Jump to content

ebay no US uz LV


POISONBOY
 Share

Recommended Posts

Man radās tāds jautājums - sūtot kaut ko caur ebay no us, parādās tāda fiška kā "import charges". Es domāju ka tas tīri informatīvs pasākums, bet izrādās pērkot tā summa iet klāt bidam un shippingam.
Tad lūk - cik es naivi saprotu - mūsu lieliskajai muitai būs pajāt ka es tipa jau esmu nomaksājis kaut kādu "import charge" un to summu pieskaitīs pie kopējās vērtības, no kuras tad rēķinās nodokli, pareizi?
Vai ir kādam pieredze?

Link to comment
Share on other sites

Tā ir US import charge. Tā kā mūsējiem pajāt, ka US nodokli esi nomaksājis, citādi maksāsi par pilno summu atkarībā kā pārdevējs būs norādījis.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Sen atpakalj, kad pirku no US preci, bija noraadiits pie pirkshanas shipping, import un veel kas. Tika izmantots eBay Global Tracking, ko peec laika pie durviim zvans, parakstijos ka esmu sanjemis un neko vairaak nemaksaaju. Vismaz pec tam palasot par ebay Global tracking, tad tajaa viss tiek samaksaats.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Neesmu iedziļinājies, bet šaubos, ka tas, ko tur apzīmē par "import charges" nonāk valsts kasē. Kur tad aprēķins, kurā būtu norādīta procentu likme konkrētai preču grupai un aprēķinātā summa un arī aprēķinātais PVN. Kur muitas deklarācija? Uz kā pamata valsts kasē ienāktu konkrētā summa?

Link to comment
Share on other sites

POISONBOY

 

 

Neesmu iedziļinājies, bet šaubos, ka tas, ko tur apzīmē par "import charges" nonāk valsts kasē. Kur tad aprēķins, kurā būtu norādīta procentu likme konkrētai preču grupai un aprēķinātā summa un arī aprēķinātais PVN. Kur muitas deklarācija? Uz kā pamata valsts kasē ienāktu konkrētā summa?

 

Vot man ar tāds čujs, ka sanāk kā lieks maksājums, kurš pazūd ebay vai transporta kompānijas kabatā. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Nē, tas ir tu samaksā uzreiz nodokļus un Latvijā to redz un otreiz nečakarē. Ir pārbaudīts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

POISONBOY

 

 

Nē, tas ir tu samaksā uzreiz nodokļus un Latvijā to redz un otreiz nečakarē. Ir pārbaudīts.
 

Cik sen sūtīji, kāda summa bija un no štatiem nāca?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā ir US import charge.

 

pamācies mazliet angļu valodu.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

Cik sen sūtīji, kāda summa bija un no štatiem nāca?

Neatceros jau vairs, bet ~PVN tas bija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nē, tas ir tu samaksā uzreiz nodokļus un Latvijā to redz un otreiz nečakarē. Ir pārbaudīts

 

        Latvija redz US sellera paypal kontā tavu misktiski aprēķināto/samaksāto nodokli? Muļķības. Kā nauda ienāk no ebay Sellera konta LV kasē? Uz kāda pamata tā tiek iegrāmatota LV kasē, kur muitas deklarācija? 

        Nodokli aprēķina muitas deklarācijā, tu esi redzējis muitas deklarāciju?. Ja muitas deklarācijas nav, tad nodoklis nav aprēķināts, tas ir- LV muita izlaidusi paku nemuitojot to.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

Ir gadījies maksāt nodokļus pat šo čārdži samaksājot . Man ir aizdoma , ka tas ir dažu ebay pārdevēju papildus piepelnīšanās veids . rissinājums - feedback . Citi pārdevēji , bez visiem čardžiem kaut kā tiek galā . Un vismaz ar pastu vulgaris atsūta tā , lai pircējam nav problēmu . Ar exprespastu ir problēmas vienmēr .

Link to comment
Share on other sites

Takš marrtins teica, ir tāda fiška ka pērkot preci iekš usa var samaksāt lv muitas nodokļus. Draudzene nesen pirka apģērba gabalu, atnāca bez papildus čakara ar muitu.

Precīzi kā tas strādā nezinu, iespējams ka kaut kāds līgums starp usa un lv pastiem. No ķīnas sūtītām lietām tādas iespēja (samaksāt nodokļus pirkuma brīdī) nav novērota.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

         Piezvani uz kādu LV muitas info telefonu, domāju, ka viņi fonā skaļi pasmiesies par šādu slepenu vienošanas starp US un LV pastiem, un ka US sellers ebajā var rēķināt muitas nodevas un PVN.

