Jump to content

Kā es uzbūvēju koka terasi. Pa lēto :)


Smii
 Share

Recommended Posts

Domugrauds

Pa 15 gadiem tās flīzes paspēsi nomainīt uz citām

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    9

  • Smii

    22

  • Ronalds

    14

  • alusbundza

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja jālīmē visa siena, tad protams ar klasisko flīžu līmi. Bet ja jāpielīmē 2m2, turklāt sienai pa vidu, tad monāžas līme ir vienkāršāk un ātrāk.

 

Te gan jāņem tieši tā, kas manā tekstā (Super fix laikam saucās), parastā Montage kit nederēs, ir provēts arī ar tādu. 

 

Par ilgmūžību - kādēļ gan lai neturētos..

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Normāla līmēšanas tehnika no tavas atšķiras tikai ar to, ka nopērk mazo maisiņu ar flīžu līmi, to viļņoto špakteles izstrādājumu vai kā nu to sauc ķellēšanai, uzjauc vecā spainī kaut vai ar dēļa galu izmaisot.

 

Tur kur tu vilki līniju, tur pieskrūvē ar 3 skrūvēm taisnu līsti, lai neslīd lejā flīzes.

 

Domāju, ka aizņems identisku laika sprīdi, OK, kaltīs drusku ilgāk, bet ar mūsdienu flīžu līmi tās ir 12 stundas vai kas tāds.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu arī visai daudz flīzējis izmantojot parastu flīžu līmi.

 

Turpretī līstes skrūvēšana, līmes maisīšana un smērēšana šai gadījumā manuprāt ir lieks čakars, netīrumi un ķēpa.

 

Protams, dusmīgais bisons būs par kapeiku dārgāks nekā elastīgā flīžu līme, tas gan. Tomēr šīs tehnikas pielietojumu esmu redzējis arī pie profesionāļiem. Vēl es esmu redzējis idiņus, kas šādi mēģina līmēt flīzes ar akrilu vai silikonu, tas gan ne sūda neturēsies :)

Link to comment
Share on other sites

Gaidu rakstu par tām virtuves mēbelēm.

 

Bet tad jau šuves toč varēja ar akrilu vai silikonu. Ja jau tad jau.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu mēģinājis šuvot ar silikonu. Baigais čakars tīrīt nost pārpalikumus no flīzēm.

Link to comment
Share on other sites

Toties šuvotājs smuki saēd rokas :>

 - katram veidam sava bēda.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gaidu rakstu par tām virtuves mēbelēm.

 

Bildes man ir vienai citai virtuvei, ko liku kopā. Bet nu ideja tā pati. Jāuzveic atlase un jāsaraksta teksti. 

Link to comment
Share on other sites

Tā virtuve bildēs nav tava? Spriežot pēc bildēm dzīvoklis ir ļoti kompakts (hruščene?), kur būs veļas mašīna, ja virtuvē ir trauķene iestumta?

Link to comment
Share on other sites

binary

 

 

Toties šuvotājs smuki saēd rokas :>

Gumijas cimdi?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

N;e, Andža vecā centra mājā dzīvoklis, pāris gadus atpakaļ īrēju. Virtuve sanāca nišā blakus milzīgai viesistabai. Veļas mašīna atsevišķā kambarī.

Labots - Smii
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā kā es citos topikos nevaru paspīdēt ar savām (ne)zināšanām elektronikā, tad te pazīmēšos ar savu profesionālo darbību. 

Bildēs gaišā ir bērza grīda, musturotie parketi - melnozols un antīks ozols. Tas nav lēti.

Vispār Boot forums ir tāda diezgan cilvēcīga vieta, pārsvarā loģiski domājoši cilvēki, un ir ar ko gudri pastrīdēties. 

 

 

 

post-90219-0-93960900-1399928465_thumb.jpg

post-90219-0-68638500-1399928482_thumb.jpg

post-90219-0-24192900-1399928557_thumb.jpg

post-90219-0-74323600-1399928974_thumb.jpg

post-90219-0-43023900-1399929154_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Visu iepriekšējo nedēļu rāvos pa garāžu, lai kaut cik sakārtotu lietas. Uzbūvēju tādu kā būdu virs sūkņa bedres izmantojot vecos plauktus, lai rastu vietu tādām lietām kā riepas un citiem lieliem priekšmetiem. Paralēli visam šī konstrukcija ierobežos granulu čupas vietu, jo iepriekšējā gadā visa kaudze sagāzās un ilgi nācās iet pāri 200 maisu krāvumam. 

