Jump to content

GPU izvēle spēlēm un nākotnes attīstība


testmeplz
 Share

Recommended Posts

Man šajā pašā tēmā ir jautājums par GPU informētākiem ekspertiem. Gribu sev komplektēt PC un nevaru izlemt par GPU.

 

Tā kā abās jaunajās konsolēs ir Radeon GPU iekšā, esmu dzirdējis/lasījis, ka turpmāk spēļu izstrāde (ja vien tās nebūs PC-only kā Star Citizen) tiks bāzēta "ap" Radeon karšu īpatnībām un paredzams, ka uz Radeon tās ies krietni veiksmīgāk.

 

Saprotu, ka uz šo tēmu nevar tā īsti dabūt atbildi, jo nākotni nevar paredzēt, bet varbūt, ka kāds ir informētāks vai tml.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Uzreiz, cik esi gatavs naudas nolikt ?

VGA nav domāta nākotnei, tas nav žigulis ar kuru visu mūžu braukāt :)

Saprastu PSU utt... bet tikai ne VGA

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

testmeplz

Nu, kādus 300 Eiro varētu, šobrīd metu aci uz GTX 770. Īsti budžeta ierobežojumi nav, tikai laiks spēlēm ir ~5 stundas nedēļā, tāpēc negribas daudz naudu izlikt.

Es saprotu, ka GPU nav mūžam, bet nu 1,5-2 gadus jau gribētu kaut ko paspēlēt

Link to comment
Share on other sites

Tu ej pretrunā ar sevi, 300 eiras , vai budžets bez ierobežojuma, rezons ir ne...

Kāda atsķirība, 5stundas nedēļā vai 2stundas, ja gribēsi spēlēt prasīgos geimus uz max settingiem, maksāsi attiecīgu naudu, pat ja spēlēsi tikai 30minūtes nedēļā

Spēlēt jau tu vari visu mūžu, tikai tevis norādītiem 2gadiem, nopirktā VGA zaudēs vērtību dramatiski, ja esi uz to gatavs un tev sagādā grūības nospiest dažus taustiņus lai vismaz katru gadu ielikt sludekli un notirgot VGA priekš apgreida, tad viss ir ok :)

Link to comment
Share on other sites

testmeplz

Nu labi, to, kādu jauno karti izvēlēties, skatīšos, kad iznāks spēles, kas interesē - Dragon Age jaunais, Witcher 3 utt. Pirkšu tādu, kur labi ies tieši šīs spēles.

 

Mans sākotnējais jautājums bija par to, vai kāds ir vairāk informēts, vai nākotnē Radeon neiegūs nozīmīgu priekšroku, tāpēc, ka abās konsolēs tās ir?

Link to comment
Share on other sites

Ar 770 pietiks 2+ gadiem

Ar gtx770, jeb remeikoto gtx680 nepietiek jau tagad, pat tik normālā rezolūcijā uz šodienu, kā 1080p viņa nevelk jaunos grafiski prasīgos geimus komfortabli uz max.

r9 290, nav slikta izvēle par savu naudu, bet tā līdz ziemai, ne ilgāk, jo uz to momentu būs daudz citu svaigumu tirgū :)

 

 

 

vai nākotnē Radeon neiegūs nozīmīgu priekšroku, tāpēc, ka abās konsolēs tās ir?

Bet ja loģiski padomā, nedomāju ka kāds šeit strādā pie spēļu izstrādātājiem un zin juridiskās puses ar kuru no VGA kantoriem tiks slēgti "optimizācijas" līgumi .

Jebkurā gadījumā ir jātestē un jāskatās  kurš kantoris dod vairāk FPS par labakām naudiņām tevis interesējošos geimos 

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

Kurus nevelk, kuras spēles ir nespēlējamas šodien uz HD? 

Par kuru HD tu runā, 720p, jeb 1080p.

720p noteikti ies uz ok, bet ne 1080p(full-hd) rezolūcija, kura jau sen ir kā norma :)

1.Crysis 3

2.Bf4 MP ( ir vairākas attiecīgas mapes, kur vairāk smuku objektu, tam nav nekāds sakars ar bagiem, jeb draiveriem) :)

3.metro last light(ieslēdz visu uz max, arī tesselation) :)

 

Dotie geimi uz kuriem pats esmu pārliecinājies ar GTX770 OC 4GB versiju :)

Ir vēl kaudze, aktuālu geimu, kur GTX770, jeb parezāk sakot, otreiz uzsildītā vecā zupa gtx680 nevelk komfortabli.

