Jump to content

Gadskārtējais Ikšķiles krāmu tirgus


Luke
 Share

Recommended Posts

Vakar sabijām Ikšķiles gadskārtējajā krāmu tirgū, kas notiek katru gadu pirmajā jūnija un septembra svētdienā. Skatos, vienā paralēlajā forumā viens čomaks nedaudz uzrakstījis par vakar iekamptajiem sīkumiem. Satikām vakar Didzi, kurš rādīja pāris "priborus", ko bija vakar noknābis. Mans čomaks, ar kuru kopā atbraucām, paņēma pāris štruntiņus mocītim. Vēl viens cits čomaks nopirka Maxell spoli lenšu maģītim. Es neko nenopirku un ne ko arī īsti nemeklēju. Satiku tirgū čomu no Lietuvas, kas tirgojās. Jams man piedāvāja pa brīvu paņemt radioaparātu "Kazahstan". Es atteicos. Kopumā kā ekskursija- ļoti ok. Pēdējā laikā cenšos regulāri šo tirdziņu apmeklēt.

Vai kāds no forumiešiem bija? Kā patika, kādi iespaidi? Kas visvairāk "piedūra"?

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Pabraucu garām ar veļuku uz Daugavas dambi, leišu autiņi diezgan bija pie domes sastājušies. Krāmus neskatījos, cik zinu, tas pasākums notiek jau ento gadu.

Link to comment
Share on other sites

man bračka bija, pats netiku, bet bračka sīkajam vācu ķiveri iepirka ..Tā ir ok pasākums, ja vajg to ko nevar atrast. :D

Link to comment
Share on other sites

Šogad tirgū bija sakārtota teritorija un tirgotājiem pietika vietas. Citadāk tie paši putekļi un tā pati burzma. Brīžiem žēl paliek preces, kuras šausmīgi noput. Labi, kādam moča amortiņam jau tie putekļi neskādē, bet noputējušu binokli,  objektīvu vai skaņuplati pirkt negribas. Es parasti tirgū ierodos ap sešiem no rīta(ir cilvēki, kuri iepriekšējā vakarā jau iepērkas) un vācos prom ap desmitiem, kad ierodas ģimenes ar bērniem, sāk vazāties dāmas ar sunīšiem un visādi citādi lūriķi.  Par cik esmu praktiski vienīgais pircējs, kurš orientējas uz seniem elektroniskiem mēraparātiem, tad var pat cenu noteikt. Pagājušajā rudenī tirgotājs prasīja par vienu ģenerātoru 30Ls. Es teicu, lai tik mēģina notirgot, Piegāju pie viņa pirms došanās prom  un prasu, daudz ir interesējušies par to aparātu. Protams neviena gribētāja nav bijis. Tad es saku, man kabatā  10Ls un tev ir divi varianti, vai nu tu tos dabūsi, vai es ar tiem aiziešu no tirgus. Kad sāku iet prom, tad no aizmgures atskanēja, nu labi ņem arī :sarkasms: Tirgus ir tirgus un nekad nevari zināt, ko dabūsi. Es vakar nopirku TЛ4 un Ц20. Baigi jau nevajadzēja, bet nenopirkt par 5 jevriki šos aparātus būtu grēks. Stulbākais jau tas, ka ļoti daudzas mantas, kuras esmu gribējis iegūt kolekcijā, ir izdevies nopirkt. Tirgus sak atkārtoties un  "gurt", bet vienmēr palirk cerība :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Didzis, Tu gan esi žīds. :) Es par to ģeneratora epizodi.

 

Žēl, ka uzzinu par vēlu. Būtu aizbraucis palūkot.

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu žīds, es vienkarši orientējos, labāk par daudziem pārdevējiem, cenās un tirgus stāvoklī.  Man, treknajos gados, aizgāja gar degunu ļoti interesanta kalēja urbmašīna. Pārdevējs prasīja 200Ls, bet cena tai bija maksimums 50Ls. Toties tirgus stāvoklis bija galīgi šreija sagājis. Cilvēki, pilnīgā bezjēgā, maksāja lielas naudas gan par savām mājām, gan par vecām mantām. To urbmašīnu viens nopirka pa 170Ls priekš dārza dekora :sarkasms: . Gan jau tagad koka stiprinājums sapuvis, dzelži sarūsējuši un varbūt jau nodota metāllūžņos. Man savukārt sirds aptekas, kad iedomājos, ka kads duraks tādu vēsturisku mantu vienkārši sapūdē. Diemžēl, bija tādi laiki un  tāda nu tā tirgus padarīšana ir

Link to comment
Share on other sites

Ir pieprasījums, ir piedāvājums. Ir cena ko kāds ir gatavs dot, lai pērk. Kāpēc tu iedomājies, ka tik labi zini to preču ''vērtību''?

