Jump to content

Vai ir vērts pāriet no win7 uz win8.1?


KikisX
 Share

Recommended Posts

Labdien, vēlējos vaicāt vai būs jūtama atšķirība performances ziņā ja pāreju uz win8?

Gribētos izmēģināt jaunos logus, tikai slinkums pēctam visus draiverus un spēles (+-300gb) vilkt no jauna.

PC Specs:
i5-4670k @ 4.0Ghz
MSI GTX 760 OC ed.
8gb hyperx ram
ASRock Z87 Pro4 MB.
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Labots - KikisX
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    11

  • viesturs0711

    8

  • KikisX

    8

  • kasis1000

    8

Mielestapa

Win 8.1. ir ļoti līdzīgs Win 7, pat ierastais interfeiss, plus klāt pāris flīžu klājieni, kas gan nemaz netraucē!

Win 8.1. ļoti ātri instalējas, pats atrod draiverus, vispār ir jūtami ātrāks pat bez SSD diska, atjauninājumi fonā netraucē, spēles un draiveri tika sainstalēti kaut kur par trešdaļu ātrāk kā uz WIN7. Darbojas visas vecās spēles, turklāt spēlēm uz Win 8.1. ir pāris fps klāt. Sākumā bija problēma, ka negribēja instalēt spēles Empire: Total war CAB failus no diska, bet visas problēmas ātri tika atrisinātas.

Userim Vulgaris, tā kā man, viss ir līdz garlaicībai vienkārši un intuitīvi saprotams, pat mans kaķis jau sācis apgūt Win 8.1. Vienīgi rodas sajūta, ka tā sistēma datorā darbojas pati par sevi un lietotājs nav nepieciešams.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Es arī esmu lietotājs parastais. Arī teikšu, ka W8.1 ir labāks par W7. Droši liec W8.1. Ja neaizrausies ar to start menu, desktop režīmā lielas atšķirības neredzēsi. Sīkumos daudz kas ērtāk.

 Nevajag tikai ņemt galvā visu to nejēdzīgo informāciju, ko izplata W8 nīdēji, tās tiešām ir daudz.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kad pārgāju no 7 uz 8, tad liela daļa spēļu pat strādāja bez pārinstalēšanas (man sistēma bija uz SSD un spēles uz HDD). Autoram iesaku, ja vēl nav, tad instalējot izveido atsevišķu partīciju sistēmai, lai katru reizi pārinstalējot nebūtu viss pa tīro jānones. Un nedomāju, ka ir vērts ķēpāties ar dual-boot

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ir kaut kādi bezmaksas softi, kuri atrod visus nepieciešamos draiverus un tos ieinstalē?

Labots - KikisX
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Ir kaut kādi bezmaksas softi, kuri atrod visus nepieciešamos draiverus un tos ieinstalē?

 

90% draiverus atrod Device manager. Atsevišķi vilku SSD toolbox un grafikai draiverus. 

Link to comment
Share on other sites

Tad, kad instalēju win7 uz svaiga PC man nebija interneta draiveris un no diskiem arī nevarēju neko ieinstalēt jo nav DVD lasītāja, tādēļ gāju pie drauga ar flešku un vilku draiverus tur...

Uz win8 tāda problēma nebūs?

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Par draiveriem jau nu vajadzētu padomāt pirms instalēšanas un ņemt no dzelža ražotāja, nevis M$ vai kāda draiveru "supermeklētāja" piedāvātos. Pirms pārinstalē -  novelc vismaz čipseta (jāinstalē obligāti kā pirmais) un LAN draiverus (ja nu vajadzēs) - pārējos varēsi arī vēlāk.

Tava MB atbalsta W8.1 un jāizvēlas, protams 64 bit versija.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Pro4/?cat=Download&os=Win8a64

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

kasis1000

Ne nebus, Windows 8.1 uzreiz ies internets.

 

Uz Windows 8.1 esmu nosedejis divus menesus, un viss ko es varu teikt, esmu pargajis atpakal uz Windows 7 jo

1.jpg

Windows 8.1 krasu paletes ir drausmigas.

Windows 7 GUI ir daudz patikamaks.

Windows 7 ir daudz lielaka programmu saderiba(tie izstradatie Properties->Compatibility reti kad palidz).

Runajot par Performance, Vienu bridi bija tads ko sauca par Windows 8, tas bija saucamais kaujas zirgs salidzinajuma ar Windows 7, bet tadel jau Microsoft mums vinu atnema, ja pareizi saprotu tad Microsoft parspileja ar veikumiem.

