Jump to content

Kā es uzbūvēju koka terasi. Pa lēto :)


Smii
 Share

Recommended Posts

 

 

un tām pašām 5x5 brusiņām

Tipa, pamīšus vai savienojuma vietā blakus vēl vienu? Skats tāds dīvains tač sanāk, ne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zux

    9

  • Smii

    22

  • Ronalds

    14

  • alusbundza

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nevis vienu, bet divas, 90 grādu lenķī. Nu jā nebija nekāds mākslas darbs.

Link to comment
Share on other sites

Ja pie kādas mājas vai koka kur atbalstīt, tad tik uzstumt.


Apaļu kārti uzstumt ir vienkārši, jo nav savienojumu vietas, kas ķersies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bija piejams resns nokaltis ozols,  izmantoju kā pamata stabiņus.... tēvs teica, ka kalpos 100 gadus

tā arī būs. man bija šķūnis viens pēc 2. pasaules kara celts. Pamatu nekādu, pa perimetru visu tur kādi 8 apmēram metru zemē ierakti ozola baļķi. ar traķi 52-nieku gribējām to šķūni apgāzt. gandrīz apmetām to traķi riņkī. pa tiem gadiem kādi 5 cm tam ozolam nodrupuši

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Vot nesākšu jaunu tēmu. Doma ir likt dēłu grîdas, par ozolu, osi, egli viss skaidrs, nav man pieejami, bet toties ir melnalksnis. Kāds par tādu ķecerību kā melnalkšņa koka grīdas ir dzirdējis? Kad viņu labāk vispār gāzt zemē, lai pēc žūšanas tie dēļi nav jānokurina malkā?

Link to comment
Share on other sites

Labākais melnalksnis varētu būt tad, kad tas jau nokaltis mežā. Bet kā tāds grīdai, nezinu. Kā malka, nekāda vaina :)

 

Kaut kad solīju kādu savu darbu bildes. Speciāli nebildēju, atradu ko gatavu.

Galda-solu kombinācija (kādi 3 gadi jau)

post-57082-0-71662000-1397195620_thumb.jpg

Principā tas galds ir izjaucams 4 daļās (tās saskrūvētas ar metriskās vītnes skrūvēm un uzgriežņiem), tā ka aizņem maz vietas. Bija doma, ka pa ziemu likšu šķūnī. Bet izdomāju, ka labāk vienkārši sasegšu, un atstāšu ārā. Šķūnī citi krāmi un malka.

fonā māja, ar ko cīnos jau 11 gadus ...

 

Tad pagājušā gadā tapa atsevišķs sēžamais

post-57082-0-30192600-1397195728_thumb.jpg

Var redzēt, ka viena kāja stāv pinotex bundžā, tā turēju vairākas stundas katru, lai sasūcas, cik nu tur sanāk.

Te jau principā pabeigts, tik nav nokrāsots

post-57082-0-34483900-1397195735_thumb.jpg

 

Taisīju no dēlīšiem, pēc iespējas vieglāku konstrukciju. Soliņu var piesēst pilnu, vēl kādu klēpī paņemt, nav nekādu problēmu, nekas neļodzās.

Labots - ju
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Melnalksnis grīdas dēļiem nav dzirdēts, bet kā apdares vagonka ļoti skaists! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nevar saprast pēc bildēm, bet nevajadzēja dēļus, ja sausi vienu pie otra likt, kādus milimetrus vajadzēja atstāt, lai staigā saulītē un lietū.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Kā vogondēlis pirts priekšnamos utt. tas skaidrs, bet ja tā padomā, kāpēc gan ne grīdai!? Bet nu gribas jau dzirdēt tos argumentus kāpēc nebūtu labi. Ja reiz pieejams, tad gribas pa lēto izbraukt cauri vismaz materiāla izmaksās. Ap 80 kvadrāti kā nekā.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Paldies par tabulu, pats meklēju, bet neatradu. Tātad vismaz guļamistabās var. Bet nu par to ka mīksts jau zināju, ar eļļošanu cauri neies, būtu vien jālako. Nezinu gan par lakām, bet domāju ka vajadzētu būt arī kaut kādām ekstra cietajām, paredzētām publisko telpu grīdām. Un tad jau koka sugai īsti nozīmes nav, tāpat staigā pa laku. Bet labāk, kā lamināta grīdai, tāpat vajadzētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Es neir būt baigais dēļu speciālists, taču elementāra loģika saka priekšā ka var droši derēt uz 1 alu ka melnalksnis+ cietā laka kapitulēs vienos vārtos pret augstpapēžu špilkām

