Jump to content

Pikantie gurķi.


dudam
 Share

Recommended Posts

Par cik tagad ir gurķu laiks, es šeit ielikšu šādu recepti.

 

2kg gurķu,

200 gramu malti mārrutki,

300 grami cukura,

5 ēdamkarotes sāls,

330 mll 9% etiķa

 

Gurķus nomizojam, sagriežam lielos gabalos - mazs gurķīts 3 gab, liels uz pusēm, un tad katra puse uz 3 gab  (nu tā lai apmēram 1 gab sanāk apmēram uz 2 kubikcm ). Pievienojam attiecīgās proporcijās pārējos ingredientus. Visu masu samaisām un atstājam uz vienu nakti lai savā nodabā pastāv kamēr gurķi atsulojas  (masu nospiest nevajag -  lai stāv brīvi). Otrā dienā to visu salejam tīrās burkās (nekādu karsēšanu/sildīšanu nevajag, es izmantoju 0,5 līdz 1 litra burkas) ... ideāla recepte slinkiem večiem, kam patīk pikantas zakuskas ..

 

Vislabākā garša turas 2-3 mēnešus, pēc tam gurķi paliek pliekani .. bet ne bojāti .. uz savas ādas ir pārbaudīts ka šie salāti ir ēdami arī pēc 2 gadiem.

Bildīti ielikšu rīt. Jo tagad pie fotoaparāta guļ bērni.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

:declare:

Link to comment
Share on other sites

es negribu būt baigais krāns, bet nu Tu zaebal :D

 

Draugiem.lv labajā malā, kur ir tie hotlinki uz visādiem internetu saitiem (ziņas, sieviešu sūdi, go4speed, spoki, etc. random draza) arī ieraudziju "Kraukšķīgu gurķu šķēlīšu salātiņi ziemai | SievietesPasaule.lv". Par cik šo topiku jau paspēju ieraudzīt ātrāk, tad aiz ziņkāres uzspiedu virsū, un tavu brīnumu, ko tūr Es ieraudziju? :D

 

 

Šī recepte ir ļoti vienkārša, ātra un lēta, jo burkas nav jākarsē.

Receptes sastāvdaļas:

2 kg gurķu (nomizoti un sagriezti plānās šķēlītēs)
200 g mārrutki (veikalā pirkta burciņa vai arī pašgatavotie)
500 g cukurs
5 ēd.karotes sāls
250 g etiķis
200 ml auksta ūdens

Ak jā, publikācijas datums - 01.09.2011.

Rekur pats links ar būs - http://www.sievietespasaule.lv/kraukskigu_gurku_skelisu_salatini_ziemai

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es jau nu neko nesaku, betTuubija minētā recepte ir kudi mazāk asa - par trešdaļu mazāk etiķis kā tāds un ņemot vērā vēl ūdeni  - vēl 2x mazāk ass. Kopā sanāk līdzīgi 3x mazāk etiķa!!!! Nu i nezinu ko dõmāt

Link to comment
Share on other sites

@@Bonifacijs, nu domāt jau vari, ko vien vēlies :D Bet tas, ka tieši 5 karotes sāls, 200 grami mārutki un tā činīšana (par burkām runāju) ir identiskas, nezinu, būšu naivs un teikšu, ka džeks vienk. grib plūkt citu slavas laurus (ķip kulināru/ēdiengardēžu/zaļbarības cienītāju, etc.).

Protams, vai tas mani intresē, tā ir viņa recepte vai pizģīta, nē, vienk. gardi pasmējos :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

1. Es nelietoju un netaisos lietot draugus.

2. Receptes nav 1:1 (garšvielu proporcijas atšķiras un ūdeni es tur to4na neleju)

3. Ja negribi tad netaisi.

 

Vienkārši kā jau es minēju, tagad ir gurķu laiks un es piedāvāju savu  gurķošanās recepti.

 

P.S. Un mārrutkus nekādā ziņā nelieciet no "veikalā pirktas burciņas".

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Njā, iznāk ka vajag noziedot 2 kg gurķu lai saprastu who is who, es tā pat izdarītu, bet nu šī točna nav manai gaumei atbilstoša recepte, un attiecīgi neņemos spriest, bet nu gribetos gan dzirdēt boot gardēžu ekspertu atsauksmes

Link to comment
Share on other sites

Labi, es tādās proporcijās neesmu mēģinājis, bet uz 2kg gurķu 330ml etiķa un 300 g cukura, un 200 g mārrutku, izklausās par daudz. Nu HVZ!

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tūbijs sagājis sviestā, neviens Te neliek savu jaunatklājumu un meklēt ko līdzīgu ir garām, pats te esmu licis dažas receptes pēc savas interpretācijas. 

 

Diskusiju būtu jāaizliec šajās tēmās, tikai komentu, ja kāds ir uztaisījis un ko var bilst lietas labā.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta ka daudzas receptes tiek nedaudz vai daudz modificētas, tā kā pārmest jau nu ir kā ir.

Nav nekā jauna šāi pasaulē:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...