Talak seko 8.1 performance(vajaks par 8 kautgan 2014 video pierada pretejo),- izmainas maz, vismaz geiminga, pc atrak iesledzas,izsledzas,par kadam divam sekundem atrak kope failus un uz sudigiem PC ir juutami atraks interfeiss un mazak resursus patere uz katra procesa - tatad optimizets. Varbut kads teiks, ka uz 8.1 par 30% labak iet BF4 bet es pazistu dazus kadrus, kuriem ar Windows 7 X64 uz 1080p ultra vins iet ka Bitite, bez FPS dropiem.

 

 

Ja velies uz Windows 8.1 tad velc sho www.classicshell.net lai dabutu atpakal Windows 7 StartMenu. Ka ari iesaku izslegt Windows Defender(nevajadzigs process kas TaskManager paradas ka Anti-Malware blabla, kas paildzina laiku lidz fails tiek paradits, atverts - vari pameginat palaist kadu Instalaciju ar izslegtu/ieslegtu Defender, sapratisi)

 

2013

 

2014

Labots - kasis1000
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Ne nebus, Windows 8.1 uzreiz ies internets.
 

Atkarīgs no tīkla kartes. Man ir MSI mātene ar Killer Network. Tam automātiski neatrada draiverus, nācās no otra kompja meklēt. Iepriekš, kad vēl bij Gigabyte mātene ar Atheros netu, tad automātiski atrada


 

 

Lādēšu tad tos un vēl dažas lietas no  https://ninite.com/

Palaid vienkārši Windows Update, daudzus draiverus viņš tādā veidā atrod

Link to comment
Share on other sites

@ninite nav draiveri, ieej apskaties! 
Tu vienkārši ieķeksē kuras programmas Tev vajag un tās sametīs vienā installerī, 1x nospied OK un visu ieinstalē!

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Tu vienkārši ieķeksē kuras programmas Tev vajag un tās sametīs vienā installerī, 1x nospied OK un visu ieinstalē!
 

skaidrs :)

Link to comment
Share on other sites

Novilku MSI Live updater 6, lietoju viņu arī uz win7, lādē viņš man kaut kādus tur Inteļa draiverus Realtek HD audio un vēl vairāk Inteļus.

Link to comment
Share on other sites

intervall

Nu, pilnīgs zābaks.

Ražotāja(mb) lapā nav laika ieiet?Tad vga ražotāja lapā?

Pareizi, vieglāk mandeles operēt ir caur pakaļu.

Labots - intervall
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja velies uz Windows 8.1 tad velc sho www.classicshell.net lai dabutu atpakal Windows 7 StartMenu

Kāpēc tas jādara, ja nu jau labu laiku ir klasisikais Start Menu? 

Labots - m2tv
Link to comment
Share on other sites

kasis1000

m2tv, uztaisi screenshot, man uz laptopa stav 8.1, bet Windows iebuvetais startmenu joprojam nav.

Link to comment
Share on other sites

Ir kaut kādi bezmaksas softi, kuri atrod visus nepieciešamos draiverus un tos ieinstalē?

 

ir, tikai gan maksas, gan bezmaksas ir totāli sūdi ar novecojošiem vai nestrādājošiem draiveriem, un mērķauditorija ir idioti, kas nejēdz atvērt ražotāja mājaslapu un novilkt draiverus vai samaksāt meistaram 10-20 EUR par sistēmas uzinstalēšanu. 

Labots - akriss
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

samaksāt meistaram

O , Betona skola . 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Windows 8, 8.1 utml uzskatāmi parāda programmētāju ... ēēē.... dīvainības. Viena no tām, kura mani kā senu programmētāju, kaitina un attur no 8 lietošanas ir procesu attēlošana. Pareizāk sakot - 8 procesus lielākoties vispār neatrāda. Tiek pasniegts tukšs logs, kurā nav neviena vārda par notiekošo vai ir tikai kaut kādas pokemoniskas drazas. Ja programmētāji nespēj izdarīt šādu elementāu lietu, tad bailīgi padomāt kas notiek citās sadaļās. Jā 7 un XP mikrozapte arī nav diez ko veicies, bet nu astotniekā tas jau ir pacelts šausmu līmenī. Kā lietotājs ikdienā var lietot 8 ilgi un dikti, bet nopietnākai darīšanai drīz jāseko kam citam. Manuprāt 8 tāpat kā Vista netiks ilgstoši godāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

O , Betona skola . 

 

a ko citu, ja pats nejēdz? lētāk un ātrāk ir samaksāt kādam kas jēdz, kā pašam čakarēties un beigās kaut ko salaust. 

Link to comment
Share on other sites

robcixx

Windows 8.1 ir ok, bet ir novērotas problēmas ar COD MW2 Multiplayeru, bet uz Win7 iet uz urrā.

