Jump to content

Dzīvokļa iegāde Rīgā


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Man liekas labi ir ja lodzija tad jau tie dumi nenak no kaiminiem .

Labots - Roberts3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai esi dzīvojis arī ne pirmajā stāvā? Varbūt esi pieradis, ir laba apkure, logi un tāpēc nav sūdzību.

 

Dzīvoju pirmajā stāvā. Pirms pāris gadiem kaimiņi sūrojās par aukstumu un nāca no apsaimniekotāja mērīt t. Mans bija siltākais dzīvoklis mājā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man liekas labi ir ja lodzija tad jau tie dumi nenak no kaiminiem

 

Lodžijas mēdz būt dažādas - iestiklotas un neiestiklotas. Un arī iestiklotas lodžijas gadījumā pie atvērta loga dūmi velsies iekšā.

 

 

 

 

Mans bija siltākais dzīvoklis mājā

 

Labi tev, tiešām, bez nekāda sarkasma! Manā gadījumā esmu diezgan drošs, ka bija pretēji. Arī logi tajā dzīvoklī bija pabriesmīgi, siltumizolācijas ziņā.

Link to comment
Share on other sites

Nē nē.. pirmajā ne pa kam... lai cik augsts tas pirmais būtu.. mana komforta zona 3.-6.stāvs.. augstāk arī nevēlētos.

 

p.s. tagad jau uz balkoniem, ja nemaldos, vairs pīpēt arī nevar :D

Link to comment
Share on other sites

Mazākais ļaunums - pirmais vai pēdējais stāvs?

Es personīgi, speciāli meklēju pēdējo stāvu. Jo pa galvu neviens nestaigā, tekošu jumtu var salabot, ja pa galvu skraida kaimiņi, ar to neko neiesāksi. Kā arī manā projektā, pēdējais stāvs ir silts. Tā ka IMHO pēdējais stāvs nav mazākais ļaunums, bet labākais no visiem stāviem. Nu jā, par laimi lielākā daļa tā nedomā, cenā arī mazāka.

Labots - androidz
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Neviens dzīvoklis nekad nebūs ideāls miteklis. Ja dūmi nenāks no loga, tad nāks no atejas vai virtuves ventilācijas vai arī kāpņu telpas. Nav starpības, vai jaunais projekts vai padomju mantojums. Arī neviens nav pasargāts no nenormāliem kaimiņiem, nenormāliem namu apsaimniekotājiem, sačakarētu infrastruktūru (piemēram, kāds pārrok kanalizāciju vai ūdensvadu). 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēdējais stāvs vienmēr cieš no jumta problēmām.

 

Ja lifts nestrādā (dažkārt uz bezgalīgu laiku), tad ir visa laime vilkties pa kāpnēm.

Varbūtība ir lielāka, tas tiesa, man ir 1x bija minimāla skāde. Un tas sakainā 602 sērija. Bet tas noteikti nav arguments pret.

Par liftu, to arī bieži dzird piesaucam kā argumentu. Bet ja tu dzīvo 8, 7, 6 stāvā, neko daudz labāk nebūs, ja lifts ir pizdohen. Tai pat laikā pa 10 gadi lifts nav braucis kādas 4-5 reizes uz ļoti īsu brīdi. Kas apkalpo liftus, kas nestrādā bezgalīgi ilgu laiku !?


 

 

Nu nezinu gan par aukstumu no pagraba.
Draugi dzīvo 602 sērijas pirmajā stāvā, nāk aukstums, diezgan jūtami nāk.
Link to comment
Share on other sites

Vislabākais stāvs ir otrais un trešais

 

 

izņemot, ja lodžija vaļēja, bet gādīgie kaimiņi uzlikuši trepjveida restes, lai jebkurš var pakāpties uz to otro vai trešo stāvu pēc vellapēda :)

 

Man arī liekas, ka 2..3 ir OK - gan mutiski atvadīties no aizejošajiem ciemiņiem var, gan visu redzēt ārā var, gan akurāt iekšā nelūr. Pa piekto stāvu vēl var koordinēti izmest aizmirstu, maisiņā ievīstītu džemperi vai ko tamlīdzīgu. Pa devītā stāva logu - tikai eglīti un arī tikai naktī :)

 

602. sērijai ir gan dažāds māju vecums (pat ~90. celtas ir pajaunas), gan lifta sākums -dažām sākas no 0. stāva, dažām - no pusotrā. Uzmini nu, kas ir ērtāk mēbelēm, ratiem utml lielgabarīta precēm.

