Jump to content

WD TV live + QNAP NAS = ne visai veiksmīgi sanācis


Recommended Posts

Sveiki,

 

Sadomāju izklāstīt savu nelielo problēmiņu, varbūt kādam ir kāda ideja, kā atrisināt situāciju.

Tātad ir QNAP TS-212P NAS iekārta, kura tiek pārsvarā izmantota torentu vilkšanai un novilktā materiāla glabāšanai un protams strīmošanai uz citām ierīcēm. Sākotnēji bija man pavecs 1. paaudzes WD TV Live atskaņotājs, nedaudz gļukojošs bet kopumā strādājošs. Ar atlernatīvo softu pat strādāja tīri labi. Pieslēgts ar LAN kabeli. Problēma pamatā bija viena. Pieslēgties pie NAS nebija problēmu, palaist un noskatīties filmu arī. BET - atlika, piemēram, pamēģināt uzlikt pauzi vai arī apturēt atskaņošanu un palaist citu filmu, kad - indiāņu būda "fig vam". Parasti pēc šāda mēģinājuma iznākums bija viens - attēls pazūd, skaņa turpina iet uz priekšu un atskaņotājs vairs uz nekādām komandām nereaģē. Vienīgais risinājums - izraut dakšiņu no rozetes tobiš restartēt. Vārdu sakot - bija jāapietas kā ar jēlu olu. Vienu reizi man tas piegriezās, apnika arī visu laiku raustīt arī LAN kabeli jo man kabeļa rozete viena bet aparāti 2 - WD unn Dreambox. Vārdu sakot, nopirku jauno WD ar iebūvētu vai-vai. Un... liels bija mans pārsteigums, ka pa "lielām šaibām" nekas nemainījās - jaunais gļuko tieši tāpat kā vecais!!!

Vārdu sakot jautājums 1 - kur varētu būt problēma??? Vai NAS būtu pie vainas, ka uzkarina to pleijeri?

Link to comment
Share on other sites

Paskaties web ui, kas uzkarina viņu.

Pats lietoju ari live 1gen iekārtu, mēdzu no tikla ieslēgt, izslēgt, tas itkā normali strādā, ar partīšanu gan ir sudigi, lietoju tikai hdd. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paskaties web ui, kas uzkarina viņu

Tik advancēts diemžēl neesmu, lai saprastu Tavu uzrakstīto :( 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kuram WD TV ir vaivajs, man ir jaunākās paaudzes , laikam 4(?) WD TV LIVE, pieslēgts pie servera caur ethernet. Servera failiem piekļūstu tikai un vienīgi, izmantojot samba shares, neizmantojot media server funkcionalitāti. Ne reizi nav uzkāries. Serveris - Acer Aspire H340 ar Ubuntu Linux. Viss salikts mājas ethernet ar fiksētām adresēm, ne DHCP.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Arī tikai šāres, viss strādā, pārtīšana šurpu turpu atpakaļ.

Ir viens gļuks -

Tā kā konkrētā atskaņotā medija mape tiek izmantota arī, lai tajā atstātu info par video materiāla pārtraukšanas vietu, tad vēlāk to mapi pagrūti izdzēst no NAS.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Servera failiem piekļūstu tikai un vienīgi, izmantojot samba shares

Nu es izmantoju NAS iebūvēto Twonky media server, nav ne jausmas kas tās SAMBA šāres tādas ir un vai viņas vispār iespējams izmantot uz mana NAS.

Tajā pašā laikā ir vēl viens jaunās paaudzes smārtais TV - tas bez problēmām pa wi-fi strīmo kontentu no NAS un nekas nekaras.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Viss salikts mājas ethernet ar fiksētām adresēm, ne DHCP.

Un? Kas ar to tiek iegūts? OK, nemainās servera IP, bet to es tāpat esmu "rezervējis" uz rūtera, man arī tā nemainās. 


 

 

tur nepaliek kādi ".faili", kas skaitās neredzami?

Uz NAS? Nepaliek gan. 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

 

 

tur nepaliek kādi ".faili", kas skaitās neredzami?

Jā, un nav tiesības man viņus dzēst, tāpēc arī tā problēma.

 

Kāds varētu apstāstīt, kādas priekšrocības tiem media serveriem vs parasta šāre.

Link to comment
Share on other sites

kādas priekšrocības tiem media serveriem vs parasta šāre.

nu, man vecais media pleijeris mācēja strādāt ar parastu šāri, jaunais vairs nemāk. Failus browsēt var, bet atskaņot - nē. Tā jau man arī labāk patiktu parasta šāre. Nē, viss tomēr notiek. Kaut ko biju sajaucis.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Ivo problēma ir pašā WD firmwarē, man WD TV Live Hub 1TB, sākumā šito joku nebija, apmēram pirms gada pēc update parādījās. Man ir liels filmu arhīvs, tur nav nekādu problēmu. Problēmas ir apmēram 1x mēnesī uz kādu novilktu raidījumu. Neesmu īpaši pētījis, bet man liekas ka problēmas ir ar kādu noteiku kodējumu, kur gļuko.

Aizmirsu pierakstīt, otrs man ir Patriot, tas iet bez problēmām. NAS - Buffalo LinkStation Pro Duo.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

 

 

izmanto samba (SMB/CIFS) lai pieslēgtos pie tā NAS.

