Jump to content

Latvieši - kalibratori


ju
 Share

Recommended Posts

Kaut kā bāleliņi ieciklējušies uz AFR korekcijas rīkiem:

1. Sākās viss ar Skrula CONEQ

2. Tad kaspich uztaisīja EQpos

3. Tagad skatos, pārādījies vēl kaut kāds Sonarworks produkts. Tur gan kaut kāds vācu autora patents izmantots (nevaru vairs to vietu atrast, kur šo izlasīju ...) . Patenta autors ir latvietis - Kaspars Sproģis.

 

Kurš nākamais? Varbūt kādu esmu piemirsis?

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kurš nākamais?

Nākošais būs kāds koderis kurš pavilksies uz FFT->FIR transformāciju matemātikā.

 

 

 

Varbūt kādu esmu piemirsis?

Ir jau vēl sūrie veči, kuri visu dara ar rokām.

 

PS: Kāds bija jautājums?

Link to comment
Share on other sites

Samajie jau ir nobankroteejushi, un labi vien ir , ibo ar taadu produktu iisti nevar konkureet kur nu veel pelniit.... bet par visu peec kaartas. Man ir bijusi iespeeja testeet/ lietot visus 3 shos produktus.

1. coneq kaste un programmatuura --- teikshu godigii, toreiz, kad bija iespeeja sho testeet, taa bija diezgan pabriesmiigaa izpildiijumaa. Bija 1RU kastiite ar 1 podzinju ( on/off korekcijai ), kas maksaaja ar kaartu 2K Eur ja nemaldos, programmatuura ar kuru straadaat, nepaarskataama, neparociiga, pinkjeriiga, pat teiktu taa, lietotaaju nemotiveejosha ar vinju vispaar straadaat, meeriijumu veikshana/ metodika neatstraadaata, resp --- softam vienalga kur tu ko meeri, ko tu meeri, vai tas ko sameeri, vispaar ir reaali, pareizi ........ peec paaris meeriijumu stundaam un saprashanas ko ar to aparaatu/ softu var dariit, izraadiijaas, ka izlaizhot ieguuto FLAT rezultaatu cauri paaris citiem RTA softiem, atklaajaas, ka flats kaa to uzraada coneq softs, iisteniibaa nemaz nav flats ... nu skumji toreiz bija ..... shis kantoris cik man zinaams, jau aizveeries ....

2. Eqpos jeb biedra Kaspicha individuaali veidota  programmatuura http://www.puresoundtechnologies.com/ , kardinaali savaadaaka programmatuura, user friendly interfeiss ar pamaaciibaam un pashas softwares klaatbuutni katraa solii ko dari, saakot no hardware konfigureeshanas un beidzot ar meeriijumu veikshanu,

room-afr.sized.jpg

results-2.sized.jpg

perfekta meeriijumu korelaacija ar veiktajaam izmainjaam akustikaas/ telpaa , skanja telpaa tieshaam sakaartojas, no ne paaraak preciiziem fokusiem peekshnji paraadaas skatuve ar solistiem, skaidra, tiira, bez visaadaam telpu radiitaam pieskanjaam ... uztaisiits exports uz tobriid populaarajaam programmaam winamp, wmp,foobar caur vst pluginiem ... nu viss tajaa softwaree notiekaas.

 

3. sonarworks. eqpos turpinaajums reaalajaa laikaa un jau aarpus muusu mazaas valsts , darbiibas principi taadi pashi kaa eqpos, veel stiliigaaks user interfeiss gan pashai softwarei, gan papildus exporteetajam pluginam, papildus to lietojot piem ar foobar.

sonar_1.sized.jpg

sonar2.sized.jpg

 

