Jump to content

Dzīvokļa iegāde Rīgā


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

 

 

Nu nē, vienkārši kad gultā pīpēju, tad nepatīk tas skats, ka viens stūris karājās.

 

 

Tieši mīkstie paklāji risiņa šo problēmu + uzlabo telpu akustiku un siltumizolāciju.

 

Kaut kādas aplamas asociācijas rodas ar gulta pīpojošu veci un mīkstiem paklājiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

zolīdī izremontēts jau maksā ap 1000-1100eur/m2

 

pavasarī, kad pirku, vērtējumā vairāk par 900 dabūt nevarēja. prasīt vari arī tos 1100, bet banka dos kredītu no vērtējuma.

Link to comment
Share on other sites

=> Destructo

 

Ir vērts iedziļināties katrā tāmes pozīcijā. Ir vērts iztaujāt paziņas, forumus utt par katra darba izcenojumu.

Ja būvdarbu vadītājs jutīs, ka neesi kompetents par tēmu (jā, jā - diemžēl ir jābūt pašam sev zobārstam), tad pierēķinās neadekvātas virspeļņas. Tamdēļ viņš špaktelētājam, siltumtehniķim vai flīzētājam algu nepalielinās.

Cenas kopš 2013. ir nedaudz pieaugušas, bet ne tik ļoti.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

 

 

Cenas kopš 2013. ir nedaudz pieaugušas, bet ne tik ļoti.

 

Tak jau iztaujāju cilvēkus un brigādes, kas šogad/šobrīd veikuši/veic darbus, diemžēl neesmu tik bagāts, lai varētu tam nepievērst uzmanību. Šur tur 2 EUR par m2 flīzēšanu var nodzīt, bet nekas radikāls, vismaz līdz šim, nav mainījies.  

Link to comment
Share on other sites

Murlo, tavā saitē nekas nopietns.

Tur ir tikai daži darbi, nav, piemēram, flīzēšanas...

Atveram zemes darbus, grunts atpakaļ atbēršana ar rokām - 2,85 līdz 5 eiro par 100 kubikmetriem. Padomā, kas ir 100 kubikmetru grunts, un tagad dabū kādu, kas tev par piecīti (tas ir pa dārgo) to darīs... :)

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

Padomā, kas ir 100 kubikmetru grunts, un tagad dabū kādu, kas tev par piecīti (tas ir pa dārgo) to darīs
var mēģināt sarunāt opi Jāni no Daugaupils puses 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Varbūt kāds var padalīties ar info kā notiek īpašumtiesību reģistrācija zemesgrāmatā? Cik saprotu pircējs + pārdevējs iet uz ZGN, iesniedz dokumentus etc. un tad 10 dienu laikā viņi izskata nostiprinājuma lūgumu. Kurā brīdī maksā to valsts nodevu 2% no īpašuma vērtības - pie dokumentu iesniegšanas vai tad, kad ZGN pieņem lēmumu (pēc 10 dienām)?

Link to comment
Share on other sites

Jāmaksā iesniedzot dokumentus zemesgrāmatā. Var palūgt bišķiņ ātrāk ar tekstu: "vai varētu ātrāk, jo nav kur dzīvot"

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Cik saprotu pircējs + pārdevējs iet uz ZGN, iesniedz dokumentus etc.

 

Nē. Zemesgrāmatā pircējs iesniedz Nostiprinājuma lūgumu, ko izdod notārs.

 

 

 

Jāmaksā iesniedzot dokumentus zemesgrāmatā.
Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Mākleris prasa ~1000eur par komisiju. Grozies kā gribi, tā pat ieliks to komisiju pie cenas.

Kā var ietaupīt?!

0-1) pasūtam visus mākleris gudri stāstīt.

0) pieprasam bankām izvērtēt kredītreitingu. Parasti ņaud, ka vajag vērtējumu, bet jāuzstāj, lai pieņem par kaut kādu īpašuma x novērtējumu.+ Iesniedzam bankas prasīto info.

1) noskatāmies dzīvokli, ja cena der, tad rokas naudas līgums 2-5℅ no darījuma summas;

2) vērtējums no NĪ vērtētāja, kuru pieņem banka. Parasti bankas nosauc 10 firmas;

3) dodamies uz banku, lai noslēgtu kredīta līgumu TIKAI UN VIENĪGI CAUR darījuma kontu+ visi pārējie sadarbības līgumi, lai mazāks procents.

