Jump to content

Ukrainas specoperācija... Putin kaput!!!


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 11 stundām , ggg97 teica:

Kā pieminēja Slaidiņš, viss ir forši, bet katram tam drapakam vajadzēs savu apkopes un dažkārt arī munīcijas loģistiku.

Bruņutehnikai tas ir tāpat un daudz sarežģītāk. Rietumos tankam tērauda kāpurenei garantētais darba mūžs ir tikai 400km, nedomāju, ka padomju tēraudam tas ir īpaši vairāk. Par citu mezglu darbastundām nezinu, bet tā ir smagā tehnika ar salīdzinoši sarežģītu ekipējumu. Tur ne tikai gudri džeki ir vajadzīgi, bet arī darbagaldi, detaļas, materiāli... No vienas puses - Ukraiņi galīgi nav uz mutes krituši bruņutehnikas ražošanā, bet jautājums, vai tehnoloģiskais līmenis pavelk līdz rietumvalstu aparatūras apkopei. Bet nu - gan jau ir kaut kādi remkomplekti un rezerves daļas līdzi kulbā visiem tiem aparātiem. Un varbūt pat ukraiņu spečuki ir kursos jau pusgadu sēdējuši un urbuši cauri kā rietumu bundžas čubināt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , maize teica:

Leopardi it kā vēl nav, bet beidzot izskatās NOPIETNI.

Pirms 12 minūtēm , RudeWolf teica:

Un varbūt pat ukraiņu spečuki ir kursos jau pusgadu sēdējuši un urbuši cauri kā rietumu bundžas čubināt.

Kaut kā gribot-negribot sanāk vilkt paralēles starp šiem diviem teikumiem.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka labākais, kas tur ir - 18 haimarsi. Ieskaitot MLRS tas ir +50%. Un GLSDB.

 

Protams, 3 baterijas patriotu, 7 baterijas nasamu, 3 baterijas airisi-t un vēl viena sampt. Bet tas nav uzbrukumam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā un nē. Rus ir pielāgojušies himarsiem, tāapt kā ukr pielāgojās šahīdiem. Tas aizvien ir nepatīkams, bet vai izšķirošs spēks - nezinu.

Interesantāk ir tas ukroboronproma 1k drona projekts. Neba nu himarsu dēļ pancīrus gaisā pacēla, burtiski.

Link to comment
Share on other sites

Pancirus uz jumta ganjau salika par godu Davosai/Ramsteinai. Tjip 'mes tuulit kautko tik sliktu izdarisim, ka jums naksies atbildet, tapec jau preventivi saliekam aizsardzibu'.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādos twitter komentāros daži rakstīja, ka tie uz jumta saliktie panciri ir "legitimate military target".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , versatile teica:

Rus ir pielāgojušies himarsiem

Tāpēc šamos vajag vairāk un ar GLSDB laikam 150km. Nevajag jau obligāti izšaut visus 6 uz vienu mērķi.

 

Izšķirošā ieroča vispār nav. Piemēram. Vācijai 2.p.k. beigās bija diezgan daudz (> 1.0 K)  me-262. Būtībā sabiedroto lidojošajiem cietokšņiem vajadzēja degt pa pļavām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Rus ir pielāgojušies himarsiem, tāapt kā ukr pielāgojās šahīdiem. Tas aizvien ir nepatīkams, bet vai izšķirošs spēks - nezinu.

Interesantāk ir tas ukroboronproma 1k drona projekts.

20dienu laikā kopš "Jaungada sveiciena" pielāgojās? 😆 Varbūt skaļo virsrakstu ik dienas nav, bet lādiņi turpina lidot un pilda uzdevumus, pat, ja tās nav milzīgas dzīvā spēka vai tehnikas koncentrācijas vietas.  Pirms HIMARS varēja tikai ar haubicēm šaudīt tuvo perimetru. 
Drons, jā, interesantāks un kā redzams rašisti draudus uztver diezgan nopietni. Tomēr pāris - vairāki - desmiti droni diez vai var izšķirt, skaļos virsrakstos gan var nokļūt :) Uz ko arī ceram.

