Jump to content

EP apciemojums un sekas


eziic
 Share

Recommended Posts

DraftSight gan ir tikai 2D rasēšana, bieži vien tieši to arī vajag. Un kas ir pats saldākais biedra snukurina piemēram - free versija ir derīga arī komerciālai izmantošanai.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    7

  • Ronalds

    9

  • vvv

    23

  • viesturs0711

    10

Autocadu zagt profesionālai darbībai ir ļoti riskanti. Ir sfēras, kur uzreiz ar gandrīz 100% garantiju var pateikt, ka šim uzņēmumam bez Autocad neiztikt. Un šīs sfēras uzņēmumus paši izplatītāji vietējie labi zin un zin arī kuram ir pārdevuši licences.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par twemu runaajot... domofons un iespeeja kompjus momentaa uz linuksi paaraleegt. Atnaaca kotleshu eedaaji, paskatijaas un aizgaaja, garu degunu.
 

 

Nav viss tik vienkārši. EP arī nav ar cirvi taisīti. Viņi izpēta sfēru, kurā Tu strādā, sarunā "biznesa" tikšanos, ierodas ar jauku busiņu, kam logi melni tonēti un, kad esi sasveicinājies, parāda savus vāciņus. Tālāk viss notiek jau pēc viņu plāna, ne Tavējā. Pārbaudīts uz savas ādas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir sfēras, kur uzreiz ar gandrīz 100% garantiju var pateikt, ka šim uzņēmumam bez Autocad neiztikt.

Precīzāk būtu jāsaka, bez AutoCADveidīgajiem softiem.

Tas, ka vietējie izplatītāji čeko, kam varētu derēt viņu softs, uzbāžas ar reklāmām, pat pie tevis atbrauc, tā ir taisnība.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

aljo, es reaali nesaprotu, kur ir probleemas darbam, tb biznesam nopirkt softu, kursh ir vajadziigs darbam. Ja nu kantorim apgroziijums ir par mazu, lai atljautos vai nu licenci vai arii abonentu (adobe piem), tad racionaalaak ir izveerteet aizveert savu kantori un iet shampinjonu deriibaa

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nereti valsts pasūtījumu konkursos jānorāda, ar kādām programmām strādā, pie kamautocadam nereti ir savietojamības problēmas ar alternatīvā softa uzražoto failu - viss nerādās tā, kā inženieris to bija domājis, vai nereti kaut kas vispār neparādās. Tā pat nereti valsts pasūtījumos norādīts, kādā autocad versijai saprotamā formātā jāiesniedz .dwg faili. Ja būtu tikai jāiesniedz rasējumi papīrā, tad tos jau varētu rasēt ar jeb kuru programmu. Un šī ir tikai aisberga virsdaļa saistībā ar valsts pasūtījumiem - nereti finansiāli ietilpīgākajiem objektiem mūsu valstī.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ezis666

Tieši tā, kompabilitāte tiek prasīta, LG oficiāli prasa lai projekti un izpildzīmējumi tiek iesniegti ne jaunākā par Autocad 2000 formātā

Link to comment
Share on other sites

Par to, ka kantori nepērk softu. Iedomāsimies celtniecības kantori. Viņi savus štrumus gan jau var arī nozagt, tādā veidā ietaupīt piķi. Vai ne tā? Tas pats arī ar programmām - ja ar softu pelni naudu, tad PĒRC. Ja nevari - domā, kāpēc. Var būt jāmaina darbības virziens.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nereti valsts pasūtījumu konkursos jānorāda, ar kādām programmām strādā

Ļoti bieži, jāsaka. Citreiz pat jādod legāla softa pierādījums, pirkuma apliecinājums.

 

 

Tieši tā, kompabilitāte tiek prasīta, LG oficiāli prasa lai projekti un izpildzīmējumi tiek iesniegti ne jaunākā par Autocad 2000 formātā

Šitas gan ir pilnīga nejēdzība. Ir bezmaksas dwg viewer, ar kuru var atvērt jebkuru dwg formātu, ne tikai atvērt, bet pārkonvertēt, kādā vien vēlies. Ja tāds LG iestagnējis uz veca AutoCADa, tad tai jābūt LG problēmai, nevis projektētāju, kas lieto aktuālās versijas, problēmai.

