Jump to content

Internet Radio iegaade.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

Konkrētais ir tikai uztvērējs, tam nav pastirpinātāja un skaļruņu.

Link to comment
Share on other sites

Piedodiet, es tankā - kādi tagad, 2018ajā, interneta radio verķi ir nopērkami? Ir arī tādi, kam ir nevis tikai sīks, pretīgs tačskrīns, bet kloķīši un podziņas?

Un kādus strīmus viņi saprot?

Vai tie saprot AAC .pls, piemēram, http://somafm.com/u80s130.pls, vai ogg (nav pa rokai linka), vai pat kaut ko, kas ir dabūjams tikai tunein lapā/lietotnē?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Manuprāt lētie neņem pretī PLS. 

Link to comment
Share on other sites

Tehniski pat DIY konstruktors uz ESP8266 un VS1053 spēj atskaņot Internet radio ar ACC kodeku un .pls linku (ESP32 ir perspetīvāks čips, bet tur iebūvētais DAC spēj atskaņot tikai MP3. Var  protams pielikt āreju DAC). Bet ar gataviem Internet radio vēl ar vien ir problēmas - kaut kādu iemeslu dēļ ķīnieši tā arī nav sākuši tos masveidā ražot. Laikam jau prognozējamie  ražošanas apjomi tādiem verķiem ir ierobežoti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@juzinu, ka šamais ir tikai uztvērējs. Nav problēmu piemest pie kāda muz.centra vai kā tamlīdzīga, kam ir aux in. Es te domāju vispār pašu aparātu. Iekš tās pašas  Amazones atsauksmes diezgan labas. Jāpapēta vēl citi modeļi.

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 10 stundām , Rizla teica:

Mjā, no tur redzamā es spētu pacelt vienīgi to armijas segu un ikea ķeblīti.

 

Precizēšu jautājumu - vai eksistē interneta radio, kam ir nevis tikai sīks, pretīgs tačskrīns, bet kloķīši un podziņas, un kuri maksā mazāk par labu audi 80 ar gāzi?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā! lietots laptops ar tumbiņām ;) Vai kāds DIY projekts!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī nesen meklēju kaut ko līdzīgu. Rezultatā nesen ebay nosolīju mazlietotu šādu verķi.

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/wireless_streaming_amplifiers/wxc-50/index.html

 

Lai gan šis pirkums bija impulsīvs, tomēr ar ierīci esmu apmierināts. Gremo visu iespējamo - intereneta radio, spotify, stīmo no NAS, protams arī USB flešku pazīst. Darbojas arī kā DAC.

Visa vadība no telefona. Ja vajag var ērti paņemt līdzi arī uz  laukiem, ja vien tur ir kāda esoša audio sistēma un internets. Manuprāt ļoti laba opcija, lai aarī nav pati lētākā.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Just now, ivo teica:

nesen ebay nosolīju

 

 

Aber cik tas pasākums nāca?

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tad jau piemet kādu apdauzītu glaudāmo telefonu pie tumbām un lai spēlē  rāčiņu. Nedomāju, ka atsevišķiem interneta radioaparātiem ir perspektīva izdzīvot mūsdienu laikmetā, kad jau pat ledusskapim ir interneta pieslēgums. Ražotāji to saprot un nav ieinteresēti izstrādāt augstas klases interneta radiouztvērējus, jo tiem vienkārši nav vietas tirgū. Tie laiki, kad radioaparāts istabas stūrī, vai fotoaparāts kaklā skaitījās kruta  ir pagājuši. Jaunieši pat televizoru vairs neskatās. Visa multimedija pārvietojusies  glaudāmajos telefonos.

Link to comment
Share on other sites

Pašlaik jau izmantoju priekš i-radio vienu lēto telefončiku (saslēgts caur blūtūzu), bet vairāki mīnusi:

1) Ik pa laikam (praktiski katru otro dienu) baterija jālādē

2) Lai vēl ātrāk nebūtu jālādē, nākas katru reizi veikts papildus darbības (wifi/blūtūza ieslēgšanu/izslēgšanu, kad netiek klausīts radio)

3) Katru reizi, kā te jau minēja, nākas unlokot pašu telefonu

4) Jāpalaiž attiecīgā aplikācija, lai klausītos

 

Planšetes variantu vēl neesmu izskatījis.

 

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Kas liedz to telefonu pieslēgt pie lādētāja un lai stāv visu laiku ieslēgts. Izslēdz tikai pastiprinātāju. Visas iepriekš aprakstītās neērtības automātiski pazudīs. Tikai nevajag sākt stāstīt par milzīgu elektroenerģijas patēriņu un ekonomiju izslēdzot telefonu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja kas, var būt iesakiet vienkārši paņemt kādu stacionāro kompi, uzlikt.... da JEBKĀDU OS, ~tad vē moni jāpiepsrauž un savas funkcijas pildīs... nujā, tādam risinājumam gan jau vajadzēs speciāli rezervēt galdu, vismaz lielāko galda daļu... nujā, vēl tumbas, pastūzis...

