Jump to content

Reklaips
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Es tik tiešām gribētu uztaisīt ierīci, kas sonificētu internetu. Lai veiksmīgi tiktu galā ar šo uzdevumu, man vajadzētu saprast kas tieši nāk pa eterneta vadu un kā to varētu izmantot. Mans mērķis principā ir iegūt līdzīgu efektu kāds bija vērojams iezvanu pieejas laikā paceļot telefona klausuli. Un ja interneta dati arī šobrīd tiek kodēti skaņā, kā tas bija ZX Spectrum un interneta pirmsākumu gadījumā, kā es to varu padarīt dzirdamu apkārtējai publikai. Ar pjezo skaļruni pieslēgtu pie datu saņemšanas vadiem nepietiek.

Vai kādam ir pieredze šajos jautājumos?!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Dārgais, ko lieto? Pilnmēness vai tad ir iestājies?

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu kas var būt vienkāršāks?!?!?!?

 

Ctrl+Alt+Del - start Task Manager - Networking un atliek vien pierakstīt notis. Do-re-mi-fa-sol tak mūzikas skolas pirmajā gadā kartīgi apgūst vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Paldies, apskatīšu piedāvātos softvēriskos risinājumus, tad kad galīgi neies ar iecerēto fizisko.
Doma ir radīt kasti, kas jāpievieno interneta vadā no sienas uz datoru, un šī kaste skaniski reaģētu uz interneta noslogojumu un aktivitātēm. Atjaucu vaļā vienu vadu un kā rādās internetam pietiek ar četriem vadiem, nevis astoņiem. TR+, TR-, R-, R+. Vēlamajā rezultātā man no šiem vadiem jāiegūst apstrādājams signāls. Ar interpretāciju tikšu galā. Tas ko es vēlos, ir uzzināt kas nāk pa interneta vadiem un kā to fiziski apstrādāt? 
Kā fiziski darbojas internets? 

Ja galīgi nesanāks, tad mēģināšu to pašu izdarīt ar kompjūtera palīdzību(softvēriski),
paldies par ieteikumiem @@ieleja@@Bonifacijs.

@@tumsasgars ieteica rakstu, bet tur nekā vairāk par <body>Disallowed Key Characters.</body> nav. Vai tas ir kāds joks?

@@drunk_lizard ir jābūt uzmanīgam ar eitanāzijas likumu, seko, kad to pieņem, jo šāds aicinājums daudziem interneta dīvaiņiem var likties vilinoš, lai atbrīvotu Tevi no pasaules netaisnībām.

@@ronalds_ grib lietot līdzīgu pārtiku? Tieši vakar bija cepeškrāsnī cepti kartupeļu kubiņi un burkānu diski, Rimi ražots holandes siers un glāze ūdens ar dažiem citrona pilieniem. Pilnmēnes 30. martā.

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Par d_l izteikumiem nesatraucies, ja ilgāk šeit uzturēsies, ne to vien no viņa dzirdēsi, īpaši ja daudz taisīsi topikus līdzīgus šim :D :D :D

Uz siera nebija aizdomīga sēne uzmetusies?

 

 

Kas attiecās uz modema skaņu, nāksies Tevi apbēdināt - datu pārraides ātrums kopš tiem laikiem ir ap 2000 reižu pieaudzis. Līdz ar to ir pamatīgi augušas frekvences un viņas ir krietni virs tā ko var cilvēki dzirdēt.

Ja par to, kas elektriskajā līmenī tiek pārraidīs pa vadiem - pameklē googlē pēc "ethernet physical layer" - viss ir smalki aprakstīts!

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)

 Izskatās, ka iedeja izgudrot mūžīgo dzinēju ir transformējusies atbilstoši laikmetam :devil: . Nē nu, ja ir nopietna sajēga elektronikā (tad gan nerastos tik bezjēdzīgas domas) un zin aiz kura gala lodāmuru turēt - rezultātā pat varētu izdoties uzkombinēt verķi, kas digitālās paketes pārvērš saklausāmā troksnī, tikai jēga ???

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Reklaips

@@ronalds_ ir uz sliedēm. Bet saki, ja frekvences ir augstas, vai tās nevar izlaist caur kādu low pass filtru un padarīt cilvēkam dzirdamu? Vai arī pa ethernet vadu nenāk audio frekvences?
Ieteiktie atslēgas vārdi man deva infomācijas izpētes lauku, paldies!

Jums nevienam tādas ātras atbildes nav?

 

@@raiviic vieš cerību tuneļa gaismā.Elektronikā esmu apdedzinājies - saprotu, ka neko nesaprotu. Tāpēc arī lūdzu palīdzību. Bet šo to esmu salodējis.

