Jump to content

Tehniskā apskate


badzo
 Share

Recommended Posts

Gāju tehnisko apskati. Vienīgie punkti par lukturiem: miglas lukturi neveido "pareizu" staru.

Pēc skates papētīju, ka tur neko nav jēgas regulēt, jo uz spoguļa reflektorais pārklājums ir sācis lobīties nost.

 

Vai var iziet TA, ja tos migliniekus uz skates laiku izņem?

Ir dzirdēts, ka varot, bet tad vajagot arī vadus likvidēt (vismaz paslēpt, piemēram, bamperī).

 

Varbūt kādam ir pieredze / zināšanas šajā jautājumā?

Link to comment
Share on other sites

Var iziet vienkārši izņemot lukturus.
Kaut kur (tantu tenku līmenī) dzirdēju, ka var iziet arī, ja aizlīmē migliniekus ar līmlentu :pooh_honey:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja lukturu nav, tad arī nav ko pārbaudīt. Lētajiem ķīniešu lukturiem ir tāda problēma, ka viņus var tikai vienreiz ielikt bez regulēšanas iespējām. Vecajam būmerim bija problēma ir migliniekiem skatē un izskrūvēju viņus ārā.

 

Es domāju, ka inspektori nav tik neaptēsti  :moil:

 

 

zirdēju, ka var iziet arī, ja aizlīmē migliniekus ar līmlentu
Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Vai var iziet TA, ja tos migliniekus uz skates laiku izņem?

Var!

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nu es tikko vecajai mašīnai izņēmu ārā, vadu štekerus aizlīmēju ar izoleni, lai ja nu kas ūdens netiek klāt un tur pat aiz bampera iebāzu, lai nekarājas. Skats protams nebija smuks, līdz ar to nopirku sietiņa tipa smilšpapīru - piegriezu vajadzīgo formu un iebāzu lukturu caurumos :D

Vienīgais mīnuss, ka atcerējos par tiem migliniekiem, kaut kādu stundu pirms pārrakstīšanas.

Link to comment
Share on other sites

androidz

 

 

Kaut kur (tantu tenku līmenī) dzirdēju, ka var iziet arī, ja aizlīmē migliniekus ar līmlentu

Loterija. Vienš čalis tā gāja, bet inspektors pukstēja, ka taču norausi skoču un turpināsi braukt. 

Link to comment
Share on other sites

Es atceros, ka vienam paziņam piesējās pēc miglinieku demontāžas, ka nedrīkst būt arī vairs poga, ar ko tos varētu ieslēgt.

Link to comment
Share on other sites

gabals2

 

 

Es atceros, ka vienam paziņam piesējās pēc miglinieku demontāžas, ka nedrīkst būt arī vairs poga, ar ko tos varētu ieslēgt.

aha.. arī slēdzi salonā vajadzētu likvidēt..

man tā bija ar lukturu augstuma korektoru vai kā viņu tur- tās pogas vietā ieliku vēl vienu aizmugurējā loga mazgātāju pogu  :)  

Link to comment
Share on other sites

 

 

nedrīkst būt arī vairs poga, ar ko tos varētu ieslēgt.

:shok: :shok: :shok:  bezsakars...
Ir taču dranduļeti, kuriem uz vienas pogas ir trīs pozīcijas: 0, [priekšējie] , [priekšējie+aizmugurējie]. Tātad, ja esmu nolēmis izņemt priekšējos migliniekus, jārēķinās, ka nevarēšu lietot ari aizmugurējo (-os)?

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Tas viss ir atkarīgs no inspektora, kurš pieņem un vai viņš tajā naktī ir dabūjis, savādāk izskaidrot nevar.

Man arī viens paziņa izgāja ar atvienotiem, bet neizņemtiem, protams šogad viņam tas vairs negāja cauri.

Vel vienai paziņai piesējās pie oriģinālajām lampām (6-ā mazda virs 7-tā gada), gan jau nemūžam nebija redzējis un rezultātā ilgi skaidroja, ka tādas viņas ir kopš dzimšanas, pat izvilka no bardačoka ražotāja bībeli ar bildi uz vāka.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
nedrīkst būt arī vairs poga, ar ko tos varētu ieslēgt

 

Tas gan neizklausās labi. Vispār jau varu arī pogu izravēt, bet ko tad inspektors tur grib redzēt vietā? Zinu, ka ir pieejamas "neīstās" pogas - butaforija, kas aizpilda caurumu, bet ej nu meklē vēl tādu. Jāuztaisa kāds DIY variants no melnas plastmasas.

Labots - badzo
Link to comment
Share on other sites

Ja iespējams, vienkārši izņem. To caurmu gan jau var arī ar līmlenti aizlīmēt.

