Jump to content

Ukrainas specoperācija... Putin kaput!!!


alusbundza
 Share

Recommended Posts

2018.03.6. , 20:08, ggg97 teica:

Anglijas futbola izlase var arī nedoties uz čempi  kausu.

Citēt

К бойкоту, по данным собеседников The Times, могут присоединиться и другие страны — Польша, Австралия и Япония.

Vēl interesantāk...

https://meduza.io/news/2018/03/10/velikobritaniya-rassmatrivaet-vozmozhnost-polnogo-boykota-chm-2018-v-rossii-iz-za-otravleniya-skripalya

Link to comment
Share on other sites

3/12/2018 , 19:33, drunk_lizard teica:

[Brežņeva uzruna '79]

Nabadziņam bija jālasa no lapas? Ostankinas krutākajā studijā septiņdesmit devītajā vēl nebija telepromptera?

Link to comment
Share on other sites

Mani vairāk pārsteidza labā bildes q tiem gadiem. Nez ar ko filmēja. 

Link to comment
Share on other sites

Tādu motorzāģa modifikāciju vēl nebiju redzējis.


Priekš olimpiādes 80-tajā kaut ko iepirka no frančiem, varbūt 79-tajā kaut kas no tā jau bija.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Racer teica:

Mani vairāk pārsteidza labā bildes q tiem gadiem. Nez ar ko filmēja. 

Es ar video lietām esmu pilnīgi uz Jūs, bet arī man tāds bija pirmais jautājums, jo kvalitāte to gadu video materiālam izskatās tip top.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Nav tai Brežņeva video nekāds HD. Visdrīzāk filmēts ar profesionālu studijas videokameru un ierakstīts videomagnetofonā profesionālā kvalitātē. Parasts mirstīgais skatītājs  tādas kvalitātes bildi uz sava televizora neredzēja. Video ir pārkonvertēts uz 16:9 formātu. Brežņeva laikos televīzijā izmantoja tikai 4:3 bildi. Es jau sen esmu ievērojis, ka datoristiem galvenais lai parādās uzraksts HD, tad uzreiz nav pretenziju ptet attēlu, bet izejmateriāls var būt kaut no VHS.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, ja Jūs to datorista piezīmi par mani, tad tā ir nevietā, jo es lieliski saprotu, ka izšķirtspēja un kvalitāte nav sinonīmi. Es gan esmu 80. gadu ražojums, bet cik ir sanācis redzēt 70. gadu ierakstus, tad šis šķiet krietni kvalitatīvāks par lielāko daļu to laiku ierakstu un tieši tas pievērsa uzmanību.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Es jau sen esmu ievērojis, ka datoristiem galvenais lai parādās uzraksts HD, tad uzreiz nav pretenziju ptet attēlu, bet izejmateriāls var būt kaut no VHS.

Te nu tu nošāvi greizi. To tu par čaiņikiem vari teikt. 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 10 stundām , ggg97 teica:

Priekš olimpiādes 80-tajā kaut ko iepirka no frančiem, varbūt 79-tajā kaut kas no tā jau bija.

Maskavā bija ne tikai 79-tajā, bet jau agrāk, ne tikai studijās, bet arī roķenes - veči kuri no Latvijas TV bija atlasīti (atlasīja no visas PSRS) darbam olimpiādē, vismaz gadu braukāja uz spēlēm trenēties. Mūsējie tad pirmo reizi redzēja Ikegami roķenes  un bija sajūsmā.

 Bet "locekļu" rādīšanai, protams, jau sen bija sagādāts labākais iespējamais un - kā jau Didzis teica - bilde uz studijas monitora un tā, kas pa gaisu atnāca līdz skatītājam - bija diena pret nakti.  Arī tagad šī atšķirība ir.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , raiviic teica:

Arī tagad šī atšķirība ir.

