to visu.


P.S.
Resīveri arī ir sūdi, jāņem taču divu kanālu amps, jo tā taču ir pareizi... Skaņa no Spotify, NAS un citiem avotiem nav klausāma un pa ausīm sāk tecēt asinis :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Kas interesanti - vienā tēmā tev uz universāla risinājuma piedāvājumu bariņš pseidoekspertu bļaus "kas der visam, neder nekam!!!". Citā atkal tie paši cilvēki specializēta risinājuma vietā mierīgi piedāvās kaut ko universālu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , martinno teica:

jāņem taču divu kanālu amps, jo tā taču ir pareizi...

Par šo piekrītu, mūzikai nevajag vairāk par 2 kanāliem

Link to comment
Share on other sites

martinno

Neviens jau nesaka, ka mūzikai vajag 7 kanālus :)

Es par to, ka tajā resī būs viss tas, ko pieminēji - visi modernie strīmošanas servisi/veidi. Nu, ja man tik ļoti patīk tos izmantot, sasodīts man jāpērk divkanālu resis un vēl kāds atsevisķš devaiss? Es saprotu, ka resis ir sūds, bet ja reiz mani tas apmierina, vai tad tā nebūs pareizā izvēle?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , martinno teica:

Spotify, NAS un citiem avotiem nav klausāma

Tas, kā nu kuram.  Tu droši vien piederi pie audiofīliem, bet tādu ir ļoti maz -  ar kārtu 1 no 1000. Pārējiem pofig.

Man vispār tik sūdīga dzirde, ka man pajāt. Priecājos ka vispār kaut ko dzirdu vēl.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 19 minūtēm , martinno teica:

Skaņa no Spotify, NAS un citiem avotiem nav klausāms

 

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Tu droši vien piederi pie audiofīliem

 

Tas bija sarkasms... Es tieši klausos Spotify un pajāt, ko citi saka/domā.

Link to comment
Share on other sites

Just now, martinno teica:

Nu, ja man tik ļoti patīk tos izmantot, sasodīts man jāpērk divkanālu resis un vēl kāds atsevisķš devaiss? Es saprotu, ka resis ir sūds, bet ja reiz mani tas apmierina, vai tad tā nebūs pareizā izvēle?

Protams, ka tā būs pareizā izvēle! Bet ko darīt, ja man nav reša bet ir labi skanoši 80-to gadu pastiprinātāji? Tad, ja es gribu navarotus, tad man ir 2 opcijas - vai nu atsevišķs devaiss vai maiņa uz resi. Es izvēlējos atsevišķu komponenti, kuru varu pieslēgt pie dajebkādas sistēmas un izmantot mūsdienu tehnoloģiju iespējas.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 23 stundām , ivo teica:

stiepšu līdzi vēl monitoru :D 

var izliidzeeties ar uztveereeja Web-IF un apmekleet to no kaadas glaastaamas ieriices :) 

Link to comment
Share on other sites

JurisDo

Man ir Logitech i radio aparātiņš,kaut kad Stokmanī pirku pa kādiem 140 Ls,ir  6 nofiksētas stacijas, stāv atseviški ,blakus,esmu baigi apmierināts.var meklēt stacijas pa dažādām tēmām,man patīk runājošās stacijas.nesen atklāju miega staciju,(sleep radio),baigi palīdz.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
2018.03.13. , 13:53, MartiniB teica:

var izliidzeeties ar uztveereeja Web-IF un apmekleet to no kaadas glaastaamas ieriices :) 

Varēt jau var, bet tāda gatava galaierīce ir krietni ērtāka, tikai dārga! :)

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , viesturs0711 teica:

tikai dārga!

Ne jau naudā laime :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

..Ne jau naudā laime..

Patiesība.

 

Bet ne jau arī šis gadžets padara laimīgāku! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nopirku moduli ESP32+OLED, bet nesanāk piedabūt strādāt OLED ekrānam kopā ar Ka-Radio32.

Ar gatavajiem prekompilētajiem failiem ekrāns vispār nedarbojas, jo tam I2C ir paredzēts izmanto citus GPIO pinus. Bet mēģinājums labot gpio.h failu un kompilēt pašam, situāciju labo tikai daļēji - pie moduļa ieslēgšanas ekrāns ieslēdzas, bet uzreiz nodziest, un tālāk vairs neko nerāda.