Link to comment
Share on other sites

ezis666

viņiem nevis problēmas ar atvēršanu, bet sekojošo importu savās ĢIS bāzēs. Gandrīz visiem dwg skatītājiem ir problēmas ar field parādīšanu, vai nu rāda kā mtext vai nerāda vispār

Link to comment
Share on other sites

 

 

viņiem nevis problēmas ar atvēršanu, bet sekojošo importu savās ĢIS bāzēs. Gandrīz visiem dwg skatītājiem ir problēmas ar field parādīšanu, vai nu rāda kā mtext vai nerāda vispār

Saprotu. Bet vienalga. Nafig tagad būt atpalikušam, tāpēc, ka LG ir atpalikuši. Jopcik, peļņa viņiem miljonos, bet AutoCAD sev nevar jaunāku atļauties. Īstenībā tās jaunās lietas, kuras vecajās versijās nevar apskatīt, ir pavisam maz, nu tad, ja man gadītos priekš LG kaut ko taisīt, nu nelietotu tos field. Teikšu godīgi, nelietoju es tos field vispār, ja jāsūta man tālāk tas fails.

Link to comment
Share on other sites

ieleja, ko tu gribi pateikt. 2000. gads ir 15 gadus atpakaļ. Atvainojiet, ja viņu speciālisti tagad visiem izpildītājiem liek atgriezties 15 gadus atpakaļ, tad kaut kā tomēr gribas teikt, ka tie LG speciālisti ir atpalikuši, smagi atpalikuši.

Link to comment
Share on other sites

Es par LG prasībām nezinu neko. Tik te izlasīju, ko biedrs ezis666 #98 komentārā uzrakstīja. Biedrs ezis666 laikam zina. Tavuprāt tā ir pamatota prasība? Nu labi, ar AutoCAD 2016, kas ir aktuālā versija, es vēl varu saglabāt dwg 2000 formātā, varu vēl vienu iepriekšējo R14. Nu un cik ilgi? Pēc pāris gadiem vairs nevarēs ar jaunāko AutoCADu saglabāt uz dwg 2000 formātu. Normāli tas? Tad ko, visi, kas sākuši darboties nozarē pēc, teiksim, 2015. gada, tie visi ir automātā atstumti no LG pasūtījumiem? Galīgi nepareizi, vai ne. Iedomājies, LG būtu vēl prasība pēc R13 formāta, kas vispār tad spētu to izpildīt. Pilnīgas muļķības, nedrīkst būt tādai pieejai. gudri izrunāties lai iet LG ar tādām prasībām. Ja pie viņiem tupi spečuki, kas tās lietas regulē, tad nu lai paši cieš. Atceros, 2007. gada MS Office nomainīja failu formātu, atceraties. Arī bija čakarēšanās. Manā izpratnē, tie, kas nepāriet uz jaunākām versijām, tie, lūdzu, pielāgojieties, nevis visus pārējos, kas iet laikam līdzi, turēs pie vecās kārtības. Un vispār, rezultāts ir papīra izdruka (vai pat rasējums ar roku), tam ir jābūt, digitāli nav obligāti, neviens likums to nepieprasa, tās ir tikai tādas pasūtītāja kaprīzes, ja ir pasūtītājs ar lielu svaru, kā šajā gadījumā LG, nu tad viņam pakļaujās, bet citādi... Tagad sāk nākt virsū visas tās BIM lietas. Nu un ko tur tagad prasīs? Tāds Revit, piemēram, katru gadu jauns formāts, ar jaunāko versiju atvērt vecos formātus var, ar vecāku versiju jaunākus nevar, turklāt, ar jaunāko versiju saglabāt uz vecāku formātu arī nevar. Nu sāksies BIM pie LG, ko ta viņi arī pateiks, ka obligāti formātu ne jaunāku par, teiksim, 2010. gadu. Murgs, kur lai es rauju 2010. gada Revitu, ja man Revit 2016, ta ko, es automātā esmu ārā no spēles, tā sanāk, ja.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ieleja. Kopš 2000. gada AutoCADā ir ļoti daudz kas mainījies. Tas, bez kā es nepakam vairs negribētu atpakaļ uz 2000. gadu: bloki, tabulas, nerunājot par visiem sīkumiem, patīkamajiem sīkumiem, kas gads gadā nāk klāt. Par AutoCAD ar mani vari nestrīdēties, lietoju jau sen, turklāt, no 2011. gada maksāju abonementu, tā, ka man katru gadu ir jaunākā versija. Labi, pāris gadu vecāka versija, vēl būtu ar mieru atgriezties, ja dzīve piespiestu, bet uz senāku, nē. Lai tur kā, ir uzlabojumi gads gadā, jā, pa sīkumiem, ja salīdzina blakus esošās versijas, bet vienalga, to sīkumu ir daudz, un ja pie tām mazajām jaukajām lietiņām pierod, visai ātri pierodam mēs pie labumiem, to nenoliegsi, bez viņiem vairs negribas. Tie, kas diendienā darbojas AutoCADā, man piekritīs. Ņemsim šā gada laidienu. Parādījās tāda jauna lieta - piesaiste figūras ģeometriskajam centram. SUPER!!! A vot man ĻOTI patīk un ĻOTI noder. Lūk, dēļ šitā sīkuma, dēļ šitā 2015 vairs neveru vaļā, tikai 2016 tagad.