Es TV skatos ļoti reti, bet šis ir iemesls kāpēc es Lattelekom virszemes TV kā sugu neatzīstu un netaisos izmantot. Tā izšķirtspēja un kvalitāte attiecībā pret mūsdienu televizoriem ir, pieklājīgi sakot, beidzamais sūds! Lieku cerības, ka pieaugot interneta kapaciātei un pieejamīgai, attīstīsies arī IP televīzija.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , raiviic teica:

Arī tagad šī atšķirība ir

Tadas, atšķirība starp studijas bildi un to ko redz skatītājs, ir vēl dramatiskaķa. Analogaš TV laikmetā, pie labas antenas un spēcīga signāla, bildes kvalitāte faktiski bija tuva studijas kvalitātei. Kroplojumus ienesa tikai raidītāja modulātori un krievulaiku ķep ļep regulētie televizori. Mūsdienās studijas bildi katastrofāli sapis digitālā kompresēšana un zemais bitraits.

Ja runa par lielākā vairuma datoristu sajēgu par bildes kvalitāti, tad negribu apvainot nevienu foruma biedru. Neņemiet galvā personīgi. Vienkārši man ir pieredze, kad sisadmins rauca degunu par SD bildi ar 24mbps, jo neesot HD. Kad pārkonvertēju to uz HD ar tādu pašu bitraitu un pieliku faila nosaukumam uzrakstu HD, tad uzreiz esot cita bildes kvalitāte. Sisadmins nemaz nepananīja, ka bilde ir 4:3 un principā nevar būt HD. Diemžēl man ir vairāki līdzīgi piedzīvojumi. Formātu pārejas laikos cits datorists pasmējās par profesionālu SD 16:9 kameru, jo lūk viņam jau webcam esot HD. Kad aizrādīju, ka viņa kamerām labākajā gadījumā ir 8bit un datu plūsma nekāda, tad atteica, bet man ir HD un tas ir kruta. Nevar jau pārmest, cilvēki vienkārši nav redzējuši studijas kvalitātes attēlu un nemaz nezin, kas ir laba bilde. Blu ray salīdzinājumā ir sakompresēts sūds.

pirms 2 stundām , Guncha teica:

cik ir sanācis redzēt 70. gadu ierakstus

Problēma jau tā, ka tie vecie ieraksti tika taisīti uz lenšu krievu Kadr tipa videomagnetofoniem. Pēc tam pārdzīti uz Betacam un beigās digitalizēti, kā nu tai laikā mācēja. Orģināls no lielajām platajām lentām bija  kvalitatīvs. Es nemaz nerunāju, ka Maskavas TV iepirka labāko un dārgāko aparatūru pasaulē un Brežņevu filmēja ne ar sliktāku kameru kā Amerikas prezidentu.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, nejauc vienā maisā datoristus un tirliņus !

Daļa tomēr saprot, kas ir kas. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Mnjā, skarbi tur briti ņemas, bet pareizi. 

P. S. Didzi, Tu atkal saliki visu vienā bļodā ar DTV, zemajiem bitreitieim un HD. Būtu labāk precīzi apgaismojis uz kā tad rakstīja un kā tāda bilde saglabājusies. To laiku video no TV, (nerunāsim par kinolentēm) ir sliktā q arī jeņķiem. Un jā uz 16:9 nekas nebij jākonvertē, nogriez malas un ir. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Maskavas TV iepirka labāko un dārgāko aparatūru pasaulē un Brežņevu filmēja ne ar sliktāku kameru kā Amerikas prezidentu.

Kāpēc tad teleprompteri nenopirka?

Link to comment
Share on other sites

A man jautājums. Kāpēc teleprompteri nevar aizvietot ar parastu monitoru?

Link to comment
Share on other sites

Ai nu te dažiem biedriem atmiņas, zināšanas, pieredze, lasītais un iedomātais jau ir vienā jūklī... 

Link to comment
Share on other sites

Brežņeva laikos vēl tādi stikliņi teleprompteri vēl nebija izdomāti tāpēc arī nevarēja tādus nopirkt... starp citu...