Link to comment
Share on other sites

DeteCtiV

Aprīļa sākumā izdevās iziet ar izņemtiem miglas lukturiem. Ne vārda neteica.

Link to comment
Share on other sites

Man ar tas pats autiņam - miglas lukturu reflektoriem kaput. Uz skati izņemu laukā lampiņas - lukturi nedeg un viss notiekas. Par lukturiem un slēdžiem neviens CSDD pat neiepukstas, jo LV likumos ir rakstīts, ka auto var tikt aprīkots ar priekšējiem miglas lukturiem - ja nedeg, tad nav nepareizs stars.. :)

Link to comment
Share on other sites

janka71
Man ar tas pats autiņam - miglas lukturu reflektoriem kaput.

piedodiet, ka citēju pēdējo linku, bet šitādus pautus vajag kastrēt un ne tikai - jūs pauti padomājat par pretībraucošu transportu kurus jūs apžilbiniet! un tas var būt ko jūs pēdējo reizi ko redzat vai arī tas, kas brauc aiz jums, slepkavas!

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

Man tas pats. Pirmā reizē teica, ka stars izplūdis. Lukturus izņēma. Otrā reizē, kad iebraucu garāžā šis uzreiz ņem gaismu pārbaudītāju, bet tur apakšā nekā nav. :D Neko neteica.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Pirms kādu saukt par pautu, paskaties uz sevi spogulī, vai tik pats tādam nelīdzinies.

Un cik no jums bieži ieslēdz priekšejos migliniekus, nerunāju par tiem kas vizinas gabarīti+miglas - tur viss tāpat skaidrs. Runāju tieši par miglu, kad tie lukturi ir nepieciešami, un tur jau žilibināsi sevi nevis citus. To es apzinos 100% un ar to samierinos.

 

P.S. Gribi kādu kastrēt, sāc ar motobraucējiem, kas dienas laikā gāž ar tālajiem un studentiem, kas bāž savos vāģos ķīniešu hrenonus...

Labots - janni
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet šitādus pautus vajag kastrēt un ne tikai - jūs pauti padomājat par pretībraucošu transportu kurus jūs apžilbiniet!
 

Neesmu vēl piedzīvojis situāciju, kad mani miglinieki apžilbinātu. Ja vien tur nav šķībi greizi Hella prožektori sabāzti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vienīgi, kā tur ir, ja par miglām dabū 2, un atkārtotajā izņem? Šis nevar labi piesieties?

Es parasti izņemu miglas, un ielieku original rāmīšus.

Link to comment
Share on other sites

janka71

zini, laukos mani biež apžilbina ar migliniekiem(tumsa tātad var migiliekus rubīt). Cerams ka ātrie ar tavu sievu neiebrauks grāvī vedot viņu uz slimnīcu, viņi (NMP) bieži sūdzas par jums ar "krutajiem" migliniekiem (starp citu zinu kā tas ir)

 

 

Neesmu vēl piedzīvojis situāciju, kad mani miglinieki apžilbinātu. Ja vien tur nav šķībi greizi Hella prožektori sabāzti

 par ko ir runa! -  par šķībiem migleniekiem! un ja refektori greizi - kur viņi rāda?


 

 

Un cik no jums bieži ieslēdz priekšejos migliniekus

10 gados 2 reizes, bet ir pauti kas to dara regulāri vajag vai nē

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kur (tantu tenku līmenī) dzirdēju, ka var iziet arī, ja aizlīmē migliniekus ar līmlentu

Vispār jau nevar, izņemot mazu % veiksmes. Kaut kad kādam jau vienmēr paveiksies haļava.

 

 

 

Uz skati izņemu laukā lampiņas - lukturi nedeg un viss notiekas

Paga, kā var iziet apskati, ja lukturi ir, bet nedeg?!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

10 gados 2 reizes, bet ir pauti kas to dara regulāri vajag vai nē

 

Da labi, nekļūsti smieklīgs. Ar miglām var braukt patstāvīgi, protams, dienas gaišajā laikā izslēdzot tuvās. Kur problēmas? Normālas oriģinal miglas, bez hrenoniem. Savādāk, kā redzēs pārējie lukturos eņģeļus :D

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

(tumsa tātad var migiliekus rubīt
Ja pareizi atminu, migliniekus var gaišajā laikā un nepietiekamā redzamībā, ne tumsā - vai kļūdos?