Link to comment
Share on other sites

Veči, nu nihuja no jūsu teksta nejēdzu, laikam jau jums liekāka pieredze, es padalīšos ar savu mazo, visiem CAD formātiem ir savas versijas, un ja nāk no normāliem softiem, viss ir ok, bet ja sačakarēts, es saku lai sutā jaunu!.

Kāds izmanto uz win7 64bit HP500?

Link to comment
Share on other sites

x_rays

@vvv: Pirmkārt LG maksā piķi par saviem pasūtījumiem, un viņiem ir pilnīgi pie vienas vietas, kā izpildītājs to dabūs gatavu. Otrkārt, ja nepatīk pasūtītāja prasības, tad katrā izpildītaja kantorī ir klientu menedžeris. Nu tad lai atstrādā savu aldziņu un sakārto ģēlas kā vajag. Ja nespēj, tad ar kāju pa stāstiu un ārā no kantora.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vispaar par ko ir cepiens? LG prasiibas tachu ir izpildaamas un darbu var saglabaat 2000shaja formaataa? Jeb es neesmu liidz galam sapratis un vajag darbu raseet 2000 gada versijaa. Ar autocadu biezhi gan nav straadaats, ir tikai biezhi instaleets.

 

Microsoftam 2007 gada ofisam nemaz nebija tiesiibu likt saglabaat darbus jaunaa formaataa. Par to tak bija kau kaads skandaals, jo peedeejaas 2007 ofisa versijaas bija labojums.

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

Par to, ka kantori nepērk softu. Iedomāsimies celtniecības kantori. Viņi savus štrumus gan jau var arī nozagt, tādā veidā ietaupīt piķi. Vai ne tā? Tas pats arī ar programmām - ja ar softu pelni naudu, tad PĒRC. Ja nevari - domā, kāpēc. Var būt jāmaina darbības virziens.

Tātad celtniecības kantoriem arī ir jāsaglabā visi čeki par štrumiem? Manuprāt šis salīdzinājums ir galīgā nevietā!

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

Par to, ka kantori nepērk softu. Iedomāsimies celtniecības kantori. Viņi savus štrumus gan jau var arī nozagt, tādā veidā ietaupīt piķi. Vai ne tā? Tas pats arī ar programmām - ja ar softu pelni naudu, tad PĒRC. Ja nevari - domā, kāpēc. Var būt jāmaina darbības virziens.

Tātad celtniecības kantoriem arī ir jāsaglabā visi čeki par štrumiem? Manuprāt šis salīdzinājums ir galīgā nevietā!

Link to comment
Share on other sites

x_rays

@Tuubijs, VID par to būs tikai priecīgs, ja nebūs kāds čeks un būs izdevumi. Uzmini, kas sekos, ja būs audits? :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

@Tuubijs, VID par to būs tikai priecīgs, ja nebūs kāds čeks un būs izdevumi. Uzmini, kas sekos, ja būs audits? :D

Ok, strojkas štrums - naglas. Diez kā VIDs izsekos, cik daudz naglu ir nopirkts, cik izlietots?
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs - Ir mazvērtīgais inventārs un ir pamatlīdzekļi un tās ir divas dažādas lietas, naglas būs ražošanas izmaksas objektā , bet ja par ko nebūs čeki, oi x_rays jau uzrakstīja!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vispaar par ko ir cepiens? LG prasiibas tachu ir izpildaamas un darbu var saglabaat 2000shaja formaataa? Jeb es neesmu liidz galam sapratis un vajag darbu raseet 2000 gada versijaa.