 

Johaidī, cilvis prasa par specializētiem dzelžiem, tomēr jūs mēģināt būt gudrāki par jautājuma uzdevēju un ieteikt jebko, tikai ne to, kas ir tieši paredzēts konkrētajam pielietojumam! Vai tiešām šis autoditaktisms ir aigājis tik pereversā virzienā, ka neviens normāli nespēj atbildēt?

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Nu nav augstas klases interneta radiouztvērēju un arī nebūs. Cilvēki, kuri augstu vērtē skaņas kvalitāti, tādu sūdu ar 128kbps principā nevajag. Savukārt parasts lietotājs, kuru apmierina zema virtuves radio klases aparāta skanējums, nomet uz galda telefonu, lai skan. Nafig viņam pirkt vēl kādu citu dzelzi, ja radio var klausīties bezmaz ar bārdas skuvekli. Kā jau visi te saka, jākombinē pašam .

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bateriju visu laiku neturu pie lādētāja, jo pieņemu, ka tā vispār viņu nobeigšu, bet no otras puses, tā pat sakariem to telefonu nelietoju.

Un caur pašu telefonu (vispār uz jebkādu) nekad neesmu klausījies mūziku, skanējums ne visai.

 

@rubb es jau iedomājos, vai tad kāds neieteiks kādu galddatoru iegādāties, lai klausītos visas pasaules radiostacijas un vēl klāt ērtu dīvānu piepirkt, kur savas nogurušās miesas nomest :D

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tu domā, ka tie ķēķa interneta radiouztvērēji skan labāk? 128kbps un kompresija dara savu. Protams, ir radiostacijas ar lielāku strīma ātrumu, bet pārsvarā rāčiņiem, kā standarts ir izveidojies 128kbps. Tapēc jau saku, ka uz labas skaņu tehnikas interneta radio neklausās. 

Link to comment
Share on other sites

Chewie

@base ja jau vispār gribas overkill, paņem wireless charging, uz nakti uzmet uz viņa un aizmirsti, nav jāmeklē vads.

Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

https://www.ss.com/msg/lv/transport/cars/audi/80/fnixd.html

reku, ideāls variants - pieslēdz pastiprinātāju un klausies uz vella paraušanu... un var arī viegli paņemt līdzi, ja kur dodas. Nu zašebis.

 

Jeb ieteikums būta labākajās tradīcijās.

 

Man laukos ar no neta rādžiņa būtu jēga. Ieplaka, FM švaki ķer, bet wifi darbnīcā un nojumē ir.

Labots - versatile
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Planšetēm un telefoniem ir viens neliels mīnus, nav tālvadības pults. Es sev virtuvē, kur izsenis ir problēma ar FM stabilu uztveramību. Uztaisīju Firzas eksponēto projektu ar oled 1,3" displejiņu un tālvadības pulti. Mēdz gan kādreiz uzkārties, bet ne katru dienu. Off/On un pēc 10 sekundēm atkal spēlē.

 

p.s.

 

Es gan taisīju šo versiju, vienkāršāk displeju pieslēgt un citi labumi

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Jaunieši pat televizoru vairs neskatās. Visa multimedija pārvietojusies  glaudāmajos telefonos.

Nesaki vis, andrīštelevizorus un gūgl tv uzpariktes tauta taču pērk

 

pirms 1 stundas , Didzis teica:

rāčiņiem, kā standarts ir izveidojies 128kbps

Ir viena otra stacija kas raida 256kbps mp3 vai 128kbps AAC, cits jautājums cik daudzi standalone rādžiņi to māk atskaņot

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , VebKamera teica:

Aber cik tas pasākums nāca?

300 + 18 par šipingu no Fāterlandes

Nav protams nekāda sviestmaize, bet aparāts bija no skata un funkcionāli kā jauns, oriģinālajā iepakojumā un ar spēkā esošu veikala garantiju.

Jauns viņš pa kādi 50er dārgāk sanāktu.

Protams, nav tas lētākais risinājums kopumā, bet ja mājās jau ir +/- normāla līmeņa stacionāra audiosistēma, tad šis ir ļoti labs papildinājums.


pirms 5 stundām , ieleja teica:

sava pults tomēr ātrāka, jo telefons jāunloko, jāatrod aplikācija, jāpalaiž tā, tad jāvada

Viņam ir arī sava pults. pamata funkcijas nodrošina. Bet kā Tu iedomājies, piemēram, no  pults meklēt dziesmas Spotifajā vai šķirstīt NAS bibliotēku? Ja aparātam nav nekāda LCD.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 7 minūtēm , ivo teica:

300 + 18 par šipingu no Fāterlandes

Kosmoss!

 

Paņemam planšeti plus normālas tumbiņas un klausāmies pa 2x zemāku cenu!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Paņemam planšeti plus normālas tumbiņas un klausāmies pa 2x zemāku cenu!

Kā jau rakstīju, vēlējos stacionāru audiosistēmas bloku (jeb kompenenti) nevis kaut kādu risinājumu ar devīzi "'kā lētāk". Pretējā gadījumā varēju arī lapsi pie pastūža pieslēgt. 