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Man sētas mieti stāv jau septito gadu, vienkārši nokrāsoti ar Rīgas Teksturdekoru, kas ir tonēti ķiršu sarkanā krāsā, pat saule neko nav nodarījusi, iesaku visiem, var tonēt gandrīz jebkurā krāsā.

http://www.rilak.lv/lv/site/products?id=110&category=20

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

 

 

melnalksnis+ cietā laka

Nu tad mīksto laku? Itkā gaterščiks jau saka visam jābūt labi, bet nu tas ir tāds tčibriks ka neko nevar zināt. Un kurš ta sunītim asti cels, ja ne pats! Noticēšu uz vārda, darbs rokā. 

A par augstpapēdenēm jau lasiju korķa grīdas sakarā, tai vismaz tie iespiedumi iziet atpakaļ, kokam jau tā nebūs. Laikam jāatmet doma par melnalksni dzīvojamā istabā un koridorā.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Manuprāt ir diezgan liela iespēja ka būs tirsā darbs un materiāls!  Vai tiešām ir tik grūti notirgot to melnalksni šašliku cienītājiem un sev nopirkt vietā to ko vajag? Nebūs tak tur tūkstošiem kvadrātmetru lai starpība cenā spiestu spēlēt kazino ar grīdu

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Ar to tirgošanu gan negribu aizrauties. Mežu iztirgot nav nekāda lielā māksla. Ir jau vēl egles kāds hektārs, bet egles grīdu negribu. Laikam jāmeklē pa kaktiem gobas, vīksnas, no tām gan laba grīda sanākot.

Bija doma šovasar tajā sakarā sākt kaut ko darīt, bet cik palasijos, nav prāta darbs vasarā kokus gāzt priekš materiāla, pilns ar cukuriem, un žūstot saviebsies un saplaisās.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Tev laikam mājās nav pietiekami advancētas fūrijas kas laikus piecērt kāju un pasaka lai vēlākais pēc nedēļas būtu grīda, kā arī aizvākti visi celtniecības laikā radušies putekļi un atkritumi :spruce_up:

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Ar to tirgošanu gan negribu aizrauties. Mežu iztirgot nav nekāda lielā māksla.

melnalkšņus sazāģē tarai un pārdot (ap 45 eiro par m3), par iegūto naudu nopērc normālus priedes dēļus

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

DL, pareizi, aizmirsu, Tu taču galdnieka/namdara konservatoriju beidzis, visgudrākais. Ir kas tāds par ko Tu nezini, pasaules naba?

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot nesaprotu to koka dēļu grīdu "fetišu". Cik esmu tādas redzējis dzīvē, paskats ir bijis no ļoti dranķīga līdz "var pieciest". Koks uzņem mitrumu, žust. Tā rezultātā maina izmērus un vērpjās. Rezultātā vismaz daži dēļi skaisti čīkst un starp viņiem rodas skaistas šķirbas kur krājas netīrība. Pa manam galīgi garām!