 Tā bēda ir tur, ja pēkšņi kādam tādas prasības. Ir kopš 2000. gada versijas tik daudz labumu nācis AutoCADā, un ļaudis tos labprāt lieto. Rasē jaunākajā versijā. Tad pārkonvertē uz vecāku. Bieži vien konvertējot kaut kas nojūk. Tā gadās, ja esi lietojis asociatīvos izmērus (ļoti ērti, ļoti daudzi lieto), tabulas (ir sākot ar kaut kādu 2006 versiju tipa excel tabulas iekš AutoCAD, starp citu, nav alternatīvajos CADos, vismaz tādā līmenī nav), te pat pieminētie fields, vai xrefs, tad vispār ir bardaks. Nu un ko tagad, LG izpildītājiem, kas ir profesionāļi, kas strādā mūsdienīgi, izmantojot visas tās labās lietas, kas pa 15 gadiem nākušas klāt AutoCADam, ko, nolaisties līdz LG, es teikšu, tur visticamāk kāds pipsis, kas šīs lietas regulē, ir vienkārši tups, ta ko, nolaisties līdz tā pipša tupuma līmenim.

 No paša pieredzes, sataisīju dwg failu, tas gāja uz ekspertīzi, sarakstīja man ekspertīze - nav šitā, nav izmēru, nav specifikāciju, nolika manu darbu kā tādu tuftu. Kā nav, viss ir. Saprotiet sāpīgs apvainojums. A šie vēl strīdās. Beigās zvanamies, kas ta tev par softu, ar kuru skaties - 2000. gada Mikrosacija. Nu ta ko, ekspert, iestagnējis esi, un vēl borzī. Aizsūtīju šiem pdf. Bet tas ekspertīzes atzinums nofigurēja, jau pasūtītājam, kas visticamāk pa lietu ņebumbum, viedoklis par mani radās - šitais taisa tuftu. Šī reize, vēl līdzīgas, un man izveidojās saprotams naidiņš pret šitiem visiem uz 2000. gada versijām sēdošajiem.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

1)Nav runa tikai  par iepirkumiem, bet tie uzņēmumi, kas pamatbiznesam (es nerunāju par kaut kādu winrar utml.herņu, bet tiem pašiem CADiem, coreļiem, adobēm utml) izmanto nelicencētas programmatūras čakarē tirgu vēl vairāk kā nodokļu nemaksātāji - tādēļ, ka ražošanas izmaksu būtisku daļu veido softa cena, bet jamiem viņa ir nulle - tad nu var dempingot cenas un tie, kas softu nav pirkuši var reāli ietaupīt. Tā kā pasūtītājam ar nelegālu softu ir risks, ka pie piegādātāja pakalpojuma sniegšanas laikā ieradīsies menti un visu konfiscēs vai arī pasūtītājs ir PIL subjekts, kuram tomēr  būtu jāparliecinās, ka cena nav mākslīgi zema, tad nu nākas jāties un prasīt visādus tupus dokumentus. 

2)Tuubijs, palasi likumu par grāmatvedību - tev attaisnojuma dokumenti jāglabā 5 gadus. Pēc tam ar aktu iznīcini. Inventarizācijas reģistri - 10 gadus. Un pohuj vai tu esi nopircis lodāmuru kriptoanalīzes veikšanai vai autocad 2014 

3)Par failu formātu vecumu - ņemot vērā, ka fails tomēr ir jāizmanto un nebūtu īsti labi ierobežot piegādātāju konkurenci no tā vai viņi ir iegādājušies jaunāko versiju, parasti izmanto lowest common denominator - zemāko versiju, kurā viss strādā un kuru var saglabāt/atvērt jaunākā softa versija. Pasūtītājam ir interesanti, lai viņam ir max versija, kuru bez problēmām var atvērt gan celtnieks vasja, gan uberPro vvv, gan arī valsts iestāde, kurai pēdējo reiz naudu softa iegādei piešķīra tad, kad neviens nemaz nezināja, kas tā tāda dižķibele ir. 

Link to comment
Share on other sites

ezis666

LG prasība pamatota uz  LV US 40003000642 - 15 – 2008, punkts 1.5:

  1. Izpildzīmējumus veic izmantojot programmas AutoCAD (ne jaunāka par ver.2000),  MicroStation (ne jaunāka par ver.7) vai ESRI Inc. ĢIS programmatūras (ArcView, ArcEditor, ArcInfo).
Link to comment
Share on other sites

