Jump to content

Pašnodarbinātā statuss.


MakeMeGoAway
 Share

Recommended Posts

Sveicināti.

 

Lieta tāda, ka uzņēmums, kurš piedāvā man darbu telemārketingā, slēdz ar mani līgumu tikai kā ar pašnodarbināto.

 

Papētīju nodokļus utt. un jautājums - kurš būtu man izdevīgākais pašnodarbinātā veids?

 

Arī - vai es varu izveidot mikrouzņēmumu, lai maksājamo nodokļu apjoms būtu mazāks, jebšu - vai ir iespējams mikrouzņēmumam darbības sfēra tāda?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man liekas, ka te bezjēdzīgi meklē izdevīgumu, labāk padomā, vai šis telemārketinga darbs vispār būs izdevīgs un kaut ko varēs nopelnīt. Spēs kompensēt jebkādu stabilitāti?

 

 

piedāvā man darbu telemārketingā
 
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Ir pamatalga pirms bonusiem.

 

Un pa lielam šis ir tikai viens no variantiem un zināšanas labad - kādēļ gan nenoskaidrot?

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Ja strādā no mājām, tad mikrouzņēmums var iet cauri.

Ja kantoris Tev piedāvā darba vietu, tad diezin vai piekritīs līgumam ar citu uzņēmumu.

Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Bet, ja viņi piekrīt slēgt tādā veidā, tad es varu veidot mikrouzņēmumu, kur es kā cilvēks, kas viņu labā veic zvanus no viņu telpām, piedāvāju savu pakalpojumu? Vai arī tas nav tā noformējams un jāformē citādāk?

Link to comment
Share on other sites

makeMeGoAway  - tevi cenšas apčakarēt, jo :

 

1)Tā tava pamatalga visdrīzāk ir - Autora Atlīdzība, šādā veidā viņiem tev nav jāmaksā normāla alga kā arī nodokļi ir mazāki.

2)Liels mīnuss ir arī tass, ka tev ir pašam jāmaksā sociālais nodoklis no šīs summas, ja gribi atvaļinājumu, slimības laikā algu utt. 

 

Kā arī no tevis jebkurā laikā var atkratīties - paskatījies netā uz bosu vairs tev nav darba un viņiem nav nekādi brīdinājumi jāsniedz par atlaišanu utt.

 

Es tev silti ieteiktu iet meklēt citu darbu 99% ka bonusus sola milzīgus, bet reāli tu tos nekad nesaņemsi.

 

Tad jau labāk iet Rimi vai Depo par konsultantu tur vismaz ir ciets līgums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā arī no tevis jebkurā laikā var atkratīties - paskatījies netā uz bosu vairs tev nav darba un viņiem nav nekādi brīdinājumi jāsniedz par atlaišanu utt.

 

Nu tas atkarīgs, kādu tu noslēdz "uzņēmuma līgumu", var jau termiņu arī atrunāt, tā kā nav tik traki.

Link to comment
Share on other sites

Džeki pareizi minēja par to vai šis darbs būs tiešām tik ejošs. Skatos uz to skeptiski, jo reāli kādā "razņica" kantorim maksāt cieto algu, ja viņiem nav garants, ka Tu kaut ko saslēgsi pēc viņu aprēķiniem. Izdevīgāk jau laikam būtu kļūt par pašnodarbināto, jo nevari zināt cik ilgi tur darbosies. Ja nemaldos, vismaz pirms diviem gadiem cipars reģistrēties bija 25 Ls (€ 35) un ik pa ceturkšņiem apmierini valsti, procentu gan vairs neatceros, cik tas "prieks" izmaksāja. Ja gribi vērt mikro, tad sākumā vienojies ar darba devēju, jo negribās ticēt, ka šamējais būtu ar mieru.

 

Mikro darbības sfēra nav nozīmīga, galvenais sarunā vai tā varēsi ar savu "big boss".

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Jāzepam bij 7 dēli, visi dara tā.....    kā Tev telemarketinga vadoņi saka tā arī dari, veleosipēdu ja arī izdomāsi tad labākaja gadījienā pēc 1+ darba gada, pašlaik tā ir tukša ņemšanās

Link to comment
Share on other sites

Ja telemārketings viss kas tev spīd, iesaku uzreiz maukt uz RIX - UK/ireland utt..

Pašnodarbinātais defacto nozīmē, ka tu esi ārpus LV sociālos garantiju sistēmas - tev nesīd ne pensija, ne kādi citi pabalsti + ja tu strādā reāli sūdīgu darbu(telemārketings) neredzu nevienu iemeslu sadzīvot ar šādu dzīves situāciju, ja vien neesi galvu apsaldējis slims cilvēks?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašnodarbinātais defacto nozīmē, ka tu esi ārpus LV sociālos garantiju sistēmas

What? :fool:

Link to comment
Share on other sites

Kādam studentam paralēli mācībām, kāpēc ne. Sociālos nodokļus var pats iemaksāt, ja nu kaut kas nopelnīsies.

Nav jau slikti, pie viena arī vēl pats varēsi bišku ielauzties grāmatvedībā.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
rabish

@AVilks Sākot ar 2014.gada 1.janvāri vairs nevar dabūt fiksētā nodokļu maksātāja statusu. Tie kam tāds ir, to vēl varēs maksāt līdz 2016.gadam.

Link to comment
Share on other sites

AVilks

 

 

Tie kam tāds ir, to vēl varēs maksāt līdz 2016.gadam.

 

Paldies par info, vienkārši pats esmu tāda veida nodokļu maksātājs, tādēļ šis variants ir izdevīgs ja pelna apmēram līdz tiem 660ls (pēc vecās valūtas).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...