Jump to content

Vai iespējams pie datora 5.1. skaņas sistēmas pieslēgt Smart TV caur HDMI ARC?


kriss77
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Lieta sekojoša:

Ir diezgan jauns LG Smart TV. Protams ir daudz USB, HDMI, u.c. ieejas/iezejas.

Viena no HDMI izejām ir ar apzīmējumu HDMI ARC. Cik saprotu tā ir iespēja padot skaņu atpakaļ pa to pašu HDMI kabeli.

Viss būtu vienkārši ja ir atsevišķa audio sistēma(Receiveris utt..), kas atbalstītu to pašu HDMI ARC, tad jau noteikti viss darbotos. Bet man nav Receiveris.

Toties man ir blakus kompis ar savu 5.1 skaņas sistēmu(subwofers + 5 tumbiņas).

Palaižot uz kompi attiecīgos video vai audio failus ar 5.1. skaņas saturu viss notiek.

Bet radās ideja vai nav iespējams Smart TV skaņu palaist caur HDMI kabeli atpakaļ uz kompi, lai skaņa skanētu pa kompja 5.1. skaņas sistēmu. Protams kompim ir HDMI ports iebūvēts mātes platē(mātes plate ASUS M5A78L-M).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kompim jau pa to HDMI skaņa un bilde nāks ārā uz TV nevis otrādi.

Drīzāk TV jābūt kādai optiskajai izejai, tad caur to arī var mēģināt ar datora SPDIF savienot

 

Vienīgi cik sapratu, tad mātesplatei ir tikai optiskā izeja.

Vienīgi ja tai 5.1 sistēmai ir optiskā ieeja

Labots - IVARS
Link to comment
Share on other sites

kriss77

Bet vai nav kada speciāla programma, vai nezinu draiveris ar ko panāktu ka tā kompja HDMI izeja var tikt izmantota arī kā ieeja, lai būtu tā HDMI ARC funkcija.

Kompja 5.1 audio sistēmai nav optiskā ieeja, ir tikai 3 audio štekeri.

Link to comment
Share on other sites

kriss77

labi noskaidroju ka tiešām kompja HDMI ports dot tikai uz āru visu..

 

tagad jautājums tāds..

 

Vai nav kāds USB brīnums kas uztaisa digitālo audio/video ieeju kompim?

pie kura var piespraust to pašu HDMI vai optisko vadu no Teļuka...

Link to comment
Share on other sites

Nu ir šāds brīnums: http://www.ebay.com/itm/310764433135?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT#ht_3953wt_924 (S/PDIF USB 6 Channel 5.1 Optical Audio Sound Card SPC-0279 New Blue USB cable), bet man kaut kā to pie WIN7 piedarbināt ar 5.1 skaņu nesanāca.

 

Tā kā laptops vienmēr pie TV ir pieslēgts, bija doma šo karti uzinstalēt uz Laptopa un darbināt 5.1 tumbas, Savukārt no TV caur optiku tajā iebarot skaņu.

Link to comment
Share on other sites

gabals2

nu var tač,piemēram, filmas skatoties bildi no kompja sūtīt uz tv caur HDMI un skaņu atstāt caur datoru, t.i. cau to skaņas sistēmu. Vai izmantot vienkāršāko skaņas AUX savienojumu no TV uz skaņas sistēmu!? ne?


kā tad dators savienots ar to sistēmu tagad?

Link to comment
Share on other sites

kriss77

Paldies, Slaids, tas ir tieši tas kas vajadzīgs. tam es pat varu pa taisno pieslēgt kompja 5.1 skaņas sistēmu, jo tai tieši ir 3 audio jack stekeri.. vienīgi tas konkrētais ebay pārdevējs nesūta uz Latviju, bet būs jāpameklē kāds cits pārdevējs..

 

gabals2,

Vienkāršā AUX izeja TV un ieeja Line In kompim būs tikai stereo skaņa, bet es gribu dabūt 5.1 skaņu.

Zinu ka filmu var palaist uz datora un bildi skatīties teļukā.. bet TV ir kanāli kas nodrošina 5,1 skaņu(DolbyDigital)

Datoram ir sešas Audio Jack stekeru izejas..

Link to comment
Share on other sites

Ja tev kompim HDMI ports ir ar ARC tad nav problēmu.

Bet ja nav tad izmanto lineāro izeju/ieeju

Link to comment
Share on other sites

Bet man šo kastīti 5.1 palaist nesanāca. Kaut kur beigās ar sīkiem burtiem izlasiju, ka tai kartei nav WIN7 atbalsta. Ir tikai WIN XP un vecāki draiveri.

Link to comment
Share on other sites

kriss77

Nu bet bez kompja vai ta to kastīti nevar darbināt..  vai viņa bez kompja nedarbojas tāpat?

Link to comment
Share on other sites

Vot īsti nē. Cik spratu, tad t ir parasta 5.1 skaņas karte, bet tikai darbināba caur USB un tai ir vajadzīgs draivers un barojās tā no USB porta. Tā kā pie TV pa taisno pieslēgt nesnāks (dēļ draivera).

 

Varbūt kādam ir pieredze ar šāda veida skaņas kartēm?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
neteiksu

Nav nekādas pārejas, kuras nodrošina, lai skanētu visas 5 tumbas + subwooferis? Cik es saprotu, labākais, ko var panākt ir 2.1 sistēma, ka caur visām tumbām nāk viena skaņa, nevis surround (5.1.)

Gribu pieslēgt tumbas pie TV, bet vairs pat man nevienam pc nav 5.1 izeja.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...