Jump to content

Kā izpaužas RU


MartaMarta
 Share

Recommended Posts

Visticamāk, ka uz klaviatūras bez latīņu simboliem ir arī krievu simbolu izkārtojums. 

 

Apmēram šādi: stock-photo-notebook-cyrillic-keyboard-b

Link to comment
Share on other sites

Copmanis

Tas dators ir paredzēts Baltijas tirgum, tā tad papildus uz taustiņiem būs kirilicas druka. Jebkurā veikalā nopērkot klaviatūru tev nāk klāt arī krievu burti.

Link to comment
Share on other sites

Normāls dators, nekas traucējošs tur nebūs. Vienīgi ņem vērā, ka šo tirgo ar DOS. Un Windows lincenze cenā nav iekļauta.

Link to comment
Share on other sites

Roberts3

jus nepareizi sapratat rdelectronics ir krievu kantoris tapat ka elkor neesmu bijis tada rdelectronics veikala kur visi pardeveji nebutu krievi :))

kaut gan veikals neskatoties uz so ru sadalu ir sakarigs cenas forsas un pardeveji ari normali pastasta visu un rubi ko pardod,

personigi nekad nepirktu ar rus klavu jo tie burti parasti uzdrukati tada pretiga padomju sirpja un amura krasa :D

tacu ta jau ir katram gaumes lieta vienam skyforger , livi citam jaunais vilnis un raimonds pauls  :))

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jebkurā veikalā nopērkot klaviatūru tev nāk klāt arī krievu burti.

 Nav gluži tā, ka visām Latvijā nopērkamajām klaviatūrām tie krievu burti klāt. Bet nomācošā pārsvarā gan. Jebkurā datorpreču veikalā būs arī klaviatūras bez krievu burtiem. Rīgā, kur krievu pilns, tirgotāji piedāvā tās klaviatūras ar krievu burtiem galvenokārt. Interneta veikalos ļoti bieži ir izvēle starp RU un ENG analoģiskiem modeļiem.

 Ja sanāk rakstīt tekstus krievu valodā, RU klaviatūra noder. Man krieviski rakstīt vajadzības gandrīz nav nemaz. Tāpēc tie krievu burti ir lieki, pat traucējoši. Ja ir nepieciešamība kādreiz ko krieviski uzrakstīt, izlīdzos ar translit.ru vai tamlīdzīgiem. Tā man krieviski sanāk uzdrukāt simtreiz ātrāk nekā lietojot RU klaviatūras izkārtojumu, ko nepārvaldu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
DOS un Linux nav problēma;)

 

Tieši tā, pa virsu var uzlikt winduli.

 

 

Nav gluži tā, ka visām Latvijā nopērkamajām klaviatūrām tie krievu burti klāt. Bet nomācošā pārsvarā gan.

 

Man ir ērti ja uz klaviatūras nav krievu burti.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir ērti ja uz klaviatūras nav krievu burti.

Es arī negribētu laptopu ar krievu burtiem. Lai cik labs un izdevīgs tas laptops, ja tam uz klaviatūras krievu burti, nevajag man tādu.  :)

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

 

 

... neesmu bijis tada rdelectronics veikala kur visi pardeveji nebutu krievi )
 

Valmierā nav neviena!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas dators ir paredzēts Baltijas tirgum
 

Nez Igaunijā vēl jāpameklē klaviatūra ar kirlicu :D Tik pie mums ir otrādi...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

psihiatrs

Ja nemāk krievu valodu un skaidri zin, ka arī nevajadzēs, tad protams nekādas jēgas no kirilicas. Citādi krievu valodā ir milzīgi informācijas resursi, kas reizēm noder.

Link to comment
Share on other sites

 

 

reālais padomju okupācijas mantojums ir RU

 

Ne var būt !?!?!?  Pats De Viseļčaks ieradies šeit!?!?  varenkaruzo!?!?!

 

Bet tagad par klavieri.  RU kiriļica uz mūsu klavierēm nekādi nevar traucēt. Jo, tāpat, kā vagīna no dibena atrodas tikai pāris centimetru attālumā, tā pat mums kaimiņos būs šobrīd agresīvā Krievija mūžīgi mūžos. Cita lieta, ja Jūs nesaprotat krievu valodu, Tad krievu valoda ,protams,var Jūsos izraisīt zināmu izmisumu un pretestību. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man personīgi netraucē RU burti uz klaviatūras.. jo tāpat, ja vajadzētu rakstīt es drīzāk izmantotu online translit pakalpojumus, jo tā ir ātrāk kā drukāt krieviski.

 

Rīgā viņu noliktavā uz Ganību dambja.. par tautību neinteresējos, bet nekādu akcentu problēmu ar latviešu valodu pārdevējiem nebija.

Link to comment
Share on other sites

Kur Riigaa nopirkt klaviatuuru ar kjiinieshu rakstu ziimeem? Elkoraa nav, paardeveejs arii nezinaaja kur dabuut :(

Link to comment
Share on other sites

 Krievu valodas zināšana un mācēšana drukāt krieviski ar krievu klaviatūras izkārtojumu nav nekāds netikums, galu galā. Ir apsveicami, ja kāds pārvalda krievu klaviatūras izkārtojumu un veikli drukā krieviski. Tiem kam tas regulāri vajadzīgs (drukāt krieviski), noteikti gribēs sev RU klaviatūru. Citādi tie krievu burti uz klaviatūras nav vajadzīgi. Vieglāk izmantot translit vai kā drunk_lizard iesaka.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...