4) dodamies pie notāra pirkuma līguma sastādīšanai un parakstīšanai.

5) ar pirkuma līgumu un bankas nostiprinājuma lūgumu dodamies uz zemesgrāmatu. Uzreiz jāapdrošina dzīvoklis par labu bankai.

6) pēc tam zvana no bankas ar tekstu, kā nauda ir pārskaitīts un apsveic ar jaunu īpašumu. Noslēdzam līgumus ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem.

 

P.s. visi izdevumi parasti sedz pircējs, ja neatruna ar pārdevēju savādāk.

P.s.s. pa lielam visur jādodas divatā ar pārdevēju, izņemot zemesgrāmatu. Līdz ar to mākleris ir kā blusa. Banka pateiks arī priekšā kā pareizi un bez appisiena nopirkt īpašumu.

Link to comment
Share on other sites

It kā jau viss pareizi, izņemot punktu par māklera sūtīšanu:

1) jādabūn īpašnieka tiešos kontaktus;

2) īpašniekam jāpiekrīt pārdot pa tiešo, jo parasti ir līgums un kaut kādas saistības ar mākleru kantori;

3) Īpašniekam jāpiekrīt pārdot pa summu, kas ir īpašuma cena mīnus māklera komisija.

 

Un jā, savulaik pats tā izdarīju, māklers par vienu dzīvokļa atrādīšanu (tas protams man kā pircējam izskatījās), no pārdevēja gribēja 1K USD, un tas bija gadi 12-13 gadi atpakaļ. Māklerim varētu daudz ko piedod, droši vien, bet manā gadījumā, negribēja piedalīties dokumentu sagatavošanā, peldēja (!!??) bišķi āķīgākos jautājumos, atklāti muldēja (par iespēju piepirkt bēniņus) dzīvoklis sskā figurēja no vairākiem pārdevējiem... Pievienota vērtība tuvu nullei. Māklera attieksme arī bija atbilstoša, hitreits neliels, bet arī piepūles nekādas.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
AndrisBB

Kā tagad ir ar kredītiem dzīvokļa iegādei Rīgā, ja ienākumi nav Latvijā? Vai bankas vispār uz doto mirkli ar ko tādu nodarbojas?

Doma ir iegādāties nelielu dzīvokli kautkur Rīgas centra robežās, teiksim 25 - 30k cenu diapozonā, dzīvojamu, lai var izīrēt. Pirmā iemaksa nav problēma, varētu pat iemaksāt lielāko daļu, tā lai īre un kredītmaksājums būtu daudzmaz līdzīgs, atstājot nelielu rezervi labiekārtošanai/remontiem/neparedzētiem izdevumiem.

Ir kādam pieredze? 

Link to comment
Share on other sites

Sakrāj un nopērc vai paņem patēriņa kredītu tajā zemē kur strādā. Rietumeiropā patēriņa kredītus (jeb tādus bez ķīlas) dod brīvi līdz 20k uz kādiem 3-4 gadiem, ja kādi 10k jau ir, tad es ieteiktu labāk paņem tādu un tad bez kaut kāda pi... ar Latvijas bankām vienkārši nopirkt to dzīvokli.

 

Par 30k gan Rīgas centrā dzīvojamu mitekli būs grūti atrast, nu tādu normālu, noteikti neiesaku ņemt pirmos stāvus- vecajās mājās ir psc kas ar kanalizācijām.

Ir ļoti laba informācija par šo vietu, pilnīgs grausts, lai arī izskatās labi, gadījumā, ja biji šo pamanījis kā potenciālu pirkumu.

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/centre/afjgm.html

 

Labots - kappa
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , kappa teica:

Rietumeiropā patēriņa kredītus (jeb tādus bez ķīlas) dod brīvi līdz 20k uz kādiem 3-4 gadiem

Esu apskatijis arī tādu variantu, kad pedejoreiz jautaju, tad banka bij ar mieru man aizdot 20k pateriņa kreditu uz 5 gadiem, atdot sanak 21.8k, procenti nav tik briesmigi.

Kas man nepatīk šinī gadijuma ir naudas parskaitišanas starp UK-LV. LV kā vienēr jāpierāda no kurienes nauda, tad japarskaita turp-atpakal. Būtu labāk ja visu var nokartot LV.