 

 

Un cik no jums bieži ieslēdz priekšejos migliniekus
Gandrīz katru dienu, kad pagalmā parkojos - tādas bedres, ar migliniekiem labāk redz. Uz ielas - tikai paredzētajos apstākļos :)
Link to comment
Share on other sites

janka71

 

 

Ja pareizi atminu, migliniekus var gaišajā laikā un nepietiekamā redzamībā, ne tumsā - vai kļūdos?

tur jau tā bēda, ka katrs indivīdz traktē likumus pa savam, ir bijis, ka skaidrā zvaigžņotā naktī cirvis brauc pretī ar iedegtiem miglas lukturim plus tāliem uguņiem. dauszi traktē tumsa - tātad var slēgt migliniekus.

 

Starp citu idiotiem atbildu - gaismas regulēju vismaz 2x gadā. pavasarī un rudenī.

Link to comment
Share on other sites

Versatile un Janka! Atbilde ir meklējama Mežaveča norādītajā topikā. Precīzāk te:

 

 


Atkal novirzoties no tēmas.
Ja CSN jums ir grūta lasāmviela, tad noskatieties video:

http://www.tvnet.lv/...s_lieto_pareizi

Vai pēdējā 1,5 gada laikā ir kaut kas mainīts?


Vēl precīzāk - sākot no video  pirmās minūtes.

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Atbilde ir meklējama Mežaveča norādītajā topikā
Paldies, jau pats atradu. Var, var tumšajā laikā, bet ar nosacījumu, taisnība.

Man gan miglinieki nav zemāk par pārējiem, atrodas vienā blokā - bet spīd smuki un zemu, figzin kā. Alfa 147.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tur jau tā bēda, ka katrs indivīdz traktē likumus pa savam, ir bijis, ka skaidrā zvaigžņotā naktī cirvis brauc pretī ar iedegtiem miglas lukturim plus tāliem uguņiem. dauszi traktē tumsa - tātad var slēgt migliniekus.

 

Iedzer kaut ko un nomierinies. Naktī miglas + tuvās, var braukt, bet par to, jā, reti kurš rubīs ārā miglas, lai slēgtu tālās, zinot ka tūlīt kāds no līkuma parādīsies un jāizslēdz tālās. Par miglām jau vismazāk vajadzētu satraukties, pietiek jau ar neregulētiem tuvajiem, un ja vēl angļu, pavisam forši.

Bet jā, daudziem sagādā mega grūtības lietot pareizi apgaismes ierīces, tādi parasti slēdz ko un kad grib, vai arī raustās un miglas lieto 10 gados 2 reizes :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Naktī miglas + tuvās, var braukt, bet par to, jā, reti kurš rubīs ārā miglas, lai slēgtu tālās, zinot ka tūlīt kāds no līkuma parādīsies un jāizslēdz tālās

Pa nakti braucot, tumšā tukšā šosejā/ceļā, saslēdzu visus. Kad gadās, ka nāk kāds pretī, momentā laikus izrubiju apakšējos, loģiski, protams, arī tālos. Manam CRV tuvie arī labi mauc, tāpēc, lai citus neapžilbinātu, noregulēti diezgan uz leju. Ja paceļu, tad i tālie reizēm nav vajadzīgi.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienīgi, kā tur ir, ja par miglām dabū 2, un atkārtotajā izņem?

 

es domāju, ka uz šo kautājumu atbildēts ir te

 

 

 

Man tas pats. Pirmā reizē teica, ka stars izplūdis. Lukturus izņēma. Otrā reizē, kad iebraucu garāžā šis uzreiz ņem gaismu pārbaudītāju, bet tur apakšā nekā nav. Neko neteica.
 

 

Rīt iešu skati atkārtoti. Pēc tam atskaitīšos par rezultātiem.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Atminos, kā pirms vairākiem gadiem mums TA spečuki piesējās, ka pievienotajā bildē redzamā "gaisma", nospiežot bremzes pedāli, nedeg.

Izravējām šamo ārā, un, kā izrādās, tur spuldzītes nemaz nav paredzētas.

Pēc tam gan vairs nav piesējušies.

 

post-68306-0-72243300-1401951086_thumb.png

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Par to nolobijušos reflektoru - esmu diezgan veiksmīgi izlīdzējies ar plastmas krāsojamo "hroma" baloniņu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

TA spečuki piesējās, ka pievienotajā bildē redzamā "gaisma", nospiežot bremzes pedāli, nedeg.

 

Lai piesietos par "deg" vai "nedeg" inspektoram vispirms jāpārliecinās vai ir attiecīgais marķējums (bremžu papildlukturim jābūt S3).

