Jump to content

Vai vairs ir jēga likt antivīrusa programmu uz XP ?


dudam
 Share

Recommended Posts

            Palasīju tēmu par to vai ir vērts šodien likt XP. Interesanti. Nu bet par cik dzīves  situācija ir tāda, ka XP vēl aizvien griežas uz liela procenta datoru, tad mani interesē biedru viedoklis. Cik vairs ir liela jēga uz šīs sistēmas likt antivīrusu ? Par cik pats  cienījāmais Microsoft pēc 8. aprīļa vairs negarantē sistēmas drošību, vai ir jēga noslogot dzelžus (parasti tie ir Pentium4 un augstāki līdz Dual Core, kuriem mātespāte neuztur vairāk par 1-2GB atmiņas) lai iegūtu pēc manām domām tikai iluzoru drošību. Jo antivīruss varbūt kautko reizi 2 nedēļās noķers, varbūt nenoķers, tomēr CPU un RAM resursus patērēs konstanti un nebūt ne maz. Bet ja sistēma ir caurumaina, tad zirgi un tārpi tur parādīsies šā vai tā. No tiem nav 100% pasargāti arī absolūti atjaunoti Windows 7/8 ar svaigiem antivīrusiem.

             Personīgi es rīkojos sekojoši. Uzinstalēju visus drošības atjauninājumu kādi nu XP ir vairs pieejami. Windows atjaunināšanās servisu atslēdzu. Pārskenēju kompi ar kādu antispyware rīku un kādu antivīrusa rīku. Šos rīkus noņemu. Klientam iesaku aizmirst IE un lietot jebko citu, kas pašam patīk labāk. Tam "jebkam citam" ļaut regulāri atjaunoties. Pēc pusgada ierasties pie manis vēlreiz. Cena 2-3€ . Dažs, kad padzird ka antivīrusa viņam nav ir šokā - nu kā tad tā, tas taču nav droši. Kādam varbūt liekas ka tā no manas puses ir naudas slaukšana.

           Interesantē kā citi risina savu personīgo datoru vai savu klientu  XP datoru drošības jautājumu.  

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Neatkarīgi no windows OS, antivīrusu jēga ir likt, ja pie tā sēž cilvēks, kam ir ļoti liela tieksme kačāt nezināmas izcelsmes progas no apšaubāmiem saitiem, torrentiem utt., lietot krekus, iet apšaubāmās web lapās un apstiprināt visu, kur vien kāds banneris izlec, kā arī spraust iekšā nezināmas izcelsmes flešus. Citādi tā ir lieka naudas, nervu un, galvenokārt, laika tērēšana.

 

Gan vieglprātība, gan paranoja (2 antivīrusi utt.) noved pie nelietojama datora. 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Hmm, kas vainas ir Limited User konta uztaisishanai uz XP? Nevajadzees iespringt antivirusos. Es par Limited User.

Link to comment
Share on other sites

 Nezinu, kā ir pareizi. Pašam ir vecs XP dators (vairāk kā 10 gadu vecs), ik pa laikam aktīvai lietošanai. Bija antivīruss AVG. Jau kādu gadu neizmantoju antivīrusu, jo antivīruss kļuva arvien smagāks un smagāks, ka beigās nevarēju jēdzīgi pastrādāt, kamēr tas stāvēja uz datora. Nav tas dators man, caur kuru ložņāju pa internetu, ne tā ka pavisam neeju internetā, līdz šim nav bijis gadījies, tpu, tpu, tpu nekāds vīruss. Zinu, ka internetā vīrusus var dabūt arī pavisam nevainīgas lapas atverot, tāpēc uzskatu, ka vispārīgā gadījumā dzīvot pavisam bez nekāda antivīrusa ir nepareizi, kaut kādu aizsardzību tomēr vajag. Bet ņemot vērā mana vecā XP datora lietošanas specifiku (internets minimāli), var iztikt. Windows atjauninājumi gan datoram visi tiek salikti. Kādu laiciņu vēl būs man šis dators lietošanā, noderēs labi.

Link to comment
Share on other sites

Es visiem rekomendēju Baidu AV. Lai gan nācis no šķībaču puses, tomēr ir mazs, viegls, ņiprs un pat ļoti uzticams. Noķer visus vajadzīgos zvērus un darbojas pat uz ļoti vājiem dzelžiem, praktiski nenoslogojot procesoru un apēdot tikai ap padsmit megabaitiem RAM'a.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Nain

Pirms tu sāc aģitēt kādu revolucionāru antivīrusu, pastāsti, priekš kam viņu vajag? Un to pašu ieteiktu citiem. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
gan paranoja (2 antivīrusi utt.)