Jēgu aizstāvot, varu paskaidrot no kādas sfēras nāku. Šī mazā melnā kaste ir aparedzēts kā mākslasdarbs. Studēju jauno mediju mākslu. @@drunk_lizard laikam ir biroja darbinieks, ja mana vide liekas kā psihiatriskā klīnika.

Link to comment
Share on other sites

mafijs

Studēju jauno mediju mākslu.

Viss saliekas "pa plauktiņiem" .. kur nu mums saprast tādus domu lidojumus ! :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ja gribēs ko dzirdamu , bez frekfenču pārveidotāja neiztikt .

Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Cirvju paudze pati netiks galā, tāpēc jau vēršas pēc palīdzības bet, protams, tā nāk tikai tad, kad dzērušas ķirzakas izlamājas. Nekas - varam turēt.

Bet par melno kasti. To, ka datu pārraide mūsdienās notiek nenormālā ātrumā, saprotu.
Man jautājums tomēr ir nedaudz cits, bet paldies, @@drunk_lizard, par skaidrojumu.
Tātad atbildes jāmeklē @@Grossmeister ieteiktajā frekveņču pārveidotājā, labi!

Man jau šķita, ka to nenormāli ātro I O var samazināt, sabremzēt vai izdalīt.

 

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
(labots)
ieteica rakstu, bet tur nekā vairāk par Disallowed Key Characters.nav. Vai tas ir kāds joks?

  Te,kaut kur nogrieza saites linku,laikam kāda fīča,ja neieliek ar "saiti",kaut kas tiek nogriezst linkam. Ne pirmais links pazūd tā.  kliko te   

tev ar to saitu būtu japietiek uz 70%. Pārējo meklē pats. (lasi visas atsauces un materiālus) piem: kliko šeit

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Paldies Tev, kas esi @@tumsasgars! Tajā saitā gan nekā vairāk par poētisku literatūru un autora interpretāciju nav. Noderīgi, bet šo darbu gribu paveikt fiziski, bez kompjūtera līdzalības. 
Frekveču pārveidotājs ir dārgs. Kā pats tādu var pa lēto uztaisīt?!
Mēģināšu savu pjezo skaļruni pieslēgt indicatora diodēm. Tās taču raustās redzamā frekvencē!

 

Link to comment
Share on other sites

Pirmajā brīdī šizo ideja, bet mākslinieki domā savādāk ne kā tehniķi.

 

Man ideja skaidra, bet... Tas nestrādās tā kā esi iecerējis. Tur ir 125 MHz vai 250 MHz. Kā Tu labi saproti, tad neko nevarēsi dzirdēt. Ko es darītu? Knibinātos ar linux. Raspberry Pi piemēram. Sanaķtu standalone kastīte, kura "dzied" atkarībā no saņemtajiem datiem. Bet...

1) Pieslēdzoties pie ethernet switcha, ari neko labu nesabūsi. Bajag kaut ko citu.

2) Neko prātīgu neizlobīsi no plikiem datiem. Piemēram JPEG bilde "skan" ka baltais troksnis. Tas pats būs ari ar Youtube video'un internetbanku. HTML? Nu... kaut kādi burkšķi sanāks.

 

Manuprāt vajag tieši softisku risinājumu. Tātad programma tavā datorā. Tu lieto internetu, programma saņem datus. Kā interpetēt? Ne jau pēc satura. Piemēram pēc TCP pakešu tipa (PSH,ACK utml), ICMP paketēm utml varētu spēlēt mūziku. Kāpēc programma datorā? Tāpēc ka tu tiksi pie trafika bez lielām sāpēm. Dzelziski kabināties pie ethernet drāts nav prātīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@ieleja, baigais čakars. Tad jau labāk paņemt Raspberiju un MikroTik rūteri. Rūteri ķēdē ethernet kabelim. Daļu no trafika (forši ka var izvēlēties ko tieši griābs) sūtīt uz Raspberiju. Tālāk tik un tā nāksies programmēt. Tāpēc sākumā paņemt uzrakstīt programm priekš savas kastes un tur eksperimentēt. Ērtāk un lētāk. Ja sanāks, tad var domāt par autonomām kastītēm.

Link to comment
Share on other sites

Ja tas ir mākslas projekts, tad varbūt sonificēšanas vietā var taisīt vizualizēšanu? Tur 100Mbit savākt nebūs grūti. :)

 

Lai arī, vispār, jāņem vērā arī tas, ka, ja vien nevelc kādus torrentus, tad tīkla noslodze ir kādi 2% max. Matemātiski korekts pārveidojums būs ļoti kluss/tumšs.