Nē nu var jau būt ka no oša vai ozola var arī smuki un kvalitatīvi sataisīt, bet ne no alkšņa vai priedes. Bet tad cena būs kosmiska...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds, izskatās,ka Tu nekad neesi kārtīgu dēļu grīdu redzējis. Es tādu ieliku mājā pirms gadiem divpadsmit. Nekas tur nevērpjas, negriežas, nečīkst un sķirbas neveidojas. Vajag tikai labus dēļus, kuri laikā cirsti, pirms ielikšanas tie jānotur telpā, kur grīdu liks, lai pieņem konkrētās vietas mitrumu, tad pareizi jāieklaj un nekādu problēmu nebūs. Man pat ēvelēt dēļus nevajadzēja. Nekādas eļļas ,lakas vai citus smāķus virsū nesmērēju, toties kāda patīkama siltuma sajūta pa tādu grīdu ar basām kājām staigājot un kāds aromāts to mazgājot. Protams ar dubļainiem kirzas zābakiem pa tādu grīdu nestaigā un balles ar augstpapēžu kurpēm nerīko. Tadu grīdu var atļauties atsevišķās istabās privātmajā. Katram grīdas segumam sava vieta un dēļu grīdu likt priekšnamā vai virtuvē nav prāta darbs, tur der  flīzes. Gribās balleszāli, tad jāliek parkets. Gribās pa lēto, liekam linoleju.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tavējais stāsts + mani novērojumi tikai apstiprina faktu ka labu dēļu grīdu ir dārgi un sarežģīti ielikt vai vajag savu materiālu, parezi cirstu un žāvētu un galdnieka iemaņas.

 

Un labs linolejs nemaz tik lēts nav, lamināts lētāks. Linolejam vajag gandrīz ideāli gludu pamatni. Bet tā linoleju ieklāt elementāri.

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Tā saucamais dabīgais linolejs tiešām nav lēts, bet tas tāpat nav dēļu grīda. Vēl jau variants korķa grīdas likt, tik mazliet bailes no tā seguma, nekur dzīvē nav redzēts. Ekoloģiskuma ziņā esot labāk par dēļiem.

Link to comment
Share on other sites

Tas "dabīgais" linolejs ir dranķis pilnīgs, dārgs un krietni sliktāks par parasto.

Īsti nav saprotams ko saproti ar vārdu "ekoloģiskums" celtniecības materiāliem. Es ar šo saprotu tādus materiālus kuru ražošanā maz resursu ir patērēts = viņi nav dārgi (ozolkoka dēlīšu parkets nav ekoloģisks jo viņa ražošanai jāizcērt daudzus gadus auguši koki) un materiāls kalpo ilgi (ekovate neskatoties uz nosaukumu nav ekoloģiska jo nav izturīga)

 

Kas attiecas uz grīdas segumiem, tad labs variants ir 3 slāņu parkets - augšējā daļa no finiera - izskatās kā koks, jo ir koks, cena nav kosmiska, viegli ieklāt un normāli kalpo.

Link to comment
Share on other sites

Ekoloģisks drīzak ir tāds materiāls, kurš dabā sadalās. Senči būvēja ekoloģiskas mājas, jo no tām pāri palikuši tikai pamatu akmeņi.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, jā šādu teoriju es arī esmu dzirdējis. Bet tad es nekādi negribu ekoloģisku māju no kuras piemēram pēc 30 gadiem nekas nebūs palicis pāri. 

Par šo tēmu ņirgājās ar viens pazīstams nekustamo īpašumu vērtētājs. 

Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Ar ekoloģiskumu domāju ka korķim ta koks nav jānogāž lai viņu dabūtu. Nolobi tik mizu un atstāj, pēc pāris gadiem lobi atkal. Dēļu grīda protams smuka Tev bildē.

Link to comment
Share on other sites

Ja koka mājā dzīvo un visu laiku uztur kārtībā, tad tāda "ekoloģiska" māja kalpos simtiem gadu. Ronald, ja netici, tad aizbrauc uz Brīvdabasm uzeju. Cita lieta, ka cilvēki nedzīvo tik ilgi, mainās valstsiekārtas un ekonomiskā situācija. Tipisks piemērs ir kolhozu dzelzbetona kūtis, kuras nafig nevienam vairs nevajag, bet tās stāvēs vēl simts gadu. Tad jau labāk koka māja kautkur tālā mazpisānu ciemā, kur saimnieks sen miris un bērni pasaulē aizgājuši. Sapūst tāda būdiņa tā, ka nekas pāri nepaliek.

Link to comment
Share on other sites

nu jau džeki tās fermas paklusām demontē un izdauza armatūru ārā un nodod metālā. 2L biznesa plāns :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas notiek, ja kāds šķīvis nokrīt vai suns sirsnīgi noskrienas pa to viļņoto lakojumu?

