Jump to content

ROuter uz linux


Guest
 Share

Recommended Posts

Drīz gaidāms i-nets citā vietā, man patīk ka stāv router , kas sargā tīklu, bet gribētu iegūt plašāku infu, par to, kuru linux likt , vai slack 9.1 būs norm, vai par krutu, protams, bez grafiskās vides un visiem pārējiem servisiem.

 

Un vēl gribēju uzzināt, kā iespējams realizēt to, ka es no plašā i-neta varu tikt pie sava tīkla, kjipa tajā ielogoties un tikt uz sava datora, kas atrodas tīklā aiz routera?

 

Jau iepriekš thx.

Link to comment
Share on other sites

Ja liksi Slackware, kaa router OS, tad tev naaksies ilgi nochakareeties. Un spriezhot peec tava teksta, tad tev par linux ir ljoti neliela saprashana:

Un vēl gribēju uzzināt, kā iespējams realizēt to, ka es no plašā i-neta varu tikt pie sava tīkla

Taadeelj iesaku IPCOP. Pats ar uzstaadiishanu nedaudz nochakareejos, jo saskaaros ar 2 probleemaam.

1. NE2000 tiikla karteem vajadzeeja manuaali padot IO adresi un IRQ numuru, jo nebija man PnP BIOS. Veselu dienu nochakareejos, kameer dabuuju tooljus ar kuriem noteikt shos datus.

2. Vilku no IPCop iso failu no Briseles mirror servera. Kad peec 5 meegjinaajuma uzinstaleet, nekas nesanaaca, saaku mekleet vinju lapaa info un mailing listee uzgaaju, ka iso image Briseles mirror serverii ir bojaata. Novilku no cita mirror servera un viss aizgaaja.

Melnaas dienas pagadaas jebkuram. Tachu administreeshanas zinjaa IPCop ir eerts. Administreeshana notiek caur Webbrowseri uz 81. porta un pieeju no aarpasaules savam tiiklam arii var uzstaadiit, ja nemaldos sadaljaa "external aliases". Pashreizeejajai Stable versijai nav WiFi supports, tachu izstraadaataaji sola, ka 1.4 versijaa tas buus. 1.4 beta versiju vinju lapaa es redzeeju jau janvaarii, tachu pagaidaam nav ne minjas no full release.

Link to comment
Share on other sites

Tiiri labs ir RouterOS no Mikrotik. Nesen iznaaca jauna versija. Demo kodu var dabuut no shameejo lapas. Biskjiit jaapalasa manuaali, tachu variants ir labs noziedo kaadu P100, uzliec sisteemu, nobaaz dzilji kakataa. Ja vajag papildus fiichas var nopirkt licensi pa kaadiem 50Ls. Var konfigureet caur tiiklu.

Link to comment
Share on other sites

Tiiri labs ir RouterOS no Mikrotik. Nesen iznaaca jauna versija. Demo kodu var dabuut no shameejo lapas. Biskjiit jaapalasa manuaali, tachu variants ir labs noziedo kaadu P100, uzliec sisteemu, nobaaz dzilji kakataa. Ja vajag papildus fiichas var nopirkt licensi pa kaadiem 50Ls. Var konfigureet caur tiiklu.

 

nu gan tgd salēji blum.gif

demo kods ir derīgs tikai 24h...

savukārt free licenci var dabūt reģistrējoties mikrotik lapā icon_wink.gif

 

SW/L3 ISP (Level 3) license $45

SW/L4 WISP (Level 4) license $65

SW/FL3 64 MB IDE Flash module with ISP (Level 3) license $85

SW/FL4 64 MB IDE Flash module with WISP (Level 4) license $105

SW/CL3 64 MB Compact Flash module with ISP (Level 3) license $85

SW/CL4 64 MB Compact Flash module with WISP (Level 4) license $105

 

es pašlaik izmantoju:

SW/L1 SOHO (Level 1) license. Registration required, limited features Free

icon_wink.gif uz 80MB quantum diska...

 

ar free licenci var izveidot:

EoIP tunnels - limit 1

PPPoE tunnels - limit 1

PPTP tunnels - limit 1

L2TP tunnels - limit 1

VLAN interfaces - limit 1

P2P firewall rules - limit 1

NAT rules - limit 1

HotSpot active users - limit 1

Queues - limit 1

 

sīkāk šeit http://www.mikrotik.com/software.php

Link to comment
Share on other sites

pievienojos Niknajam , pats arī lietoju šo rūteri, tam minimālas prasības: 486kompis (pirms Pentiuma bija tāds), 8MB RAMs, Flopy, HDD nav nepieciešams, bet labi ja tāds ir. Protams, var arī niknāku lietot (man P166, 16MB RAM, 430MB HDD ar lielu lērumu beigtiem sektoriem). Es ar linux esu uz "Jūs", bet lai šito nokonfigurētu nekas arī nav jāzin. Biki jāpačakarējas ja izmanto tīkla kartes uz ISA slota, tad vajag tūli ar ko noteikt kartes parametrus (IORQ, DMA). Ja izmantot kartes uz PCI tad vispār nekādu problēmu, tevi izved aiz rociņas caur setupu un viss notiek. Visa sistēma salien uz 1gb Flopy diska. Iespēju dafiga, ftp, web, print serveris, Firewall un vēl kaudze citu.... Pie tam tas prieks absolūti pa brīvu....

Link to comment
Share on other sites

pievienojos Niknajam , pats arī lietoju šo rūteri, tam minimālas prasības: 486kompis (pirms Pentiuma bija tāds), 8MB RAMs, Flopy, HDD nav nepieciešams, bet labi ja tāds ir. Protams, var arī niknāku lietot (man P166, 16MB RAM, 430MB HDD ar lielu lērumu beigtiem sektoriem). Es ar linux esu uz "Jūs", bet lai šito nokonfigurētu nekas arī nav jāzin. Biki jāpačakarējas ja izmanto tīkla kartes uz ISA slota, tad vajag tūli ar ko noteikt kartes parametrus (IORQ, DMA). Ja izmantot kartes uz PCI tad vispār nekādu problēmu, tevi izved aiz rociņas caur setupu un viss notiek. Visa sistēma salien uz 1gb Flopy diska. Iespēju dafiga, ftp, web, print serveris, Firewall un vēl kaudze citu.... Pie tam tas prieks absolūti pa brīvu....

 

pirmais routeris ko bij mājās uzlicis bij freesco... vēlāk gan ievajadzējās advancētākas fīčas un te nu iepatikās mikrotik icon_wink.gif sākumā protams bij grūti iebraukt, bet pēc laiciņa jau super liekas p2p ierobežošana, queues uc patīkami sīkumi icon_cool.gif winbox ar liels plus

Link to comment
Share on other sites

Ar free licenci arii var straadaat. Fiichas ir nogrieztas, NAT rules ir mazaak, pptp ir viena virziena u.c. Ja ar to ir par maz var arii nopirkt oficiaali un tiem 45$ par ISP naaks klaat 18% PVN. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...