          Un pasts kā tāds nekad nav rēķinājis muitu. Pasts sūta/saņem sūtījumus un ienākošie no trešajām valstīm sūtījumi iet caur muitu(kas ir pavisam cita iestāde). Ja paciņa būs sīka, tad visticamāk muita pat nepaskatīsies un tavu paku, lai arī tur būtu prece 500usd vērtībā.

Link to comment
Share on other sites

Domājams, ka saņemto import charge pārdevējs, kopā ar pārsūtāmās preces deklarācijas iesniegšanu, samaksā kurjerkompānijai. Kurjerkompānija, ievedot paku mērķvalstī, veic tās deklarēsanu, un nodevu samaksu. Tiek iegūts ērtums, jo sūtījums, par kuru visas formalitātes nokārtojusi kurjerkompānija, tiek atvests saņēmējam uz mājām.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja paciņa būs sīka, tad visticamāk muita pat nepaskatīsies un tavu paku, lai arī tur būtu prece 500usd vērtībā.

 

Te tu kļūdies! Muita mūsdienās ir palikusi uzmanīga un zinoša. Man nekas vērtīgāks par ~40 eur pēdējos ~3 gados nav atnācis bez PVN (un vajadzības gadījumā ar muitas nodevas) maksāšanas neatkarīgi no pakas izmēra. Nē nu var kādreiz paveikties un muita izlaidīs cauri arī vērtīgāku  sūtījumu, tomēr tas tagad ir reti un uz to nevajag paļauties!

 

 

 

Piezvani uz kādu LV muitas info telefonu, domāju, ka viņi fonā skaļi pasmiesies par šādu slepenu vienošanas starp US un LV pastiem

 

Lai arī kā būtu es un vēl pāris biedri ir pirkuši preces iekš USA, maksājuši nodevas pie pirkuma un preces saņēmuši bez papildus čakara ar mūsu muitu. Vienošanās, vai kas cits, bet tas strādā!  


Iespējams ka kaut kāds līgums starp USA un ES.

Link to comment
Share on other sites

Tas visticamāk ir eBay Global Shipping program. Pārdevējs preci sūta uz eBay noliktavu ASV, Kentucky, kur tā nodeklarē un tālāk sūta iekš ES. Cik saprotu, imports notiek caur UK, kur PVN ir 20% un tas arī tiek samaksāts kā import charges. Tālāk jau LV nonāk kā sūtījums no UK, kas vairs nemuitojas. Šaubos, vai LV muita par šo visu ko zinās, jo viņus tas neskar.

 

Katrā ziņā tagad daudzi veikali ko līdzīgu piedāvā un eBay pat ļoti uzspiež ASV tirgotājiem. Uz lieliem un smagiem pirkumiem it kā izdevīgāk, jo sūta ar kaut kādu kopējo eBay transportu pāri okeānam, bet uz maziem sanāk krietni zaudēt.

Problēma, ka laikam, ja tu kā ASV tirgotājs eBay piesakies uz to programmu, tad nevari vairs pārdot/sūtīt pa tiešo caur pastu, bet vienmēr tā jāizmanto.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

POISONBOY

 

 

Tas visticamāk ir eBay Global Shipping program. Pārdevējs preci sūta uz eBay noliktavu ASV, Kentucky, kur tā nodeklarē un tālāk sūta iekš ES. Cik saprotu, imports notiek caur UK, kur PVN ir 20% un tas arī tiek samaksāts kā import charges. Tālāk jau LV nonāk kā sūtījums no UK, kas vairs nemuitojas. Šaubos, vai LV muita par šo visu ko zinās, jo viņus tas neskar.   Katrā ziņā tagad daudzi veikali ko līdzīgu piedāvā un eBay pat ļoti uzspiež ASV tirgotājiem. Uz lieliem un smagiem pirkumiem it kā izdevīgāk, jo sūta ar kaut kādu kopējo eBay transportu pāri okeānam, bet uz maziem sanāk krietni zaudēt. Problēma, ka laikam, ja tu kā ASV tirgotājs eBay piesakies uz to programmu, tad nevari vairs pārdot/sūtīt pa tiešo caur pastu, bet vienmēr tā jāizmanto.
 

 

Pagaidām izsmeļošākais info.

