Jump to content

XP supporta beigas


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Tas ka vairs nebūs jaunu updeitu windows xp, tas skaidrs. 

 

Bet vai uzinstalējot XP varēs viņu updeitot caur windows updates?

Ir win XP ar office 2010. Nāca jauninājumi gan xp, gan office. Vai arī turpmāk saņemšu office updeitus? 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    10

  • Pirkss

    10

  • vvv

    16

  • viesturs0711

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ronalds

Prikss, kur tavā linkā ir atbildes uz maniem jautājumiem...?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jā un nē. Jebkuri labojumi skar labojumus priekš konkrētas OS. Ja to atbalstīto sarakstā nav, tad tam nebūs nekāda atbalsta. Dabā tas var izpausties kā nākamā servispaka priekš Office 2010, kuru uz XP nevar uzlikt. Tak uz XP neko vairāk par IE8 nevar uzbāzt.

 

Viņi taču kopā neapdeitojas.
Link to comment
Share on other sites

kaut kad kaut kur lasīju ka vēl kādu laiku būšot.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

mazliet offtopic. atceros kā 2006/2007 gadā uz vecas kārbas uzinstalējot windows 98SE nāca apdeiti viņam

Link to comment
Share on other sites

Nabaga jūs, pēdējo XP nonesu kad iznāca 7 ;)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Nu kas pa lāmēm liek updates caur Windows update? Tas tak pusi dienu aizņem! Tā jau var visu dienu 1 kompi instalēt!

Es vairāk besos par to ka nav februāra update izdoti, tajā tur bezjēdzīgajā iso formātā. Viss cits itkā ir savilkts, nokopēts gan mājā, gan darbā, gan uz USB diska. Saintegrēts ar pa daļai jau, kaukādi daži tikai paliek caur cmd failu palaist.

Nevaru iedomāties updates bez /quiet /norestart /nobackup

 

Nabaga jūs, pēdējo XP nonesu kad iznāca 7

Jau zinam ka tu esi nejēga, nevajag to regulāri atgādināt. Labots - McB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Nabaga jūs, pēdējo XP nonesu kad iznāca 7 ;)

 

Pats vainīgs! :)


Ar sēžu uz XP, laiku pa laikam palietojot gan 7 gan 8. Pēdējos divus gan vairāk sporta pēc!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vecas kastes kā strādāja ar Windows XP tā strādas, bet jaunā kastēm ar > 4GB RAM grūti atrast racionālu iemeslu, kāpēc būtu jaliek 32 bitu OS. Un nav pat nozīmes vai tas ir 32 bitu Windows, vai 32 bitu Linux.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet jaunā kastēm ar > 4GB RAM grūti atrast racionālu iemeslu, kāpēc būtu jaliek 32 bitu OS

 

Piekrītu, bet klientam vienmēr taisnība. Lai tur lūzt vai plīst, bet grib XP, jo ir pieradums un kaut kāds devaiss, kas nestrādā iekš Win7. Protams ja ir iespējams atrast draiverus visai šņagai tad tiek likts XP. Ja tehniski nav iespējams tad protams W7.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

Nenoliedzu, ka XP ir labs, bet man labāk patīk Windows 8, jo pat uz 1Gb ram iet gana ok, ja mazliet patvīko iestatījumus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vecas kastes kā strādāja ar Windows XP tā strādas, bet jaunā kastēm ar > 4GB RAM grūti atrast racionālu iemeslu, kāpēc būtu jaliek 32 bitu OS. Un nav pat nozīmes vai tas ir 32 bitu Windows, vai 32 bitu Linux.

Tava nemācēšana nav iemesls visiem citiem pāriet uz Vista OSR3 un pirkt jaunus dārgus dzelžus. Ja tu neproti uzinstalēt XP tad jācer ka beidzot paliksi bez ienākumiem un nomirsi badā. Tas būtu saskaņā ar māti dabu.

 

Nenoliedzu, ka XP ir labs, bet man labāk patīk Windows 8, jo pat uz 1Gb ram iet gana ok, ja mazliet patvīko iestatījumus.