Un nevajag te tagad par to, kas kuram ir komfortabli, cik tur cilvēka acis uztver kadrus utt...Teikšu uzreiz, viss kas iet zem 60FPS ir jūtams ar neabruņotu aci, neesmu pro geimeris :)

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

 

 

Teikšu uzreiz, viss kas iet zem 60FPS ir jūtams ar neabruņotu aci

 

Skaidrs, te arī metīsim mieru :lol: 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, te arī metīsim mieru

 

Tu ko, domā, ka metro last light bija 59fps un es uzreiz norakstu gtx770, nu nē, tur bija kaut kas līdzīgs slaidšovam, protams, katram savs, citi bliež arī ar 25fps un jūtas laimīgi :)

Bf4 MP, tas nav nromāli, ja FPS grafiski prasīgās mapēs ietusē ar 45FPS it īpaši ja tas ir online/mp

CRYSIS 3 grafiski prasīgās mapēs ir knapi ~30FPS, protams ne visās

 

p.s kā jau teicu, katram savs, vienam komforts, otram pat slaidšovs, kā medus maize :)

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

Es tev iesaku neiedziļināties par to nākotni un uz kurām kartēm ies labāk, sačakarēsi sev tikai galvu un galā tāpat nebūs kā biji domājis.

Ja man šobrīd būtu jāpērk karte vienam 1080p monim, ņemtu R9 270x. Manuprāt, teicama veiktspējas un cenas attiecība.

Lai pirktu datordetaļas nākotnei ir jābūt ļoti daudz naudai, jo šodien nopērkot krutāko, tu to visticamāk neizmanto un pēc brīža tev jau ar to nepietiek, tādēļ atkal jāpērk kaut kas labs ''nākotnei''.

Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Nezinu uz viena fullhd monitora gtx 770 labi griežas, ok viss neiet uz super duper max, bet bieži vien atšķirība starp max un very high ir diezgan niecīga, attiecībā pret to naudu ko ieguldīsi lai gadu spēlētu spēli uz max. Bet ja visās spēlēs gribēsi max settingos 60fps tad ņem titan un izbaudi. Pie tam iesaku paņemt arī 120hz moni ja gribi jaudīgu karti, jo visi vsync un arī adaptive vsync ir tie kas ļoti bieži izraisa stuttering un fps dropus. Nākotnē nebūs izteikta līdera, ja vien nenotiks kas dramatisks. Būs spēles kas ies izteikti labāk uz ATI un attiecīgi būs spēles kas ies labāk uz Nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Atceros vienu diskusiju pirms divām nedēļām Elkorā, kur biju ieklīdis, meklējot veco spēļu diskus kolekcijai.

Turīga paskata māmuļa ar dēlu jautā pārdevējam - kāda videokarte nepieciešama, lai varētu spēlēt Rome II: Total war bez aizķeršanās labā izšķirtspējā.

Pārdevējs atbildēja, ka tāda videokarte vēl neesot izgudrota, bet iespējams, rudenī jau būšot pārdošanā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mana pieeja:

  • izvēlos budžetu (cik daudz naudas esmu gatavs izgāzt);
  • Apskatos, kādas kartes par šo naudu var dabūt;
  • Apskatos čartus, kura izskatās puslīdz jaudīgākā (nekad nebūs viennozīmīgi, bet, nu, plus mīnus).
  • To arī nopērku un vairs nedomāju par to, "kā būtu ja būtu", un ko citu vietā būtu varējis nopirkt. Tāpat ies pietiekoši labi. :)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man tāda pati, pielieku gan vēl 5.punktu 

Pēc db testiem izvēlos klusāko ražotāju :) 

Link to comment
Share on other sites

testmeplz

Liels paldies!

Ja paņemu GTX 770 un MB, kas SLI atbalsta.

Vai es varēšu pēc +/- gada paņemt vēl vienu tādu pašu un saslēgt abas kopā, lai pietiek atmiņas 4K monitoram? t.i. ja mans domu gājiens vispār ir pareizs.

Link to comment
Share on other sites

Ar 3GB spēlēm pietiks tuvākos 2x gadus, ja runā par 1080p izšķirtspēju.

īstenība ar 2GB pietiek un pietiks , tiesa dažām spēlēm šī robeža tiek pārsniegta, tas atkarīgs no izšķirtspējas. 

 

Pārsvarā visiem ir 1080p un ja tev ir 2GB karte, tad ar to arī pietiek. 

