Jump to content

Konstruktora alga


Tomijs123
 Share

Recommended Posts

Mežavecis: jā, vismaz 5 gadu pieredzei jābūt savā profilā. Līdz tam jāsēž tajā pašā firmā un jābūt laimīgam, ka kaut ko atmet.

Saku - 9 gadu pieredze man ir oficiālā darbā. Ar to visu bagāžu saku - idioti sēž un smaida un cer, ka algu ar laiku paaugstinās, "kad būšu sevi pierādījis", "varbūt šā gada beigās", "nu nākamgad noteikti", blablabla. Tā var sevi mānīt ilgi. Un justies piesietam tai firmai, jo ir jaunība, ir viss forši, ir kur strādāt, ir uzslavas. Tas mierīgi VAR būt zemē nomests laiks - saku no pieredzes. Arī citām firmām vajag junior speciālistus. Un tie ir gatavi par to maksāt. Tirgus, jū nou.

 

 

Es esmu arī rados atskatījies studentus, ko pieņem "praksē" bez algas, darot ikdienas darbus. Jo tā taču var forši ietaupīt, vai ne? Un ne jau par Maxima tipa darbiem ar nodzertu seju un bez kvalifikācijas ir runa, bet gan par ierindas darbu, piemēram, dizainerim, bez kādām atlaidēm salīdzinājumā ar citiem darbiniekiem.

Un esmu redzējis arī, kā mierīgi pieņem darbā absolventu par 350..600 Ls bez jebkādas praktiskas pieredzes, bez eksperta zināšanām, bez sarkaniem diplomiem utml izcilības pazīmēm.

 

 

Tātad visa tā muldēšana par to, cik gadus bez liekiem jautājumiem ir jāpaciešas lai sāktu saņemt "cilvēcīgu" algu (cik nav žēl, cerot visu laiku uz kaut ko labāku) ir atkarīga no tā, cik ļoti loha lomā cilvēks ir gatavs sevi pieciest. Un tikai. Piedod, bet es neesmu naivs tīnis un es redzu, kas notiek apkārt. Un rezultātā ne visai ticu pasaciņām

 

Cepināt CV, staigāt pa intervijām ir jēga tad, kad ir kaut kāda pieredze savā profilā.

Jo ātrāk cilvēks aizies un 3 intervijās uzzinās, cik viņam piedāvās citur, jo labāk. Tas būs DAUDZ labāk nekā 3 gadus "cerēt" uz kaut ko un lauzīt galvu.

Strādāt tāpat strādās, neuztraucies. Pieredze augs, jautājums tikai - vai par 1. algu, ko vispār piedāvā, klapes uz acīm uzliekot un ne pa labi, ne pa kreisi, ar to samierinoties.

Labots - usver
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bakalaurs kā jebkura cita izglītība negarantē darbu, jo tam būt daudz dažādi apstākļi. Diez vai tu šāds ar bakalauru var pretendēt uz izcilu reputāciju un darba devēju atsaucību.  

Deguna-pirsingi-5.jpg

 

 

Un ko darīt, ja cilvēks cīnījies par savu bakalauru tāpēc, ka ģimenei grūti un naudas nav ?Varbūt cilvēks mērojis ceļu no laukiem ? 

 

Arī es esmu mērojis ceļu no laukiem un kaut kā tomēr atradis kur dzīvot, kā nopelnīt.  Runa taču par studentu, kurš beidz mācības un ir vairākus gadus dzīvojis pilsētā, visticamāk, kojās vai ar korišiem kādā dzīvoklī. Parasti 3-4 gados vajadzētu nonākt līdz skaidrībai, kur un kā dzīvot tālāk. Parasti taču studē, lai pieņemtos prātā, nevis otrādi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai personisko iezīmju dēļ necīnās par šo lielāko algu

Kautrība, gaidīšana "varbūt mani atcerēsies..", nevēlēšanās aiziet uz interviju un painteresēties par reālo piedāvājumu citur ;)

Tieši par to arī runāju. 