Cik ilgā laikā tu uzinstalētu man lietojamu Win8 un pa cik? Licenze ir. Vajadzēs bezvadā, tīkla printeri 3 gab. Nu tā lai jūzeris arī nepiedirš momentā. Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

 

 

viena lieta - privātpersona ar mājas kasti, cita lieta juridiska persona, kam ir pāris desmiti datori ar Windows XP Pro, Office 97, 2000, 2003 un kaut kādu ERP - viss lieliski strādā, nekādas vajadzības kaut ko mainīt. pāreja uz Windows 7, 8, Office 2010, 2013 izmaksātu kaudzi naudas, jo būtu jāpērk arī jaunas kastes

 Piekrītu. Man liekas, precīzāk - es ceru, ka varēs mierīgi turpināt darbināt sev vecu kasti ar XP, vecām programmām. Pašam viena tāda ir, kur iekšā vecs vajadzīgs softs, kas uz XP strādā, bet ne uz kā jaunāka nestrādā. Softs baigi dārgs, lai jauno laidienu priekš jauna datora tā vienkārši nopirktu.

 Bet ko tur padarīsi, piespiedīs lietotājus atteikties pamazām no vecā labā XP. Cik tad ilgi stagnēsi uz tās vecās kastes. Nav salīdzināms darbs pie tā vecā XP datora ar darbu pie jauna 8 vai 7 datora. Tāpat, ja, piemēram, ievajadzēsies kādā kantorītī ar vecām XP kastēm kādu jaunu programmu, nu ievajadzēsies nāve, pieņemsim, ko no Autodesk, vecāku programmu par 2014 pēc gada vairs nevarēs nopirkt, nevarēs un viss, vēl pēc gada vecākais, ko varēs nopirkt būs 2015, kurš vairs uz XP neies, neies un viss, jo Autodesk jau labu laiku atpakaļ paziņoja, ka pārtrauc izstrādāt programmas ar XP atbalstu.

 Cik tad ilgi ar zobiem un nagiem turēsies pie sava vecā labā XP? Tupiks ceļa galā tam XP.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik ilgā laikā tu uzinstalētu man lietojamu Win8

Nezinu, kas tavā izpratnē ir lietojams, kas nelietojams, bet to gan es atceros, kā kādreiz, kad darbā nāca apkalpojošās firmas datorspeci, bija XP viņiem uz nopirkta datora jāinstalē, pa pusdienai tā XP instalēšana notika. Tagad 8 (arī 7) pa nepilnu stundu vai pat pusstundu sainstalēsies. Pati OS.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Āmuri tad tur nāca

Varbūt āmuri, varbūt nahāli (par stundām viņiem maksāja), bet XP instalēšana ir ilgāks pasākums par 8 instalēšanu, to nu nenoliegsi.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu. Man liekas, precīzāk - es ceru, ka varēs mierīgi turpināt darbināt sev vecu kasti ar XP, vecām programmām. Pašam viena tāda ir, kur iekšā vecs vajadzīgs softs, kas uz XP strādā, bet ne uz kā jaunāka nestrādā. Softs baigi dārgs, lai jauno laidienu priekš jauna datora tā vienkārši nopirktu.

Nu tieši tā, strādā uz XP un nekādu problēmu! Nu un ka viņam nenāk updates? Nu ļoti labi, beidzot pabeigts!

 

Bet ko tur padarīsi, piespiedīs lietotājus atteikties pamazām no vecā labā XP. Cik tad ilgi stagnēsi uz tās vecās kastes.

Kas tev liedz ielikt jaunu māteni un SSD draivu?!!??! Nemācēšana? Kādā veidā tu uzskati produktīvu darbu par stagnāciju!?

 

Nav salīdzināms darbs pie tā vecā XP datora ar darbu pie jauna 8 vai 7 datora.

Moš iemācies uzinstalēt svaigu XP? Nomainīt HDD uz jaunāku, bez constant reallocating.

 

Tāpat, ja, piemēram, ievajadzēsies kādā kantorītī ar vecām XP kastēm kādu jaunu programmu, nu ievajadzēsies nāve, pieņemsim, ko no Autodesk, vecāku programmu par 2014 pēc gada vairs nevarēs nopirkt, nevarēs un viss, vēl pēc gada vecākais, ko varēs nopirkt būs 2015, kurš vairs uz XP neies, neies un viss, jo Autodesk jau labu laiku atpakaļ paziņoja, ka pārtrauc izstrādāt programmas ar XP atbalstu.

Kāds sakars? Cik tu zini kantorus kas lieto AutoCAD? Cik apkalpo? Es 3. Neredzu tādu problēmu kā tu te tikko uzbūri.

 

Cik tad ilgi ar zobiem un nagiem turēsies pie sava vecā labā XP? Tupiks ceļa galā tam XP.

Tiešām? Kapēc? Uzlīme nobružājusies?