 

Vēl arī nosiltināju garāžas iekšējo sienu, jo termogrāfs uzrādīja tur siltumu zudumus, jo paša garāža netiks tuvākos gadus apsildīta. Vēl daudz laika aizņēma, lai saliktu pie citām sienām āķus priekš velosipēdiem un citiem štrumentiem. 

 

 

post-1472-0-12139500-1399961698.jpg

buda.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
Vēl es esmu redzējis idiņus, kas šādi mēģina līmēt flīzes ar akrilu vai silikonu, tas gan ne sūda neturēsies

WRONG vannenē jau pāris gadus uz silikonu turās un neredzu, ka taisītos krist nost

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka silikons nav paredzēts līmēšanai, bet gan spraugu aizpildīšanai. Bet nu ja turās, tad labi ;)

 

@litrs cik jums cilvēkstundas aizņēma tās koka mājas restaurācija?


Es atkal brīvdienās uztaisīju caurumu sienā

IMAG3101.jpg

IMAG3102.jpg

IMAG3109.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Es atkal brīvdienās uztaisīju caurumu sienā
Es, protams, nezinu neko par māju, bet vecajās mājas arī starpsiensas sāk daļēji pildīt nesošās sienas funkcijas. Es bez cauruma stiprināšanas tādas lietas nedarītu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

antīkie ozoli?

Tas bija izņemts no vienas vecas Londonas mājas, sazāģēts mazākos dēlīšos un salikts ornamentā uz vairoga. Saglabā veco virsmu (neslīpē). Tagad guļ Vecrīgā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es, protams, nezinu neko par māju, bet vecajās mājas arī starpsiensas sāk daļēji pildīt nesošās sienas funkcijas. Es bez cauruma stiprināšanas tādas lietas nedarītu.
 

 

Pēdējais stāvs, virs dzīvokļa bēniņi. Tā siena šai gadījumā  neko nenes.

Link to comment
Share on other sites

litrs cik jums cilvēkstundas aizņēma tās koka mājas restaurācija?

 

  Precīzi pateikt nevaru, apmēram 5200-6000 cilvēkstundas. Tai skaitā interjeri. Atsevišķi jāpluso projektēšana, ārējie tīkli, jaunā galdniecība.  Bet te iekšās tika baigi iespringts uz energoefektivitāti, saimnieks par gāzes apkuri ziemā maksā zem 40Ls. Nezinu vai ieguldītie līdzekļi tik drīz atsitīsies.

post-90219-0-31540100-1400007516_thumb.jpg

post-90219-0-71975300-1400007538_thumb.jpg

post-90219-0-07694300-1400007583_thumb.jpg

post-90219-0-61377600-1400007595_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Māja droši vien bija siltināta ar skaidām. Ko likāt vietā?

Link to comment
Share on other sites

Sākot no ārpuses: Pretvēja membrāna, pretvēja kokšķiedras loksnes, ekovate, tvaika membrāna, plānā kokšķiedras loksne, ģipškartons. Membrānas un līmlentas no ProClima. 

  To siltināšanas risinājumu es katrai ēkai projektēju citādāku, tas atkarīgs no apkures, ventilācijas un dzesēšanas sistēmām, kā arī ēkā dažādās vietās būs dažādi risinājumi.  Visām sistēmām ir jāsadarbojas tāpat kā cilvēka organismam, nevar skatīties tikai sienu atsevišķi. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
saimnieks par gāzes apkuri ziemā maksā zem 40Ls

 

Ja ir $$$ sakopt tādu māju, tad uz gāzi sataupīto var neskaitīt. Kaut gan kas zina, kā būs tālāk ar draudzīgās blakusvalsts aicinājumiem, :king2: un :hunter:

 

Starp citu, gan jau 40Ls maksā katru mēnesi cauru gadu, vismaz tā kādreiz bija ar izlīdzināto.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ārpusē papildus kokšķiedras loksnēm vēl likāt vēl pretvēja membrānu? Lai nesamirkst, kamēr nav ārējā dēļu apdare uzlikta?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

retvēja membrāna, pretvēja kokšķiedras loksnes, ekovate, tvaika membrāna, plānā kokšķiedras loksne, ģipškartons

 

Jautājums kāpēc tieši ekovate? Vai tāpēc ka nosaukumā EKO? Jo pēc būtības tā ir samalta makulatūra...  Pūst, deg, dažādiem kustoņiem patīk. Labi, ir borskābe klāt, lai šos efektus mazinātu, tomēr borskābe tika nesen aizliegta privātpersonām pārdot,  jo esot kaitīga..... 