 

Ja skatās 602. sēriju, tad OBLIGĀTI uzbraukt uz augšējo stāvu un paskatīties, vai tur plaisas nav redzamas. Pašā augšā ir vairāk telpas nekā citur (kāpņu laukumiņa nav), un tur mēdz būt interesanti skati. Nebūtu prāta darbs ar skoču pietītā, plaisājošā mājā skatīties dzīvokli.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nav starpības, kas apkalpo. Nesen bija vairāki par to beztabu. Liftu urlas nodedzina, pats noplīst, remonts maksā n štukas, iedzīvotājiem naudas nav un jautājums karājās uz bezgalīgu laiku. Protams, ka kvorumu savākt nevar, jo apakšējiem stāviem pajāt. Arī citiem podjezdiem pajāt uz cita podjezda liftu. Skarbā realitāte ar kaimiņu būšanu. 

 

Kas apkalpo liftus, kas nestrādā bezgalīgi ilgu laiku !?
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Biju vakar ķemmēt Teiku. 

 

Vieni kapi...

 

Viens projekts gan iekrita sirsniņā....bet 5tais stāvs. Viss smuki, sausi, vieta lieliska (manām vajadzībām), cena laba, skaists specprojekts, stāvā 2 dzīvokļi.

 

Bet nu kāpņutelpā skaists skats kā jumtā kkas kkad ir plīsis, pēc saimnieku vārdiem piecus gadus atpakaļ un viss 'operatīvi atrisināts' .... ja kas tāds notiktu virs manas galvas tad ar visu operativitāti to dzīvokli varētu norakstīt, tai skaitā kaimiņam ceturtajā stāvā... + ir "daļiņa domājamās" par kuru visu maksā "summiņu" katru mēnesi... tā arī nav šokolāde...

 

Nu kautkā tā īsumā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja kas tāds notiktu virs manas galvas tad ar visu operativitāti to dzīvokli varētu norakstīt
 

tam ir apdrošināšana, lai nepaliec bez biksēm, ja plūdi.


visam nederēs, bet remontam vismaz pietiktu. hipotekārā laikā tāpat tev apdrošināšana būs obligāta.

Link to comment
Share on other sites

A mežciems? Nav Teika protams un pārsvarā tikai 602 sērijas, bet izvēle liela.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@usver,

 

Protams, bez šaubām, bet vai vajag sēdēt uz pulvera mucas, nezinu... tagad domāju. Varbūt šonedēļ izlemšos, jo viss pārējais bija vairāk nekā apmierinoši. 

 

@@androidz,

 

Nedaudz par tālu. 

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

@@Destructo, galvenais rēķinus paskaties, izmaksas par siltumu, kas apsaimnieko, mājas parādi, mājas tāme.. remontdarbi utt.. tas daudz ko raksturo.

 

5. stāvs nav nekas traks :) pats dzīvoju un bez lifta.. nav ne vainas, vismaz kāda fiziskā aktivitāte.

Link to comment
Share on other sites

Obligāti pārliecinies vai nav kāds apslēpts īres līgums !

Kad pats pirk udzīvokli, tad bankas līgumā bija minēts, ka neesot ne deklarētās personas, nedz īres līgumu, bet dzīvē viss savādāk izrādījās, īres līgums uz nenoteiktu termiņu.

 

Labi, ka uz to brīdi cilvēks nebija pats uz vietas, ņemot to vērā tāpat tas process aizņēma ap pusgadu, lai anulētu īres līgumu. Ja cilvēks būtu procesa laikā uzradies, tad hana, dabūt arī praktiski nereāli ja vien pats neatsakās ...

