Jump to content

Nemetālisks statīvs


Gunxx
 Share

Recommended Posts

Meklēju nemetālisku statīvu ar regulējumu augstumu ~1...~2m

 

Neizmantošu fototehnikai, bet gan dažādu magnētisku sensoru balstīšanai telpā. Nepieciešams daudz maz kompakts līdzīgi kā foto tehnikas balstīšanai, gaismām (uz slotas kāta ar varu stutēt bet tas nav diez ko kompakts ja jāvadā mašīnā)...

 

Nepieciešams low-cost variants.

 

Materiāls der jebkāds nemagnētisks, elaktrisks izolators- koks, plastmasa, stiklšķiedra utt.. pāris skrūves un metāliskas detaļas netraucē.

 

Varbūt jūsu redzeslokā kādreiz ir nonācis kas tāds.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad tādi statīvi eksistē? Man ir viens maziņš velbon cx460 mini, kuram visa detaļas no plastmasas, bet pašas kājas ir no alumīnija.

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ jau šajā forumā vēršos pie foto cilvēkiem.. lai uzzinātu vai tādi eksistē pie Jums...  statīvi mērījumu tehnikai ir no dažādiem dielektriņiem, taču ne low-cost

 

 

Teorētiski derētu arī statīvs ar metāliskām kājām, bet izolatora materiāla mastu

 

Varat ieteikt veikalu kur aplūkot dažādus gaismu statīvus, ja neatradīšu nemetālisku vertikālo daļu aizstāšu ar stiklšķiedras makšķerkātu :D

Link to comment
Share on other sites

Nemetāliskie protams eksistē, tik izgatavoti no karbona, kas noteikti nebūs low-cost.

Drīzāk tad kādas plastmasas trubas iepērc būvmateriālu bodē un saskrūvē kopā

Link to comment
Share on other sites

Man arī radās ideja par plastmasas caurulēm, tomēr viņas diezgan mīkstas ir. Tad jau labāk koks! Cik smagi tie sensori ir? Varbūt der super low cost risinājums - iekarināt viņus diegā pie griestiem?

Link to comment
Share on other sites

nu makšķeres jau sen kā ražo oglekļa un tas ar vada elektrību :D 

Link to comment
Share on other sites

O.. jāā tie oldskūlīgie koka statīvi ir pats labums... pāris tādi ir... bet tie nav low-cost...

 

diegs neder, ja nu griesti augsti :)

 

man vēl ir siklškiedras mak;sķerkāts, nezināju ka jau tajos  pečkā  iekšā carbon-fiber... gan jau ir arī prastāki

 

sensori ap 200g ... viegli

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir viens oldskūlīgais koka statīvs, bet nav gan kompakts, jo kāju garums nav maināms... Tas ir ~1,22 m.

post-67774-0-28957600-1393542106_thumb.jpg Tāds jau nederēs, ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Man kaut kur viens kocinieks mētājās kādreiz. Jāpaskatās, kur liku, ja jau saka, ka varētu būt vērtīga manta :)

Link to comment
Share on other sites

Prasti, sūri, toties nedārgi. Materiālu izmaksas ap diviem latiem. Elektrokabeļu pvc caurule ap latu, dēlis + pāris naglas.

gudj13nox8op39ly93cr.jpg

Labots - egoisc
Link to comment
Share on other sites

Benisimo... pašreiz līdzīgu konstrukciju arī izmantoju... nav jau slikti, bet neērti pārvadāt, šis tas ļurkājas + prasti izskatās... darbs notiek cilvēkos, gribās lai neizskatās pēc ķep..ļep tādēl skatos statīvu....

 

Se. piekāpšu Mastefoto un uzmetīšu aci lētajiem gaismu statīviem.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Es ņemtu kādu lētu alumīnija statīvu: http://tehnoshop.lv/lv/STATIVS-EF110-Wys.-1350mm-3-KIERUNKOWA-GALVINA-EF110/898/1733/1087692

Un centrālo statni aizvietotu ar koka puļķi atbilstošā izmērā - jo viņa augstums fiksējas ar vienu skrūvi, ko piegriež stiprāk vai vājāk.

Citi nemetāliskie ir oglekļa šķiedras - viegli, stabili un kvalitatīvi. Parasts magnētisko senrosu fiksētājs no to cenas noģībs un nekad pie samaņas vairs nenāks. Turklāt oglekļa šķiedra labi vada elektrību.

Vēl ir Gitzo bazalta statīvi (iespējams tie gan nevada elektrību) - bet tikai nedaudz lētāki par oglekļa šķiedras.

Koka statīvi skaitās īpaši ekskluzīvi, jo vislabāk slāpē vibrācijas. Kvalitatīvi koka statīvi maksā arī ļoti dārgi. Skatīt, piemēram, ēbajā: Berlebach
 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Teorētiski derētu arī statīvs ar metāliskām kājām, bet izolatora materiāla mastu
 

 

Velbon DF60 atbilst aprakstam- metāla kājas, plastmasas masts.

 

12540051334d3805875ff57.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paldies par idejām...

pagājušo nedēl nopirku vintage koka statīvu no Boot biedra... pīķūnēju un viss notiek.. vienīgais nevar salikt tik kompaktu kā foto statīvu... ja lido ar lidmašīnu tad metrīgs koka gabals rada neērtības :TBS:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...