Mežaveci, tad pirmos cik gadus, tavuprāt, vajag izvairīties no sarunām pa algu, sakost zobus un dzīvot bez tās/dzīvot no minimālās "cik nav žēl", mentāli ieciklējoties, ka nav citu variantu zem saules kā tikai 1. darba devējs?

Lūdzu konkrētāk, bez aiziešanas offtopikā "visi jaunieši 3.14dari un sliņķi".

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

usver

Es runāšu par IT nozari. Vajag to analizēt no praktiskās puses. Jebkurā darbā, lai iebrauktu lietās vajag pusgadu, bet gadu, lai pilnībā pastāvīgi varētu veikt darbus, kas arī sakrīt ar periodu, kad darba devējam tu sāc nest reālu peļņu . Reizi 5 gados ir vērtīgi pamainīt darba vietu, ja esošā darba vietā nav iespējams kaut ko mainīt. Normālā darba vietā reizi gadā tiek pārskatīti algas jautājumi, bet ja tas nenotiek, der darba vadītājam apjautāties.  

 

Loģiski būtu pirms tam izrunāt algas pieauguma nosacījumus pirms vispār kaut ko uzsākt un sekot, kā tie izpildās. Respektīvi par tādiem un tādiem panākumiem, pienākas pielikums vai paaugstinājums. Gaidīt kaut ko nezin ko arī nozīmē nesagaidīt neko. Tēmas autors biedrs tikko izgāja praksi, kas ir viens solis uz priekšu. Tālāk atliek runāt gan par izaugsmi, gan par finansēm. Nav jēgas kapāt vēl pusgadu, nezinot kas sagaida nākotnē. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Interesanti, no kā pirms tam students ir pārticis un par ko apmaksājis mitekli? Parasti normālā situācijā veic kaut kādu plānošanu, tajā skaitā ienākumus, lai saprastu, ko var atļauties, ko ne.

 

 

Parasti 3-4 gados vajadzētu nonākt līdz skaidrībai, kur un kā dzīvot tālāk. Parasti taču studē, lai pieņemtos prātā, nevis otrādi.
 

 

Veci, veci, veci... Nu tu taču pats redzi, ka cilvēks, iespējams, no kojām, 4. mācību gads. Ko tad tas mums parasti nozīmē? Tieši tā - tikai to, ka drīz no kojām jāizvācas.

 

Cilvēks ir ticis skaidrībā, vēlas strādāt, strādā un ir pat kaut ko uzkonstruējis.

 

A tu te kā necilvēks plēsies apgalvojot, ka vislabākā sloka ir dzīves skola, kas izieta nabadzībā un badā pirmos gadus pēc studijām.

 

 

 

Darba tirgus ir TIEŠI tāds pats, kāds ir maizes vai cukura tirgus !

 

 

Darba tirgus ir apgriezti proporcionāls cukura tirgum. Darba tirgū pircējs (darba devējs) ir gatavs minimāli maksāt, jo parasti ir neviens vien darba gribētājs. Cilvēku var iztramdīt, izmācīt labāk un atbilstošāk strādāt. Cukuru tu nevari iemācīt būt saldākam, vari tikai dedzināt laiku un naudu skraidot starp Mahimu un Superneķiku salīdzinot cukura cenas.

 

Zinu, ka šobrīd runāju kā riktīgs sociālists, bet tas bezpriģels kas notiek pie mums darba tirgū ir vājprāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tālāk atliek runāt gan par izaugsmi, gan par finansēm.
 

Un kas liedz paralēli aiziet un uzzināt, ko dara citur, cik ir gatavi maksāt citur?

Tāda sajūta, ka Tu būtu nostrādājis vienā firmā 10 gadus un ar zobiem un nagiem tur turētos, jo no pārmaiņām bail.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Laikam nesaprati manu teikto. Ja reiz students dzīvojis kojās un dzīvojis kā mucā neredzot neko apkārt, cik maksā dzīvoklis, kā jāpelna nauda un cik maksā paika, tad pat ir pelnījis spērienu pa pakaļu un savilkt jostu. Protams, ne visiem lemts kļūt uzreiz pieaugušiem. Tici man tādu daudz, kas vispār ārpus tusiņiem neko nav redzējuši. Nez kādēļ daudzi studenti jau studiju laikā piestrādā? Esošā kantorī pietiekami daudz studējošu darbinieku - gan iesācēji, gan speciālisti.  