 

Nezinu, kas tavā izpratnē ir lietojams, kas nelietojams, bet to gan es atceros, kā kādreiz, kad darbā nāca apkalpojošās firmas datorspeci, bija XP viņiem uz nopirkta datora jāinstalē, pa pusdienai tā XP instalēšana notika. Tagad 8 (arī 7) pa nepilnu stundu vai pat pusstundu sainstalēsies. Pati OS.

Kā var darba vajadzībām lietot "Pati OS" ? Atšķirībā no tevis, es esmu paprovējis instalēt tos 7/8, un zinu ka tur nu nekādi ar stundu nepietiek.

Es XP uzlieku 10-20min. Un pēc tam nav nekas "jātvīko". Vel pusstundiņa softi un ir gatavs. Noklonējas 10-15min laikā. A tu paprovē noklonēt savas Vista OSR3.

Bet ja jau teu nāca apkalpojošie speci, kuri instalēja ar next next next metodi, un tu tādus nosauci par speciem, tad tavs viedoklis...

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

XP pati OS pus dienu neaizņem, bet kad sākas perifērijas un visādu softu instalēšana, tad laiks saskrien!


 

 

Bet ko tur padarīsi, piespiedīs lietotājus atteikties pamazām no vecā labā XP.

 

Tiešām??? Autoostās vēl Win98 kapā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ja jau teu nāca apkalpojošie speci

Ne jau man nāca, darbavietā nāca, kur es strādāju kādreiz, un nestrādāju es par datora lietām, es biju parastais darbinieks - datora lietotājs, kas tos procesus no malas vēroja. :)

Nu taču nesaku neko sliktu par XP, labi gadi ar viņu pavadīti. Arī paša vecais dators ar XP tiek saudzēts un taupīts. Bet pastrādājis uz 8 (Vista III, kaut vai tā viņu sauc), atpakaļ uz XP negribu.

... labi, pierunājāt, gribu sev XP. Iešu uz veikalu pirkšu jaunu datoru, gribu XP. Pārdodiet man XP, nav veikalā nopērkams? Ko nu? Izstāstiet, kā lai šodien dabū legālu XP, ja man vajag?

Neatceros, uz 7 Ultimate tikai vai arī uz 7 Profesional (vai uz visiem 7) bija iespēja palaist XP mode. Vēl 7 ir nopērkams. Pēc kāda laiciņa MS izdarīsies, ka arī 7 vairs nebūs pārdošanā. Ko tagad, es būšu rižijs? Visiem XP, man nespīd.  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

... labi, pierunājāt, gribu sev XP. Iešu uz veikalu pirkšu jaunu datoru, gribu XP. Pārdodiet man XP, nav veikalā nopērkams? Ko nu? Izstāstiet, kā lai šodien dabū legālu XP, ja man vajag?

http://www.microsoft.com/licensing/about-licensing/how-volume-licensing-works.aspx

 

Tas ir kantoriem kas paplašinās. Un tiem kam jau ir XP uz kastēm - ieliek kastēs svaigākas iekšas un zibina tālāk. License tak uz kastes jau ir! Un nevajadzēs ne jaudīgu proci ne 8Gb ram.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

beton padalies, kā tu uzliec xp 20 minūtēs uz dzelža, kurš neatbalsta būtošanos no usb

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nevajadzētu salīdzināt divas lietas - vajadzības vai principus. Ja dators kalpo netam, dokumentu rakstīšanai, mūzikai, filmām, tad ar XP varēs vēl ilgi dzīvot. Ir vēl kaudze softu, kas uz tā lieliski darbojas. Mājas cilvēkam nevajag tāpat vien apgreidoties, ja viņš negrib neko mainīt un papildus maksāt.

 

Ja runa par normālu modernu softu lietošanu izstrādes vajadzībām, tad XP ir pilnīgs arhaisms, jo gandrīz neviens moderns softs normāli nestrādā dēļ dažādiem ierobežjumiem. Piemēram, Visual Studio 2012, Office 2013, IE11. 64bit softu izstrāde prasa gan dzelžus, gan atbilstošu OS. Tas vēl nerunājot par RAM palielināšanu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir diezgan jautri skatīties uz keksiem kas 4 kodolu procim moca virsū XP :) Varbūt vēl uz 1 kodolu varētu mēģināt ar XP njemties ;) 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Betons, pēc tekstiem spriežot , liek no win image, bet nevis no pilnās installācijas, tādēļ īsai laiks!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

 

 

http://www.microsoft...sing-works.aspx Tas ir kantoriem kas paplašinās. Un tiem kam jau ir XP uz kastēm - ieliek kastēs svaigākas iekšas un zibina tālāk. License tak uz kastes jau ir! Un nevajadzēs ne jaudīgu proci ne 8Gb ram.