Link to comment
Share on other sites

Nu tā arī speciālisti uz manu jautājumu neatbildēja.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau arī ir monitors, tikai lai tas dikti nekristu acīs uz to monitoru skatās caur to stikliņu kā spoguli...

Link to comment
Share on other sites

625px-Teleprompter_schematic.svg.png

Pieleca. Lai "runātu" ar publiku.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , 138 teica:

Kāpēc tad teleprompteri nenopirka?

 Tāds, kā to saprot tagad, tad nebija nekur, bet "špikermašīna" (princips  līdzīgs kā Zoom bildē, tikai tekstu nerakstīja uz datora, bet uz papīra lentas, lika aparātiņā, kur neliela kamera un tālāk jau kā bildē)  vismaz 1979. gadā bija jau Rīgā, tā kā Maskavā bija pilnīgi noteikti.  Cita lieta - ne visi, sevišķi ar ne visai labu redzi, vai kam traucē studijas gaismas, u.t.t. to izmantoja, pareizāk - izmantoja retais.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Dils teica:

teleprompteri vēl nebija izdomāti

Kā ta nebija.

800px-LBJ_Civil_Rights_Act_crowd.jpg

 

Citēt

U.S. President Lyndon B. Johnson uses a teleprompter while announcing the Civil Rights Act of 1964.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , raiviic teica:

ne visi, sevišķi ar ne visai labu redzi, vai kam traucē studijas gaismas, u.t.t. to izmantoja

Tad re kur tas suns.

Bet pat ja tā, ka tam verķim (sa)lasāmība bija kā bija, vai tad priekš dižā vadoņa runas nevarēja, nezinu, uzrakstīt uz tās lentas lielākiem, salasāmākiem burtiem, vai kaut vai turēt tekstu lieliem burtiem uzdrukātu uz plakāta blakus kamerai vai vēl ko citu izdomāt, nevis šitik pazorna ka nabagam jālūr lapiņā turpat uz galda?

Link to comment
Share on other sites

Citēt

Судя по залитым роликам, Матайтис и Нестерец следующие на очереди к новичку))

 

Link to comment
Share on other sites

Ar telepromteri, jeb kā mēs to saucam špikermašīnu, nav tik vienkārši. Konstrukcijas jau televīzijā bija sen, bet ar to ieviešanu nemaz tā neveicās. Kamēr nebija datortehnikas dabūt tekstu špikermašīnā bija visai sarežģīti un ziņu raidījumiem tas īsti nederēja. Otra problēma, puscaurspīdīgais spogulis nevar būt nez cik liels un špikerbilde sanāk maza. Lai nelielo tekstu salasītu, kamerai jāstāv tuvu runātājam. Uzreiz noteikti radīsies jautājums, kapēc nevar lielāku ekrānu un spoguli uzlikt. Nevar, jo tad skatītāji redzēs kā runātāja acis staigā un brīžiem liksies, ka tas šķielē. Tekstu bīda ar pedāli runātājs un to izdarīt bez treniņa nav iespējams. Uztraukumā atliek tikai ''nospiest gāzi'' un teksts jau aizmucis. Tad uztraukums vēl lielāks un beigās nekas nesanāk. Tad vēl cilvēka ieradums. Atbildīgā brīdī viņš noteikti neapzināti ieskatīsies lapiņā un par špikermašīnu aizmirsīs. Vārdu sakot, iemācīt gados vecajam Brežņevam rīkoties un izmantot špikermašīnu bija bezcerīgi.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Didzis teica:

skatītāji redzēs kā runātāja acis staigā

Ne kas jau nav mainījies arī tagad.

Link to comment
Share on other sites

На следующий день после выборов, ФСБ доложить путину - у нас две новости для вас, одна хорошая, вторая плохая.. Начнём с хорошей-вас выбрали президентом России, Плохая-за вас ни кто не проголосовал....

Link to comment
Share on other sites

  • Zin... changed the title to Ukrainas specoperācija... Putin kaput!!!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...