 

Ja man būtu daudz naudas priekš konkrēti videokartes es iegādātos GTX 780 Ti . Titāns vairāk domāts skaitļotājiem ar savu double precision fīču.

Link to comment
Share on other sites

1080p un ja tev ir 2GB karte, tad ar to arī pietiek

 

Noiets etaps, crysis 3 uz max 1080p patērē 3gb+, Bf4 MP virs 2gb

 

Uz doto momentu ja ņem, tad labākā izvēle ir r9 290, bet kā jau teicu, ~ līdz rudens-ziema 

 

GTX770 ir tieši tas pats GTX680, tikai remeikots, bišk barošanas ķēde uzlabota un tas arī viss...jauda tā pati, OC tas pats, karoče veca zupa uzsildīta otreiz :)

Tagad kategoriski ir jāizvairās no GTX770, par mazliet mazākām naudām ir R9 280X, jaudā tas pats, atkarībā kurā spēlē vairāk vai mazāk optimizēts.Protams, r9 280x arī ir veca zupa(HD7970) :)

 

 

jo visi vsync un arī adaptive vsync ir tie kas ļoti bieži izraisa stuttering un fps dropus

Muļķības, lai tā VGA sākumā tiek kārtībā ar 60FPS arī kā minimālo FPS un tad fantazē, ka Vsync ierobežo FPS 

 

Pat vidējais plaukts R9 290 un GTX780 nespēj nodrošināt 100% 60FPS, tāpēc par kaut kādu ierobežošanu un 120hz moni atkrīt.

Kaut kādu TN , jeb tā paveidu ņemt dēļ 120Hz, garām.

IPS ar 60hz ir pietiekams, lai justos 100% komfortabli

 

 

atšķirība starp max un very high

Atrslēdz METRO TESSELATON un ieslēdz un kā ar Physx, to arī atslēgt, jo nav taču rezona no max...  :)

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Tu pārāk stipri dramatizē un esi ieciklējies uz 2 spēlēm, kuras tev baigi stipiri patīk acīmredzot. Paspēle ar to pašu gtx 770 Diablo 3, un redzēsi kā vsync gļukos uz 60hz monitora, būs stutters, attiecīgi bez vsync 150 fps un tears. Ja ir nauda pērciet Titan un variet ķert vizuālo orgasmu, bet cik tugriki sanāk par katru fps pašiem ir iespēja sarēķināt.

 

P.S. diskusiju beidzu, nav jēgas turpināt, jo tev eksistē tikai savi 60 fps. GL.

Labots - EpicDamage
Link to comment
Share on other sites

eksistē tikai savi 60 fps

 

Ko var darīt, ja ar 60FPS spēle izskatās gluda un baudāma, skaistums izglābs pasauli.

Kāpēc titan ir taču par sakarīgākām naudām 780Ti, gribi pārspīlēt, tad asusam ir visādi MARS varianti.

 

 

Tu pārāk stipri dramatizē

domā, hmm... http://www.youtube.com/watch?v=zgLGe1tWxp0

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Atrslēdz METRO TESSELATON un ieslēdz un kā ar Physx, to arī atslēgt, jo nav taču rezona no max... 
 

Uz mana 7870 PhysX bij tā lieta, kas čakarēja visu pasākumu, vienalga vai liku uz low vai ultra, ar ieslēgtu physx pie lielāka pretinieku daudzuma kadri nokrita zem 20 fps (testēju šautuvē), izslēdzu physx un tālāk bez problēmām izgāju visu spēli uz high, fps bija robežās no 45-70

Tā kā priekš AMD kartēm šai konkrētajai spēlei labāk atslēgt PhysX

Link to comment
Share on other sites

 

 

AMD fanātam bans laikam beidzies

 

2012 back again

 

Bleķa ģīmis ir atpakaļ??

 

Autoram - skaties 280X vai 290, vismaz, manuprāt, labāks naudas un jaudas ieguvums.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

@,AMD kartēm itkā tad jāliek, lai PhysX darbotos no CPU, bet nu nez, kā viņš sāka darboties, tā FPS nokrīt līdz nespēlējamiem līmeņiem tā kā iztiku bez :) 

Link to comment
Share on other sites

PhysX darbotos no CPU

Kā jau rakstīju, cpu Physx nekorekti attēlo(jūtami apgraizīts), + FPS kritums, ir parbaudīts uz 3770k iekš BATMAN 

Labots - NETTO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nu GTX 780 Ti it kā nedaudz ātrāka, bet 980 ir daudz energoefektīvāka un daudz labāk var OC.