 

tas gan .. 2 AV vienlaicīgi ir redzēti ne reizi vien .. tad tiešām ir galīgais vāks

 

 

 

kas vainas ir Limited User konta uztaisishanai uz XP

tas būtu risinājums, bet ja klients to nevēlas ? viņam tak vienmēr ir taisnība :) gadās ka ar limited user (šķiet XP tas saucas power user) XP negrib darīt pat dažas elementāra lietas - piemēram paņemt vienkāršu USB  flešku .. pasaka ka nēesot tiesību .. sanāk atkal krāmēties ar user policy ..

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

No idiota nepasargas neviens antivirus. Ja lietotajs ir idiots un pa jebkam grib lejupladeto softwarezzz, crack installeet, atvert atsledzot antivirus, tad jega no antivirusa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms tu sāc aģitēt kādu revolucionāru antivīrusu, pastāsti, priekš kam viņu vajag?

  Te nu ir tā - advancētam jūzerim, kuram ir smadzenes, nerunājot par nopietnu datorspecu, protams, nah vajag - ja rodas kāda šaubas, var uzlaist kaut vai CureIt vai ko tamlīdzīgu. Jūzerim vulgaris lietot sistēmu bez antivīrusa - tas nu gan neliecina par veselo saprātu . Pat ja pašam netraucēs - tas nenozīmē, ka ar kādu "viltīgu radību" nečakarēs dzīvi citiem.

 Jā, ne visu noķers, bet ja (Pat nevietā) brēks par apdraudējumu - varbūt vismaz daži padomās kāpēc ?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Visus XP apdeitus nevajadzētu gāzt virsū. Īpaši ja Microsoft update lieto.

Jo tas nozīmē arī visus Microsoft Live produktus, Desktop Search 4.0 un visas .NET Frameworks versijas (1.1, 2.0, 3.0, 3.5 un 4.0)

Visi šie pamatīgi sabremzē XP. Īpaši lieli grēkāži ir .NET versijas virs 2.0

Link to comment
Share on other sites

Runa ir tieši par "Limited User" (cits nosaukums "Least-Privileged User Account", "Restrict user account"). Power User vispār  bija parodija par datordrošību.

Par to, ka kāda USB flash nestrādā ar Limited User nav nācies sastapt. Pat, ja Windows uzreiz neatpazīts USB flash un sāk meklēt, instalēt draiverus, tas notiek automātiski un tam nav vajadzīgas administratora tiesības, ja vien ierīcei neizmanto specifiskus Microsoft neparakstītus draiverus.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Runa ir tieši par "Limited User" (cits nosaukums "Least-Privileged User Account", "Restrict user account")

 

mhmm  ..  kad nākamreiz dabūšu rokās kādu XP datoru pakatīšos .. cik no galvas atceros, tad XP bija tikai administrator, Power user un user, bet pilnīgi iespējams ka kļūdos ..

 

 

 

Īpaši lieli grēkāži ir .NET versijas virs 2.0

 

 

tas gan, resursus tie rij pamatīgi .. bet, tas ir koks ar diviem galiem. piemēram mans iemīļotais Avira tieši prasa  augstas NET Framework versijas  .. Tildes birojs 2008 šķiet prasīja framework 3.0 :( tad jāmeklē alternatīvs softs :(

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, man, Tev un lielai daļai šejienes patstāvīgo iemītnieku, iespējams, nevajag nedz Baidu, nedz kādu citu AV, pilnīgi pietiek ar taisnām rokām un galvu uz pleciem. Parastam lietotājam gan noderēs kāds AV , sevišķi, ja lietotājs ir padsmit gadīgs pokemons vai cilvēks gados, kurš ar datoriem nedraudzējas.

Link to comment
Share on other sites

pokemonam jau nu nekāds AV nepalīdzēs, vecāks cilvēks, kas ir uz Jūs ar datoru, atkal neinstalēs crackus un nekačās visu pēc kārtas. Tam var dažkārt paglābt AV.

Tā ir manas domas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Runa ir tieši par "Limited User"

Ok .. tad man uzreiz ir vēl viens jautājums .. ja users visu laiku strādās no Limited user konta, vai web pārlūki Chrome, Mozilla u.t.t varēs automātiski atjaunoties ?

Link to comment
Share on other sites

Google ir updater service, kurš darbojas kā service ar system tiesībām un atjauninās pats bez nepieciešamības pēc administratora tiesībām. Liekas, ka arī Firefox ir tāds service.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te vienīgais risinājums ir noformatēt disku un uzlikt sistēmu par jaunu. 