 

Reku, nupat:
Ukrainian long range artillery hit and destroyed 6x command posts, 8x concentrations of troops and 1x ammunition depot of Russian forces today.

 

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , RudeWolf teica:

Rietumos tankam tērauda kāpurenei garantētais darba mūžs ir tikai 400km, nedomāju, ka padomju tēraudam tas ir īpaši vairāk

Esmu dzirdējis par 300, bundža dienējis tankistos, noteikti zina vairāk. Teorētiski 4 tankistiem kopā ar suni, lai tiktu līdz Berlīnei, būtu n-reizes ķēdes jāmaina, praktiski tanks kaujas laikā ir paredzēts vien nedaudz minūtēm.

Три танкиста, три весёлих друзя, и пиздец машини боевой...

Labots - aoma
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , osscar teica:

Pissstorius..

Bez šitā arī tā ideoloģija iepriekš nebija stipri savādāka..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

bundža dienējis tankistos, noteikti zina vairāk

Diezi vai viņam kāds deva infu par tādām lietām .. tankistam ir jākaro. Šito varētu zināt kāds, kurš remrotā dienējis.

 Es biju radiostacijas operators/ nāčaļnieks, bet tas nebūt nenozīmēja, ka man tur pašam būtu jālien iekšā un jāmaina lampas, priekš tam sakaru mezglā mehāniķis.

Link to comment
Share on other sites

Slinkums meklēt, bet ja pareizi atceros, mācībās šim esot teikts, ka vidēji tanka izdzīvošanas iespējas esot +- 9 minūtes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , aoma teica:

Esmu dzirdējis par 300

Liekas, ka Soloņinam par šo bija raidījums jūtūbē. Šāds ķēžu resurss bija ~pirms ww2. Tagad ir daudz vairāk 

Link to comment
Share on other sites

Neticu. Ķēdes ir no leģētā tērauda (esmu mācījies metālu tehnoloģijas). Tauta kādreiz brīnījās, kāpēc  ar propānu nevar sagriezt, tikai ar acetilēna degli vai strāvu. Nav tur baigi kas manījies.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Man arī jau sen un bieži gribas lamāt visus tur rietumos, kas Ukrainai tik maz dod. Un nolamāju ... publiski (būtā 😁). Bet no otras puses - hvz, ko es darītu viņu vietā. Vai man savs krekls nebūtu tuvāks? Nu gan jau ir kaut kādi argumenti. Iespējams, pat ciniski pret Ukrainu, bet ... par tiem krekliem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nekā jauna tanī miljardā jau nav, to visu jau pirms mēneša solīja. Tankus tak tāpat nedos.

 

Link to comment
Share on other sites

Runājot par tanku, vai citas kāpurķēžu tehnikas lietojuma ilgumu, atkarībā no ne ceļa vai cita veida seguma, tas var atšķirties pat 10-15 reizes.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mums jauna vate forumā…

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Tak nē, betons apdzeries!

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , aoma teica:

kāpurķēžu tehnikas lietojuma ilgumu, atkarībā no ne ceļa vai cita veida seguma

Jā, kad labi ''ar līķiem elļojot'' kāpurķēdes, tad ejot ilgāk...

Link to comment
Share on other sites

Ja tā ir šī AURORA,tad skaidrs kāpēc mierīgi lido Ukrainas teritorijā gar pašu krievijas robežu un nebaidās no kādām krievu SS-400 zenītraķetēm. 5M ātrums ir jau nopietni. Visticamākais ka krievi ar saviem ''analogov ņet'' ir spiesti tik noskatīties.

Link to comment
Share on other sites

Pārāk jaunu liels risks būtu tādu super slepeno lidaparātu (ja tāds eksistē) lidināt virs Ukrainas/Krievijas, ja nu nokrīt vai kā citādi nākas nosēsties.

Vieglāk ar satelītu visu apskatīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...