 

 

usver

Te nu tu kļūdies, es jau vairākkārt esmu mainījis kantorus, lai būtu progress un neiesēdētos vienā vietā. Lai ietu uz pārrunām jāzina mērķis, ko vajag mainīt vai uzlabot. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Da ladna. Jūs zinat, kā tās lietas notiek accenture ? No sākuma ir kursi, tad ir bootcamp's, pēc tam 350 eiras mēnesī. Un tā ir prakse. Pēc prakses ir zināms, ka, ja izdomās tevi paturēt, dabūsi paaugstinājumu. Un tas ir tikai normāli, un tas ir studentam, kurš vēl nav pabeidzis otro kursu. 

 

Darba tirgus, darba tirgus, bet tie paši kretīnpurni, kas maksā cilvēkam pusotru minimālo, pēc tam brēc, ka nav gana daudz kvalificēta darbaspēka. Un brīnās, ka iet prom. Biznesos, kur trūkst darbinieku, algas ir labas un darba apstākļi ir izcili. 

 

Jums tiešām tik ļoti kremt, ka jauniem cilvēkiem dzīve būs vieglāka kā jums viņu vecumā  ? 

 

Autor, tu tikai cīnies. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Piekrītu @@nevertell - nauda jau biznesiem ir, bet tā tiek gūta nevis no konkurētspējīgas preces/pakalpojuma, bet no darbinieku čakarēšanas. Latvijas konkurētspēja ir tieši atkarīga no darbinieka zemās algas (jo uz citām izmaksām nevar vai negrib ekonomēt, to skaitā ir kajēnes uzņēmuma vajadzībām). Precīzāk - konkurētspēja tiek panākta tādēļ, ka ir relatīvi augsts bezdarbs un izbadējušies cilvēki, kuriem nekas cits neatliek kā strādāt Rimi kasēs.

 

Un te nav pat runa par vēlmi vai izglītību, vai pat katra paša uzņēmējspēju. Vienmēr būs kāds uzņēmējs un vairāki darbinieki, nevis katra piederēs 4 uzņēmumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nevertell

Man jau nav žēl, ka tagad iespēju vairāk un apstākļi labvēlīgāki darba vidē.

 

Tracina, ka atnāk jaunie censoņi un sāk kačāt prāvas par savām tiesībām, tikai strādāšanu atstāj otrā plānā. Respektīvi prot skaitīt stundas, orientējas darba likumā, bet kā darbinieki ir nekam nederīgi. Iepriekšējā kantorī vienu šādu kačātāju bija jāpacieš ar savām bezgalīgām prasībām neskatoties uz to, ka efektivitātes rādītāji bija vieni no zemākiem, līdz kamēr atlaida.  

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Mezavecis, čillax! Tu runā par galēji negatīviem piemēriem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kas liedz paralēli aiziet un uzzināt, ko dara citur, cik ir gatavi maksāt citur?

 

 

Lai ietu uz pārrunām jāzina mērķis, ko vajag mainīt vai uzlabot. 
 

 

tātad nekas neliedz. kas arī tika sākumā apgalvots. 

 

uzlabot var 1) atalgojuma perspektīvas 2) atalgojumu pašu 3) redzesloku. Nu dažiem varbūt to nevajag, bet es justos stipri apdalīts, ja man kāds aizliegtu to darīt. 