 

Nu ko - veicu maksājumu, redzēs kā izies ar to itemu. Dalīšos pieredzē.

Vēl tādu niansi tikko pamanīju - maksājot caur paypal ja izmantotu paša paypala valūtas konvertāciju ar viņu kursu - zaudētu 8€ :D

Link to comment
Share on other sites

POISONBOY, 100% ka saņemsi preci bez papildus maksājumiem un čakara. 

 

 

 

Cik saprotu, imports notiek caur UK

 

Nu tad te vajadzētu pa galvu mūsējiem birokrātiem! Jo šajā gadījumā PNV nonāk UK budzetā......  Būtu kruta ja visi ebay sūtījumi no usa caur LV ietu.... Bet nu ņemot vērā mūsu birokrātismu kas jebkādam ārzemju partnerim atsit vēlmi jebkad ar lv sadarboties,,,,  

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Bet nu ņemot vērā mūsu birokrātismu kas jebkādam ārzemju partnerim atsit vēlmi jebkad ar lv sadarboties,,,,

mļedz, davaj, kaut 3 āzemju partnerus, kuriem birokrātisms ir atsitis vēlmi sadarboties nosauc - vārds/uzvārds vai firmas nosaukums.

A to tāda dupa tukšmuldēšana vien sanāk, no sērijas vissirslikti.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tas visticamāk ir eBay Global Shipping program.

Tieši tā. Kā tā paciņa kuļās pēc tam pa neizskaidrojamākām vietām :wacko2:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Njā, man pašlaik tieši arī kuļās pirmais pirkums izmantojot to programmu no ASV..

 

Marrtins, klau, Tev tas UPAA tracking numurs arī uzrādīja, kad ienācis EU un ceļo pa/uz LV? Cik te ārzemju forumos lasīju, visiem liela sāpe, ka ārpus ASV vairs neko prātīgu neuzrāda.

Man pašlaik 15. augustā pēdējais ir "Shipped from US Shipping Center to International Destination" :TBS:

Link to comment
Share on other sites

versatile, neapgalvoju par 100% precizitātāti, bet vai coca cola nepārcēla ražotni uz lt?

aldars mainstream alus tagad kur ražo?

un unibreaw (līvu alus, lāčplēsis) kur tiek ražoti?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik saprotu, imports notiek caur UK, kur PVN ir 20% un tas arī tiek samaksāts kā import charges.

 

Tā kā ebajā diezgan advancēti parādās shippinga cenas etc. iespējas norādot valsti kurā dzīvo / saņem pasūtījumu, nesaprotu, kāpēc viņiem būtu jānorāda kaut kāds import charge par kaut kādu trešo valsti, par kuru pircējs, pirkuma veikšanas un sūtīšanas brīdī nevienā momentā netiek informēts? 

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

nez ... ir gadījies pirkt auto detaļu ar import charge ... Ir bijis , ka vairs nav problēmu un ir bijis , ka tik un tā muitas nodeva , saņemšanas brīdī , jāsableķo .

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

Marrtins, klau, Tev tas UPAA tracking numurs arī uzrādīja, kad ienācis EU un ceļo pa/uz LV? Cik te ārzemju forumos lasīju, visiem liela sāpe, ka ārpus ASV vairs neko prātīgu neuzrāda. Man pašlaik 15. augustā pēdējais ir "Shipped from US Shipping Center to International Destination"

100% neatminos, bet gāja pār trejdeviņiem kalniem :) Man šķiet, ka rādīja, ka ienāk LV, savādāk būtu atcerējies, ja nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Jā tieši šodien parādījās, ka nodots vācu ARVATO kompānijai, kas izniedza UPS Standard sūtīšanu uz LV, ko var trackot. Laikam tad arī imports notiek caur DE, ne tikai UK.

 

Tagad sanāk, ka jāpieved līdz pat durvīm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
POISONBOY

 

 

Jā tieši šodien parādījās, ka nodots vācu ARVATO kompānijai, kas izniedza UPS Standard sūtīšanu uz LV, ko var trackot. Laikam tad arī imports notiek caur DE, ne tikai UK.   Tagad sanāk, ka jāpieved līdz pat durvīm.

 

Šodien saņēmu paciņu. UPS pieveda pie durvīm, nekādu papildus maksu/nodokļu. Skatījos kā paciņa ceļo, un ienāca caur DE, tālāk polija/lietuva.

