Jump to content

Studijas ārzemēs. Studējošais kredīts.


Vaarna
 Share

Recommended Posts

Sveicināti, ilgi domājot un runājot ar dažnedažādiem cilvēkiem nonācu pie slēdziena - nav aršana. Jābrauc studēt uz ārzemēm. Tad nu skatījos dažādus augstskolu topus, visos top20-30 ir ASV un Lielbritānijas skolas.

 

Plānotie novirzieni ir - inženierzinātnes, sporta joma(fitness,bodybuilding,uzturs..). Abas jomas man vienlīdz ļoti patīk. 

 

Varbūt kādam no jums ir bijusi pieredze ar ārzemu skolām? Pieredze ar kredītu ņemšanu priekš studijām? 

Link to comment
Share on other sites

Mans brālēns pirms kādiem 2 gadiem aizbrauca studēt uz Dāniju tiesa gan par pavāru. Studijas par brīvu, vienīgi dzīvošana un ēšana pašam. Bet tā kā viņš praktizē vienā no pasaules labākajiem restorāniem, tad naudas problēmas nav. Tagad uz Dānijas rēķina uz pusgadu aizbrauca uz Japānu praktizēt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es jau viena cita topika rakstiju mazliet kas un ka.

Ja gribas studet UK, tad no sakuma jaizdoma, kur tu gribi studet, jo noteikumi, maksas un kreditu iespejas pamatigi atskjiras. Tur ir pamatigs penters ar to visu.

Piemeram Anglija universitate maksa - 9K, Welsa vai Ziemelirija ap 3 - 4k, Skotija parsvara pa brivu. Studentiem no Anglijas ir jamaksa gan Skotija, gan Welsa. Scotija velsieshiem studiju maksa ir letaka neka angljiem. EU studenti kvalificejas ka "vietejie" :D tatad Scotija tev bus skotu noteikumi, Welsa velsieshu, bet ne vienmer :D

 

Par kreditiem arpus Anglijas nezinu, jo studeju Anglija un maksaju "anglju maksu" un kredits ir no Finnance Englad, tatad 9k gada.

EU pilsonji var pieteikties, mekle interneta kas ir vajadzigs. Uz mani tas daljeji neattiecas jo skaitos vietejais, jeb patstavigs rezidents.

 

Kredits jasak atdot, tad kad alga parsniedz 21k gada, ja neparsniedz vai nestrada, tad neko nav jaatdod. Pec 30 gadiem kredits norakstas. Maksajumus automatiski novelk no algas darbadevejs, taka tadu papildus nodokli. Cik tieshi interneta var atrast kalkulatorus. Bet sanjemot 25k sanak 15 GBP menesi, sanjemot 50k - 195gbp menesi. Tatad maksajums rekjinas no summas kura parsniedz 21k.

 

Pec studijam parvacoties atpakal uz LV neredzu ka to kreditu varetu iekaset un ja ari varetu, tad visdrizak alga bus par mazu, lai kkas butu jamaksa atpakal.

 

Vel var papildus panjemt "maintenence loan" un pieteiokties ari "study grant"

 

Ai, neredzu jegu te kko skaidrot, te var visu izlasit ->> SF England

Link to comment
Share on other sites

Ja tev valsts eksāmenos ir 90% punkti un vairāk, tad veselā virknē UK augstskolu par mācībām nav jāmaksā, atliek tikai sagrabināt naudu dzīvošanai un iztikai, kas protams arī nav lēti. 300-400GBP jārēķina kā minimums, bet to var nopelnīt pats piestrādājot. Tā ka neredzu jēgu štukot par kredītiem, ja tev ir labas sekmes.

Link to comment
Share on other sites

Pec studijam parvacoties atpakal uz LV neredzu ka to kreditu varetu iekaset un ja ari varetu, tad visdrizak alga bus par mazu, lai kkas butu jamaksa atpakal.

Strādājot Latvijā ir atsevišķi noteikumi, cik jāmaksā, bet es nesaprotu cilvēkus, kas ņem kredītus un pēc tam izvairas ar atmaksāšanu....

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vai tad es iesaku kadam njemt kreditu un neatmaksat? Pa lielam ta menesha maksajuma summas pret attieciba pret algu it tik nebutiska ka neredzu jegui par to vispar satraukties.

Bet zinu ka ta ari daudzi dara, aizbrauc uz LV un neliekas nezinis par to kreditu. Jebkura gadijua paldies par linku, noderes zinashanai.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Anglijā pat ar 90% eksāmeniem tu netiksi normālā universitātē par brīvu, Skotijā ir savādāk. 

 

Silti iesaku izskatīt, kādu studiju virzienu patiesi gribi, jo labas universitātes kretīniskas studiju programmas tāpat pasniegs kretīniski. Kā arī ņem vērā, ja akadēmiskie rezultāti nav izcili, tad nekur UK netiksi labākā universitātē par tām, kurās tu tiktu latvijā. 

 

 

Jebšu, ja gribi kā te http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/159512-banku-augstskola-at%C5%A1%C4%B7ir%C4%ABba-starp-div%C4%81m-programm%C4%81m/?view=findpost&p=1718630 , tad brauc prom, nenāc atpakaļ, tādu mums jau daudz. Un jebkurā vietā pasaulē, kur tu tiksi iekšā, šīs studijas pasniegs vienādi. 