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Obligāti pārliecinies vai nav kāds apslēpts īres līgums !
Pastāsti, kā var pārliecināties par apslēptu īres līgumu?
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nedaudz par tālu.
Ja tas ir vienīgais arguments, no Mežciema līdz Teikai ar drapaku  ~ 6km, mīnutes 8-10, probkas sākas tikai pie izbraukšanas/krustojot Brīvības ielu. Ja uz tā rēķina var ietaupīt 10 pakas... Rajons protams nav tik smuks kā Teika, bet nav arī tas sliktākais. Nelobēju mežciemu, bet price/performance nav slikts.
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@androidz,

 

esmu skatījies Mežciemu, cenas ziņā tev taisnība, pilnībā piekrītu, tajos pašos 70k var atrast dzīvokļus ar "marmora grīdām" salīdzinot ar to pašu Teiku.

 

Man noteikti ir subjektīvs viedoklis par Mežciemu, ja nu gadījumā tirgus piespiedīs, tad noteikti arī skatīšos aktīvāk tur, pagaidām maldos vēl pa saviem 'primārajiem' rajoniem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pastāsti, kā var pārliecināties par apslēptu īres līgumu?
 

 

Domē.

 

Man bija tā, nopirku dzīvokli, gribēju piedeklarēties, iegāju latvija.lv, kur skatos opaaa, kāds ir iedeklarējies, aizeju uz domi un uzrakstīju iesniegumu lai izdeklarē, pēc nedēļas atnāk vēstule, ka nevarot šo izdeklarēt jo esot beztermiņa īres līgums .. un tad sākās, banka neko nezinot, nekam nevajadzēja būt utt, nācās pašam karot ... , bet ja tomēr īrnieks būtu uzradies, tad daļēji glābtu tas fakts, ka pārdevējs (banka) bija norādījis, ka apgrūtinājumu nav, bet patiesībā ir, varētu pieprasīt kompensāciju. Tādēļ vismaz obligāti skaties, lai banka slīgumā ir punkts par  to, ka džīvoklim nav apgrūtinājumu ( nav īrnieku, nav deklarēto personu un nav ieķīlāts ).

Labots - Wheeler
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@VIL,

 

Kapi: "Apzīmējums dzīvokļiem ļoti bēdīgā stāvoklī, kas dzīvē izskatās traģiskāk nekā bildēs."

 

© Destructo 

Link to comment
Share on other sites

@@Wheeler, zemesgrāmata taču ir publiski (tiesa par zināmu samaksu) pieejama, kur var pārliecināties par ķīlām/īpašniekiem utt

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

@@Destructo, ir kāpņu telpās reizēm kontakti - sētniecei, elektriķim, liftiem .. tur mēdz būt arī tehniskajiem speciālistiem (mājas saimnieks).

     Tur var piezvanīt pa taisno tam kadram, kurš nāks pirmais, kad kaut kas plīsīs. Var piezvanīt un cilvēcīgi pajautāt, kādā stāvoklī caurules ir, cik naudiņas vajag priekš tā, lai salabotu kā nākas, cik vietās jau tagad ir stīpas resnajai caurulei uzliktas, cik gadus atpakaļ jau vajadzēja būt kapitālajam remontam/nomaiņai un kas ir iemesls, kāpēc caurule stāv tādā uzpuņķa stāvoklī. Un cik ilgi vēl var stāvēt. Varbūt viss tur ir super, jaunas caurules saliktas un viss spīd un laistās bez neviena plākstera virsū?

 

Tā zvanīju, kad bija balsošana mājā - kam taisīt remontus, kādus uzlabojumus veikt mājā, bet kādus atlikt. Neatceros rezultātu, bet radās pārliecība, ka adekvāti cilvēki tur sēž un naudiņa pie nopietnām problēmām atradīsies.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012

Savulaik dzīvoju 5 - pēdējā ēkas stāvā. Biju sajūsmā, pilnīgs klusums no augšas. Ar jumtu arī nekādu problēmu.