 

Es saprotu attieksmi "es pats visu sasniedzu, es esmu kapājis X gadus ar sētnieka algu, es es es ..". Bet nu atceros savu sākumu pēc bakalaura un man ir ar ko salīdzināt - tagad ir DAUDZ vieglāk atrast darbu, nevajag grauzt zemi un "cerēt" un paļauties uz "izrunāšanu". Un IMO ir stulbi ieciklēties uz 1 darbavietu. Izrunāt var jebko - arī man ir stātīts "mums ir 13. alga". Nostrādājot 3 gadus, neredzēju ne to, ne arī reālu izvērtējumu manam darbam. Un TIKAI pēc frāzes "man piedāvā summu X, vai es varu cerēt uz ko tādu šeit?" alga tika palielināta. Bet citā vietā man piedāvāja ne tikai 13. "kaut kad nākotnē, ja labi uzvedīsies", bet pat 24. algu reāli kontā. Bez gaidīšanas.

 

 

 

Tracina, ka atnāk jaunie censoņi un sāk kačāt prāvas par savām tiesībām
 

Nu es taču saku, ka personīgas dabas aizspriedumi, kas nez kāpēc tiek jaukti iekšā kā aizbildinājums tam, ka darba tirgū būtu max ilgi jāignorē sava iespēja izvēlēties darbavietu..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell - un kāpēc tu domā, ka mums kremt ?

Vai tad netika doti +- vērtīgi padomi ?

 

Vienkārši kretinē šī bezmugurkaulnieku lieta visā vainot kādu citu !

Jā, LV algas ir zemākas, jā ir lietas darba tirgū par ko darba inspekcijai būtu daudz vairāk jādrāž.

Bet vai tas ir iemesls pašam nesaņemties un netiekties uz kaut ko labāku ?

Nu kāpēc lai kāds maksātu vairāk, ja tu strādā par esošo ciparu un pat neprasi vairāk ?!

 

Un nedalec, nu nedalec, ka uzreiz nevienam lielos ciaprus nemaksās zaļam gurķim. Jā uz to ir jātiecās, BET vajag arī kādu realitātes izjūtu.

Nu ja cilvēks strādā par neadekvāti zemu algu savām spējām, tad visvairāk pie tā vainīgs ir VINŠ PATS !

 

Jaunajam censonim tika pateikts:

* Runā ar šefu par algu un izaugsmi

* Iegūsti pieredzi - ja šī ir vienīgā vietā tad tur arī paliec. - Ja ir citi varianti tad izvērtē.

* Pēc ~gada varēsi šo visu pārskatīt un pārrunāt vēlreiz.

 

Jebšu pareizāk būtu lai ietu pie šefa un teiktu, ka bez 2-3k eiro viņš nevar samaksāt rēķinus, atļauties auto un cilvēcīgu dzīvi, tāpēc vai nu 2-3 K eiro galdā, vai iet prom(nestrādāt nekur) ?!

izvelciet galvu no smiltīm - viena lieta par to, kā būtu forši ideālajā pasaulē, un otra lieta kā tas ir uz šodienu un kā ir jārīkojas šodien.

Žak - tev laikam lieliski saskanētu ar komunistiem - "visi kam ir vairāk par mani ir zagļi, nelieši un to nav pelnījuši !"

Neaizmirsti, ka cilvēks kas veido uzņēmumu arī grib no tā sev kaut ko nopelnīt.

Un jau atkal - kurš vainīgs, ak cilvēks ir tik nekvalificēts, ka viņa augstākais karjeras sasniegums ir Rimi kase ?!

 

Jā, UK vai DE kasieris var dzīvot labāku dzīvi,kā pie mums. Nu izejas šeit ir vairākas:

* Izglītoties un censties izaugt savā karjerā.

* Braukt prom uz leijputriju

* Neko nedarīt, bet gausties.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Žak - tev laikam lieliski saskanētu ar komunistiem

 

Nejauc komunistus ar sociālistiem. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Zemās algas ir tāpēc, ka darbaspēka kopējā produktivitāte ir zema. Gan paši biznesi neefektīvi, gan pilns ar slaistiem un plāno galdiņu urbējiem, kas fiziski nespēj nopelnīt lielāku algu. Protams, no tā cieš spējīgi indivīdi. Pierādi, ka neesi diletants un tiešām strādā produktīvi :)

 

 

Latvijas konkurētspēja ir tieši atkarīga no darbinieka zemās algas
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Zemās algas ir tāpēc, ka darbaspēka kopējā produktivitāte ir zema.