Link to comment
Share on other sites

Anglijā un Skotijā augstskolas ir pliks bizness. Dānijā, Zviedrijā vai Nīderlandē manuprāt ir daudz labāk studēt. :) Par kredītiem un pieteikšanās kārtību gan apmeklē internetā. Informācijas ir daudz.

Link to comment
Share on other sites

Pec studijam parvacoties atpakal uz LV neredzu ka to kreditu varetu iekaset un ja ari varetu, tad visdrizak alga bus par mazu, lai kkas butu jamaksa atpakal.

 

Nu nezinu, vecīt.

Jāskatās, vai viņi skatās pirms vai pēc nodokļiem - ja pirms, tad pilnīgi noteikti, ka arī ar LV algu būs jāmaksā, ja pēc, tad ļooooti iesepējams, ka būs jamaksā, jo augsti kvalificēts darba spēks pilnīgi noteikti pelna vairāk kā ~1700-1800 Eur uz rokas Latvijā.

+ ja tu izdomā biznesot, tad praktiski nevarēsi izmaksāt sev dividendes līdz 30 gadiem.... :D

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

Ne visi. Ir sludekļi ar smagām prasībām un mazu algu.NVA lapā var pabrīnīties. Piem, farmaceits ar >5g pieredzi, sertifikātu, licenci zem 900, Maģistru ar kvalit kontroles 2 līm a prof, plus M.A vai M.Sc prasa - arī 770-1100, sisadmini un viss kas.Zem 1100 daudz vakanču.Ar pieredzi, izgl, grādiem. Vieni meklē ergoterapeitu pusslodze ~240. Naudas visas uz papīra.Citi sola ar pieredzi un profeni pat vairāk. Kredītu jāmaksā.Citreiz labi pabeidzot maģistru, var tikt augsrskolā pašā strādāt, doktorantos iet.Cilvēku, kas nemaksās, negribēs.

Dānija, zinu vienu, kura studēja koledžā.2gadi bez maksas.Daudz patst darbu, grāmatas ļoti dārgas, dzīve dārga.Parpalas pirka Vācijā izpārdošanās.Vēlāk tika amīšu firmas ofisā strādāt. Tagad amerikā dzīvo, uz 10 gadiem līgums.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
2014.07.19. , 13:03, Zoom teica:

Mans brālēns pirms kādiem 2 gadiem aizbrauca studēt uz Dāniju tiesa gan par pavāru. Studijas par brīvu, vienīgi dzīvošana un ēšana pašam. Bet tā kā viņš praktizē vienā no pasaules labākajiem restorāniem, tad naudas problēmas nav. Tagad uz Dānijas rēķina uz pusgadu aizbrauca uz Japānu praktizēt.

Sakiet kur tieši Jūsu brālēns studēja par pavāru Dānijā?

Link to comment
Share on other sites

Pirmos gados angļu. Nobeiguma darbā dāņu. Mans brālēns arī nemācēja. Iemācījās

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zoom teica:

Pirmos gados angļu. Nobeiguma darbā dāņu. Mans brālēns arī nemācēja. Iemācījās

 

Pirms 4 minūtēm , Zoom teica:

Pirmos gados angļu. Nobeiguma darbā dāņu. Mans brālēns arī nemācēja. Iemācījās

Super,vai varat pateikt caur ko  viņš stājās,sniedza dokumentus?Rīt braucu  kārtot angļu testu.

Link to comment
Share on other sites

Kā man stāstīja, tad vienkārši viņš piezvanīja uz to skolu. Veica mazu telefona interviju nu un tālāk visu tur sarunāja. Principā Tev arī būtu jāpiezvana un vienkārši jāpajautā kas jādara, lai tur iestātos. 

Link to comment
Share on other sites

Vai ir iespēja sazināties ar Jūsu brālēnu? Tad varētu uzvaicāt interesējošos jautājumus.Varbūt facebok mans vārds ir Sarmīte Kubuliņa.Liels Paldies!


OK.Puisis tagad ir skolā,kad atbrauks tad mēģināsim ko darīt lietas labā.

Link to comment
Share on other sites

Iedotajā linkā tak viss rakstīts, 10klase un vocational, domāji ka tur maģistri par pavāriem mācās?

Link to comment
Share on other sites

Aha, pavāru maģistratūra. Ja gribi var iegūt doktora grādu kartupeļu mizošanā!

Link to comment
Share on other sites

Nenoliegšu, ka visās profesijās ir apakšā zinātne. Kā metināšanā, sportā, autovadīšanā utt. Nu un protams arī pavārmākslā, lai klienti atgrieztos tavā restorānā. Bet šis apraksts gan neattiecās uz mākslinieku (pavāru), bet drīzāk uz pārtikas tehnologu vai tml, kurš taisa jauno revolucionāro diētisko enerģijas batoniņu ar dabīgām krāsvielām un mākslīgo saldinātāju.

" Sagatavot atbilstoša līmeņa speciālistus zinātnisko problēmu risināšanai, kas saistītas ar pārtikas produktu ražošanu un uztura pilnveidošanu un nodrošināt zinātniski pedagoģisko kadru nomaiņu Pārtikas tehnoloģijas fakultātē un citās zinātniskās iestādēs, kas saistītas ar zinātniski pētnieciskā darba virzienu šajā zinātņu nozarē. "

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...