Tas ir - pa taisno, kā pie networ sāres? Jāizmanto windows šāre? It kā būtu linux, bet manam WD TV tāda linux opcija nemaz nav un nevaru atrast, kur var tādu ieslēgt. 


Pamēģināju pieslēgties, izskatās, ka strādā. Redzēs laika gaitā vai negļuko.

paldies.


upss, tomēr nekā. Re kas notiek mēģinot atjaunot atskaņošanu pēc pārtīšanas...

 

viss, pēc tam to failu vairs nevar atskaņot. palīdz tikai restarts.

 

post-57831-0-88315500-1392031547_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nez. Viens no taviem daiktiem ir ar marazmu sasirdzis. Vari provēt sekojoši meklēt vainu - pajem tieši to pašu failu, iekopē kādā PC , nu, laptopā kaut vai, iekš C:\Videotemp un to mapi nošārē tīklā. Tad paprovē pietiekties pie tā faila no WD un izdarbināties. Ja joprojām uzkaras - vaina WD. Ja ne - tavā NAS.

Link to comment
Share on other sites

Mjā...  Twonky ir tikai tiem, kam ir SmartTv bez SMB funkcijām. 

Variants ar nošārēšanu uz kāda datora testam varētu būt viens. Otrs ir pašos failos - dažreiz pašpasludinātie ģēniji no dažādām relīžu grupām mēdz saspiest filmas tā, ka ir problēmas atskaņot uz jebkā, kas nav VLC, kam kļūdas failos netraucē.

Nu un WD atskaņotāji arī ir kaut kas perverss. 

Jau kādu laiku pārgāju no tā murga uz AMD Fusion plates+1gb ddr3 +klusa korpusa + 2x1tb cieto +dvb-s2 kartes komplektu un nekad nav bijušas problēmas... tik vien kā elektrības patēriņš nedaudz lielāks kā tam nasam.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Man ir 2 paaudzes wdtv live + My book Live. LIetoju tikai kā šāri un viss ideāli, pilnīgi nekādu gļuku. Ja lieto media serveri, tad dažreiz kaut kas iebremzē, tā kā to vispār esmu atslēdzis un neredzu vajadzību.

 

Man jau liekas, ka gļuks ir NAS pusē. Man ir gan My book live, gan citā istabā vecs kompītis stāv. Uz kompja visu laiku stāvēja XP SP3 (bija tāds bremzīgs) uzliku XP SP2 un no tā kompja tagad kaut ko paskatīties pilnīgākais no-way, dažas filmas lasa, dažas saka, ka neatpazīst formātu (vienkārši share), (ja pārkopē uz My book Live to pašu failu, visu atpazīst un normāli iet), ja atveras dažreiz vienkārši uzkaras un tādi gļuki - skaidrojumu vēl neesmu atradis, bet kaut kas tajā XP SP2 viņam nepatīk. Varbūt arī tāpat ar Tavu NASU.

Link to comment
Share on other sites

 

 

uzliku XP SP2

kāda jēga bija aizvākt servisa paku?

Nē, nu loģiski, ka vaina ir NASā, to es sapratu tajā brīdī, kad jaunais WD TV Live, tikko no veikala, sāka uzvesties tieši tāpat kā vecais. Jautājums - kā to NAS pieradināt, jo neko daudz viņam tur konfigurēt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Uz ļoti vecas ''maizes kastes'' SP2 salīdzinājumā ar SP3 vienkārši lido, tāda jēga. 

 

NASAm jaunāko firmwari esi uzlicis ?  (tagad atsaucu atmiņā ka My book live bija līdzīgs gļuks ar vob. failiem, bet pie vienas firmwares updeita salaboja)

Link to comment
Share on other sites

Jā, QTS 4.0.5 firmware uz NAS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja nu vēl kādam aktuāli - atradu beidzot risinājumu problēmai, tagad izskatās, ka viss strādā.

MyCloudNAS Service - Auto Router Configuration - Enable UPnP Port Forwarding; uncheck this option to disable

Avots te.

Link to comment
Share on other sites

Admins

Ja UPnP ir jāslēdz ārā, lai strādātu kaut kāds mediamēsls, tad tas tikai apstiprina manas senas aizdomas, ka visi tie aparāti ir mēsli un vienīgais risinājums ir īsts kompis pie ekrāna (tos jau vairs nevar saukt par televizoriem).

Bez UPnP taču vispār ārprāts - skaipiem portforwardi, torrentiem portforwardi...

Link to comment
Share on other sites

Man, paldies dievam, nav ne mazākās nojausmas, kas tas UPnP vispār ir un nafig viņš vajadzīgs. Man ir svarīgi lai strādātu "kaut kāds mediamēsls", jo es galvenokārt tādēļ to NAS vispār esmu uzlicis.

Skype neizmantoju principā. Torenti velkas tāpat, bez visiem portforwardiem.

Link to comment
Share on other sites

Admins

Nu ja tu nezini kas ir UPnP, tad nav brīnums ka tu nevari sakonfigurēt. Darbā nav admins kam paprasīt? Es saviem kolēģiem tādas lietas pa pāris aliem sataisu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...