Jump to content

Preces izcelsmes iegūšana.


Kaspars12
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Noteikti daudzi no Boot biedriem iepērkas ss.lv, bez papīriem par pirkšanu utt.

 

Jautājums ir par to, kā vispareizāk/vienkāršāk var pēc tam to preci nokārtot, ka tā ir tava, ne zakta vai nezināmas izcelsmes. Piemēram ja ir doma nomāt dažādus elektro instrumentus, legāli, reģistrējoties kā nodokļu maksātājs. Protams lielākajai daļai instrumentu nav papīru, par to, kur pirkti. Variants ir legalizēt tos verķus ar dāvinājumiem, bet vai tas iet cauri, vai ir kas vienkāršāks ? Šobrīd tos verķus jebkurš var paņemt un neatdot, jo tu nevari pierādīt, ka tie ir tavi :D

 

Paldies!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu un kur problēma, dodot kādam to verķi, sastādīt oficiālu aktu ar konkrētiem nosacījumiem, kuru abi paraksta ? 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu tu ar dīvains!!! To ka štrumi ir tavi apliecinas pieņemšanas nodosanas akts ar kuru tu tos nodosi lietotājam. Paprasīt no kurienes tu pats rāvi tos štrumus var labākajā gadījumā tiesa un i tikkai tad ja kadam vispar ienaks prātā tādu absurdu prasību virzīt, to tas nekādā mera tak nemazina apsūdzeto vainu par instrumenta neatgriešanu


Man šķiet ka tu lieli dullini galvu pašlaik, ja kaut kad tālā nākotnē arī nokļūsi tada situācuija tad pateiksi ka nu nez sen tas bij, jāpaskatās grāmatvedības papīri utt. nu tad arī uztaisīsi aktu ka kaut kad esis savus personiskos aizdevis kantorim bez maksas palietot

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka jājautā kādam gudram grāmatvedim, kā reģistrēt kā iznomājamo inventāru. Ja arī kādas neskaidrības var būt, tad tikai ar VID. Ja klients neatdos, un sūdzēsies tiesībsargājošās iestādēs, tad tās noteikti pajautās par atlikošo mantas vērtību.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja klients neatdos, un sūdzēsies tiesībsargājošās iestādēs

 

kādās iestādēs? klients tak nav nozadzis, bet nepilda līguma nosacījumus. Tikai uz tiesu ar civilprasību. kas šādu šarašku klientiem visdrīzāk pilnīgi vienaldzīga.

Link to comment
Share on other sites

Iznomāt tu drīksti tikai ar rakstisku nomas līgumu uzņēmumam piederošus pamatlīdzekļus. Autonoma ir izņēmums, tur mazliet atšķiras grāmatojums, visi pārējie galdi krēsli un virpas ir jāspēj atrast pamatlīdzekļos, katram ir jābūt pamatlīdzekļa uzskaites kartītei, rīkojumam par iegādi un nodošanu ekspluatācijā. Savukārt rīkojums par iegādi var tikt formulēts dažādi. Jebkurā gadījumā ir jābūt juridiskam pamatojumam summai, par kādu tiek ņemts uzskaitē. Parasti tas ir čeks/rēķins/preču pavadzīme, bet, ja tas ir dāvinājums vai ieguldījums, jābūt neatkarīga vērtētāja sastādītam aktam par mantas vērtību. Protams, ir iespēja ņemt pamatlīdzekļos arī mantu ar nulles vērtību, tad dejas ar vērtēšanu atkrīt. Tiesa, labāk ir, ja ir vērtība un amortizācijas laiks, kas labvēlīgi ietekmē UIN aprēķinu :)

 

Savukārt katrā nomas līgumā būtu jābūt iznomājamās mantas inventāra numuram vai rūpnīcas numuram (kas figurē arī pamatlīdzekļu kartītē). Ar to pietiks, lai no iznomātāja prasītu atdot. Savukārt īpašuma tiesību nostiprināšanu jau aprakstīju. Ak jā, pat ja dāvina, jābūt rakstiskam dāvinājuma līgumam.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
(labots)

Torni, tavs variants kā jau minēji ir uzņēmumam, kas ar to nodarbojas, liels apjoms, visdrīzāk SIA mia! 

 

Bet šis gadījums ir domāts par IK vai PP, kur apgrozījums cilvēkam nav paredzēts liels. Papildus nauda. 

