Jump to content

Un kādu OS lieto tu? Balsojam.


Design
 Share

Balsojam "Kādas Operētājsistēmas mēs lietojam"  

352 members have voted

  1. 1. Kādas operētājsistēmas mēs lietojam ?


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Esmu manāmi pārsteigts, ka ir tik daudz W8/8.1.
Tie laikam ir visi, kas pēdējā laikā pirkuši portatīvo datoru.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pirkss

    10

  • vvv

    14

  • Bomaars/C12

    11

  • Toļiks

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

EpicDamage

Nesaprotu kāpēc win7 lietošana win8 vietā daudziem šķiet kā pieredzes trūkums. Man piemēram besī ārā w8, kaut vai dēļ fakta, ka liekot virsū 8.1, ja liec custom settings, lai noskipotu microsoft online account izveidošanu ir jāspiež create new account un tikai tad parādās opcija use existing account pašā lejā, kas pie sūda tas ir? Man nav vajadzīgs tāds mārketings, tāpat uzmācīgi appi, no kaut kāda app store, pietiek jau ar android.

Labots - EpicDamage
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Drošivien šobrīd var uzskatīt, ka vārds "second" Win98SE nosaukumā norāda laika sprīdi, pēc cik ilga laika, pieslēdzot i-netam, tiks nogrābts pirmais vīruss

Bija perfekts veids "nocietināt" Win 9x pret dajebkuriem vīrusiem bez jebkāda firewalla uz datora.

Tīkla konfigurācijā nonesam MS Network klientu, atstājot tikai tīkla karti un TCP/IP protokolu - viss.

XP arī tā varēja izdarīt. Tas bija aktuāli tikai XP bez servisa pakas, ar pirmo jau parādījās rudimentārs firewall un SP2 to uzlaboja.

 

Pirmā Win versija kurai pieskāros bija 2.0. Komplektā ar MS DOS 3.30 ja nekļūdos.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Rubenis
smu manāmi pārsteigts, ka ir tik daudz W8/8.1. Tie laikam ir visi, kas pēdējā laikā pirkuši portatīvo datoru.

 

Nē. Man stāv Windows 8.1 uz galda datora, kur es darbojos ar Lightroom, Premiere Pro uc smagām programmām. Veiktspējā ir jūtams uzlabojums renderēšanā un bilžu ielādē salīdzinot at Windows 7.

 

Uz laptopa, kam bija Widows 7, uzliku Windows 8.1 sakarā ar pāreju uz SSD un tā paša iemesla - ātruma dēļ.

 

Draudzenes laptops/skolas mācību dators, kam arī jāvelk visi Lightroom, Photoshop, After Effects un Premiere arī ir Windows 8.1, tiesa gan pre-install ar visām HP drazām.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

eddyboi

 

 

Esmu manāmi pārsteigts, ka ir tik daudz W8/8.1. Tie laikam ir visi, kas pēdējā laikā pirkuši portatīvo datoru.

 

Neesmu pircis portatīvo un arī nepirkšu. Es windows 8 uzinstalēju uzreiz kā bija normāla full versija pieejama, RC tikai paskatīšanās pēc biju uzinstalējis. Windows 8 ir ātrāks un ērtāks par windows 7, tāpēc arī lietoju viņu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Esmu manāmi pārsteigts, ka ir tik daudz W8/8.1. Tie laikam ir visi, kas pēdējā laikā pirkuši portatīvo datoru.

 

Es izmantoju to laiku, kad varēja iegādāt update uz win8 pa lēto. Man jau vairāk kā gadu mājās uz stacionārā un uz sievas laptopa griežas win8 (nu jau 8.1), uz darba laptopa stāv win7, meitai win7, tēvam arī nesen bremzējošo vistu nomainīju pret win7.

Es personīgi nejūtu nekādu dižu atšķirību darbam ar win7 vai win8, jūtos komfortabli ar abiem. Visur kur iespējams cenšos izmantot 64 bit versijas.

Link to comment
Share on other sites

Windows 7. Pāris mēnešus tika palietots 8.1, bet bija jūtams būtisks veiktspējas kritums un pati par sevi tā OS ir garām ar visiem tiem metro.

Link to comment
Share on other sites

itanium

W7 darbā

legālie (studentu) W7 un W8.1 mājās

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Simsons2

W7 darbā/mājās, pirms otru kasti nopārdevu uz tās Linux Mint 12.04
Uz W8 netaisos pāriet gaidīšu 9/10 pirms apgreidoties.