Fascinee, cik korekts centrs skatuvee uzrodas manaa telpaa--seerkocinju kastiitee , un pazuud kaudze no tiem defektiem zemajaa galaa, ko ar parastiem eq nu nekaadi nevar salabot, un jebkuraa gadiijumaa, atljaushos apgalvot, ka arii korekti slaapeetaa telpaa tas softs akustiku veertiibai pieliek vienu nulliiti klaat.... Un vispaar programmatuura atstaaj profesionaali nostraadaata produkta iespaidu , kas arii logjiski, jo produkts cik zinu ir gan frankfurtee pabijis, gan NAMMaa . Saliidzinaat sonarworks un eqpos skaneejuma/ korekciju iipatniibas es sheit netaisos , jo mainiijushaas ir gan akustikas gan novietojums, manaa gadiijumaa ar kaartu taas programmatuuras straadaa ljoti liidziigi, kas arii logjiski, jo peec definiciijas galvenais izstraadaataajs ir un paliek Kaspich.  Pilniigaaks eqpos darbiibas  apraksts bija aprakstiits biedra jdat paarstaaveetaa blakus forumaa , ja sheit panesiisies konstruktiiva diskusija no citiem lietotaajiem, kas izmeegjinaajushi/ lieto konkreeto programmatuuru, tad welkomeeti diskusijai.

Vispaar jau jociigi, ka jomas "insaideri" par shiem produktiem un to attiistiibu tik vaaji informeeti ....

 

Starp citu, sonarworks ir programmatuura austinjaam , kuraa ir veel seksiigaaks plugins , jaadomaa driiz paraadiisies arii pamata programmatuuraa akustikaam .....

new-plug1.sized.png

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

kad es nobriedīšu dsp triampingam, tad iespējams, ka ko šādu izmēģināšu, bet par cik pašlaik no datora mūziku neklausos (nav foobar un citi softi - tik cik HD končus via HTPC paskatos) + ekvalaizeri ar man nav - klausos flatā parasti visu. Un piekārtoju telpu + akustiku, tā kā man patīk. Šie softi ir ok, bet tas tāpat kā dakters saka ko vajag ēst  un ko nē, bet tāpat katrs ēd to kas garšo un ārstu rekomendācijas neievēro...tas pats manā gadījumā būtu uz šī softa rekomendācijām. Kaut kad varētu šo izmēģināt, bet ne pašreizējas sistēmas. Bet nu labi ka cilvēki darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Mani interesētu ka 2. un 3. kaut kādā veidā varētu darbināt uz linux x86 un linux ARM platformas. Nevajag visu softu portēt, bet tikai attiecīgus plug-in. Respektīvi setup un GUI lietas paliek kaut vai uz logiem, bet  paņemam pareizo failiņu ar uztādījumiem un iebarojam linux kastītei. Kā to izdarīt? I have absolutely no idea.

Link to comment
Share on other sites

Labi, ka kevins uzrakstīja izklāstu, citādi kaut kādus mājienus tik uz PM sūta.

Lai jau tad kaspicham viss izdodas.

Link to comment
Share on other sites

vēl imho ja vajag kāpināt apgrozījumu + pieejamību vienk. tautai - vajag to visu pasākumu iebūvēt resīveros ( nu tagad tak tās parodijas par kalibratoru iebūvē pat lētajos rešos - uzskrūvē uz foto statīva komplektā esošo mikrofonu - un rullē) , dārgā gala stereo pastūžos jeb ražot kā atsevišķi userim draudzīgu moduli nu gluži kā stand alone dac. Vairums pat skandas nemāk pieslēgt nu nu vēl nokalibrēt. Tas tā, ja runā par pieejamību tautai ne nozares spečukiem...

Link to comment
Share on other sites

Būtu ideāli , ja es kaut kā to varētu savā "computerless" audio traktā iekombinēt. Tajos miniDSP produktos tas Kaspich softs neparādījās?

Link to comment
Share on other sites

Osscar deva ļoti labu salīdzinājumu par to ēšanu. Nu nevajag Hi ENdistiem tādas lietas. Viņi klausīsies skaņuplates caur saviem lampu pastiprinātājiem. Savukārt, pārejai tautai, uz plastmasas datortimbām vai kinozales pļerdakiem, arī to nevajag, ka tik basu vairāk un labi. Tas tāpat, kā vieni ēdīs lašmaizītes ar ikriem un uzpīpēs dārgus cigārus, bet citi ēdīs hamburgeru un uzdzers krāsainu limonādi, ka tik vēders pilns. Dikti maz ir patiesi veselīga uztura cienītāju un tehniski pareizas skaņas klausītāju.

Link to comment
Share on other sites

Didzi.