Tagad jaunā projekta 4tais stāvs, un klausos augšējo kaimiņu soļos, jo īpaši sīču skriešanos...

Tā kā, ja ar jumtu viss kārtībā, un nebaida kāpieni augšup, tad rekomendēju 5to!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kapi: "Apzīmējums dzīvokļiem ļoti bēdīgā stāvoklī, kas dzīvē izskatās traģiskāk nekā bildēs."

tnx

 

ja tā bēda neizpaužas mājas stāvoklī un nesošajās konstrukcijās, var piedāvāto cenu noīsināt par 15-20K un šo naudiņu ieguldīt remontā.

Kad es agrāk meklēju dzīvokli, pievērsu uzmanību tikai sienu stāvoklim. Suņu sačurātās grīdas un izrobotā vannas istaba bez flīzēm mani nesatrauca.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

@@usver,

 

Paldies!

 

@@VIL,

 

man vakar kautkā sakrita tā, ka biju īpašumā kur vēl saimnieki sagaidīja, zini, pat ja viņi viņu par 30k  grieztu nost, es tur nedzīvotu. Griesti virtuvē mitri, pat redzams caur piekaramajiem, 3 lodžijas, velk gar visām malām, viena lodžija apvienota ar dzīvokli, ko sākumā nemaz nezināju, sienas mitras, tapetes atlīmejušās pa vīlēm, lamināts šur tur uzburbis, jo acīmredzot kādreiz kautkas ir pilējis.

 

man pat viņu nedaudz žēl palika, jo to dzīvokli varbūt kādam var iesmērēt vasarā, pēc svaiga kosmētiskā remonta, lai visus šos brīnumus neredz, ja ne, tad es domāju tas kosmētiskais būs kaķim zem astes jau pēc nākamās ziemas.

 

Cena - 7X000 ko viņi vēlējās.

Labots - Destructo
Link to comment
Share on other sites

 

 

@Wheeler, zemesgrāmata taču ir publiski (tiesa par zināmu samaksu) pieejama, kur var pārliecināties par ķīlām/īpašniekiem utt
 

 

Tici vai ne, bet zemes grāmatā īres līguma nebija. Biju zemesgrāmatu izpētījis pirms pirkuma.

Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu dzīvojis 5. stāvā. Pierodi kāpt arī ar pārtikas maisiem rokās.

Link to comment
Share on other sites

Tagad arī dzīvoju piektajā stāvā no pieciem, nekādas vainas, neviens pa galvu neskraida, klusums un miers, džīvojot līdzīgā projektā 2 stāvā bieži vien nebija iespējams gulēt jo te sīkie skraida, te tusiņš un augšējie kaimiņi danco ... Murgs .. 

Link to comment
Share on other sites

@@VIL, un pat mēbeles uzstiept.. un sadzīves tehniku.. :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012

 

 

@VIL, un pat mēbeles uzstiept.. un sadzīves tehniku..

 

Rudenī no 5tā izvācos! 4 dienas kāpelēju augšā, lejā  :pooh_go:

Link to comment
Share on other sites

 

 

un pat mēbeles uzstiept.. un sadzīves tehniku..

domā, ka ledusskapjus 5. stāvā ieceļ ar helikopteru?


 

 

Rudenī no 5tā izvācos! 4 dienas kāpelēju augšā, lejā

Kad pēdējo reizi pārvācos, vakarpusē papakojos + sazvanīju movers.lv un iedevu jauno adresi.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Es šobrīd arī dzīvoju piektajā (4 ja neskaitam 0 stāvu) tā kā mantu stiepšana (veļasmašīna vienītī :)) nav problēma. 

 

Es vairāk par jumtu šaubos. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es vairāk par jumtu šaubos.

Ja māja normāla, tad remontus veic no uzkrājumiem. Ja dzīvo zem jumta, vari ierosināt ikgadēju stāvokļa apsekošanu.