Link to comment
Share on other sites

Uz visiem dzelžiem ir legālie win. 8.1 64 (Darba kompis, mājas- spēļu kompis, draudzenes kompis). 7 to neatzīstu. Protams, 8 sākumā nepatika, bet 8.1 ir ok. Saderības problēmas ar programmām, spēlēm pa lielam nav bijušas, ja tomēr rodas- palaižu saderības režīmu un viss strādā bez problēmām, piekam. resursu patēriņš ir daudz mazāks nekā win7 ar visiem aero un t.t.

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Vēl sēžu uz XP pro. Sen jau doma pamainīt uz ko citu. Neesmu saņēmies. Slinkums. Da i kompis jau vectētiņš (parakstā). No fleškas boot opcijas nav, tādiem toreiz vēl nebija. DVD vēl strādājošs, par brīnumu. Kaut kad būs jāuzcepj kāds disks, no kura instalēt, tik nezinu, septīto vai 8.1?

Es jau varētu iztikt ar Mint, bet pārējie mani noēdīs.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

nevertell, aha, opcija kaa taada pastaav. bet vai taa njemshanaas nepiecieshama, lai tik paroteetu dziesmas? :) meeh, tikpat labi arii skonto var pagrabinaat kaut kur braucot. ak nu vieniigais labums buutu ne-lv tirgum paredzeetaas applikaacijas pumpeet iekshaa.. bet nu taadas arii reizi pusgadaa nepiecieshamas.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Salīdzinoši vēlu pārgāju no XP uz 7 (kad beidzot nopirku jaunu kompi, kaut kur 2012. gada beigas laikam). 7 palietoju nepilnu gadu un pārgāju uz 8. Tagad lietoju 8.1 uz Desktopa (laptopa nav). Sākumā vēl liku kaut kādus start menu, bet pēc viena reinstall pamēģināju bez un nu jau esmu atradinājies arī no tiem :)

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

Pāris mēnešus tika palietots 8.1, bet bija jūtams būtisks veiktspējas kritums
  Interesanti gan, ar ko nodarbojies ? Vismaz foto/video apstrādes softos viss notiek jūtami ātrāk un arī W8 jau pats par sevi ir ātrāks par W7.

  Nekāds Start menu nav nepieciešams. Sistēma iebootojas jau ar desktopu, nevis flīzēm, nepieciešamie šortkati ir uz desktopa un izslēgšanai jau sen, ne tikai W8 lietoju Alt+F4 > Enter,  kas ir stipriātrāk un ērtāk, kā ar peli pa start pogu grābstīties.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

tāpat uzmācīgi appi, no kaut kāda app store
Man nekas neuzmācas. Liela daļa lietotāju vienkārši neprot vai negrib sistēmu nokonfigurēt, sakārtot tā, lai ir ērti darboties. Vieglāk un ātrāk ir izteikt neapmierinātību ar kaut ko. 
Link to comment
Share on other sites

Gan jau lieto, bet kauns atzīties :D

Link to comment
Share on other sites

Ei nu beidziet ākstīties :D

Kopš iznāca Win7, Vista kļuva bezjēdzīga.

Par Win8 runājot - domāju daudzi paņēma apgreidu pa tiem 29.99 kad Microsofts deva

Link to comment
Share on other sites

Ir man klienti kuriem win7 neder. Neatbalsta vecus softus, kā arī legalitāte maksā naudu. Jautāja uztraucās, kā būt. Teicu vēl kādu laiku bez problēmām.

 

ir,  ir man ar tas pats variants maniem  klientiem,

 

personīgi pats lietoju XP  .. turējos līdz pēdējam ..  bet pirms nepilna mēneša tomēr nācās pāriet uz Win7 ...

 

 

Saviem XP klientiem pēc padarītā darba es tagad vienmēr saku, ka par viņu datu drošību es neatbildu.

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

robcixx

Draudzenes jaunajam Asus portatīvajam uzliku 8.1 u1 x64, viņa saka ka patīk, veco kompi ar XP vairs nevēlas :happy:

 

Es gan ievēroju 8.1 trūkumus. Nu piem., kad pievienoju 1TB USB HDD un tajā atveru kādu mapi kurā ir dāāudz failu ( pāris GB ar bildēm vai programmām ), saturs lēni ielādējas (dažas sekundes). Uz datora ar Win7 viss ielādējas acumirklī. Abos datoros windows search atslēgts. Un nav starpības kurā caurumā, USB 2/3. Tāda sajūta, ka 8.1 kko skenē, lai arī AV nav, tikai iebūvētais Defenders.