Link to comment
Share on other sites

Tomijs123

 

 

Jautājums kāpēc tieši ekovate?  

 

ekovate neuzsūc mitrumu, mīnusos nepārvēršas par ledusgabalu

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kopš kura laika malta makulatūra neuzsūc mitrumu? 

Un jebkurā gadījumā mājas sienās jebkāda mitruma klātbūtne nav pieļaujama.  Tāpēc tās plēves tiek lietotas! 

Link to comment
Share on other sites

Tomijs123

Celulozes šķiedra pēc izskata atgādina tievu caurulīti. Kad mitrums nonāk ekovatē, celulozes šķiedra to sevī uzsūc, atstarpes starp šķiedrām paliek sausas, siltumvadītspēja nepasliktinās līdz mitruma daudzums ekovatē ir mazāks par 23,5 %.

 

Resurss: http://www.ekoiso.com/lv/EKOVATE/

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Mazāk lasi reklāmas materiālus,  bet izveic nelielu eksperimentu! Paņem reklāmas spamus,  tos kurus met pastkastītē  un samal viņus blenderī.  Būs tev celolozes šķiedra. Un paskaties cik jauki viņa deg un kā  uzsūc ūdeni. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ekovate ir mazāk ekoloģiska par minerālvati. Ekoloģiskumu vērtē nevis no produkta sastāva, bet gan no oglekļa emisiju apjoma, kas rodas šo produktu izgatavojot, transportējot un iestrādājot. Minerālvates ražošana vidi piesārņo daudzkārt mazāk. 

  Ekovates plus ir massa/blīvums, mitruma vadītspēja (elpošana) un iestrādes metode. Ekovates stiprās puses noder vecām koka ēkām. Jaunai karkasa ēkai vai fibo mūrim labāk lietot minerālvati. Iemesls - starp veco karkasu minerālvates loksnes nevar precīzi iestrādāt, rodas šķirbiņas vai sablīvējumi, kas ļoti samazina efektivitāti. Ekovati var blīvi iepūst visos pakšos un spraugās. 

 Koka karkasa mājas agrāk siltināja ar skaidām sajauktām ar kaļķi vai kūdru - ekovate ir analogs skaidām, tās palielina sienas masu, kas ēkai dod lielāku termoinerci. Minerālvati vajag ļoti biezu slāni lai nodrošinātu analogu efektu. 

  Un vēl ir ēkas "elpošana". Minerālvate nedrīkst dabūt gaisa mitrumu - tātad no iekšpuses jāveido blīva plēves membrāna. Tas nozīmē, ka jādzīvo plēves maisiņā. Ekovatei arī liek tvaika membrānu, bet tā ir no bieza papīra ar maziem caurumiņiem. Gaisa tvaiks var cirkulēt, kas rada patīkamāku mikroklimatu.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ārpusē papildus kokšķiedras loksnēm vēl likāt vēl pretvēja membrānu? Lai nesamirkst, kamēr nav ārējā dēļu apdare uzlikta?

 

  Katrs gadījums ir individuāls. Tā kā ēka ir arhitektūras piemineklis, tad projekts bija vienkāršāks, ja fasādi nedemontē un siltināšanu izpilda no iekšpuses. Kokšķiedras pretvēja loksnes tad jāliek starp karkasu, kas rada daudz šķirbiņu vējam - produkts nestrādā. Difūzo pretvēja membrānu var visur ielocīt un pārlīmēt nodrošinot blīvu pakojumu. Siltinot ar ekovati no iekšpuses, tai nepieciešama stingra plakne - tādēļ liku arī pretvēja loksnes, kuras pilda arī siltumizolācijas funkciju plus palielina sienas masu. No iekšpuses speciāla, elpojoša tvaika membrāna un vēl viena 12 mm kokšķiedras loksne, kas pilda ģipškartona pirmās kārtas funkciju. Tā regulē gaisa mitrumu, ja reģipsis ir pa tiešo pie tvaika membrānas, tad dažos kritiskos mirkļos tas var dabūt mitrumu. 