Link to comment
Share on other sites

Vislabākais tur esot :hunter:  tirdziņš... :bomb:

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Mix, dēļ tādiem, kā tu, Latvijā nav darba un cilvēki var pelnīt no labs cilvēkiem, kuri grib X6, dolce kabana un kugo boss un aifoun. Kamēr varēs pelnīt apkāšot citus, tikmēr būs daļa neiznēsāto, kas normālu biznesu uz priekšu nevedīs.

Link to comment
Share on other sites

Mix, es zinu cik kurš aparāts ir unikāls. Ja par VEF Geografic uztvērēju paprasa 100 jevrikus, tad tas pat ir lēti, bet ja par Daugavu vai Rigondu102 paprasa to pašu naudu, tad tas ir kosmoss. Geografic bija ļoti dārgs aparāts un to ražoja nelielā daudzumā, bet Rigondas taisīja tūkstošiem un tās nav nekas unikāls. Rigonda var maksat 5-20 jevrikikus, atkarībā no stāvokļa, bet labāk par to vispār neko nemaksāt un atbrīvot cilvēku no hlama. Ja tirgotājs tajā visā orientējas, tad viss normāli, bet lielākoties tā nav. Bieži ir tā, ka nopērku mantu un tirgotājs prasa, kas tas bija :sarkasms: Tā man piemēram sanāca ar televizora KVN49 lēcu, kas ir šausmīgs deficīts. Nopirku to pa 3Ls un pat nekaulējos. Pārdevējs man pēc tam prasa, kas tas bija par sūdu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

televizora KVN49 lēcu, kas ir šausmīgs deficīts.
Nujā, tik jautājums, vai vēl kādam, izņemot Tevi, šāds "deficīts" vispār ir vajadzīgs. 
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

televizora KVN49 lēcu

Tā nebija tā , kurai ūdens iekšā jālej ? 

Link to comment
Share on other sites

Didzis - interesantu kolekciju esi savācis :)

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Malacis, ka pārzini šādas lietas, piemēram, es atrodot tādu KVN49 lēcu nobrīnītos kas tas ir un nepainteresējies (it īpašī ja uz tās virsū nav rakstīts) izmestu miskastē.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nav bail, ka pēc Tavas nāves sieva visu misenē izlidinās? :lol:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas vef  super Lux md 36/37 tavā kolekcijā ir  ļoti labs :) es ar tādu varētu paņemt nostaļģijai par cik man tēvs Vefā strādāja...bet cen jamam gan šķiet ir kosmiska..ja nu tev kāds patrāpās :)

Link to comment
Share on other sites

Ar to patrāpīšanos gadās visadāk. Tā ir laimesspēle. Gadās, ka cilvēki vienkārši met laukā interesantas mantas un atdod tās pilnīgi parvelti. Gadas,ka pras kosmiskas cenas, jo tā tak veca manta, tātad noteikti vērtīga. Ļoti daudzkas gāja zudībā kad sākās tā sauktie eiroremonti. Cilvēki remontēja mājas un meta laukā pilnīgi visu veco. Tā kārtīgi ozolkoka skapji tika aizstāti ar sūda skaidenes mēbelēm un protams uz konteineri aizgāja arī interesanta elektronika.

Gestapo, skaidrs, ka sievietēm grūti saprast veču hobijus. Tāpat kā večiem nav saprotams- pilns skapis sievai ar apģērbiem, bet mugurā ko vilkt nav :sarkasms:  Tā nu šī pasaule iekārtota. Man parlaimi divi dēli un vecākais saprot, kas ir kas. Gan jau neizmetīs miskastē kolekciju. Lai gan es sevi tā īsti par kolekcionāru neuzskatu. Man vienkārši žēl, ja interesantas mantas tik iznīcinātas un tapēc es tās savācu. Tai pat laikā es nelasu visu, kas gadās, bet tikai unikālus eksemplārus. Nu ķipa man ir pats pirmais radiouztvērējs Spīdola, bet nākamie modeļi mani vairāk neinteresē. Tāpat  KVN49 arī bija pirmais televizors PSRS vai MAG8 pirmais magnetafons. Es uzskatu, ka kolekcionētt visus televizoru modeļus diez vai būtu prāta darbs. Tad točna sieva patriektu no mājas :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Kas tā par laijerkasti labajā vidējā plauktā (ar to auduma priekšu)?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tā par laijerkasti labajā vidējā plauktā (ar to auduma priekšu)?

Vai Tu domāji to Festivālu, čtoļi?  

Link to comment
Share on other sites

Tu laikam prasi par radiouztvērēju Festivāls, kurš bija jau 1957 gadā ar tālvadības pulti.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...