 

Nestāsti, ka Vācijas Lidlā viens cilvēks var apkalpot 10x vairāk klientu, nekā Superneķikā. Iespējams, produktivitāte ir nedaudz zemāka, bet saglabājot vēsu prātu tomēr ir jāsecina, ka celt produktivitāti par kārtu (x10) nav iespējams, neieviešot cilvēku roku darbu aizvietojošas un dārgas tehnoloģijas.

 

Tie laiki ar LV slaistiem palikuši tālajā 2006. - 2008. gadā. Ja kāds tur uzņēmumā dienaszagļus, tad pats ir muļķis vai arī mēs runājam par Brīvostu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Tikai pasaki, ka mūsu būvnieki ir efektīvi. Tur nekas nav mainījies. Arī vēl ir virkne nozaru, kur viens ķīnietis varētu varētu paveikt 2 darbinieku darbu. Arī tajā pašā IT nozarē uz maksimumu strādā tikai daļa darbinieku, bet pārējie atsēž laiku. Nevajag melot pašiem sev un izlikties, ka viss kārtībā. 

Link to comment
Share on other sites

Tēmas autor. Ņem vien to darbu, ja tāda izdevība iekritusi. Tas, ko tu ceri pirmajā laikā saņemt - 400 €, ir adekvāti priekš iesācēja, ar laiku, kad iestrādāsies varēsi tiekties uz ko lielāku.

Galīgi nepiekrītu tiem stāstiem, ka mums darbinieku produktivitāte ir zema, tāpēc mazas algas. Šito parasti acis pārgriezuši sludina visi tā saucamie uzņēmēji. Tie, kuriem vienmēr trūkst darbinieku. Tie, kas ne sūda nemaksā darbiniekiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu redz, x10 nesanāk nekā :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jebšu pareizāk būtu lai ietu pie šefa un teiktu, ka bez 2-3k eiro viņš nevar samaksāt rēķinus
 

tikai bez galējībām, lūdzu. Ir visai liela atšķirība - 300 vai 600 uz rokas. Un bieži vien starpība ir 2 sarunu jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis, būvnieki pie mums ir līmenī. Protams ne visi, bet būvniecības darbiniekiem Latvijā labu paraugu var sameklēt daudz.

Un par ķīniešiem jau nu nevajag tik slavinoši izteikties. Pilna pasaule ar visādiem ķīniešu mēsliem, kas uz ātru roku saštaukāti. Brālēns strādā firmā, kas ražo produkciju priekš Zviedrijas. Ņem no viņiem tos produktus, jo kvalitatīvi. Lai arī dārgāki kā ķīniešiem. Ko dod 2x ātrāks ķīnietis, ja 2x vairāk brāķa. Paši zinām, ka nekvalitatīvi kaut ko uztaisīt var krietni ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kurā vietā? Es runāju par tiem, kas fiziski dara melno darbu. Varbūt tu esi akls, bet no ceļu strādniekiem 1 strādā 5 pīpē. Tu to sauc par efektivitāti? Tas pats arī notiek būvniecībā. Un nesaņem viņi ne 200 ne arī 500 EUR, bet stipri vairāk. Ir arī zināmi labi piemēri, bet tomēr viņi ir mazākumā. Man tāds iespaids, ka tiešām vairums neredz vai negrib redzēt patieso ainu. Labi santehniķi arī ir uz izķeršanu. Tā var veselu virkni profesiju pieminēt, kur ir smagas problēmas ar kvalitāti. 

 

Mežavecis, būvnieki pie mums ir līmenī.
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Jūs domājat, ka šis censonis ir vidējais bezmugurkaulnieks, ja viņš pats jau ir cietu rezultātu pasniedzis uzņēmumam ? 