 

Izskatās jau +/- šiki, bet mājas nav muzejs - negribētos dzīvot vidē, kur bail jebkam pieskarties…

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai nav smuki?

Ir ļoti smuki.

 

 

Kas notiek, ja kāds šķīvis nokrīt vai suns sirsnīgi noskrienas pa to viļņoto lakojumu?   Izskatās jau +/- šiki, bet mājas nav muzejs - negribētos dzīvot vidē, kur bail jebkam pieskarties…

 Ir pašam priežu dēļu grīda mājā. Ne tik šika kā biedra alusbundža saitē, mani grīdas dēļi līmēti gareniski no dažāda garuma posmiem, tādus izgatavo izzāģējot lielos zarus ārā. Veseli nestiķēti dēļi - tas glaunāk, arī dārgāk, jo tādai grīdai tiek izlasīti tikai paši kvalitatīvākie kokmateriāli. Jā, ir tā, ja šķīvis nokrīt, robiņš uz grīdas veidojas, jā, ir tā, ja suns (dzīvo man suņi mājā) tā sirsnīgāk noskrienas, paliek vietām suņa nagu švīkas. Bet ir patīkama tā koka grīda. Tas skats uz to grīdu, kāds ir tikko noslīpētai un nolakotai, protams, saglabājas tikai pirmos mēnešus, vēlāk sakrājas nolietojuma pēdas. Vienalga, arī palietota koka grīda ir skaista. Ir mājā PVC seguma (nepareizi to par linoleju sauc) grīda, varbūt kopt to vieglāk, varbūt nenolietojas tā tik ātri, bet nevar salīdzināt to estētiku, kas ir koka dēļu grīdai.

 Koks kā materiāls ar laiku mainās, nebūs nekas no koka pēc gadiem tāds kā sākumā. Atceros, viens mans korišs uzcēla sev priežu baļķu guļbūvi. Nu ļoti skaisti tie baļķi tikko uzbūvētai mājai izskatījās. Pagāja pirmā ziema, jau sāka palikt vietām tie baļķi pelēki. Korišs besījās, meklēja veidus kā to labot, meklēja kaut kādus koksnes aizsardzības līdzekļus, bija pat sazinājies ar kaut kādiem ķīmiķiem. Beigās rimās pārdzīvot, pielēca viņam, ka koks ar gadiem maina savu izskatu, un ne jau sliktāk viņš sāk izskatīties, vienkārši savādāk. Vai tad šajā tēmā pieminētās brīvdabas muzeja guļbaļķu mājas nav jaukas? Simtiem gadu. Nedomāju, ka tās mājas brīvdabas muzejā būtu tik pievilcīgas, ja visi baļķi tām izskatītos kā jauni.

Link to comment
Share on other sites

Jā, koku nav iespējams,kā tiko cirstu āra apstākļos, saglabāt . Vienmēr tas ieņems Latvijas pelēko toni, bet vai tad tiešām nav smuki Brīvdabas muzej.! Ja par grīdu, tad es jau teicu, ka man tā nav nekā apstrādāta. Ja nu iespiežas kāda bedrīte, tad atliek to vietu saslapināt un koks atkal izlīdzinās. Vārdu sakot, kā sieva izmazgā, tā grīda kā jauna.

Link to comment
Share on other sites

Tie puskoki, tev ir kā vagonka tīrā apdare? Vai tā ir siena?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mezavecis

Varbūt pastāsti, kas lika izvēlēties flīžu līmes vietā šo te universālo Bizon līmi :) Cenas ziņā līmes maisiņš pat lētāk maksā. Esmu redzējis, kā flīzes krīt nost pēc 15 gadiem, ja izvēlas citu materiālu nekā tam paredzēto materiālu. Tomēr viņas ir pietiekami smagas un gravitāte dara savu. Te nevienam nav pieredzes, kā šī līme uzvedīsies pēc 10 gadiem, jo sastāvs nav tik vecs un pārbaudīts.

Link to comment
Share on other sites

Mazāk šmucīga tā padarīšana, turklāt flīzes neslīd lejā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...