 

Pievienojos JDat, ka to prātīgāk darīt softwāriski, jo paies diezgan ilgs laiks, līdz izdosies piemeklēt tādu datu interpretāciju, kas tiešām pēc kaut kā arī izskatās/izklausās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Reklaips

@@JDat mani saprot! Bet mūsu domas dalās.

Softvēriski es to risinātu ar Max/msp, bet šoreiz tieši to fizisko gribējās. 
Melna kaste, ko var ieslēgt līnijā starp jebkurām ethernet izmantojošām ierīcēm. 
Slēdz kur gribi - vienmēr skan.

Ja uzstādījums nebūtu tāds, tad varētu spēlēties ar arduino kaut vai. 
Bet autonomās kastēs salikt tādus ir par dārgu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu... tad švaki būs :( Par to, kas pa vadiem skrien, vari moš šeit paskatīties iesākumā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@JDat mani saprot!
 

 

protams ka saprotu. Es mainos. Mācos izprast mākslu. Tas ir stipri savādāk ne kā tehnika.

Man fiziksais sanāktu pa ~ 100 EUR + softa daļa. Kā jau teicu Mikrotik+Raspberry Pi vai Arduino (lai lētāk). Nē nu. Vaj jau kaut ko lētāku ar ddWRT vai tml, bet tik un tā. Darbs jāiegulda. Sadali projektu pa posmiņiem. Sākumā atstrādā uz PC, pēc tam ķeries klāt melnajām kastītēm.

 

Kas attiecas uz LED mirgošanas ideju. Nu... Ja der, tad var arī tā. Es paņemtu lētāko switchu un pieliktu shēmiņu no dažām detaļām pie activity LEDiem. HZ. Varbūt ka sanāk māksla.

Link to comment
Share on other sites

ja vēl flyback trafu pieslēgtu .. ?

Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Tāds ir mans b-plāns, mister, @@drunk_lizard!

Bāzēšu mūziku uz indikatora gaismu, kas raustās, ar tās palīdzību varēs ieslēgt un izslēgt kādu mazu 555 timera shēmu, jo rādās, ka ar to augsto frekvenci nespēšu tikt galā pat ar jūsu palīdzību.

Un jā, ņemoties brutāli ar TR sanāk bremzēt interneta padevi pašam datoram.
Tad jau mans b-plāns ir teju vai vienīgais.

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
varēs ieslēgt un izslēgt kādu mazu 555 timera shēmu

 

Ja jau tik daudz vari savērt, tad malacis. Kas attiecas uz ehternet LEDiem. Tur ir tā (savulaik lasīju rtl8029 datasheet): Ja atnāk pakete, tad ledu izslēdz uz 100 ms (vai 10 ms?) un jamais spīd tālāk. Intensīva trafika laikā jamais visu laiku midžinās ar iepriekš nosaukto intervālu. Kaut kas tml ir iegājies kā nerakstīts standarts visur gan tīkla kartēm, gan switchiem utt utjp.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Ko tik visu cilvēki neizdomā, lai nebūtu jāstrādā! Auksto mēdiju māgslinieki, pļin!

Link to comment
Share on other sites

 

 

tad nu vajadzēja saprast.

 

Ko tieši?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

reklaips: zini kādreiz tādas idejas inženienieriem bija ,es pat savos jaunības gados atceros redzējis audio modemu - kuru pielika pie telefona klausules un pārraidīja datus pa telefona tīklu. Vispār šo iekārtu sauc " Acoustic coupler" 

No šo izmantošanas idejas atteicās apmēram gadus 30 atpakaļ, jo gaiss ir gāze un tāpēc kaut cik lielu pārraides attālumu var sasniegt tikai frekvencēs līdz 300khz ,bet varu kļūdīties ( salīdzinājumam WiFi strādā 2.x GHz ar frekvenci ). Ultraskaņa savukārt gaisā slikti izplatās tāpēc augstas frekvences GHz diapazonā var sasniegt tikai pāris centimetrus - atkal galvenokārt dēļ gāzes īpašībām. Un visi limiti ir teorētiski, tātad ar inženiera izdomu nepārvarami.

 

P.S. izlasīju pēc tam ka viss attiecas uz mākslu, tad jau vienalga kā. Es to taisītu programmatūrā jo ilgi būs jāpiedzen dati skaņai. 

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Uz datora varētu uztaisīt tā, ka skaņa mainās atkarībā no izmantotā interneta ātruma - līdzīgi kā rūc autiņa motors, kad spiež gāzi.

Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Jā, datorā jau var visu kaut ko! Dabon skaitli, izdali, sareizini atņem un iegūsti kaut ko apstrādājamu - iespējas milzīgas. Pēc tam tam visam klāt MIDI un iegūstam kaut ko līdzīgu, kā @@tumsasgars teica ar  kliko te  .

 

Man gribējās iegūt interneta patieso skaņu, bet kā jau vairākas reizes esam noskaidrojuši - tas nav iespējams, jo internets darbojas ar pārāk augstu frekvenci. Nu ok, tad jau nāksies spekulēt.

Mazas, lētas autonomas kastes, kas sonificē internetu ir mans mērķis. Katrā tādā likt Arduino būtu neprāts. 
Arduino kodu var ielādēt ATinny85 čipā, bet man liekas, skaņu tas nespēja spļēt, un ar if steitmentu arī netiek galā.
Tāpēc turēšos pie mazas 555 timera shēmas. 

Paldies visiem, kas iesaistījās palīdzībā! //man kaut kur kāds plusiņš jāliek?

 

Vēl viens jautājums: varbut kāds uzreiz jau zina kā tās indikatora diodēs ir pieslēgtas etherneta vadam?
Esmu pasūtījis šādas ligzdas: te 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

drunk_lizard: as ka Tu esi lecīgs , nenozīmē ka Tev ir taisnība. Norādi lūdzu uz kaut vienu lielā mērā neprecizitāti manā postā ?

man protams bija slinkums meklēt visu precīzi , bet lietas būtību tas nemaina. Pieaugot skaņas frekvencei pieaug arī vājinājums. Tāpēc ultraskaņa gaisā slikti izplatās. Tāpēc ir ierobežots kādu nesējfrekventi izmantot attiecīgi arī ātrums. nepareizi ?

Wi-Fi diapazoni 2.4 GHz, 3.6 GHz, 4.9 GHz, 5 GHz, and 5.9 ? Nepareizi ?

Kur konkrēti, uzraksti kur ?

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Reklaips

Kungs @@ieleja, tas, ka tas tik tiešām varētu izklausīties kā apraksti ir arī manas bailes. Tāpēc domāju kau tko baudāmu iesākt. Indikatoru ledi man vieš cerības. Un jā, @@drunk_lizard, tieši šis aspekts man ļaus padarīt mūziku ritmisku.

Jebkurā gadījumā, paldies visiem. Zeds varbūt izteicās tehniķiem nepieņemami, bet man kļuva daudz skaidrāk.

Lai nu kā - paldies.

Tagad laikam sāksies lielo prātu spēkošanās.

Link to comment
Share on other sites

nē DL, neatkarīgi no viļņa veida pārraide notiek ar viena vai otra veida modulācijas palīdzību - princips gan elektromagnētiskajiem viļņiem gan mehāniskajiem ir vienāds - frekvences , amplitūdas fāzes utt modulācija. Un maksimālo ātrumu šāda veida pārraidei , bet neatkarīgi no kanāla veida kanāla caurlaidību nosaka Šenona likums ( skat arī Nyquist rate). Un diapazonus es  piepinu tāpēc,ka tieši nesējfrekvence ir tā kas nosaka maksimālo iespējamo pārraides ātrumu. 

Bet par to ka augot skaņas frekvencei pieaug arī vājinājums gaisā - zini D_L tā vienkārši ir. Ja vēlies es tev atradīšu fizikas grāmatas kur par to ir rakstīts. Un nākamreiz kad tev taisīs ultrasonogrāfiju painteresējies kam ir domāts gēls kuru tev smērē uz ādas.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

ieleja: es paskaidroju kāpēc viņi nesasniedza lielākus ātrumus un kāpēc nav vērts censties to izdarīt. Kāpēc nav iespējams ethernet caur gaisu izdzīt.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

 

 

tāpēc kaut cik lielu pārraides attālumu var sasniegt tikai frekvencēs līdz 300khz
Tev ir zināma taisnība, super zemās frekvences izmanto vēl tagad, tālajiem sakariem ar zemūdenēm, bet tā iemesla dēļ, ka šie viļņi viegli apliec zemeslodes formu un var notikt sakari arī aiz horizonta, kamēr SAF izplatās tiešās redzamības robežās. Nu tas tā, teksts apmēram 8 klases līmenī.
Link to comment
Share on other sites

Autor, tu eso nokavējis jau. Ja nemaldos tad Igauņu Kumu muzejā bija jau "internetam" pieslēgta strūklaka. Kāds vispār pīkstošai iekārtai sakars ar mēdiju mākslu?

Link to comment
Share on other sites

Ieleja jau labi pateica:

tcpdump | aplay

Ideāli, neko vairāk nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...