Jump to content

Windows 8 ieinstalēšana atsevišķā SSD


Litmanens
 Share

Recommended Posts

Labdien! Situācija tāda: Ja es no kompja izņemu SSD un ielieku Jebkurā citā kompī un no tā uzinstalēju windows 8 uz šī SSD, vai man ieliekot atpakaļ vecajām kompī SSD ies Windows 8?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt ies, varbūt nē. Daudz kas atkarīgs no dzelža, cik līdzīgi dzelži. Kaut gan par win8 esmu dzirdējis, ka palaižoties arī uz cita PC(ne uz tā, kura instalēts). Pats gan neesmu šādi eksperimentējis. Jebkurā gadījumā var rasties vajadzība pēc draiveriem.


P.s   Bet priekš kam tāda vajadzība?  Bet ja ļoti vajag, tad ieteiktu, liekot atpakaļ, uzlikt pa jaunu win8.

Link to comment
Share on other sites

1. Windows ir jāinstalē ar tikai pievienotu SSD, visus pārējos diskus atvieno.

2. Parasti iet, gan uz dažādiem čipsetiem un datoriem - galvenais skaties BIOS iestatījumus uz SATA režīmu. Ja uz viena datora ir ACHI un otrs IDE, metīs error un nekas neies.

3. Uz otra datora praktiski visi draiveri pa jaunu jāliek...

Link to comment
Share on other sites

 

 

ielieku Jebkurā citā kompī un no tā uzinstalēju windows 8 uz šī SSD, vai man ieliekot atpakaļ vecajām kompī SSD ies Windows 8?
šitas tikai lai uzliktu windu uz ssd?Nelietosi tajā otrajā?
Link to comment
Share on other sites

 Varēji jau vismaz pateikt, kas par datoru. Ja arī laptops bez CD/DVD lasekļa, tad no fleškas gan jau var instalēt.  Variants instalēt un citas kastes, ja nav zināšanu, kā sagatavot uzinstalēto sistēmu šādai maiņai (tas vēl pirms maiņas darāms), 100% radīs lielākas vai mazākas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
1. Windows ir jāinstalē ar tikai pievienotu SSD, visus pārējos diskus atvieno

 

pamatojums?

ja nu vienīgi namāk atšķirt savus diskus. :mrgreen:

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

 

 

pamatojums? ja nu vienīgi namāk atšķirt savus diskus.

 

Par System Reserved partīciju esi dzirdējis?? Nereti instalējot jaunu Windows un neesot uzmanīgam šī partīcija tiek izveidota uz HDD, nevis SSD un tad pēc tam pieliekot SSD pie cita kompja vari droši instalēt visu pa jaunu, jo šo Windows varēsi palaist tikai ar iepriekšējo HDD.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

instalējot jaunu Windows un neesot uzmanīgam

 

te atkal jāizceļ šis.

dators dara to ko viņam liek darīt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

te atkal jāizceļ šis. dators dara to ko viņam liek darīt.

 

Piedod, ka tu kā advancēts datora instalētājs ielīdi topikā, kurā kāds prasīja padomu un es centos palīdzēt, pasakot/atgādinot cilvēkam, no kā būtu jāuzmanās šajā situācijā.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Atgādini lūdzu kads ir tas masketais kontroljautajums pēc kura tiek uzbliezta tā system reserved partīcija? Man itka ir sanācis tikt no tās vaļā, bet ta arī nesapratu ko es īsti izdarīju savādak lai tā neparādītos, ja nu vien iespējams tiešām bija HDD tobrīd atvienots, vairs neatceros

Link to comment
Share on other sites

 Cik novērots - ja uz HDD jau izveidotas partīcijas un norāda uz kuras instelēt - to partīciju neveido, bet nez vai tas ir prātīgi.

Link to comment
Share on other sites

@@Bonifacijs, win instalējot automātiski to izveido.. no tās vaļā tikt nevar.. savus 100MB tā izveido.. :D Paskaties iekš manage-->storage vai tiešām OS diskam nav system partīcijas? :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

tikko skatīju - nav

 

iepriekšējo reizi kad tāda bija tad to vareja nonest, noformatet mainīt izmeru glabat uz tās datus tikkai ne tikt no tas vaļā

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

tas ir šaviens no win7 64

Link to comment
Share on other sites

uzmest uz ssd

Ļoti sen atpakaļ un Xp uz HDD darīju šadi.Otrā datorā instelēju līdz pirmajam restartam,kad dati no cd uzkopējušies.Ņēmu ārā un liku atpakaļ pirmajā un turpinājās instalācija. Viss veiksmīgi sanāca. Nezinu,kā ar SSD un W7.

Bet kādēļ no fleša nav iespējams?

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

@@Bonifacijs, instalēji W7 vai W7SP1? Jo instalējot W7SP1 tāda ir.. vakar pārinstalēju pa tīro vienu kompi un tāda partīcija ir izveidota. Ak jā.. cik netā palasīju, tad aizdoma ir tāda, ka Home Premium versijām tāda nav, bet Pro/Ultimate/Enterprise ir.. sakarā ar dažām fīčām, kuras nav W7HP. Un vēl.. to partīciju neveido, ja instalē jau uz formatēta diska. Jebkurā gadījumā šaubos vai tā partīcija dzīvi traucē.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

w7 Ultimate SP1 kačāts no digitalriwer, negribas īsti sameloties tapēc teikšu ka ir 95% liela varbūtība ka abās reizes tika izmantota viena un ta pati instalācija, uz tā paša PC starpība bij tikai tajā ka pirmoreiz bij HDD ar 2 partīcijam un format c kas deva rezultatā +1 100mb partīciju, a otrā variantā bija SSD ar nonestam partīcijam un vai nu pievienots vai nu atvienots HDD ar nonestam partīcijam.

