Jump to content

Dell portatīvais dators dažkārt nebūtojas


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Ir Dell Vostro portatīvais, kuram neregulāri parādās paziņojums  "No boot Device found". Citreiz ieslēdzas ar pirmo reizi, citu reizi pēc 3. reizes windows iestartējas. Mēģināju izņemt iekšā atrodošo Kingston SSD disku, notīrīt kontaktus un ielikt atpakaļ, bet nekas neizmainījās. Kas varētu būt par iemeslu un ar ko tas draud?

 

Datoram garantijas laiks beidzies, līdz ar to nešana kaut kur atkrīt.

 

 

post-1472-0-25900000-1401915854.jpg

 

dell-boot-problem.jpg

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Pie boot prioritaateem LAN noliec peec HDD, vai atsleedz kaa iespeeju boot no LAN. Ja tomer Boot no LAN ir atzimets pec HDD/SSD, tad jau aizdomas par diska darbibu, vai savienojuma sleifi.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Un kas notiek ja tu turi iekšā iemēram Hirens BootCD, un tā diska neatpazīšanās gadijumā iebooto kādu citu OS?

Disku redz?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas ir sievas darba dators, tāpēc tur ir iekšā tas, kas tur tagad ir.

 

Būs vēl jāpatestē tas cietnis, bet visticamāk būs jāsaka, lai pērk jaunu. 

Link to comment
Share on other sites

Bija līdzīgs gadījums - HDD te parādījās, te pazuda... DELLa paštests norādīja, ka ar HDD nav viss ok. Tā arī bija - garantijas serviss nomainīja cietni un dators tagad darbojas labi. Sāc ar cita HDD meklēšanu...

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Es jau neko, bet ... apmēram tā aizgāja man stacionārā PC SSD. Sāka ar to, ka vairākas reizes (kādas 4 - 6) neatrada, bet pēc kabeļu un BIOSa pačakarēšanas "atradās", bet tad "pazuda" uz visiem laikiem. Apmainīja pa garantiju.

 Tā kā katram gadījumam padomā par rezerves kopijām.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

ķeblis

 

 

paarbaudi potenciaalaas probleemas ar galvas smadzeneem.
 
 
"not recognized as an internal or external command, operable program or batch file."

Draiveru sadaļā šim laptopam ar nekas tāds nav atrodams.
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Beigts SSD. Labaak nokloneet mainiit.

Nu labi gandriiz beigts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es jau neko, bet ... apmēram tā aizgāja man stacionārā PC SSD. Sāka ar to, ka vairākas reizes (kādas 4 - 6) neatrada, bet pēc kabeļu un BIOSa pačakarēšanas "atradās", bet tad "pazuda" uz visiem laikiem. Apmainīja pa garantiju.

Man tas pats bija,no sākuma neatrod HDD(SSD),kādu brīdi biosā bija redzams un varēja iebūtotiies,pēc tam pazuda pavisam,SSD bija Kingstons kautkāds.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Skaidra tendence.

 

Ramu netestēju, jo tad būtu citi gļuki komplektā, piemēram datora kāršanās un citas problēmas. Iestāstīju, lai pērk jaunu normālu Intel SSD, kamēr vēl vecais vēl dzīvs un visus datus (OS ar licencētām programmām) var noklonēt. Citi dati tiek glabāti uz ārējā cietņa. Cerams, ka tas notiks tuvākā laikā.

Link to comment
Share on other sites

Bet manu #4 ieteikumu ignorēji. Malacis.

Tagad var sagadīties ka tai sievas firmai būs 2 lieki SSD un neejošs Dells.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko es tev varu pateikt?  Es tikai vienu reizi klātienē piefiksēju šādu gadījumu, kad nebūtojās un tad cik varēju pabakstīju. Pēdējās 3 dienas startējas normāli un nevarēju noķert šādu momentu.  Tāpēc arī postā #1 teicu, ka šāda parādība ir neregulāra.  Līdz ar to vest pie kantora speca ir laika izniekošana. 

Link to comment
Share on other sites

Bet iecept un ielikt Hirens Boot CD vai kādu Linux ir pa grūtu? Un tad kad notiek tā gļukošana tad paskatīties ar kādu lspci vai kādu cat /proc vai prosto blkid

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mezavecis

Portatīvo ar live diskiem netestēju, jo neredzēju tam kaut kādu loģisku iemeslu un kādu tieši problēmu meklēt. Man jau pietika vairāku dienu sekss ar Debian uz gļukojošas SD kartes pirms kāda laiciņa - ne vella to log failu lasīšana neko nedod.  

 

Tātad finišēju ar šīm problēmām, kā rezultātā tika iepirkts jauns SSD Intel disks. Visi mēģinājumi klonēt Kinston disku beidzās ar neveiksmi, jo visi softi (Clonezilla, Free Ease Cloning u.c.) procesu pabeidza ar neizskaidrojamām kļūdām, vai arī veiksmīgi noklonēja failu sistēmu, bet Windows nebija paceļams pat ar Windows instalācijas diska palīdzību.  Nācās pa jaunu uzlikt OS un pagaidām nekādas problēmas vēl nav parādījušās.

 

post-1472-0-42721300-1403531482.jpg

 

Lai gan Kinston smarts izskatās samērā labs.

 

post-1472-0-97788800-1403531363.png

 

Salīdzinājumam tā izskatās Intel SSD disks ar līdzīgu nolietojumu. 

post-1472-0-27809200-1403531623.png

 

 

kingston_ssd_health.png

ssd_intel_kingston.jpg

intel_ssd_status_1.png

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Bet Mežaveci, kā tu neizproti to dzīvā diska jēgu- tu iebūtotu to un tad varētu lasīt dmesg'u par to disku, varētu skatīties, vai vispār viņu redz ar lsblk. Nav vienmēr tā, ka disku, ko neredz no BIOS'a, neredzēs no OS'a.

 

Un ceru šis būs labs brīdinājums visiem, kas domā, ka Kingstona lēto SSD var pirkt.

Link to comment
Share on other sites

ar live diskiem netestēju, jo neredzēju tam kaut kādu loģisku iemeslu un kādu tieši problēmu meklēt

Ja nav loģiskās domāšanas tad nav.

sekss ar Debian uz gļukojošas SD kartes pirms kāda laiciņa - ne vella to log failu lasīšana neko nedod.

Palabošu - Tev nedod!
Link to comment
Share on other sites

Kreācionist, tu esi kārtējā betona reinkarnācija?

Nezinu gan, bet...

vai vispār viņu redz ar lsblk.

Tu izskaties pēc monstrozas Linux pasniedzējas no NewHorizons ;)
Link to comment
Share on other sites

Šodien īpaši aktīvs. Nez, nav dienišķo dabūjis? Bet nu tie teksti par maksāšanu speciālistam nebeidz nebeigties un nodod.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un ko tas man dos? Disku varēs atdzīvināt? Dators paliks ātrāks? To, ka disks ir metams, es varu konstatēt pie cita datora, kur 100% izslēgts variants, ka problēmas ar datoru. Vienkārši iepriekš nevarēju ķēmoties ar datoru, ar ko ikdienā tiek strādāts un kamēr nav sameklēta alternatīva. 

 

 

, kā tu neizproti to dzīvā diska jēgu- tu iebūtotu to un tad varētu lasīt dmesg'u par to disku, varētu skatīties, vai vispār viņu redz ar lsblk.
 

 

Ja parastajiem HDD miršana sākās ar sliktajiem blokiem un pēc aptuveni līdzīgiem simptomiem, tad ar atmiņas kartēm, SSD tā uzvedība atšķiras un tāpēc ir šis topiks. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...