 

Par cik vecums un veselība vairs netur ikdienas atgāzu elpošanu un nervu bendēšanu no rīta līdz vakaram, tad pirms dažiem gadiem savu karjeru TA inspektora amatā pēc sešiem nostrādātiem gadiem metu pie malas. Ja pēdējā laikā nekas īpaši noteikumos nav mainījies (cik zinu, tad nav), tad miglinieki drīkst atrasties savā vietā nepieslēgti. Nepieslēgti TA noteikumu izpratnē nozīmē, ka viņus nevar fiksi pieslēgt atpakaļ neizmantojot instrumentus (t.i. izrauts štekeris, vai vienkārši izņemta lampiņa neies cauri, jābūt nolikvidētiem vadiem). Šajā gadījumā vērtējumu "2" var norauties vienīgi par nenostiprinātiem miglas lukturiem. Praksē gan parasti pievērām acis arī uz atvienotiem un paslēptiem vadu galiem :yes3:

 

 

 

Lukturus izņēma. Otrā reizē, kad iebraucu garāžā šis uzreiz ņem gaismu pārbaudītāju

 

Izklausās pēc konfiskācijas :grin:

Tagad TA var iziet arī garāžās? :shok:

Link to comment
Share on other sites

kad rudenī (2013.g.) gāju TA, man piesējās par ieplaisājušu miglinieka stiklu - attaisnojos ka pats nebiju pamanījis. Teica ok, šoreiz palaidīsim, bet līdz nākamajai reizei lai nomainu vai arī lai vienoju abus nost. Vēlāk gan arī nomainīju.

Par aplupušiem reflektoriem un žilbināšanu - nu nezinu - žilbināt pretimbraucošos jau var tikai ja miglas luktura regulējums auzās... ja reflektors ir nolobijies vai apsūbējis, tad tas neatstaro vairs gaismu un neveido staru vispār - līdz ar to nevar nevienu apžilbināt.

Un nepiekasīsimies tiem kas brauc dienas gaišajā laikā ar Gabarīti+Miglinieki - tas ir atļauts un ja viss ar gaismām kārtībā, miglinieki nevar žilbināt pretimbraucošos. Daudzi šādi braukā lai ietaupītu Xenona tuvās gaismas kurām izdegušas lampiņas nomaiņa ir vairākas reizes dārgāka kā miglinieka H1 halogēnā spuldze...

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

 

 

savu karjeru TA inspektora amatā pēc sešiem nostrādātiem gadiem metu pie malas.

 

Ja nav noslēpums, kādas tur algas? Pēc klientu cenrāža, vajadzētu būt ok :)

Link to comment
Share on other sites

Par cik TA veic vairāki SIA, tad atalgojums nav visur vienāds. Kā jau privātbiznesā katrs var maksāt kā grib. Arī veicamā darba apjoms atšķiras teiksim Krāslavā un Rīgā, attiecīgi arī atalgojums.

Kādas algas ir tagad, nezinu, bet treknajos gados saņēmu 450 Ls uz rokas. Pēc neoficiālas informācijas, nekas diži mainījies nav.Ja nebija pārkāpumu, gada beigās varēja cerēt uz prēmiju algas apmērā. Sākoties dižķibelei tās vairs nemaksāja, lai gan mašīnu jau mazāk nepalika, jo TA jau vajadzēja visiem, kaut arī varbūt brauca mazāk un pārsēdās lētākās mašīnās.

Paredzot turpmākos jautājumus, uzreiz pasaku- algām nav nekāda sakara ar izbrāķēto autiņu skaitu. Faktiski ir pretējs efekts- nosūtot vairāk auto uz atkārtoto TA, inspektori sev sagādā papildus darba apjomu, bet algu tas nekādi neietekmē, cik darba līgumā rakstīts, tik arī saņem.

Link to comment
Share on other sites

TA izieta. Izņēmu miglas lukturus. Vadi līdz ar miglas lukturiem tika noņemti. Vadu esamību / neesamību inspektors nepārbaudīja.

Link to comment
Share on other sites

Priekā!

 

 

 

Faktiski ir pretējs efekts- nosūtot vairāk auto uz atkārtoto TA, inspektori sev sagādā papildus darba apjomu, bet algu tas nekādi neietekmē, cik darba līgumā rakstīts, tik arī saņem.

 

Tāpēc arī apskati eju Rīgā. Runā, ka manā Jūrmalā tie čaļi aiz garlaicības vairs nezin kā iznesties. Tiesa, Jūrmalas TA neesmu bijis kopš jaunā staļļa atvēršanas, tāpēc nezinu, kā tur tagad. Turklāt Rīgas TA man pa ceļam uz darbu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Manā Jūrmalā

 

Turklāt Rīgas TA man pa ceļam uz darbu

Tālu uz darbu sanāk.

Cik saļarā aiziet mēnesī? Tev laikam dizeļ bija/ir, cik atceros.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...