Jump to content

Mikrotik pēc 30m pārstāj darboties, līdz to restartē


aSrS
 Share

Recommended Posts

Sveiki, labdien...

 

Ir liels problēmiņš, protiet, datori pieslēgti pie Sviča, kas savukārt pievienots pie Mikrotik rūtera ( RB951G-2HnD ) kas pievienots pie Lattelecom Thomson modēma.

Rūteris iegādāts š.g.janvārī, 40 dienas darbojās īsti bēdu nezinot, bet tagad vairākas dienas tīkls tikpat kā nedarbojās, vai ir ekstrēmi lēns. Pēc rūtera restartēšanas (ar power vadu) darbība atjaunojas, arī internets strādā - kā spied tā ver, bet paiet kādas 30 prieka minūtes (ja palaimējas tad ilgāk) problēma atkārtojas - internets neiet (dažkārt uzrāda, ka nav tīkla savienojuma, bet pārsvarā tas ir tik lēns, ka nespēj ielādēt WEB lapu, tai skaitā arī rūtera WEB lapu ar iekšējo adresi).

 

Ja nepieciešami papildus norādījumi - droši jautāt.

 

Cerot saņemt atbildes - veiksmīgu dienu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nav konfigurācijā samudrīts un pats aparāts segās ietīts tad garantija. Tāda ir Mikrotik produkcija, neko darīt. Bet tapēc jau viņu dīleri ir visās malās, lai var uz garantiju ērti apmainīt.

Kopš RB450 laikiem izskatās nekas nav mainijies. Amerkānis laikam spiež nabagus pašas lētākās detaļas lietot?! Vai tā ir mūsu vietējo bāleliņu ideja?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mana pieredze rāda ka mt ir pat ļoti uzticams un stabils. Kāds brāķis jau katram gadās.

Link to comment
Share on other sites

Neizslēdzu iespēju ka datoros dzīvnieku ferma savairota. bet uz garantiju var aiznest vismaz zinās - rūteris vainīgs vai ne. Saimniecībā jau pus gadu ir viens Mikrotik rūteris neko sliktu pagaidām nav izmetis.

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

Paldies par aktīvām atbildēm...

Zvēru patversmes iespaids datoros izslēgts, jo tas pats ir arī uz gaļasdēlīša (lasīt planšetes), gan telefona...

Konfigurācija ir palikusi no iepriekšējā valdītāja laikiem un kā minēju, pirmās 40 dienas viss rullēja un vērās.

 

Manuālī (Mikrotika) lasīju, ka barošanas spriegumam jābūt intervālā no 12 līdz 30V (ja nekļūdos). Vai barošana un kā spētu ko būtiski ietekmēt. Šorīt paturēju pie apvāršņa ideju par uzkaršanu, protams, tā nevarētu būt lielāka par 26 grādi (lietošanas vides).

 

Tad pieņemu, pēc Jūsu sacītā, ka būtu jāvēršas garantijā(?)

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir gadījies, ka Mikrotikam nopsprāgst baroklis.

Bija tā, ka visu laiku restartējas - samainīju barokli un viss ok.

man leikas, ka standartā viņiem nāk 24v. Vai visiem VVZ.

Link to comment
Share on other sites

Nu es cenšos barošas spriegumu izvēlēties vairāk uz minimālā pusi. Ja 10-30, tad 12V ir OK. Vienā kantorī tagad kādi 5 switchi (260GS) strādā no 24V, ar nav nokārušies. Tiesa gan ne Mikrotika baroklis, bet no skapī esošā industriālā barokļa, kas arī PLC piebaro. Barokļu problēma ir TP-linkiem lētajiem. Tie sīc un šņāc jau no iepakojuma izvelkot. Vietās kur netiek ērti klāt - tika nomainīts uz veco D-Linku barokļiem.

Bet nu ja dotajā variantā nokarās arī bez pieslēgtiem datoriem, un ar Winbox pēc MAC ar vairs neredz - jā, uz garantiju.

Link to comment
Share on other sites

Killercompany

kāds, problēmas brīdī, ir ping starp pc un mt?

ko rāda mt log?

winbox redz mt?

kas notiek ja konkrēto portu (kas iet no mt uz swich) pārslēdz uz 10mbps (tātad bez auto negation)?