Pirms 15 minūtēm , kappa teica:

Par 30k gan Rīgas centrā dzīvojamu mitekli būs grūti atrast

Nu jā, nekas pratigs jau tur nesanāk, bet nosacijums par centru vai Rigu ka tadu nav galvenais, varbūt pat labāk, kur citur, kur iespejams arī izīrēt un pēctam pārdot, ja vajag. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Drīzāk UK prasīs kur naudu ņēmi nevis LV, iedod bankas izdruku un viss. Krāmēties ar Latvijas bankām tas būtu pēdējais ko es darītu. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es jau vienu dzivokli Ogre tada veida nopirku - pusi no iekrajumiem, otru aizņemoties no bankas, un taisni LV bankas ir tās piekasīgākās. Šoreiz ir doma pameģinat otradak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mastersblasters

Sveiki. Kādam ir bijusi saskarsme ar īpašuma/dzīvokļa iegādi, kurš ir ieķīlāts. Vai to ķīlu saimnieks var pārnest uz citu/jauno īpašumu? Kā "neieberzties", ko jāatrunā līgumā?

Link to comment
Share on other sites

Ķīlu var noņemt tikai tas, kura labā tā ķīla ir uzlikta.

Dzīvoklis bankas labā ieķīlāts? Ejiet kopā uz banku un tur visu izstāstīs un papīrus sakārtos (Protams ka par maksu)

Tiek slēgts trīspusējs līgums. Vai pat 4pusējs, ja jaunais īpašnieks ņem kredītu citā bankā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja nu kāds skatās uz lietuviešiem, ieteiktu stingri apdomāt to. Šoruden pārdevu savu, kurā nodzīvoju 28 gadus un esmu ļoti priecīgs par to, ka beidzot tiku no viņa vaļā. Dzīvoklis bija 3. stāvā, bet tajā vienmēr bijis auksti (17C maksimums), sienas ir ļoti plānas un augšā dzīvoja padomju produkts, ar kaimiņiem neiespējami vienoties par jebkādiem remontdarbiem, apsaimniekotāja maiņu (RNP ir krievu žurku kantoris, kur nauda pazūd kā melnajā caurumā), utt. 

 

Papildus tam, pēdējos gadus 3 regulāri dzirdēju nopietnus krakšķus nākam no griestiem + ārsienas. Izsaucu atbildīgos dienestus, bet tie saka, ka neko tur nevar saprast un viss "izskatās OK". Tā nu nezināju, vai vienu dienu kritīs betons uz galvas vai nē. Kaimiņš piektajā stāvā krīzes laikā par 13k Ls bija nopircis dz. un taisa eiro remontu tur - visa armatūra sarūsējusi. Un nav brīnums, jo tiklīdz ir nopietns vējš un lietus - visa fasāde mitra kā pufaika lietū. Mājas nolietojums 70% atbilstoši 2017. gadā veiktajam novērtējumam. Ak jā, tas ir vecais lietuvietis, bet nu cik runāts ar jauno lietuviešu īpašniekiem - situācija arī nav spīdoša. Katrā ziņā man punktu pielika piektā stāva kaimiņa remontdarbos nokritušais klozetpods, kas tā nopietni appludināja 4. stāva dzīvokli, bet arī man tika viss smirdošais ceturtā stāva pritona smārds dzīvoklī. Pretīgi, ka cilvēki var dzīvot tādā miskastē.

 

Pirkt ko tādu ir neprāts. Kur nu vēl papildus investēt remontos.

 

Runājot par jaunajiem projektiem - vai ir kaut kas mainījies saistībā ar to kvalitāti?

 

P.S. - Pārdevu par 33k skaidrā trīs nedēļu laikā.

Labots - askepott
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 9 stundām , askepott teica:

33k skaidrā

 

Cik liela platība un aptuvens rajons? Tīri merkantīlas intereses - ir viens ne-lietuvietis, no kura gribu tikt vaļā.

Link to comment
Share on other sites

38 m2, divas istabas ar studio plānojumu, pie Ķengaraga tirgus (ne Daugavas pusē). Ja tev ir aktuāls kapitāla pieauguma nodoklis, atceries, ka daļu var norakstīt uz mēbelēm. Man tie sanāca ap 7,5k.

Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc apraksta teiktu, ka tas ir ķengarags vai Jugla, 2istabas hrusčova paneļu ēkā


Pirms 8 minūtēm , askepott teica:

38 m2, divas istabas ar studio plānojumu, pie Ķengaraga tirgus (ne Daugavas pusē). Ja tev ir aktuāls kapitāla pieauguma nodoklis, atceries, ka daļu var norakstīt uz mēbelēm. Man tie sanāca ap 7,5k.

Kapitāla pieaugums ir aktuāls, ja tirgo ne vienīgo īpašumu/nodzīvots ne vairāk kā 5gadus

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
viestursla

Tauta, iesakiet man izšķirties, kurš sērijas dzīvoklis ir labāks - 103 sērijas 3-istabu dzīvoklis vai 119 sērijas 3 - istabu dzīvoklis? Man pašam šķiet, 103 sērijas mājām izpildijums ir kvalitatīvāks un nesošās sienas ir būvētas no ķieģeļiem. Cik esmu braukājis pa Rīgu, 119 sērijas paneļu mājas izskatās briesmīgā stāvoklī - plaisājošās paneļu šuves, nolaistās fasādes, čīkstošie lifti un kāpņu telpas neko labu neliecina....Varbūt kādam ir citi viedokļi ?

Link to comment
Share on other sites

androidz
Pirms 12 minūtēm , viestursla teica:

plaisājošās paneļu šuves, nolaistās fasādes, čīkstošie lifti un kāpņu telpas neko labu neliecina.

Ar sēriju tam maz sakara, svarīgs apsaimniekotājs. 602 sērija neder? 

Link to comment
Share on other sites

alfons90

Nu, cik es esmu meklējies pa Rīgu, tad 119 man tuvumā negribas rādīties. Bet 103 laiku esmu padzīvojis un ir pat ļoti ok. Nesošās sienas ap kaimiņiem labāk izolē skaņu un nav jāklausās, kā kaimiņš aiz sienas bezdē. Vienīgais ar 103 3-stabu jāskatās plānojums. Parasti ir divi veidi - ar lielajām lodžijām, kas iet uz divām istabām vai vienu mazu, pa vienu istabu. Otrajā variantā viena no istabām ir lielāka, un personīgi tas plānojums liekas daudz labāks, bet viņš ir visai rets, visbiežāk laikam tieši pirmajā stāvā.
Otra lieta, 103 sērijai ir "Interisants" stāvvada plānojums. Viņš ieiet pagrabā un tad bliežas brutāli 90 grādos uz sānu. Tad tad tur ir risks pirmajam stāvam ar izlietņu burbuļošanu.
Personīgi starp šiem diviem variantiem es izvēlētos noteikti 103. Vienīgi jāsaka šie projekti gan nav no lētākajiem.

Link to comment
Share on other sites

latscrap

Jautājums kādam mērķim? priekš sevis - dzīvošanai? Vai taisīsi remontu, pārbūvi? Varbūt istabas, sienas pārbūvēsi? Ir no svara, kuras nesošās....

 

Diemžēl nav bijusi personīga pieredze ne ar 103. ne 119... Kā Purčikā augušam 119.tās liekas diezgan krutas, pirmkārt viņas ir jaunākas un ir arī dzirdēts ka viņām ir samērā moderni plānojumi, halles piemēram, vieglākas iespējas pārbūvēt utt. Ir pieredze ar 602.  - plānas paneļu sieniņas, skaņas izolācijas nekādas :/ vienīgais + ka to 602. ir tik bezjēgā daudz, ka piemēram logu nomaiņa (ja vēl nav nomainīti uz plastmasas) ir salīdzinoši lēta jo ļoti populārs izmērs...

 

par tiem ķieģeļiem - no vienas puses jau skaitās "krutāk" kā paneļi, no otras puses, tagadējā savā dzīvoklī kad taisīju pārbūvi - nesošā siena biezā, ķieģeļu, durvis uz sanmezglu zemas - neko paaugstināt arī nevar, uzreiz dzelzbetona pārnese :/

 

par tām plaisājošām šuvēm - ja tu skaties tikai pēc tā kā izskatās no ārpuses (nu ka apsmērēts ar to zieķi) tas nav rādītājs, var būt tieši pretēji, ka kādā hruščovkā vai mazģimeņu (kas ir zemākas klases projekti) to plaisu ir kudī vairāk, bet tā kā īpašnieku tautai nav vēlmes/iespējas kopīpašumu remontēt - plaisas netiek drīvētas ciet, līdz ar to no ārpuses nav tik redzamas, bet būt viņas tur var būt...

