Jump to content

Latviešu valodas klaviatūras izkārtojums ar € zīmi


Necko
 Share

Recommended Posts

Tu apjēdz alt-gr taustiņa sūtību vai nē ?

 

Tas ir ergonomiskais latvju izkārtojums, bet officiālais ir ar alt-gr. Tāpat kā citu nepārāk populāro valodu izkārtojumos, papildus burti tiek rakstīti izmantojot alt-gr. 

Es neizprotu, cik īsiem pirkstiem ir jābūt, lai apostrofs liktos ērtāks par altgr. Tildi vēl var saprast.

Link to comment
Share on other sites

ar apostrofu viens nanomikrosekundisks uzsitiens ar mazo pirkstiņu un  raksti tālāk "neatejot no kases" nākošais uzspiestais būs ar garumzīmi, kur nu vēl ātrāk un vienkāršāk. AltGr ar īkšķi ir vairāk jāpiepūlas aizsniedzot un pie kam vēl jātur.

Prieks, ka Win8.1 ieviesa apostrofu, un nosauca par Standarta izkārtojumu, malači!!!

Labots - Zh
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es neizprotu, cik īsiem pirkstiem ir jābūt, lai apostrofs liktos ērtāks par altgr.

Vecīt, man laikam pirksti ir īsi, ka apostrofs ir ērtāks par AltGr.   ;(

Link to comment
Share on other sites

Nu tildisti, apostrofisti?

Angļeski:

 

 1_wpm_score_Bz.png

 

Latviski klibo:

 

35_wpm_score_CJ.png

 

Wheres Your god now? :D

 

P.s. rakstu jau gadiem + spēlēju ģitāru.

 

 

Update:

(Man postu limits)

 

 

 

kas diez ir vērtīgāk, uztaisīt svaigāko čītu vai tiešām spēt 75 vārdus minūtē

 

Re kur ar čīteris:

 

Labots - Te5t
Link to comment
Share on other sites

Te5t, tu pavisam veikls. Ar AltGr tev 87 VM, bet ja būtu rakstījis ar apostrofu, varbūt būtu 100 VM. Bet, ja nopietni, malacis esi, apbrīnoju tik ātru rakstīšanu. Pats neesmu trenējis savu rakstīšanas ātrumu, pamēģināju tik šodien, šajā tēmā bija viena saite uz ātrrakstīšanas testu latviski, virs 40 VM dabūju viegli, bet 100 VM, saprotu, ir ļoti pieklājīgs ātrums.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Man ir milzu lāpstas ar gariem pirkstiem, piedevām jau vecās locītavas jau tuvu vairs nav tik kustīgas kā jaunībā, lietoju apostrofu kā mīkstinājuma zīmju taustiņu un tajā testā dabūju 75 vārdus minūtē, turklāt uzskatu, ka bakstu visai lēni kaut vai salīdzinot ar savu puiku. What the fuck - tu labāk pagaidi, kad te ĪSTIE asi atnāks lai to Alt vs. Apostrofa jautājumu atrisinātu. :D Mhh...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Pavērojiet, biedra Te5t ieliktajā filmiņa (jāsaka - iespaidīgi, paldies par ievietošanu), nelieto Šons ne apostrofu ne AltGr. Angliski nevajag. Ko tur piebilst, tie ir no ātrākajiem rakstītājiem pasaulē, varam tikai pabrīnīties. Bet interesanti, kā viņi sabremzētos, ja viņiem liktu drukāt latviski, kur mēmais taustiņš.

 No sirds apsveicu apostrofistu Arnoldu Piepi ar augsto rezultātu drukāšanas testā.

Link to comment
Share on other sites

Jopcik, sen nebiju lietojis boot.lv forumu un tagad atcerējos kāpēc...

Jebkurā gadījumā, katrs lieto kādu izkārtojumu grib un katrs tic tam, kam grib ticēt.