 

Tātad vismaz man ir pozitīva pieredze par Ebay  Global Shipping Programm un Import Charges :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Nekad nav bijis saskarsmes ar ebay gan jau te ir kāds kas regulāri iepērkas ebay. :)

 

Trīs jautājumi.

 

1. Ja man sūta nelielu paku no ASV teiksim ap 70-110$ vērtībā, un blakus ir norādīts "Free International Shipping" cik apmeram varētu būt nodoklis pa virsu latvijā?

2. Ja kāds ir daudz iepircies ebay tieši ASV teiksim no 10 vai 20 sūtīšanas reizēm cik no tām apmēram ir gadijusies kāda ķibele. Nu piemēram atsūta kaut ko kas nedarbojas vai ir daļēji bojāts.

3. Apmaksa caur PayPal vai tas vienkārši ir drošākais veids ?

 

 

Labots - Marwell
Link to comment
Share on other sites

JA būs muitojam prece, tad tev palūgs nosūtīt maksājuma uzdevumu ar summu uz muitu, no tās arī maksāsi PVN, US gadījumā gandrīz 99% ka tā būs. No US nāk bez aizķeršanās, ātri un precīzi. PayPal vienmēr nostājās pircēja pusē, un jautājums kas vispār ir drošs šajā pasaulē :biggrin:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , jema teica:

JA būs muitojam prece, tad tev palūgs nosūtīt maksājuma uzdevumu ar summu uz muitu, no tās arī maksāsi PVN, US gadījumā gandrīz 99% ka tā būs. No US nāk bez aizķeršanās, ātri un precīzi. PayPal vienmēr nostājās pircēja pusē, un jautājums kas vispār ir drošs šajā pasaulē :biggrin:

Skaidrs, kā viņi tos nodokļus tur rēķina ? +21% no preces vertības vai viņiem tur ir kaut kāda sava matemātka varbūt atkarīgs no tā ko sūta pieņemsim to pašu apģērbu vai telefonu.

Labots - Marwell
Link to comment
Share on other sites

Plus un viss, neviens tur parasti neiedziļinās!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , kaads teica:

Pirku brenda apģērbu. Muitā neko nemaksāju, bet laikam pie preces apmaksas bija jau kaut kas pierēķināts.

Shipings tas bija :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Marwell teica:

1. Ja man sūta nelielu paku no ASV teiksim ap 70-110$ vērtībā, un blakus ir norādīts "Free International Shipping" cik apmeram varētu būt nodoklis pa virsu latvijā?

2. Ja kāds ir daudz iepircies ebay tieši ASV teiksim no 10 vai 20 sūtīšanas reizēm cik no tām apmēram ir gadijusies kāda ķibele. Nu piemēram atsūta kaut ko kas nedarbojas vai ir daļēji bojāts.

1.Tev jau pateic +21% no preces  cenas kas pārsniegs 21 ero....

2.Tieši  tamdēl neviens ipaš neko nepasūt no ASV jo tur neizdevīgs shipings....Reizi mūža pasūtīju no ASV  kautkādam  Huawei trubai  aķi...8Ls. atnāc savādāka no tā laika no debīlās zemes neko nepērku...          

 

 

 

Pirms 12 minūtēm , kaads teica:

Shipings pats pa sevi uzrādās atsevišķi. 

Tad noteikt  sajauci valūtas kursu ,viss! Man ir bījis diezgan bieži otrādāk,ka panem mazāk,iedzilinājoties kamdēļ...Izrādījās ja bijis ielikts atiecīgajos datumos  pirkum grozā  dod atlaides....!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Ir gadījumi, pie cenas jau liek klāt atmuitošanu, bet tad tā prece jau nāk no kādas EU valsts :biggrin:. Man puika pirka golfa somu ar nūjām, samaksāja pērkot jau muitu, atnāca caur DE, apgāja muitu, smieklīgi bet viņi arī māk krāpties! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

PVN iekasē no bankas rēķina summas. Ja tā pārsniedz 150(laikam) naudiņas, tad vēl muita jāmaksā. Problēmunav nekādu,tikai piķo Latvijas valstij pilnīgi ne par ko. No štatiem parasti sūtīšana dārga un nav izdevīgi pirkties.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

agrāk bija tā, cik tur dolāros prece maksā, tik te latos. un bija izdevīgi sūtīt.

Tagad neesmu iedziļinājies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Didzis teica:

No štatiem parasti sūtīšana dārga un nav izdevīgi pirkties.

+1

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...