KaRadio32 projektā šis jautājums tika apspriests, un risinājums dots, bet man tas kaut kā nestrādā. Nepalīdzēja arī GPIO4 atbrīvošana no tam piesaistītās "signalizējošās LED" (GPIO4 izmanto iebūvētais OLED ekrāns uz I2C).

Projektā OLED ekrānam ir paredzēta funkcija nodzēst ekrānu pēc iestatītā laika, bet man šis parametrs neko neizmaina - ekrāns nodziest uzreiz pēc tam, ka tas ir pieslēdzies pie WIFI. Ja pie izvēlētā WIFI tas nevar pieslēgties, tad ekrāns deg ilgāk, līdz ESP32 pārslēdzas WIFI AP režīmā un dabū savu noklusēto IP adresi.

Nezinu, var būt, ka OLED ekrāns darbojas tikai kopā ar enkoderi (enkodera man nav) un es meklēju risinājumu es nepareizajā virzienā.

Varbūt kādam ir strādājošs variants, vai ieteikums kurā virzienā meklēt risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

#define PIN_I2C_SCL GPIO_NUM_15
#define PIN_I2C_SDA GPIO_NUM_4
#define PIN_I2C_RST GPIO_NUM_16

 

#define GPIO_LED GPIO_NUM_25

 

Nestrādā?

Tev jau arī kautkur japasaka kadu displeju izmano - NONE, I2C vai SPI. Logic analaizers tev nav?


https://github.com/Heltec-Aaron-Lee/WiFi_Kit_series/blob/master/SchematicDiagram/WIFI_Kit_32_Schematic_diagram.PDF

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , AndrisBB teica:

Tev jau arī kautkur japasaka kadu displeju izmano - NONE, I 2Cvai SPI. Logic analaizers tev nav?

Tos I2C pinus protams nodefinēju atbilkstoši ražotāja dotajai shēmai:  SCL - 15; SDA - 4; RST- 16.

#define GPIO_LED GPIO_NUM_25

GPIO LED gan tā nedefinēju. Es to vispār izdzēsu (varbūt, ka tas nav pareizi).

Domāju, ka mans OLED dispelejs ir I2C, ja reiz koda labojums attiecas uz I2C šinu (ražotājs bildē ir ir norādijis pie kuriem piniem ir pielēgts ekrāns un, ka tas ir I2C). 

Un kā jau rakstīju augstāk - ekrāns strādā, bet tikai ļoti īsu bŗīdi. Izmantojot iebūvētās sistēmas komandas, displaja paveidus un tipus var manīt caur UART, bez koda pārkompilēšanas, bet nekādu efektu tas nedod. Daļa displeja I2C paveidu rāda, daļa neko nerāda, daļa kropļo attēlu, bet neviens no tiem nedarbojas ilgāk par 1-2 sekundēm.

Labi, vakarā pamēģināšu ar GPIO_LED.  

Link to comment
Share on other sites

GPIO25 šeit gan neder, jo tas tiek izmantots kā iebūvētā DAC izeja 

// I2S DAC or PDM output
//-----------------------
#define PIN_I2S_LRCK GPIO_NUM_25
#define PIN_I2S_BCLK GPIO_NUM_26
#define PIN_I2S_DATA GPIO_NUM_22

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ir vēl sliktāk, kā biju domājis, uz DAC1 - GPIO25 jau šēž iebūvētā LED(25), kas laikam nenāks par labu DAC darbībai. 

Link to comment
Share on other sites

Viss strādā.

Izrādījās, ka nomainot I2C pinus, jāmaina vēl kaudze citu pinu, jo tie dublējas un sāka savā starpā konfliktēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Atradu veidu kā dabūt ārā no mājaslapas konkrēta radio strīmu. Tam Izmantoju Chrome pārlūku.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Youtube saskatījos, ka it kā baigi vienkārši un lēti ir salasīt interneta radio (no dažādām aliexpress pieejamām detaļām). Ir doma paņemt jau kādu gatavu čipu ar ekrānu + nelielu pastiprinātāju, barokli,  lai var pieslēgt esošās mūzikas centra tumbas (pats centrs sen miskastē, jo nestrādāja).

1) No kā varētu izgatavot kaut cik sakarīgu korpusu, kur to visu ielikt? Meklēt kaut kādu plānu finieri? Vai kaut kur var dabūt kādus plānus metālus, plastmasas? 