 

Ja pērk tagad, tad GTX 980. Ja gribi mainīt, tad īsti nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Jau autors vēl kko meklē, man ir zināms cilvēks, pie kura var dabūt ZOTAC GeForce GTX 970, 4GB DDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (ZT-90101-10P) pa 300 Eur.

Link to comment
Share on other sites

GTX980 GTX780TI R9 290X GTX970 R9 290

 

Atkarīgs no konkrētās spēles bet lielākajā daļā gadījumu GTX980 būs pārāks par GTX780TI. 

 

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiciens!

Variet, lūdzu, izstāstīt atšķirību starp šīm divām kartēm? Izņemot cenas atšķirību? Visi rādītāji taču vienādi :mda:

Cik % performance tiks iegūts, ņemot dārgāko variantu? Google māku un izskatīju. Tikai valodas specifiskie termini traucē...

Gigabyte AMD/ATI Radeon R9 290X 4GB GDDR5 PCIE GV-R929XOC-4GD

Gigabyte AMD/ATI Radeon R9 290 4GB GDDR5 PCIE GV-R929OC-4GD

ViensA

Paldies!

Labots - Msnikss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Sveiciens! Variet, lūdzu, izstāstīt atšķirību starp šīm divām kartēm? Izņemot cenas atšķirību? Visi rādītāji taču vienādi Cik % performance tiks iegūts, ņemot dārgāko variantu? Google māku un izskatīju. Tikai valodas specifiskie termini traucē... Gigabyte AMD/ATI Radeon R9 290X 4GB GDDR5 PCIE GV-R929XOC-4GD Gigabyte AMD/ATI Radeon R9 290 4GB GDDR5 PCIE GV-R929OC-4GD

 

1. Necel augšā vecu topiku, ja tas nav ar to saistīts - sāc jaunu, ja gribi ko uzzināt. 

2. Nav gan vienādi, tikai veikals jau visus parametrus neparāda - stream processing units R9 290 ir 2560, bet 290X ir 2816.

3. Ņemot R9 290X iegūsi 10-20% atkarībā no situācijas. 

4. Kam karte domāta, ja grasies vispār pirkt???

Link to comment
Share on other sites

Karte paredzēta tikai spēlēm. Ar video nenodarbojos. Pagaidām gan ir tikai 1680x1050 21' no-name(Hanns-g) monitors, taču pēc videokartes iegādes grasos iegādāties 27' fullHD. Patīk baudīt jauno spēļu grafisko pusi, plūstoši(jā - virs 60fps,kaut vai upurējot kādu AA vai citu ļoti prasīgu fīču). Vairāk par 400eur gluži nav stipras vēlmes ielikt tikai VGA, taču ja būtu pamatots apgalvojums, ka iznākot next-gen spēlēm(nākošajā gadā), šī karte spēs tās korekti attēlot, tad var latiņu piepacelt.

 

Ja nav grūti, variet ieteikt arī monitoru līdz 150-200eur, jo to izvēlē vispār neorientējos..

Šobrīd vēl darbojas i3-3240 uz 1155 socket, bet ja būs manāms bottleneck, tad pēc tam to arī mainīšu pret 1150 un kādu no i5.

 

 

Atvainojos, ka izkustināju dinozauru, domāju, ka tāda jautājuma dēļ nav vērts cept jaunu topiku :SOH:

Labots - Msnikss
Link to comment
Share on other sites

POISONBOY

Es ieteiktu GTX970, tik viņas pie mums veikalos pagaidām deficīts, jāsūta tad no caseking.de, tur vēl kaut kas ir stokā.

Kapēc to? Labs price/performance - līdzvērtīga R9 290/GTX780, viegli dzenas līdz 290X/780Ti/980 līmenim, tajā pašā laikā ar visu OC ēd elektrību kā GTX770, un ir vēsāka/klusāka par iepriekš minētajām.

Tas ja gribi jaunu.

Otrs variants ir lietota kāda no jau minētajām kartēm - ja līdz 300€ vari ko atrast, un protams ar garantiju, it īpaši AMD kartei. Personīgi es uz GTX970 fona neņemtu lietotu 780Ti/290X pa 350€, ja no caseking sūtot var iekļauties 365-400€ ar visu shipu atkarībā no modeļa.

Labots - POISONBOY
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...