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es balsoju par 103.sērijas trīs necaurstaigājamām istabām (salīdzinot ar 119.sērijas vienu caurstaigājamo)

Link to comment
Share on other sites

viestursla
pirms 1 stundas , latscrap teica:

Jautājums kādam mērķim? priekš sevis - dzīvošanai? Vai taisīsi remontu, pārbūvi? Varbūt istabas, sienas pārbūvēsi? Ir no svara, kuras nesošās....

 

 

Mērķis ir - dzīvošanai. Vēl jau ari pluss ir tāds, ka tām 103 sērijas mājām ir elementārāk dzivokli pārprojektēt, ja nākotnē bus tāda nepieciešamiba....

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Pirms 10 minūtēm , viestursla teica:

Mērķis ir - dzīvošanai. Vēl jau ari pluss ir tāds, ka tām 103 sērijas mājām ir elementārāk dzivokli pārprojektēt, ja nākotnē bus tāda nepieciešamiba....

Labs arguments,

jebkurā gadījumā tad jau ir ļoti vienkārši - reāli apskatoties (iekšā) 3 no vienas sērijas un 3 no otras būs skaidrs kurā tu labāk gribi ilgtermiņā dzīvot:)... Vai tu esi bijis reāli apskatīties šīs sērijas vai tikai no ārpuses, braukajot?

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , latscrap teica:

Ir pieredze ar 602.  - plānas paneļu sieniņas, skaņas izolācijas nekādas

Drīzāk jau plāni starpstāvu paneļu pārsegumi, ar sienām šai sērijai viss ir kārtībā, blakus dzīvokļu kaimiņi praktiski nav dzirdami.

Link to comment
Share on other sites

Njez. Pašam ir 602. Ir bijuši gadījumi, kad gulēt ejot dzirdi fragmentus, kā lejā dzīvojošā krievuška auro uz sīčiem... Bet tas arī ir viss. 

Cik esmu pa vakariem pavēris centru vaļā, neviens nav protestējis. 

Dzīvoju kādreiz LT projektā, vot tur gan varēja dzirdēt, kā kaimiņiene kursē pa istabām, un katrs koncerts beidzās ar kaimiņu vizīti...

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , viestursla teica:

Vēl jau ari pluss ir tāds, ka tām 103 sērijas mājām ir elementārāk dzivokli pārprojektēt, ja nākotnē bus tāda nepieciešamiba....

plānot nākotnē pārprojektēšanu - puslīdz nonsenss. ja tāda vēlme, tad - tikai pie pirkšanas, remontējot pirms ievākšanās. un, ja remontē, tad plēš nost un nomaina visu. vēlāk tas tomēr tāds čakars...

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , _dunduks_ teica:

Es balsoju par 103.sērijas trīs necaurstaigājamām istabām (salīdzinot ar 119.sērijas vienu caurstaigājamo)

Es arī balsoju par 103.sēriju un mēs vēl varam nobalsot, kuru tev sievu ņemt. Bīdi tik šurp foto

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

120sēriju, jo sērijas numurs ir lielāks - tātad labāks. Bet sievu pasūti pa pastu no kāda krievu kataloga. Tikai pieprasi, lai pakalpojumu sniedzējs nodrošinātu 30 dienu atgriešanu un moneyback, jo savādāk var iegrābties ar betona dvēseles radinieci. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē jānograuj? Ulmaņlaika koka barakas bija 20 gadu ekspluatācijai ātri celti strādnieku mitekļi. Daudzās vēl tagad dzīvo.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Jaunie projekti jau sanāk padārgi. Vai ir kas sakarīgs budžeta cenas kategorijā? Cik skatījos nekā daudz nav.

Labots - artursk24
Link to comment
Share on other sites

Kas ir budžeta cena? Katram budžets ir atšķirīgs. Tāpat, jaunie projekti arī ir dažādi, piem. kaut kas pie vecmīlgrāvi pie naftas termināļa, vai kādi kosmiskie z torņi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...