Es izmantoju AltGr jau gadus 10 (kopš ar to iepazinos līdz ar Windows XP, pirms tam lietoju '), tostarp vairākus gadus strādājot par tekstu tulkotāju un drukājot virs 20 000 zīmēm dienā (11+ standarta lpp). Nezinu kāds man ir V/M, un mani tas īpaši neuztrauc. Drukāju ar 8 pirkstiem - kreisās rokas rādītājpirksts uz F (standarta variants), laba roka slīpi ar rādītājpirkstu uz J un vidējo uz I, līdz ar to īkšķis ir tieši virs AltGr.

Pluss ir tāds, ka divus taustiņus vienlaicīgi nospiest ir ātrāk, nekā 2 taustiņus secībā (tāpēc arī mans sākotnējais komentārs par AltGr ātrumu, laikam aizmirsu piekārt oficiālu atrunu, ka tas ir MANS viedoklis un man ir visas tiesības uz tā subjektivitāti, nepareizumu, ačgārnību, utt... geez). Jā, nedaudz iebremzēju uz pieturzīmēm, bet tekstu drukāšanā ātrākais mīkstinājuma zīmju likšanas ātrums (jau atkal - MANS viedoklis...) to gala rezultātā izpērk.

 

Par izkārtojumu - viss vienkārši: nepatīk? Nelieto! Ieliku gadījumā, ja kādam ir tādas pašas prasības kā man, bet cilvēks nav zinājis, kā pašam salikt simbolus izkārtojumā. Info par Keyboard Layout creator arī ieliku šī paša iemesla dēļ.

 

Abet te karš par to, kura dzīves pieredze un viedoklis ir svarīgāks un vērtīgāks, un kura krāns garāks. Весело, чо.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Necko, nav tik traki. Tevi jau paslavēja par šīs tēmas izveidošanu. Tas ka te divu rakstīšanas metožu piekritēji nostājās pretī vieni otriem, bija ļoti interesanti. Vērtīga informācija tika uzzināta, es piemēram, kā apostrofa lietotājs kopš laika gala, maldīgi biju iedomājies, ka gandrīz visi lieto apostrofu kā mēmo taustiņu. Izrādījās, maldīgi biju iedomājies. Ir daudzi, kas lieto AltGr. Ja uzmet aci tēmas komentāriem, sadalījums puse uz pusi aptuveni. Uzzināju, ka iemācoties ar AltGr, var arī sajust to kā ērtu un efektīvu drukāšanas metodi, kaut man pašam pamēģinot, tā liekas visai neparocīga. Tak, laikam, pierast tikai vajag. Nonāca jau visi galā arī jēgā, ka katrs lieto ko vien grib un miers. To gan tu nepatiesi, boot.lv forumam nav ne vainas, un šī tēma jau nu pavisam neizveidojās par tādu, pēc kuras boot.lv nelietot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik var ņemties par šo tēmu - € simbols standartā iegūstams spežot ctrl + alt +E, bez nekādām speciālām klaviatūru uzstādīšanām un kā tik vēl nē.

Link to comment
Share on other sites

Nez, tur baigi jākoncentrējas. Nedomāju, ka tas iespējams ilgāk par dažām minūtēm. Ja kaut ko palaid garām, tad viss, vilciens aizgājis. Nāksies tīt atpakaļ un meklēt. Neparocīgi manuprāt

Link to comment
Share on other sites

ieleja, tiešām interesantu lietu pavēstīji. Varbūt šiem tās lietas aiziet (kļūst populāras), redzēsim. Varbūt tā varēs lasīt ātrāk. Kaut kādas ziņas, jā. Kaut kādu tehnisku informāciju, jā. Bet romānus un citu daiļliteratūru, gan nē. Man pašam patīkamāk liekas paņemt grāmatu rokās, lasīt apmīļojot ar acīm burtus, rindiņas, pāršķirt lapaspuses, ik pa brīdim pārdomāt izlasīto, vārdu sakot, lasīt ar baudu, nesteidzoties.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau laba lieta papīra grāmatas. Bet ja viņas sāk pirkt, tad nākas arī kaut kur glabāt. Un vietu viņas aizņem daudz. Lūk, kur galvenā problēma.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...