Kas tas ir? Googlē atradu, ka tas numurs ir LG reģistrācijas numurs. 2008 varētu būt 2008. gads. Labi, kaut kāda tāda prasība 2008. gadā (7 gadus atpakaļ) vēl varētu būt zem kaut kādas loģikas, bet ne jau tagad. Domāju, ka tas ir kaut kad bijis, bet tagad vairs nav, bet, ja ir, tad kauns tiem, kas nav sapratuši to atcelt. Un tas teksts - izpildzīmējumus veic izmantojot AutoCAD ne jaunāku par 2000. gada versiju, vispār neiztur kritiku. Kāda pipša pēc? Var pieprasīt failu kaut kādā vecā formātā, bet kāpēc man būtu izpildzīmējumi jāveic ar to, ko prasa tādi LG. Turklāt, ej tagad atrodi tādu AutoCAD 2000 (legālu) un vecāku, nu labi, varbūt atradīsi, bet tas būs jādarbina uz XP, un ja tas nav, kā lai tiek pie legāla XP tagad... Ir tie, kas sastāda tās prasības, bieži vien bez sajēgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Ja jau tu zini, tad tā laikam arī ir.

Ja viņi turpinās tādā garā, pienāks brīdis, kad 2000. gada dwg formātu ar aktuālajām CADu versijām vairs nevarēs atvērt, tai pašā laikā, viņu pašu vecās kastes ar XP (vai pat 98) un AutoCAD 2000 uz borta sāks masveidā nobeigties (nu cik tad ilgi kalpo datori), un paliks tāds LG ar visu savu 2000. gada dwg failu arhīvu, tā, ka nevarēs paši vairs apskatīties. Vot es smietos tādā gadījumā.

Piekritīsiet, ir taču nejēdzīgas prasības tam kantorim.

Neesmu sastapies ar tādām prasībām, iespējams citur gudrāki, vai precīzāk, ne tik pārgudri.

Link to comment
Share on other sites

x_rays

@vvv nav bijis armijā un nezina, ka pavēles nav apspriežamas, bet izpildāmas :D Tieši tāpat ar pasūtītāju- viņi maksā naudu un uzstāda savas prasības. Izpildītājam atliek tās pieņemt, ja grib saņemt naudu. Viss pārējais ir lirika, ja nepatīk prasības, neviens neliek ķerties pie pasūtījuma, gan jau būs kāds kas izdarīs.

Link to comment
Share on other sites

x_rays, ne jau LG būs tas, kas man pavēles dos. :sarkasms: Neko nezināju par tādām LG prasībām, tagad zinu. Un ko, pasmējos par tām. Lai viņi dzīvo ar savām prasībām laimīgi.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

 Tajā brīdī, kad tev tas fails būs jāiebaro kaudzei ar sadarbības partneru (lasīt celtnieks vasīlijs vai tupa valsts iestādei) vai arī kaut kādas (Ģ)IS, kuras supportē 2000 dwg importu (savukārt upgreids uz jauno failu formātu izmaksātu ... pieci cipari minimums), tu beidzot saprastu, ka visi saprātīgi cilvēki izmanto max vecāko versiju, kurā funkcionāls strādā. Šāda birokrātija ir viens no iemesliem, kādēļ lieliem kantoriem viss izmaksā dārgāk. 

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

EP noteikti neuztrauc LG prasības, viņus vairāk interesē Autortiesību likuma prasības.

2014.gads VID rekomendē.

Policijas darbinieki, veicot datora apskati, uzskaita visas tajā esošās programmas, un lūdz uzrādīt attaisnojuma dokumentus, kas apliecina šo programmu iegādi.

Šādi dokumenti var būt tikai kases čeki vai preču piegādes dokumenti, kas noformēti atbilstoši tālāk norādīto grāmatvedības jomu reglamentējošo normatīvo aktu prasībām. Izņēmums ir bezmaksas datorprogramma, kurai jāuzrāda tikai licence.
EP: - Ahā, Java 8 Update 25! Kur ir licenze?
Uzņēmuma darbinieks: - No problem - Binary Code License Agreement for the Java SE Platform Products, lūdzu!

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 Jā, LG prasības šajā tēmā īsti neiederas. Atvainojiet, ka es te ar par to LG...