 

Komersants par savām saistībām atbild ar visu savu mantu, jautājums, kā to mantu, ko plāno nomāt uztaisīt par tavu ? Fiktīvs pirkuma līgums ar kādu, dāvinājums, kāds ir vienkāršākais veids.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, es ar IK un PP neesmu sastapies, man visu mūžu SIA bijušas.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Jebkurā gadījumā paldies par veltīto laiku!

 

Varbūt kāds IK, PP pārstāvis uzradīsies...

 

Es tā iedomājos, ka ebay pirktās lietas pierādīt arī nevar kā Tavas, jo nekur nefigurē iekārtu sn nr pērkot.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Ta Tornis visu nevajadzīgi sarežģī - nafig visu šito teoriju. Es jau 10 gadus ik pa laikam no sijas pārdodu to kas sijai nekad nav bijis, nopērku uz siju pamatlīdzekli ko nekad neesmu redzejis patapinu kādu autiņu kuru nekad neesmu redzējis un viss ir čikiniekā. Darīt var visu kas ienāk pratā un neviens gailis pakaļ nedziedās, nu protams ja tev ir veikals uz Brīvības ielas pašā centrā un tur ir pardošanā vien 3 skrūves tad teoretiski jau nu var atnakt VID un piesieties kā tu pamanījies kādam āmuru pārdot, bet nu tas ir tik mazticams....  vienkārši nevajaga visu iebāzt visaptverošā noliktavas uzskaites sistēmā, tad jā būs grūtāk āmurus tirgot, bet tādas jau liek vienīgi milzīgiem uzņēmumiem lai neļautu darbiniekiem pašiem zagt preces


Tā kā nomā droši kaut savas kurpes, ja par darījumu ir nomaksati nodokļi vari gulēt mierīgi, nekadas pretenzijas VID tev netaisīs un pat ja uztaisīs - izlocīsies

Link to comment
Share on other sites

Lemoninsh

Nejau sērijas nr. nosaka īpašnieku, bet pirkuma dokuments! (čeks, pavadzīme, rēķins utt.)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu kādas muļķības!!!!! Tu nodod instrumentu nomniekam un nodošanas dokumentā uzraksti kaut 56x augstāku cenu kā esi pircis lomiku un ja tas slims cilvēks paraksta dokumentu ka ir paņēmis nomā lomiku 1000 eur vērtībā tad tā ir tikkai viņa paša problēma lai nodod lomiku vai maksā 1000 eur  Tev nav pienākuma nekādā mērā pieradīt iepirkuma vērtību tam lomikam, vēl vairāk tev nav pienākuma vispār pierādīt ka esi to iegādājis principā - ir vienkārši dokuments ka nomnieks ir pieņēmis un parakstījies ka ir saņēmis instrumentu x eur vērtībā un nav neviena kas varētu noteikt ka tai x vertībai ir jābūt iepirkuma vertībai, ka tai būtu kaut vai vispārēji jāatbilst vidējai lomika tirgus cenai - cenu tu norādi kādu vēlies un nomnieks parakstās ka piekrīt un viss tālāk tā vertība jau ir nomnieka problēma.

 

A te jau sak dažs labs filozofet par tēmu - tipo ātro kredītu firmai nododot naudas instrumentu kredītņēmējam lietošanā ir jānorāda finanšu instrumenta=naudas iepirkuma vertība. Karoče sviests, bez jebkāda sakara ar reālo dzīvi

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs, tu visu tā skaisti te klārē, bet pastāsti, cik VID auditu, tematisko pārbaužu esi pārdzīvojis? Vai ir gadījies sastapties ar nodokļu cilvēkiem ar "uzdevumu", kas neslinko salīdzināt ceļazīmes maršrutu ar benzīna liešanas tanku adresēm un Mobilly parkošanās vietu un laiku izrakstiem? Ir jeb nav?