2) Kā vadības pogas izveidot, vai ir pieejamas kaut kādas gatavas (kur meklēt)?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ieleja teica:

1) viss tas izskatīsies pēc nemākulīga kolhoza, labāk lai paliek plate, ko var paslēpt aiz caurspīdīga, puscaurspīdīga aizsarstikla,

2) touchscreen vai gatavs pogu panelis

Domāju, ka būs plate ar displeju un pogām + atsevišķa pastiprinātāja plate ar dažiem potenciometriem. Tie tad tomēr kaut kur būs jāiebāž :)

Link to comment
Share on other sites

Gan korpusi, gan pogas ir tajā pašā aliexpress nopērkami, tur pat kur pirksi mikro kontrolieri. Ir gan lēti plastmasas, gan dārgi alumīnija (dārgāki par platītēm) Izvēlies ko vēlies!

 

Pašam taisīt - vai nu būs sarežģīti un čakars lai smuki izskatītos. Vai arī pēc kolhoza paskats būs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Būs jāpastudē minētais links. Varbūt, ka izdosies atrast, kur kaut kādus korpusus var nopirkt.


Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Gan korpusi, gan pogas ir tajā pašā aliexpress nopērkami, tur pat kur pirksi mikro kontrolieri. Ir gan lēti plastmasas, gan dārgi alumīnija (dārgāki par platītēm) Izvēlies ko vēlies!

 

Pašam taisīt - vai nu būs sarežģīti un čakars lai smuki izskatītos. Vai arī pēc kolhoza paskats būs. 

Kādi būtu pareizie atslēgvārdi meklēšanai? Man pagaidām neizdevās tukšus korpusus atrast un pogas arī atradu tikai grozāmās alumīnija (kuras tiešām ir dārgākas par pašu radio) :)

Link to comment
Share on other sites

Mans pirmais "uzlabotais" radio bija kolhozs :) Tas bija gadus 25 atpakaļ pamatskolā. Cik nu tur bija naudas, bija nopirkts mazs štrunta radio ar mazu skaļrunīti, kurš knapi skanēja un pagriežot skaļāk sāka pamatīgi kropļot. Tad atvienoju stacionāro skaļruni, uztaisīju austiņu izeju un parastā kartona kastē ieliku kaut kādus divus lielākus skaļruņus (arī no kaut kāda krievu laika radio). Skaņa salīdzinot likās daudz skaļāka un labāka, bet izskats bija kolhozs :) Tagad gribētos pa smuko uztaisīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, kāda jēga jāties, tērēties kautko pērkot, ja var paņemt vecu laptopu un tam pieslēgt normālu pastiprinātāju ar tumbām. Tāds laptops, kurš pavelk interneta radio, bet neko vairāk nespēj, tagad neko nemaksā. Savukārt taisīt kautkādu kolhozu ar virtuves radio skaņas kvalitāti nafig vajag. Var paņemt vecu telefonu un arī interneta radio gatavs. Protams, ja nagi niez un gribas tehniski pilnveidoties, tad gan projekts atbalstams, bet citādi pilna pasaule ar veciem lūžņiem, kuri mierīgi atskaņo interneta radio.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Didzis teica:

Nu nezinu, kāda jēga jāties, tērēties kautko pērkot, ja var paņemt vecu laptopu un tam pieslēgt normālu pastiprinātāju ar tumbām. Tāds laptops, kurš pavelk interneta radio, bet neko vairāk nespēj, tagad neko nemaksā. Savukārt taisīt kautkādu kolhozu ar virtuves radio skaņas kvalitāti nafig vajag. Var paņemt vecu telefonu un arī interneta radio gatavs. Protams, ja nagi niez un gribas tehniski pilnveidoties, tad gan projekts atbalstams, bet citādi pilna pasaule ar veciem lūžņiem, kuri mierīgi atskaņo interneta radio.

1) Gribas padarboties!

2) Man jau ir sava sistēma, bet mazais prasa, ka gribētu kaut ko savā istabā klausīties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tad laikam jāpameklē kāda kaut cik izskatīga plastmasas kaste, kurai tad jāuztaisa ventilācijas atveres.  

:) Vēl pirkt ārējo antenu... tā jau projekts pamazām apaug un, ka beigās nemaksā tik pat cik veikala ražojumi :D

Link to comment
Share on other sites

Nu bet te jaunrades prieks! 

Un visas iespējas modificēt firmwari un pamācīties programmēt mikro kontrolieri! 

Bet ja pa lēto - tad nopērkam kādu vecu, lietotu  androīd telefonu un būs inet radio! (Kā Didzis teica!) 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Ronalds teica:

Nu bet te jaunrades prieks! 