Link to comment
Share on other sites

kasis1000

@m2tv ta ari ir ka teicu, ka nekada startmenu nav. tik tikko uzliku svaigu 8.1 uz laptopa, kas ir bez touch.

Labots - kasis1000
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Lietoju Windows no pirmaas versijas un es neilgojos peec start menu. Bet protams katram tas ir individuali. Nezinu lietojot Windows 8 ir kur veikums labaaks nekaa uz 7. Un arhaiskas programmas nelietoju, kuraam buutu nepiecieshams Windows XP, vai veel pat Win 2000. Par UI runaajot man patiik, neuzpuusts un neuzkriitosh.

Link to comment
Share on other sites

kasis1000

tu izlasiji rakstu, vai patiesam esi ticis pie tada, iebuveta startmenu?

Labots - kasis1000
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Atbildot uz virsrakstā uzdoto jautājumu - nē nav vērts. Tas pats vien būs un dažas lietas kā te minēja, pat sūdīgākas! Ja esi reiz pircis 7to, priekš kam tērēt naudu 8tajam. Nē nu ja esi zadzis tad gan savādāk! :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ticis pie tada, iebuveta startmenu

Ticis gan. Sanāk userim parastajam vēl nav pieejams? Ja tā tad neko, stāsta pavisam drīz  jābūt 8.1 major update varbūt ka jau būs iekļauts visiem

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Tieši tā - drīz (septembrī) būs visiem. Uztaisīja mazliet par vēlu, lai paspētu iekļaut update 1. Cita lieta - kam tas vajadzīgs? Arī uz W7 Start pogu un izvēlni praktiski nelietoju, jo bakstīties ar peli ir daudz ilgāk un ķēpīgāk, kā nospiest pāris pogas uz klavieres. Bet tagadējai jaunatnei jau to nesaprast, pasarg Dievs, ja vēl kautkur komandrindu jāpielieto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Kad instalēju no diska Windows 8.1., "pēc noklusējuma" instalējās Windows 7 darbvirsma. Tikai tad, kad nospiež Start pogu, izbrauc flīžu siena.

Tā kā nesaprotu to cepšanos par tām flīzēm internetā, ja nepatīk, var dzīvot bez tām flīzēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Piekritīšu biedram viesturs0711. Ja ir legāls Windows 7 Ultimate, nav vērts maksāt par legālu Windows 8.1. Iztērētā nauda nenosegsies ar tiem ieguvumiem, ko sniedz jaunākā OS. Windows 7 Ultimate var mainīt lietotāja interfeisa valodas pēc patikšanas. Savā laikā to upgrade uz Windows 8 varēja izdarīt par pavisam mazu naudiņu, tad gan bija vērts. Tagad tas maksā tik, cik tas maksā, ne lēti. Jaunu datoru gan ņemtu ar Windows 8.1, nešauboties.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Jāpiekrīt, ka no Win 7 Ultimate nav vērts maksāt naudu par Win 8.

Tomēr, ja ņem jaunu datoru, jārēķina, ka Win 7 Ultimate cena iesākas no aptuveni 160 EUR rubuļiem, kamēr Win 8.1. maksā kaut kur ap 90 EUR rubuļiem, 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jaunu labāk tad ņemt ar W8 pro, lai vajadzības gadijumā var downgreidoties!

Link to comment
Share on other sites

Savā laikā to upgrade uz Windows 8 varēja izdarīt par pavisam mazu naudiņu, tad gan bija vērts.

 

 

Vairāki mani paziņas tā arī izdarīja. Tagad viņiem pienākoties bezmaksas pāreja uz 8.1, bet nu tur baigie kluči un ilgi instalējas. Man mājās arī oficiālais W7, bet ja kas jāpārinstalē, tā velku oiciālo W7 SP1 iso, nevis čakarējos ar to savu W7 + milzīgo SP1 apdeitu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā kā nesaprotu to cepšanos par tām flīzēm internetā, ja nepatīk, var dzīvot bez tām flīzēm
Nemaz tik sen vēl bija situacija ka oriģinālais 8.1 sākās  ar flīzēm. Neizbēgams ļaunums startējot. Lieks kliks lai pārslēgtos uz darbavirsmu. Tad arī cilvēki kauca un meklēja 3 puses risinājumus. Tagad tā kaukšana vairāk inerces pēc
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nav. Jātup vien uz w7 un jāgaida labāki laiki labāka os. Nu tipa kā bildītē :)

 

Windows-OS.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

8 ui ir neuzpūsts un neuzkrītošs!? es laikam neko nesaprotu ....

Tev kā vēsturniecei senam programmētājam jau nu bija jābūt sapratnei par to ka OS nesākas un nebeidzas ar UI :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...