Es nesaku, ka nav daudz bezmugurkaulnieku-planktona filtrētāju. Bet kāpēc lai cilvēks, kas ir spējīgs un motivēts, nesaņemtu motivējošu atalgojumu ? Vai darba devējs zaudēs, ja darbinieks spēs patstāvīgi dzīvot ? Kas jums tā par ideju, ka katrs augstskolas beidzējs savā nozarē nevarētu pat fizzbuzz uzrakstīt ? 

Protamistiski, varbūt uzņēmums nespēj finansiāli apmaksāt vēlvienu darbinieku, vai varbūt viņiem nemaz i nevajag vēlvienu darbinieku, bet tādā gadījumā nav tur ko dirnēt. Tas ir labs fallback variants, bet jāmeklē labākas vietas paralēli. 

 

Bet mēs gadījumā neesam aizsvilušies pa daudz un ne pa tēmu ? Vai tad te kāds kautkur minēja potenciālo mēnešalgu ? 

Vobšem, nekad nenāks par sliktu parunāties ar darba devēju un, kamēr darba devējs to pats nezin, nāks tikai par labu apstaigāt pie citiem potenciāliem darba devējiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jāsalīdzina visi faktori nevis izraut no konteksta tikai algu. Luksemburgā ar 3x lielāku algu tāpat ar 2-istaba mitekļa īrēšanu nespēsi atļauties. Arī nav objektīvi paņemt par piemēru visattīstītākās valstis.  Diez vai Čehijā, Ungārijā vai Polijā visi pelna zelta kalnus salīdzinot ar Latviju. Protams, ka Vācijā, Anglijā un Norvēģijā līmenis ir un būs augstāks arī pēc 50 gadiem, jo tur ir daudzi objektīvi iemesli.    

Slaisti un dunduki no valsts pārvaldes nekur nav pazuduši un turpat vien veģitē. 

 

 

Tie laiki ar LV slaistiem palikuši tālajā 2006. - 2008. gadā
 

 

Ja kāds iedomājās, ka strādāt daudz vienmēr nozīmē strādāt efektīvi, tad viņš dzīvo kādā citā realitātē. Vēl joprojām ir daudz uzņēmumu, kur visas pavadzīmes un citus dokumentus drukā ekselī, algo papildus darbiniekus to apstrādei. Tur nevar būt efektivitāte, jo resursi jātērē nerentabliem procesiem.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Un kamēr būs cilvēki, kas grib pa minimālo drukāt ekselī, tikmēr tie uzņēmumi ne izmirs, ne mainīsies. Ja jau ir lētāk noalgot kādu, nekā investēt uzlabojumos, tad kāpēc ko mainīt ? 

Link to comment
Share on other sites

niekalbis

 

 

Nestāsti, ka Vācijas Lidlā viens cilvēks var apkalpot 10x vairāk klientu, nekā Superneķikā.

Tici, netici, bet šogad janvārī Berlīnes priekšpilsētā Lidlā vēroju ainu, ka ~20 gadīgs zaķis kasē produktus skenē nepārspīlējot 3x ātrāk kā veiklākie LV Superneto/Rimi/Prisma darbinieki. Par pusaizmigušajām pirmspensijas vecuma tantēm nerunājot- tur tiešām varētu būt tuvu visām 10x.

Link to comment
Share on other sites

Nu visas Berlīnes Lidlas neturas uz kasierēm-rekordistēm. Mani vērojumi gan ir citādi, pie mums veikalu kasieres ir raitākas, tieši attīstīto zemju rindās pie kasēm ir krietni lielāka nesteidzība.

Link to comment
Share on other sites

Tomijs123
Un IR jārunā'pašam, IR jāprasa tā alga ! Nedrīgst gaidīt, ka tev kaut ko pienesīs uz paplātes. Tā var ilgi gaidīt un nesagaidīt.

1.  Uz šo brīdi ir doma pabeigt iesākto projektu, kas prasīs dienas ~3. Pēc nodošanas sarunas.

Tagad redz visi gudri un stāsta, ka viņiem vajag ēst un bez n simtiem nekustinās pakaļu.