 

 

PS: Nomas līgumā tev nav jānorāda iegādes vērtība, bet nolīgtā atlīdzināmā vērtība.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nevienu, bet tas nemaina faktu.  Man apkalpo gramatvedibas firma kas ikdiena atvaira visas šitās pārbaudes utt., tad lūk šī firma daudz ko no manis mācas un saka ka savdabīgi bet perfekti izpildīti vingrinājumi. Nu jā man pašam ir bilancspējīga gramatveža diploms, nu par gramatvedi nekad gan neesmu strādajis, tas vienkārši kā komplekts pamatizglkītībai ekonomikā. Nu jā tikko padomāju un jāsaka ka nemaz nav tā ar tam tematiskajam parbaudēm, ir gan bijušas bet ne gluži par manu dvēseli, lai gan kā lai saka tur bija gan krietni nopietnākas lietas par tādiem sīkumiem kā degvielas čeki, tur simtos vienību katra pāri par 100 000 Ls ar problēmam. Man ir  sieta gan kontrabanda sevišķi lielos apmēros gan visādas citas jautrības, bet nu.... priekš tam tak ir juristi un tas galu galā ir lielais bizness kuram VID nemaz neriskē tā pie rīkles ķerties, neviens nemza tā nekāro dabūt atpakaļ pa zobiem juridiskajā sverā no kāda top 10 nodokļu maksātāja.

 

Nu tāds IK vispar var nodot atskaites dajebko, man darboņi skaidri pastāstīja ka VID vienkārši nav jaudas tos IK papīrus parbaudīt principā, sviež stūrī izņemot gadījumus kad uz kādu ir konkrēta navodka.

Lai nu kā tieši no VID puses man nekad nav galva sāpējusi, nebaida mani galīgi ne VID, ne valsts kontrole, tad jau vairāk čakara ir bijis ar zaļajiem

Link to comment
Share on other sites

Tā kā man exporta dēļ regulāri nākas PVN prasīt atpakaļ, tad man birojā ir pat telefonus skaitījuši un čakarējuši mozgu par to, ka uz iPhone nav inventāra numurs uzlīmēts :D

Bet jā, vidējais uzņēmējs ir iecienītākais jājamais objekts. Ar IK ņemties nav resursu, bet lielie kož pretī. Tad nu mūs dricelē.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Āaaa nu nelietis, prasīt naudu atpakaļ!!!! Nu jā man regulāri ir nodokļu pārmaksa ka importētājam


nu tagat jau gan vairs nav tik četka, bet nu agrāk importetajs tak visu jau uz robežas nomaksaja un tad pārmaksas bija pamatīgas


Eh atceros kā kādreiz Liepajas Piena kombinatā zvana no caurlaides - atnākuši zaļie saka ka pilsetas kanāla zivis vertikāli peld pa straumi, kontolet vajagot - kāda runa!?!?!? Dodam komandu aizslēgt vārtus, visus sūtīt nah, uzņēmumā tipo izsludinat "sanitāro dienu" un ielaist tikkai specapģerbā un izgājušus dezinfekciju, baltās bakhilās un cepurītēs, zaļie ierauj asti un tipina bubinat presē ka nav ielaisti kontrolejama uzņēmuma teritorijā. Kā nu nav, akurāt pēc 2 nedēļām vareja visu izstaigāt un konstatēt ideālu kārtību :superstition:

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Šobrīd redzu divus variantus.

 

Noma vieglu garu, ar nomas līgumu par tādu un tādu iekārtu un miers. Otrs variants īsti nav parādījies, kaut ko sagoogleju par pirkšanas pārdošanas darījumiem 3 pakāpēs vai kaut kā tā, lai gailis līdzi nedzied.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu ja reiz tā baidies tad nopērc  internetā 5 flekšus un vienu tādu pašu paņem veikalā jaunu - tad nu točna neviens gailis līdzi nedziedās. Galu galā VUD ko var parbaudīt kases aparāta lentu a tur x eur noma, x eur noma, x eur noma bez jebkādas norādes par ko tieši. Nomas līgumus vari viņiem nerādīt, neko viņi tev tur neizdarīs, tas tak nav grāmatvedības dokuments, vari pateikt ka pazaudeji un viss. Tad viņiem būs jāsež visu dienuun jākontrole ka tu jauniem klientiem izsniedz čeku, ta nebūs nekad VID laika ar šitādiem sīkumiem ķēpāties, ja nespīd štrafā kaut 1000 eur uzlikt tad nav nemaz ko sākt to pārbaudi. Viņiem darba pietiek ar tiem kas pie tiešām "lieliem" apjomiem vispar ignorē grāmatvedību kā tādu. Labi pietiks, veiksmi biznesā!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...