Un vēl 8.1 ir problēmas ar COD:MW2, multiplayers varbūt tikai ar 10to piegājienu atveras, citreiz tikai pēc restarta. Lai arī kreisā versija, bet uz Win7 / XP iet bez aizķeršanās.

Labots - robcixx
Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

 

 

Man nekas neuzmācas. Liela daļa lietotāju vienkārši neprot vai negrib sistēmu nokonfigurēt, sakārtot tā, lai ir ērti darboties. Vieglāk un ātrāk ir izteikt neapmierinātību ar kaut ko. 

 

Tieši tā, un neapmierinātība tiek izteikta vienkārši produktu nelietojot. Nu nav tiem pašiem daudziem cilvēkiem intereses kaut ko konfigurēt un ņurcīties ar to windows 8, tie paši online konti un visa brehņa, protams to var nelietot, bet tajā pašā 8,1 instalācijā, kas ir caur app store, prasa veidot kaut kādus online kontus. Daudziem tas krīt uz nerviem, un nav ko te spriest vai kādam ir līkas rokas vai kājas, daudziem vienkārši nav aktuāli skaitīt kaut kādus mistiskus papagaiļus, kas iet par 2% ātrāk, kas par 5% lēnāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Diemžēl vairums runā tikai par win7 un win8 interfeisu, galīgi aizmirstot to, kas "zem kapota".

Bet nu jā, autiņos arī vairumam interesē krāsas, ekstras nevis kas zem kapota vai borta kompī

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ķeblis
@AlCohol Alkohol, kas tev traucē turēt uz linukša to pašu virtualboksu, vai, ja neesi plānprātis, ar virt-manager'u/kvm'u virtualizēt Windows'u ? Ļoti smuki strādā, tagad ir usb passthrough un nekādu problēmu.  Protams, ar aipouniem un aipediem uz linuxa vienmēr būs problēmas.

 

 

Ir arī iespējams izmantot VM Ware Player, kurš ir pieejams pilnībā bez maksas. Nav tik plašas iespējas kā Workstation, vai VSphere, bet personīgi VM Ware produkti vislabāk iepatikušies...

Labots - ķeblis
Link to comment
Share on other sites

A kāds Vistu vēl lieto? Taisni vai sagribējās uzinstalēt un palietot. :D Jo pats lietojis neesmu, tik cik kādam paspaidīt sīkumus.

Link to comment
Share on other sites

karbon8
Kāds arī uz xp vel sēž.

 Sēž daudzi ,jo daudziem pentium 4 kas neatbalst win7 dzelžu ziņā.....

To win7uzlikt var kaut ķieģelim ,bet vai no tā būs kāda jēga............

Labots - karbon8
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs
A kāds Vistu vēl lieto?

 

Tā vista ja pareizi atceros (nu varbūt ne vista bet Windows Milenium) bij tā no kuras vareja paņemt defrag.exe failu un iekopēt jebkurā win95/98/98me pa virsu tā standarta defrag programmai un panākt afigenno 10+ reižu diska defragmentācijas ātruma pieaugumu salīdzinot ar to ar attiecīgajiem standarta defragiem. Tipo Tips&Tricks Lai iegūtu šo failu vien ir verts uzinstalēt to brīnumlogu

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

10 gadi diehard XP jūzeris.
Kādi 2 gadi uz Win 7.

 

Diemžēl vairums runā tikai par win7 un win8 interfeisu, galīgi aizmirstot to, kas "zem kapota". Bet nu jā, autiņos arī vairumam interesē krāsas, ekstras nevis kas zem kapota vai borta kompī

Nesen tomēr nomainīju UI uz XP Luna. Atkal jūties kā mājās (satiec kādu - pajautā kā klājas).

post-74644-0-67539200-1404646510_thumb.jpg

post-74644-0-59977200-1404646516_thumb.jpg

post-74644-0-72027100-1404646522_thumb.jpg

post-74644-0-98247900-1404646527_thumb.jpg

post-74644-0-97237500-1404646534_thumb.jpg

 

Kādā forumā viens rakstīja, ja ar katru OS ir jāpāriet uz citu UI, tad viņš labāk izvēlas Debian. Principā der jebkurš Linux ar Gnome.