Karoče es sapratu tā ka to 100mb partīciju veido tad ja ir uz PC palikusi kādi diski ar savam particijam un tur saglaba kaut kadas disku ipasumtiesibas vai kaut ka taa, jo vismaz es netiku pa normalo klat diskos saglabatajiem failiem, bij jaizburas caur ownership vispirms, bet nu tas ir tikkai minejums

Link to comment
Share on other sites

Litmanens

Man nav manam Acer aspire s7 diskdziņa, un neesmu nekad no fleshkas instalējis, teikšu godīgi es to nemāku. Ir kāds, kas var palīdzēt?

Link to comment
Share on other sites

Litmanens

nav google bans, vienīgais, kas satrauc ir tas vai viņš man bootos no tās fleskas, jo es BIOS netieku

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

ļoti ticams ka nē, bet tad jau Tev ir jasak ar tikšanu BIOS vai nu jāinstale no windows, lai pamācītos var darīt gan tā gan tā, tik ja uz kompja ir kādi svarīgi dati tad tiem gan uztaisi neaizskaramu rezerves kopiju pirms sāc eksperimentēt

Link to comment
Share on other sites

Litmanens

netieku jo Bios parole, kompi no asv pasutiju un nosutitajs neatbild. ka var windows palaist kad esi sistema, uz kompja neka svariga nav

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

dabū instalācijas iso un palaid kaut vai no winRAR, daemon tolls vai jebkā cita kas spēj to iso atvērt, ir paris reizes kaut kas līdzīgs izdarīts kad diži pa fikso vajag, es gan vairs īsti neatceros ar ko tieši veru vaļā, bet pieļauju ka tas ir vienalga, speciali eksperimentejis neesmu, taču Tu jau neko nezaudē - ja neies tad neies


ja pareizi atceros tad pat ar šitādu metodi darot var nonest no diska partīcijas un uzbliezt clean install, tacu labak pirmaja reizee ta nedari, lai paliek tac pats c disks un velek vienkārši nodzesisi tas win.old mapites

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu mazums ja kaut kasi aizies greizi un win neuzliksies, bet pats nemaki tikt ieks BIOS lai situaciju labotu...

Link to comment
Share on other sites

Tomēr ieteiktu aiznest datoru kādam, kas rubī fišku, dodu 90%, ka pašam nekas nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Litmanens

no sākuma cerēsim uz 10% jo gluži neesmu tāds, kas neko nesaprot, daudz esmu pārinstalejis, tikai nekad caur flash un windows 8.

Link to comment
Share on other sites

 

 

no sākuma cerēsim uz 10% jo gluži neesmu tāds, kas neko nesaprot, daudz esmu pārinstalejis, tikai nekad caur flash un windows 8.

 

Slikts risinājums. Ja ir apņemšanās,  tad ataisi kompi un tiec līdz CMOS baterijai. Izņem uz kādu stundu un ieliec atpakaļ - būsi nometis pa nullēm un nebūs vairs BIOS password.

Link to comment
Share on other sites

Ja dators atnācis no kautkurienes (ebay pirkts?) tad parolēm bija jābūt noņemtām. Pārdevējs ir ķēms/izklaidīgs/maita - var paprasīt ekstra $$$ par paroli.

Ar aizparoļotu BIOSu Tev vienmēr būs gemorojs kā tikai vajadzēs tur ielīst. Jo nav zināms kādi parametri tur saslēgti.

Laptops gan nav desktops, tur par overclocking un performance tēmu gandrīz nekā nav.

Ja tas nav pārāk arhaisks dators (modelis, kā jau vairumam boota topikstarteriem, ir valsts noslēpums :sarkasms: ) tad viņam ir iespēja pie ielādes, norādīt boot device

Uzraksts apmēram šāds "To display bootable device menu press F..." vai kaut kas uz to pusi. Tas neprasa līšanu BIOSā un paroli tur nevajag.

Ja tas nostrādā, parādās saraksts ar bootable devices, kurā būs arī fleška (kā "USB hard disk" piemēram), atliek tikai to izvēlēties un aiziet!

 

Taču šis menucis var būt atslēgts tai pašā BIOSā, kurā paroles dēļ netiec. Jo ja BIOSā USB kā boot device ir tīšām atslēgts, (defaultā nevajadzētu būt) tad nekāda fleška nelīdzēs.

Protams, mēģināt no fleškas uzstartēt var un pat vajag, zaudēt tāpat nav ko :)

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Litmanens

ja kompis no ebay, Modelis ir Acer Aspire S7 391, biju atskrūvejis, bet CMOS bateriju tur nesaskatīju nekādu(zinu kāda tā izskatās)

Link to comment
Share on other sites

...ataisi kompi un tiec līdz CMOS baterijai. Izņem uz kādu stundu un ieliec atpakaļ - būsi nometis pa nullēm ...

  Lasi arī, vai tikai raksti ?  Kopš kura laika laptopam BIOS paroli nomet ar baterijas izņemšanu ??? (Ak jā, daži modeļi gan esot).  Pirkss ieteikumu var mēģināt, ja abas rokas nav kreisās, bet var arī mēģināt sameklēt konkrētam BIOSam universālo paroli (cerība ka nostrādās 50/50).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

@@raiviic, ja var ticēt ACERa servisa manuālim, linku uz kuru iemetu, šim modelim CMOS saturu noreseto, salaižot uz īso divus, speciāli tam paredzētus kontaktus uz mātesplates. 

Tikai līdz tiem kontaktiem vēl jātiek.

Es autora vietā neriskētu tik ļoti demolēt datoru, ja nebūtu pilnībā pārliecināts par savām spējām to korekti salikt kopā :pardon:

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...