2. Doma ir prasīt atalgojumu par reālu darbu, ko man ir grūti naudas izteiksmē novērtēt. Un tāpēc arī griezos forumā pēc padoma.

pirmā alga bija par /2 slodzi Botāniskā dārza palmu māju laistot, tīrot u.c. - 40 rubļi

3. Pirmo algu saņēmu par apmetuma kasīšanu vienai ofisa ēkai laikam 2003? gadā, sķiet 60ls? bija

ir milzīga atšķirība starp jaunizceptu bakalauru un "jauno speciālistu" ar reālu kvalifikāciju.

4. Laikam neskaidri izteicos, bet lai nebūtu pārpratumi, tad pašlaik studijas vēl turpinu, kopā jāmācas 4,5 gadi.

Dažkārt iesācējiem liekas, ka viņš paveicis varoņdarbu un palaidis kosmosā  orbitālo staciju, tāpēc ieteiktu paprasīt profesionālim izvērtēt, vai tiešām tas ir tā. 

5. Šis variants, protams, nav izslēdzams, ko atkal varam norakstīt uz neesošo pieredzi.

Interesanti, no kā pirms tam students ir pārticis un par ko apmaksājis mitekli?

6. Esmu no laukiem. 10. klasē piepiedu kārtā aizsūtija mani uz Rīgu mācīties, līdzekļi tolaik atļāva. Dzīvoju viens ar visām no tā izrietošām sekām? Nākamajā vasarā sāku strādāt mazā būvuzņēmumā, pierādīju sevi. Sāka man dot pašam objektus. Vēlāk izveidoju firmu, strādāju kā apakšuzņēmums, ar saviem algotiem darbiniekiem. Šis pisness pirms gadiem 2? varētu teikt manas jaunības dēļ beidzās. Vēlāk strādāju pārdošanas sfērā, komunicēju daudz ar cilvēkiem. Tā kā iepriekš savus izdevumus par 75% spēju segt pats. Kādus mēnešus 6 normāli ienākumi nav bijuši. Stājoties praksē cerēju, ka spēšu sevi pierādīt mēneša laikā, kas iespējams arī notika un sāka man maksāt 100 naudas mēnesī, kas gandrīz nosedz braušanas un ēšanas izdevumus atrodoties darbā 8h katru dienu.

Cilvēkam bija prakse, cik noprotu neapmaksāta.

Skatīt punktu 6.

 

Paldies biedri par atbildēm, vienmēr ir noderīgi situāciju aplūkot no vairāku cilvēku skatu punkta.

 

Kā jau minēju uz šo brīdi plānā ir pabeigt esošo projektu, lai priekšniekam neliekas ,ka nodarbojos ar šantāžu,  t.i. naudas prasīšana pirms projekta nodošanas.

Sarunās par iespējamo atalgojumu, domāju piedāvāt arī strādāt gabaldarbu.

Labots - Tomijs123
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zemās algas ir tāpēc, ka darbaspēka kopējā produktivitāte ir zema

Nav tā, ka vecis stāstītu nepatiesību, taču viņš nestāsta visu patiesību. Varu nosaukt daudzus piemērus, kad tieši zemās algas ir par iemeslu zemai produktivitātei. Ja cilvēks strādā pie tāda paša darbgalda, kā kolēģis ārzemēs, tad produktivitāte ir atkarīga no viņa pieredzes un kvalifikācijas. Taču zemās algas ir par iemeslu lielai darbinieku mainībai. Mani kolēģi ir spiesti regulāri braukāt uz ražojošiem uzņēmumiem un apmācīt šādus darbiniekus. Ir pārdota ražošanas iekārta. Pēc kāda laika pienāk sūdzība, ka tā slikti strādā. Aizbraucot bieži bien izrādās, ka jau ir nomainījies personāls un tas vienkārši nemāk strādāt. Pēc zināma laika atkal būs tas pats.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ar intresi izlasīju šo jautro un pamācošo diskusiju  :good: Nu un kā tas ir beidzies? Cik tad izdevās, vai neizdevās?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...