 

Ja māja nav normāla, tad savu jumta kvadrātmetru uzturēšanas izmaksas var krist uz Taviem pleciem. Ja Tevi nemoka pārspīlēta taisnīguma izjūta, tiksi galā un dzīvosi ar sausiem griestiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un pat mēbeles uzstiept.. un sadzīves tehniku..
Es uz devīto esmu stiepis, pēc tam milzīgu divānu stiepa, bet jau tie, kam tas ir amats. Kā jau esmu minējis, tas nav arguments, stiept vajadzēs uz visiem stāviem, pēdējais tas vai iepriekšpēdējais....

 

 

tad savu jumta kvadrātmetru uzturēšanas izmaksas var krist uz Taviem pleciem.
Vispār jau tai vajadzētu būt apsaimniekotāju/uzturētāju problēmai. Manam ūķim vienreiz drusku tecēja, bet kooperatīvs žigli visu saremontēja.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kapi vēl ir labojumi, ko nevar teikt par kaimiņiem. Tāpēc vajadzētu vismaz ar kādu parunāt, kā ir tajā mājā dzīvot, kāda situācija.

 

Ir paziņām gadījies dzīvot namā, kur viens indivīds sadzēries staigā apkārt un dod kaimiņiem pa seju nešķirojot dzimumu. Lieki teikt, ka nākamā dienā izvācās, bet ja dzīvokli esi nopircis, situācija ir neapskaužama. Arī pilna māja ar babuļām nozīmē, ka nekādu progresu kāpņu telpās neredzēt kā savas ausis. Vēl viens murgs ir smirdoņas, kas dzīvokli pārvērtuši pa atkritumu izgāztuvi. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

@@VIL, ir jau mājas ar lfitiem.. un dažreiz jau gadās, ka lifts normāls..

 

@@androidz,  aha.. kad māsa ar vīru vēl LV dzīvoja, ar brāli/māsasvīru stiepām 2us dīvānus uz 9o.. nekad vairs.. :D šovasar pārvācoties arī paspēju pastaipīt.. viens pats uznesu dīvānu (protams, no veikala vairākās daļās). Ja dzīvē būs lemts kādreiz vēl pārvākties, noteikti apdomāšu izmantot 3. puses pakalpojumus :)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, vienīgais arguments pret pēdējo ir tikai iespējamās problēmas ar jumtu, plusā nāk kaimiņu neesamība virs galvas un mazāka iegādes cena. Visādi argumenti - stiept, lifts un pārējais, būs lielāka vai mazāka problēma visos stāvos - jo augstāk, jo lielāka :)


 

 

aha.. kad māsa ar vīru vēl LV dzīvoja, ar brāli/māsasvīru stiepām 2us dīvānus uz 9o.. nekad vairs..
CAP, bet tā ir 9tā stāva problēma, nevis pēdējā. Vai tas ko daudz līdzētu, ja būtu jāstiepj uz 8to vai 10to!?

 

 

Man noteikti ir subjektīvs viedoklis par Mežciemu,
Padalīsies?
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Domē. Man bija tā, nopirku dzīvokli, gribēju piedeklarēties, iegāju latvija.lv, kur skatos opaaa, kāds ir iedeklarējies, aizeju uz domi un uzrakstīju iesniegumu lai izdeklarē, pēc nedēļas atnāk vēstule, ka nevarot šo izdeklarēt jo esot beztermiņa īres līgums

Nu tiem beztermina padomju līgumiem domē galus vēl var sadzīt, bet privātos līgumus skuju tu ko atradīsi. Viss balstās uz pārdevēja godaprātu.

Cik jau BezTabu un Degpunkta sižetu ir bijis, kad no tiesu izpildītājiem izsolē nopirkts dzīvoklis bez apgrūtinājumiem, bet dzīvē priekšā vesela famīlīja ar maziem bērniem - ej nu cīnies pa tiesām nākamos 10 gadus kapmēr pats esi bez dzīvokļa un bez piķa (jo bankai/tiesu izpildītājam pohij).

Un galvenais, ka nevienam par to nekas nav. Es šeit metu 50 ķieģeļus tiesu izpildītāju un iepriekšējā īpašnieka dārziņā

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...