  Tādu mezglu es esmu licis tikai šai ēkai. Citām ir lietoti savādāki risinājumi, ne vienmēr es varu uzstāt uz savu, bet šis reāli ir sevi pierādījis. Tas darbs tika veikt 2009 gadā, šoziem klients bija atnācis ciemos, vienīgā sūdzība, ka otrajā stāvā varēja vispār nelikt radiatorus. 

post-90219-0-18813900-1400090161_thumb.jpg

post-90219-0-17591900-1400090196_thumb.jpg

Labots - litrs
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Litrs,  sapratu! 

Jebkurā gadījumā vecu māju restaurācija ir speciāls gadījums,  iespējams ka lētāk būtu nojaukt un par jaunu uzcelt... 


Tomijs, pri čom te grafīts un dimants?  Ekovate ir samaltas avīzes,  tas ir fakts! 

Link to comment
Share on other sites

Tomijs123

 

 

Ekovate ir samaltas avīzes,  tas ir fakts! 

vai tomēr ekovate ir samalta avīze ar piedevām, kas maina ekovates aka avīzes īpašības?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, ar piedevām,  (borskābe pamatā) tomēr  neticu ka tās piedevas spēj darīt brīnumus! 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
ja fasādi nedemontē un siltināšanu izpilda no iekšpuses.

 

Paldies, skaidrs! 

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Ekovates kvalitāte atkarīga no ražotāja spējas nodrošināt vienmērīgu procesu. LV ar mūsu cilvēku attieksmi tas gandrīz nav iespējams. Esmu mēģinājis ar lodlampu dedzināt Somijas ekovati - tā gruzd, bet nedeg. Tāpat esmu redzējis nodegušu ekovates māju. Tas ir tāpat kā ar jumta skārdu, piemēram. Ir Rukki un LV ražots "analogs". Mūsu analogs ir plānāks skārds ar HJVZ kādu apdares kvalitāti. Toties uz pusi lētāks un LV tiek likts 90% gadījumu.

  Tāpat ar ekovati un citiem gadījumiem. Ja normālu produktu slikti iestrādā nepareizā risinājumā, tad rodas iespaids, ka tas ir mēsls. Ekskluzīvā mājā būtu izšķērdība pūst nekvalitatīvu ekovati. Lauku pirtiņai - otrādi.


http://www.krinner.lv/wp-content/pdf/G/KSF_G_114.pdf

 

Šitie ir baigi ērtā alternatīva terašu pamatu ķieģelīšiem. Dārgāk gan būs, bet stabilāks pamats nodrošināts, sevišķi ja mālaina zeme un lietus stipri to skalo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man mājās bēniņos ir pūsta ekovate, faktiski aiz nabadzības(10mx12mx0.20m), jo viss pārējais maksāja lielu naudu. Ir pagājuši jau trīs gadi, katru gadu ziemā pie lielajiem mīnusiem izskrien ātri cauri ar Fluke termogrāfu neko sliktu pateikt nevaru. Ir vietas, kur kaķis ticis, uz savas mājas paražojis. Pie visām koka konstrukcijām, kas nāk ārā būtu vēl jāliek  20 cm klāt, to jau brīdināja veči, kas pūta. Spīd maitas.  Sliktākais jau ir tas ka jaunās avīzes sen jau netaisa no celulozes.

 


 

 

Kopš kura laika malta makulatūra neuzsūc mitrumu? 

Uzsūc, bet tikpat ātri atdot! 

 

 

Tāpēc tās plēves tiek lietotas! 

Plēves tiek lietotas tādēļ lai rasas punkts nebūtu sasaluma zonā. Kaut gan celtniecībā esmu absolūts idiots, man palīdz tas, ka tēvs un brālis ir profesionāli celtnieki, ir kas dauza.


Kā joks, mans kaķis 2 stāvā: 

post-97578-0-25710900-1400097125_thumb.jpg

post-97578-0-29129500-1400099639_thumb.jpg

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Kad liksi rakstu par virtuves mēbelēm? Pirmais raksts par flīzēm patika, patreiz virtuves jautājums aktuāls :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
alusbundza

vkhi1z.jpg

qtIagJ.jpgLBEX9K.jpgWDJYrF.jpg

 

vot šitā es tagad aliņu sūkādams turpinu celt aitām iepriekšējā gadā nepabeigto novietni..... 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...