 

 

ja lietotājs ir padsmit gadīgs pokemons
 
Link to comment
Share on other sites

Vienam čomam datoru tīrīju vairākas reizes gadā. Pārinstalēt arī ik pa laikam dabūju, kad jau tas likas vienkāršak. Varēju likt kādu antivīrusu grib, kompis pēc kāda laika pilns līdz ūkai. Z-bal. Uztaisīju limited jūzer, pāris gadu nav traucējis, vismaz ar irastām prolēmām. AV gan atstāju, kā saka - dubults neplīst - .

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Google ir updater service, kurš darbojas kā service ar system tiesībām un atjauninās pats bez nepieciešamības pēc administratora tiesībām. Liekas, ka arī Firefox ir tāds service.

 

ja tā, tad tas mani sāk priecēt ..  Limited user priekš

 

 

 

cilvēks gados, kurš ar datoriem nedraudzējas.

 

būtu OK ..

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Bez antivīrusa dzīvot jau nu nebūtu prāta darbs. Vienalga, vai tas ir Win2k, XP, Vista, 7 vai 8.

 

Lai gan ja tā padomā, limited user ar nav slikts variants.


 

 

Vienam čomam datoru tīrīju vairākas reizes gadā. Pārinstalēt arī ik pa laikam dabūju, kad jau tas likas vienkāršak.

 

Bija man identisks gadijums senāk, kad vienam čomam, konstanti reizi 3 mēn. dabuju pārinstalēt kompi, jo zvērudārzs bija tāds, ka vieglāk sistēmu no jauna uzlikt. It kā cilvēks prātīgs, it kā pa sūdiem neložņā... it kā...


Un tas ar visu antivīrusu!

Link to comment
Share on other sites

Senos laikos uz Windows XP izmantoju „Limited User” kopā ar „Software Restriction Policy” bez kāda antivīrusa. Darbā 5 lietotāji vēl vien tā strādā.
Priekš parastā lietotāja, kam nevajag visu laiku kaut ko instalēt ļoti efektīva kombinācija – muļķu droša un no vīrusus puses gandrīz necaursitama.
Priekš mājas lietotājiem, kam katru dienu obligāti jāuzinstalē kāda spēle vai cita programma, tas gan būs pār liels mazohisms.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau ka ir labs,  bet kurš tad ir "slikts" ?  Tāpēc jau viņu ir tik daudz ka neviens neķer visu. Ir gadījies pārlaist diskam 5 gab dažādus antivīrusus līdz 5-tais beidzot neko neatrada. Un kā par brīnumu XP pēc visām šīm izdarībām laikam normāli strādā, spriežot pēc tā, ka pāris mēnešus cilvēks nav sūdzējies .. tiesa tur dzelži bija puslīdz labi un es atstāju lai patstāvīgi griežas Avira ....    

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es visiem rekomendēju Baidu AV. Lai gan nācis no šķībaču puses, tomēr ir mazs, viegls, ņiprs un pat ļoti uzticams. Noķer visus vajadzīgos zvērus un darbojas pat uz ļoti vājiem dzelžiem, praktiski nenoslogojot procesoru un apēdot tikai ap padsmit megabaitiem RAM'a.
 

 

cloud? vajag tikai ātru internetu un kaut kādu iespēju sazināties ar izstrādātājiem. Ja nu pēkšņi tavs cietnis nokrašo, tad no šķībacaino serveriem vismaz vari mēģināt dokumentu kopijas izprasīt..

Link to comment
Share on other sites

droši vien čeksummu pārbaudi, pārbaudi pret patterniem, aizdomīgo failu augšupielādi lai pārbaudītu.

bet tā kā Ķīnas izstrādātā programmatūra ir jau iepriekš turēta aizdomās par "backdoor" uzturēšanu UN mēs visi labi zinām, cik ļoti daudz ko Ķīnā nosaka valdība, tad aizdomas joprojām paliek, pirms nav publicēts izejas kods, ko pats var auditēt un sakompilēt. 

Link to comment
Share on other sites

ieleja - tas nozīmē to, ka kaut kādas skanēšanas veic mākonī.

Uploudojot failu, tā daļu, darbības, pazīmes vai čeksummas.

 

Termins mākonis man uzdzen riebumu - kaut kāds mārketingistu izdomājums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

It kā cilvēks prātīgs, it kā pa sūdiem neložņā... it kā... Un tas ar visu antivīrusu!

Un tas viss "it kā" :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Arnis2002, varbūt tas nav antivīruss, bet tas ļoti labi izķer vīrusus ;) Man datoram viendien sākās tāds gļuks, kad processoram visu laiku 100% paliek neko nedarot. Izskenēju ar mbam, vīrusiem uztaisīju karantīnu un tagad sēžu priecīgs :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...