Varbūt. Ja zini un saki, tad varbūt tā var. Bet man liekas, ja es šovakar nolemšu sev XP tukšā vietā, rīt viņu mēģināšu meklēt, da jeb kā, lai tik būtu, turklāt absolūti legālu, baltu un pūkainu, neatradīšu. A pēc 8. aprīļa, tad jau par mani vienkārši ņirgs.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Betons, pēc tekstiem spriežot , liek no win image, bet nevis no pilnās installācijas, tādēļ īsai laiks!

 

pēc manas saprašanas

 

 

 

Es XP uzlieku 10-20min.

 

nozīmē uzlikt svaigu sistēmu uz nepazīstamiem dzelžiem, noklonēt gatavu unattended instalāciju jau nav nekāda māksla

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja, jā, esmu izstrādātājs un windows 7 ir minimums, ar ko varu atļauties strādāt. 

 

Dokumentu savietojumamību. Ja dokumentus raksti priekš sevis, vari tos drukāt kaut ar LibreOffice, kas saprot arī PDF un nav jāvelk ārā kaut kāds vecs softs. Bet OpenXML formāta dukumentus vai docx, pptx, xlxs labākajā gadījumā varēsi izlasīt, bet par normālu rediģēšanu, labošanu vari aizmirst. Nesen pārliecinājos, ka Office 2003 pat ar visām savietošanas pakām sačakarē fontus, ekseļa dažas tabulas never vaļā. 

 

 

et kādas reālas priekšrocības ir Office 2013 pret 17 gadu senu Office 97?
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Betons, pēc tekstiem spriežot , liek no win image, bet nevis no pilnās installācijas, tādēļ īsai laiks!

Arī.

Neesmu gana zinošs par tām legalitātes lietām šajā ziņā, bet, man kaut kā šķiet, ka MS licencēs ir teksti, ka viņu programmatūru nedrīkst visādi čakarēt, ir diezgan šaura taciņa no viņu puses ierādīta, un viss. Kaut kas ne tā, un vairs nav absolūti legāls (balts un pūkains) tas OS, var piesieties, tpu, tpu, tpu, kāds kontrolētājs. Zinās piesieties, ir bijusi saskare ar to, kā piesienās.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tava nemācēšana nav iemesls visiem citiem pāriet uz Vista OSR3 un pirkt jaunus dārgus dzelžus. Ja tu neproti uzinstalēt XP tad jācer ka beidzot paliksi bez ienākumiem un nomirsi badā.
Tu lasīt arī māki vai tikai rakstīt? Kurā vietā es rakstīju kā ir jāpērk jauni dzelži? Es rakstīju par to, ka ja tagad nopērk jaunu dzelzi, tad nav nekāda racionāla iemesla uz tā likt 32 bitu OS. Gan firmas, gan privātpersonas pirks jaunus datorus, jo agri vai vēlu pienāk brīdis, kad vecais dators vairs nevelk, bet taisīt tam upgrade vairs nav jēgas (nē nu taisīt jau var, bet tad no vecā datora pāri paliks tikai korpuss). Nu i ko, vai lietotājam tagad vajadzētu pirkt jaunu datoru ar <4GB, lai uz tā varētu uzlikt Windows XP, un nebūtu žēl naudas par „lieko” RAM, kurš paliktu nepieejams dēļ 32 bitu OS ierobežojumiem? Jā, jā es protams ticu, ka Tev arī 8-10 gadi datori ar Celeron CPU un 256MB RAM vienkārši lido.

 

P.S. Es neesmu datorspecilāists un varu atļauties nemācēt "pareizi" uzinstalēt Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Izlasi vēlreiz posta #30 pirmo rinkopu. Pastāsti, ko tieši tu neesi saprastis?

 

 

ja uzņēmumā ir tikai PC kuros dzenā word,excel un 16 bitu dosu tad galīgi garām.
 
Link to comment
Share on other sites

Pēc klonēšanas reģistrācijas atslēgu var nomainīt. Uz Windows 7 to var izdarīt izmantojot Windows iebūvēto rīku, un Windows XP laikam vajadzēja izmanto trešās puses programmas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Atslēgu klonētiem var nomainīt.