 

Kā to izdarīt uz Win 7:

 

XP Luna tēma:
UxStyle - nepieciešams lai uzlikut Luna
Luna port to Windows 7 -Aero- - pati tēma (explorer.exe var mainīt var nē, es izvēlējos nemainīt)

 

Mapju ikonas:
Always show icons, never thumbnails - vajadzīgs lai darbotos mapju ikonu nomaiņa
How to Change the Windows 7 Default Folder Icon
Windows 7: Open Folder Icon - Change

 

Explorer, Start Menu, IE:
Classic Shell - konfigurējam kā pašam vajadzīgs

 

Welcome screen:
Xp Theme For Windows Logon - tas attēls jāpalabo - jāaizkrāso viss liekais, programmā veidojam jaunu screen izmantojot attēlu.

 

Pārējie sīkumi:
Windows 7: Taskbar - Use Small or Large Icons
Add the Quick Launch Bar to the Taskbar in Windows 7
Download All XP Start Button Icons - iekš Classic Shell - Custom Start button
Mouse Cursor
ShowDesktop Remover
Sounds
disable "Open File Security Warning" - bez UAC var atrubīt arī šo
Double Commander - viegli (pixmaps.txt) var uzlikt failu tipiem jebkādu ikonu (tas gan būs tikai iekš Double Commander, bet arī nav slikti)

 

Vēl var noņemt arī animāciju.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

robcixx

Nevienam nav radies jautājums, kādēļ, kad Microsofts izlaiž jaunu OS, viņi tajā neatstāj arī iepriekšējo OS skinus? nu tā lai lietotājiem vieglāk varbūt pāriet un ērtāk.. būtu tak interesanti, ja piem., 8.1 nāktu līdzi arī XP un Vista skins :D vismaz kaut kāda dažādība būtu.

Link to comment
Share on other sites

ķeblis

 

 

Nevienam nav radies jautājums, kādēļ, kad Microsofts izlaiž jaunu OS, viņi tajā neatstāj arī iepriekšējo OS skinus? nu tā lai lietotājiem vieglāk varbūt pāriet un ērtāk.. būtu tak interesanti, ja piem., 8.1 nāktu līdzi arī XP un Vista skins vismaz kaut kāda dažādība būtu.
 

XP skins, ta nenāk līdzi, bet vai tad "Classic" (win98/95) skins nenāk līdzi visiem?
Link to comment
Share on other sites

@@ķeblis, ir gan Windows 7 Basic.. gan Windows Classic (9x style) :) Man gan pašam ar aero ir labi.

Link to comment
Share on other sites

Ko uz mana vecīša uzlikt? W7 vai 8.1?

Draiveri ir pieejami visi līdz pat W8.1, gan video, gan skaņas kartei. Tīklene pati aizies, a pārējais, a kas pārējais, canon multi printer un web kamera. Printerim arī ir, kamera gan jau pati aizies.

 

Kompis ir redzējis gan W7, gan W8. Vēl jo projām W8 bezmaksas versija stāv. Sen. Bet uz abiem bija problēmas ar video draiveri. Visu laiku meta paziņojumu, "display driver stopped responding and has been recovered".

Nets pilns ar šo problēmu, bet man neviens ieteikums nepalīdzēja.

Uz XP šāda lieta nav. Tāpēc vēl sēžu uz XP.

 

Nu var mēģināt W8.1 uzlikt un skatīties, kas tur notiek.


Nebūtu divi Raptori raidā 0, tad gan būtu gliemezis.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

XP skins, ta nenāk līdzi, bet vai tad "Classic" (win98/95) skins nenāk līdzi visiem?
 

W8 vairs nenāk, bet viņš pats jau kantains, ja uzliek pareizo krāsu un mazo taskbar, tad apmēram tādu izskatu var dabūt, ja tik ļoti vajag :D

Link to comment
Share on other sites

Personīgajam laptopam Linux mint jau 3šajā paaudzē, Darba pc ar win7, bet netiek slēgts iekšā ( nepatīk win) 

Mājās otrai pusītei ubuntu... Vēl tik sievas māte win7 izmanto.... bet nu drīz to arī pārsēdīnāsim uz Linux :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vēl tik sievas māte win7 izmanto.... bet nu drīz to arī pārsēdīnāsim uz Linux

Saprotu, protams - sievasmāte ir sievasmāte, bet nu vai tad uzreiz ar tādām metodēm vajag...


 

 

Darba pc ar win7, bet netiek slēgts iekšā

Šis arī iespārda. Sanāk, ka darbā var atļauties nestrādāt :D

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...