Un visas iespējas modificēt firmwari un pamācīties programmēt mikro kontrolieri! 

Bet ja pa lēto - tad nopērkam kādu vecu, lietotu  androīd telefonu un būs inet radio! (Kā Didzis teica!) 

 

Tevis ieteiktam telefona un Didža ieteiktajam vecam portatīvajam ir viens liels trūkums - papildus tāpat vajag pastiprinātāju + tumbas, kā man šobrīd nav. Man ir tikai tumbas no veca centra.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , energys teica:

bet mazais prasa, ka gribētu kaut ko savā istabā klausīties.

shis buus paar paareem pietiekams,

ja vien nav kaads unikaals eksemplaars bez glaastaama drauga

https://www.aliexpress.com/item/33048928903.html

man pasham drusku vecaax vannas istabaa darbojas,

kaa starpnieks starp aizveesturisku Panasonic shkandaalkasti un telefonu(vai TV peec vajadziibas)

VIKEFON-262ft-Long-Range-5-0-Bluetooth-Audio-Transmitter-Receiver-NFC-aptX-HD-apt-X-Low.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , energys teica:

Tevis ieteiktam telefona un Didža ieteiktajam vecam portatīvajam ir viens liels trūkums

Es arī kādreiz domāju vecu viedtālruni par iradio izmantot, pat biju sastelējis, bet viņš izrādījās pārāk naglijs, ta viņam gulēt, ta viņam apdeitus padavai. To visu var kautkā atslēgt, bet nu i nah, apnikās. Vecs loptopas atkal ēdīs savus 25-50W bez pastūža. A šitam karadio var no IR vadīt, var caur android apu vadīt un daudz ēst viņš neprasa. Bet, tāpat nekas nav ideāls, visam savi trūkumi un plusi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Amazons teica:

vienīgi Latvijā nav nevienas DAB radiostacijas

Bija - eksperiments, bet beidzās. Un sabiedrība sadalījās divās nometnēs. Vieni, kuri uzskatīja, ka nah mums, tik mazai valstij, to vajag, tas ir dārgi, naudu vajag skolotājiem ārstiem un pažarniekiem. Arī tiesa. Citi - ka vismaz valsts radiokanālus varētu laist modernajā DAB+ standartā, varbūt pat pie veiksmīgas apstākļu sakritības valsts nenobankrotētu. Komercradio, skaidrs, ka negrib papildus izmaksas, un gan jau ka cenas LVRTC, vai kas tur to kūrēja, uzliktu latviskas.

 

p.s.

interneta izplatība visu salika pa vietām

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Amazons teica:

Dzīvojot Vācijā iegādājos Pioneer HM76D >Esmu ļoti apmierināts - vienīgi Latvijā nav nevienas DAB radiostacijas :)

Ja mājās jau nebūtu viena laba sistēma, tad meklētu gatavu, labu (un reizē arī dārgu) sistēmu. Šis vairāk ir eksperiments, lai par salīdzinoši maziem ieguldījumiem + uzlabojot savas prasmes, sīkajam dabūtu kaut ko skanošu :) Bet nu jau saliekot kopā tādas labākas sastāvdaļas + pastiprinātāja plate ar iespējām regulēt + regulējams barošanas bloks (ja nu kādreiz šajā projektā nebūs vajadzīgs un var izmantot citur) + kvalitatīvs korpuss, izskatās, ka būs 60+ EUR. Var jau protams salikt arī par 20EUR (bez ekrāna ar ļoti vienkāršu pastiprinātāja plati un ielikt to plastmasas nozarkārbā), bet vai man tas pēc tam vispār patiks :D

pirms 9 stundām , ggg97 teica:

Es arī kādreiz domāju vecu viedtālruni par iradio izmantot, pat biju sastelējis, bet viņš izrādījās pārāk naglijs, ta viņam gulēt, ta viņam apdeitus padavai. To visu var kautkā atslēgt, bet nu i nah, apnikās. Vecs loptopas atkal ēdīs savus 25-50W bez pastūža. A šitam karadio var no IR vadīt, var caur android apu vadīt un daudz ēst viņš neprasa. Bet, tāpat nekas nav ideāls, visam savi trūkumi un plusi.

Jā, būs patēriņš + man papildus jāmeklē vai nu kāds mūzikas centrs vai atsevišķs pastiprinātājs priekš esošām tumbām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...