Link to comment
Share on other sites

 

kāds, problēmas brīdī, ir ping starp pc un mt? ko rāda mt log? winbox redz mt? kas notiek ja konkrēto portu (kas iet no mt uz swich) pārslēdz uz 10mbps (tātad bez auto negation)?

 

Ja paveicās un nezūd konekcija, kā tagad - tad pings rādās uz  69ms, bet tai pat laikā es šobrīd (attālināti) ievadod šamā adresi - kontrolierī caur WEB'u netieku, pieņemu, ka otrā galā WEB lapas atvērt nevar.

Šobrīd nevar piekļūt log'iem - no nočekošu, kad būšu klāt.

Winbox - jā, viņu redz, tieku klāt (atšķirībā caur WEB'u).

Uz 10mbps neesmu pārslēdzis (pieņemu, ka rokas par īsu, neesmu neko tādu čekojis).


 

 

Nu es cenšos barošas spriegumu izvēlēties vairāk uz minimālā pusi. Ja 10-30, tad 12V ir OK. Vienā kantorī tagad kādi 5 switchi (260GS) strādā no 24V, ar nav nokārušies. Tiesa gan ne Mikrotika baroklis, bet no skapī esošā industriālā barokļa, kas arī PLC piebaro. Barokļu problēma ir TP-linkiem lētajiem. Tie sīc un šņāc jau no iepakojuma izvelkot. Vietās kur netiek ērti klāt - tika nomainīts uz veco D-Linku barokļiem. Bet nu ja dotajā variantā nokarās arī bez pieslēgtiem datoriem, un ar Winbox pēc MAC ar vairs neredz - jā, uz garantiju.
 

Es tiku zvanījis uz Mikrotiku - meitenes atbildēja, ka 12 esot kā minimums, esot gadījumi, ka liekot klāt pat pār pa 40V, es šobrīd pieturējos pie 18V, bet rezultāts neuzlabojās un atgriezos pie 12V

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau caur Winbox tiek klāt bet caur WEB netiek, tad es nojaušu pa neprašanu konfigurēt.

Iedod privātajā IP un paroli, apskatīšos kas teu tur ir.

Labots - Ukaduks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es tiku zvanījis uz Mikrotiku - meitenes atbildēja, ka 12 esot kā minimums, esot gadījumi, ka liekot klāt pat pār pa 40V, es šobrīd pieturējos pie 18V, bet rezultāts neuzlabojās un atgriezos pie 12V

Pieļauju, ka tas ir gadījumus kad iekārta ir tālu no barošanas bloka un atālums dara savu.

Vai arī kas gudrāks. :hvz:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu ja jau caur Winbox tiek klāt bet caur WEB netiek, tad es nojaušu pa neprašanu konfigurēt. Iedod privātajā IP un paroli, apskatīšos kas teu tur ir.
 

 

Es labprāt, bet nu ir pazudusi pilnīga konekcija - pingojas, bet Winbox uzmet, ka adrese neatbild...

Vari pamēģināt - nosūtīju PM

Link to comment
Share on other sites

pārinstalē ar netinstall uz 6.10 verisju un tad routerboot atjauno caur system routerboard upgrade 

jo joprojam problema atgriez uz garantiju 

Link to comment
Share on other sites

MS, Netapp un Cisco.

 

Es biju gaidījis daudz lielāku skaitu sertificētu cilvēku, tik daudz Mikrotiku pārzinošu ūberspecu visos forumos, bet izrādās, ka sertificēti tikai 2 cilvēki.

Link to comment
Share on other sites

Hi,iedod ārējo IP un acountu - varu ap

Salabots.

Taka novāc rokas, Neizprotams termin! Tu vari tikai šmaras apbērnot!

Ukaduks, tīrā ziņkārība - kas konfigurācijā bija līks, lai izpaustos ar tādiem simptomiem?

 

Tādas lietas pat krutajos septrtifirukātu kursos nemāca, kapēc lai es tev tā pa velti teiktu? Koa?
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...