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 3 stundām , ivo teica:

300 + 18 par šipingu no Fāterlandes.

Pa tādu naudu labāk paņemu kādu satelītkasti ar 4K atbalstu.

 

Labots - base7
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Sen ir skaidrs, ka liela dalja ir kapeiku skaitiitaaji. Iegrimst paaraak lielaa bezlogjikaa, ka redz labak ir salikt planseti ar tumbinjaam un viss ir super. Seit nav verts prasiit padomus.

Kaa naakamo es skatiitu shos divus

Revo SuperSystem

Sangean DDR-62

No Sony nevaru atrast diemzheel modeli.

Vari paskatiit no Auna, Roberts, Soundmaster Highline IR3000DAB, Revo Blik.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Rizla teica:

Vari paskatiit no Auna, Roberts, Soundmaster Highline IR3000DAB, Revo Blik.

O, kungs google search pazīst, iespaidīgi  :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Rudiger

Vai kāds nevarētu padalīties ar Latvijas radiostaciju plejlisti KaRadio!?  Projekts pagaidām ir šādā stadijā,  ja netiks pārvarēts slinkums, tad tā arī paliks...

IMG_20180311_160410.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prasi googlei, pēc kāda parametra no radio weblapas source vai tās pleiera source izvilkt tā audio strīma adresi. Te būs dažas manis ieliktas Latvijas radio adreses.

WebStations_LV.txt

 

p.s.

fails importējams karadio, vai arī ar editoru (notepad) insertējams esošajā webstation.txt, kuru var izvilkt no karadio.  Ja edito ar notepad, neaizmirsti "Refresh locale list"

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2018.03.9. , 17:51, base7 teica:

labāk paņemu kādu satelītkasti ar 4K atbalstu

Man nevajag šobrīd.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , MartiniB teica:

pat ja shobriid nevajag papildus funkcionalitaati, izteereeto eiro skaits buutu taads pats

Paga, es nesapratu, Tu iesaki man ņemt satelītkasti, lai klausītos mūziku no Spotify vai NAS? Un lai varētu sērfot pa mūzikas bibliotēku slēgt iekšā TV? Un ja nu man viņu paredzēts izmantot vietās, kur tuvumā nav TV, ko tad?

Link to comment
Share on other sites

Pieslēdz monitoru un štellē kādu gribi radiostaciju. Stāsts jau par to, ka SAT uztvērējs dod daudz plašākas iespējas, bet maksā līdzīgas naudas, kā  interneta radiouztvērējs. Tāda nu ir situācija, interneta radiouztvērēji nav pasaulē populāri, savukārt iespējas klausīties radiostacijas ir bezmaz ar internetam pieslēgtu sievas plīts pannu.

Link to comment
Share on other sites

Protams, un SAT aparātam skaņas kvalitāte būs vienā līmenī ar Hi-Fi audio aparatūru vai pat labāka :D Un es to verķi paņemot līdzi uz kādu tusiņu, kur vajag muzonu vai uz vasarnīcu, stiepšu līdzi vēl monitoru :D 

Link to comment
Share on other sites

Ir jau tam arī savs LCD ekrāniņš.

Man priekš fona mūzikas vispār pietiek ar SAT radiostacijām. Piemēram, klasika tur pieejama AC3 formātā ar 448 kbps stereo, popmūzikai bitreits mazāks, bet nu 128 kbps MP3 arī nav jāklausās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

Protams, un SAT aparātam skaņas kvalitāte būs vienā līmenī ar Hi-Fi audio aparatūru vai pat labāka

Lai cik tas jocīgi nebūtu, bet skaņas kvalitāte būs ļoti laba. Visādā ziņā labāka par ķēķa klases interneta radiouztvērēju. SAT uztvērēji paredzēti darbam  ar labākas kvalitātes skaņu, kā 128kbps, kas pārsvarā ir interneta radiostacijām. Interneta radio principā nav HiFi klases skaņa. Es jau saprotu, ka gribās radiouztvērēju par piečuku, kuru pagrozi tik pat vienkārši kā FM aparātu un dabū smuku skaņu, bet tā nebūs. 

Link to comment
Share on other sites

martinno
pirms 3 stundām , ivo teica:

lai klausītos mūziku no Spotify

Lai klausītos Spotify, netērē miljonu un paņem Google Chromecast Audio.

Domāju, ka jābūt kaut kādam workaraundam, kā strīmot audio failus no NAS uz Chromecast... Tik jāpameklē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , martinno teica:

netērē miljonu un paņem Google Chromecast Audio

Kā jau minēju, NAV aktuāli. Miiljons jau sen iztērēts :D 

Kas man nav saprotams - kādēļ maksāt nt-os simtus par vecu lenšu maģi skaitās pačotna, bet samaksāt tikpat par mūsdienu preampu, kur mazā kompaktā un smukā kastītē sabāzti visi iespējamie navaroti un konekcijas (ok, nav visi, phono stage iztrūkst) vairs neskaitās adekvāti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...