 

Cik man ir bijis sakars ar softa legalitātes parbaudēm, tad vienmēr skatījās tikai uz pirkuma dokumentiem - ir pavadzīme, viss oki, nav = sūdi. Un neskatījās ne uz uzlīmēm, ne seriāliem nr.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nav iespējams uzlikt visu nepieciešamo 7 un 8 pa stundu.nelej

Lasīji tālāk - pašu OS. Visu nepieciešamo, saprotams, ka nē. Man pāris stundas (vismaz) darbā viena programma instalējas. Caur gadu liek jaunāko versiju, jo darbavieta maksā par apgreidiem. Pati OS ir pliks Windows. Windows 8 no DVD, tas gan ir nepilna stunda, pat nepilna pusstunda. Tālāk visi draiveri, tur jau vēl laiks, tālāk nepieciešamie softi, tur arī laiks, tālāk iekārtas utt. Pa starpām vēl atjauninājumi savelkas, kas atkal tērē laiku. Pilnībā viss nepieciešamais prasa daudz laika. Bet šeit jau runa par OS, pliku OS. Ja man jānovērtē, cik laika man vajag lai sev datoru no tukša līdz pilnam sainstalētu, uzreiz teikšu, dodiet man veselu dienu, un varbūt nākamajā dienā vēl kas būs vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja

Excel jau bija radīts agrāk pietiekami spēcīgs ar savām iespējām. Nemeklēšu tagad sarakstu ar fīčām, jo atkal es kā izstrādātājs un BI eksperts izmantoju savādāk nekā citi un citi bruks virsū, ka parastie lietotāji to nelieto. Piemēram, normāls pivot nav un nebūs vecajā ekselī. Jā, man vajag vairāk nekā 65000 rindiņas un  vairāk nekā 256 kolonnas.

 

Ja tu izmanto dokumentus priekš sevis, vari kaut kad ar paintu zīmēt tabulas vai online saitos veidot to saturu. Ja tev ar tiem dokumentiem jāstrādā, tad ir divi varianti - lieto softu vai algo cilvēkus, kas tavā vietā lietos. Trešais variants ir kaut kur citur ārpus šīs sfēras.

Link to comment
Share on other sites

beton padalies, kā tu uzliec xp 20 minūtēs uz dzelža, kurš neatbalsta būtošanos no usb

Celerons 1,8GHz, IDE disks, IDE CD-roms - 22min. Kāpēc man padalīties ar tiem kas te visādas huiņas pa mani izplata?

Betons, pēc tekstiem spriežot , liek no win image, bet nevis no pilnās installācijas, tādēļ īsai laiks!

Tev nav AR KO spriest. Nespried, bet sāc mācīties!

Ja runa par normālu modernu softu lietošanu izstrādes vajadzībām, tad XP ir pilnīgs arhaisms, jo gandrīz neviens moderns softs normāli nestrādā dēļ dažādiem ierobežjumiem. Piemēram, Visual Studio 2012, Office 2013, IE11. 64bit softu izstrāde prasa gan dzelžus, gan atbilstošu OS. Tas vēl nerunājot par RAM palielināšanu.

Tos tu sauc par normāliem softiem? Vispār pats lieto ko nosauci, vai tikai stāsti?

Mēs te 1 kantorī ar čomu tieši cenšamies atkratīties no tās zarazas. 1 daļa no ceha jau var maukt uz Linux, vel jātiek galā ar otru daļu.

Bet man liekas, ja es šovakar nolemšu sev XP tukšā vietā, rīt viņu mēģināšu meklēt, da jeb kā, lai tik būtu, turklāt absolūti legālu, baltu un pūkainu, neatradīšu. A pēc 8. aprīļa, tad jau par mani vienkārši ņirgs.

Nu daudzi ņirdz par to ko nesaprot, jo ir vienkārši debīli. Tev vajag velvienu XP? Vari nopirkt no mums kasti ar OEM uzlīmi, ielikt jaunas iekšas un lietot! Viss legāli. Palika 1 kantorim bik pāri, kādreiz baigos pontos sapirkās, tagad nav ku likt. Jo sevišķi DatorsTev iesmērēto Win2k3...

P.S. Es neesmu datorspecilāists un varu atļauties nemācēt "pareizi" uzinstalēt Windows XP.

Tu arī nezini ka ir 64-bit XP, un arī to nemāki uzinstalēt, taka tu varētu atļauties paklusēt, nevis klabināt savus murgus visās malās. Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...