 Labu domu pameti, HIGH-Zen. Kāds var izskaidrot, varbūt pat pieredzē padalīties, kā ir ar bezmaksas programmām. Ir kaudzēm noderīga bezmaksas softa, un lielai daļai ir jāveic kaut kāda procedūra, vai kā to pareizi nosaukt. Man uz datora ir viena bezmaksas programma, kura ir absolūti free, mājas lapā pat uzrakstījuši, dariet ar to, ko gribat, lietojiet, modificējiet, nevienam nekādu iebildumu, nedrīkst tikai to sākt tirgot, tas ir, paņemt par velti, bet kādam durikam naudu par to paprasīt, bet ir viens bet, man jāuzraksta pieprasījums (nav dota web adrese, bet adrese - iela, pilsēta, USA, indekss) tas ir pa pastu jāsūta uz USA, un viņi man atsūtīs licenci, ja nu es uzzskatu, ka man tāda vajadzīga, sak, mēs jau neuzbāžamies, lieto to mūsu programmu, bet, ja gribi, aizsūtīsim tev licenci, tik atraksti mums vēstulīti uz USA adresi. Lieki teikt, ka nekādu vēstuli es uz USA nesūtīšu. Nu tad kā rīkosies mūsu EP šajā gadījumā, ja gadās (Gospoģiupasi) pārbaude? Tupi sodīs, vai viņi ir lietas kursā, kas ir free, kas ne?

Link to comment
Share on other sites

@@vvv, instalējot programmu vai tad user agreement un eula nav? vai tajā pašā produkta mājaslapā?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Cik es zinu, tad EP interesējās tikai par to ražotāju softiem, kas ir sapiķojuši BSA. (Microsoft, Corel, Autodesk, Adobe, Kapsersky un vēl daži) .

 

Par pārējiem viņiem dziļi nospļauties. Ja nu vienīgi neko no lielajiem neatrod, tad varbūt rok tālāk un meklē kur piesieties - lai apmeklējums nebūtu bijis veltīgs!

 

(Lai nu kā - nezinu nevienu firmu, kura būtu no soda pēc EP vizītes izsprukusi - ja viņi atnāk tad rokas līdz ko atrod)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viņi vispār tāpat vazāšanās pēc pa kantoriem neiet. pamatā tikai tad, ja ir ienākusies informācija, ka tajā kantorī kaut kas nav labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Cik es zinu, tad EP interesējās tikai par to ražotāju softiem, kas ir sapiķojuši BSA. (Microsoft, Corel, Autodesk, Adobe, Kapsersky un vēl daži) . Par pārējiem viņiem dziļi nospļauties. Ja nu vienīgi neko no lielajiem neatrod, tad varbūt rok tālāk un meklē kur piesieties - lai apmeklējums nebūtu bijis veltīgs!

 

Tā nu gluži nebūs. Un Corel-is nav neko sapiķojis. Tas maina tikai tādu faktu, ka netiek pieprasīta kompensācija. Sods un disku iznīcināšana paliek.

Piemērs. Knapi izlīda, lai nedabūtu kriminālo.

Ņemot vērā, ka datorprogrammu ražotājs "Corel Corporation" ir paziņojis, ka 2012.gadā neizsniegs pilnvaru nevienai personai Latvijā datorprogrammu autortiesību aizsardzības jautājumos, kompensācija šim tiesību īpašniekam netiek pieprasīta.

 

Bez tam, lai gan citu datorprogrammu ražotāji, kuru datorprogrammas tika atrastas apsūdzētajam piederošajā datorā, nav nodrošinājuši savu pārstāvniecību un nav atzīti par cietušajiem, kā arī nepieprasa kompensāciju, noziedzīgais nodarījums ir noticis arī pret viņu tiesībām, kas būtu jāņem vērā, nosakot apsūdzētā vainu.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen, atliek tikai pabrīnīties, kāpēc apsūdzētajam tik daudz Avast drazas sainstalēts vienlaicīgi :D

Jebšu jamie ko, paņēma pēc pilna un gāja cauri reģistram, kas ir bijis instalēts konkrētā Win pastāvēšanas laikā...

 

 

Mani kad apciemoja, palūdza ar Prt -Scr. nokopēt Programmu sadaļu un izdrukāt šiem līdzi :D

 

Jāpiebilst, ka uz kompja bija viss tip - top, bažas radīja vienīgi HP OCR softi kas nāk līdzi printeriem un Propilkki :D

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Es domāju, ka viņi skatās, kas varētu aiziet uz tiesu, Java runtaimam līdz tiesai licenzi gan jau būsi izprintējis, un tiesā izrādīsies, ka noziegums nemaz nav noticis. :biggrin:
Tā ka par tādiem softiem droši interesēsies mazāk. Bet paprasīt var.
Cita lieta WinRar triālis ar beigušos termiņu.

Link to comment
Share on other sites

Viņiem patīk dārgie softi, softi par 10eur tur viņiem interese ir maza, ja nāk komplektā ar kaut ko labu, tad jā!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...