Neviens jau neliedz klausiities skanju plates vai lampu pastiprinaataajus. Tas softs vienkārši salabo telpu un akustiku, betja tumbaa piikstulis ir ar harmonikaam, vinjsh taads arii paliks. neviens hamburgeru netaisaas paarveerst par maarrutkiem, un otraadi . Neviens jau neliedz tajaa pashaa sonarwork softaa izveeleeties target liikni ar pieceltiem basiem vai augshaam vai taml -- kaadu pats veelies. Beigu beigaas --- software jau ir domaata studijaam, nevis kaa leeta parodija par kalibratoru ( kam vajadziiga, ja tpt nestraadaa ) , vienkārši dazhi biedri augstaak izraadiija nezinaashanu par teemu "kas tas ir", tad nu es arii uzrakstiiju .....

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Stulbs jautājums - to risinājumu kāds pārpirka vai arī softs, aparatūra, kas ar lielu pompu reklamējās, tagad aizgājis podā? Vai arī aizvēries tikai mūsu ofiss, bet risinājums turpina dzīvot un attīstīties kaut kur aiz LV robežām?

 

coneq kaste un programmatuura - ..... shis kantoris cik man zinaams, jau aizveeries ....
Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Jā.interesanti, vai tas Coneq oficiālais kantoris aizvēries, vai arī Skurulis beidzis savas aktivitātes?

Viņi it kā bija sadalījušies.

   Vēl pagājušā vasarā auto audio saietā satiku Skuruli un neizskatījās viņš panīcis, jo itin sparīgi demonstrēja savu ierīci auto instalācijā.

 

Ar Coneq nācies saskarties dažas reizes, un gribu piebilst,ka uz zemāka līmeņa akustikām, tā korekcija iedarbojās diezgan efektīvi, katrā ziņā KODA plauktenes skanēja jūtami labāk. Tai pat laikā līdzīga izmēra MBL koriģēšanā tik liela pienesuma nebija, bet sakārtotā studijā, tuvā lauka Genelec faktiski nebija ko koriģēt.

 

Lampu un vinila klausītājiem, nez vai derēs šie korektori, ja nu vienīgi kā atsevišķā ierīce + vēl mērīšanas/kalibrēšanas pakalpojumi.

Link to comment
Share on other sites

Kevins, viss jau pareizi un paldies par reālu informāciju. Es  biju parslinku, lai Kaspicha softu notestētu. Man gan ir studijas monitori un uz baigo efektu neceru. Uz lētu akustiku , droši vien, tās štelles ir vajadzīgas, bet lētuču lietotājiem savukārt pofig skaņa skvalitāte. tapēc jau viņi visadus sūdus klausās :sarkasms: .

Lampu un analogās mūzikas fani tak no digitāla verķa, skaņu traktā, bēg kā velns no krusta :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uz lētu akustiku , droši vien, tās štelles ir vajadzīgas

tieshi otraadi, daargajaa galaa izmantojaas, bet tu jau

 

 

biju par slinku

 

 

uz baigo efektu neceru

bet viedoklis tev ir.

ar ko tad tu esi labaaks par tevis niistajiem audiofiiliem, kas no meeriijumiem

 

bēg kā velns no krusta :sarkasms:
  ???????????????
Link to comment
Share on other sites

Nu nu, gribētu redzēt tās datortumbeles, priekš kurām tagad kāds pēkšņi pirks softu pa 250-650 jevrikiem..


BTW, Didzi, kā cilvēks, kuram Tu esi demonstrējis savu "studijas monitoru" AFR mērījumus, man tā liekas, ka gan jau Tev arī tāds softs noderētu! ;) Bet nu cena tomēr- tie vairs nav 50 laši kā Kaspiča softam..

Link to comment
Share on other sites

Kevin, es frekvenču raksturlīkni jau sen, pirms visi šitie softi parādijās, ar vecām metodēm tiku nomērijis un ļoti labi zinu kur ir problēmas, bet tās ar kautkādu digitālu korektoru atrisināt nav iespējams. Tikai reklāmā spainis labi skan, kad tam častotku softs piegriež :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

nee didzi, redzi, tava probleema ir taa, ka tu dari taapat kaa visi citi --- runaa par lietaam kuraam neesi staaveejis tuvumaa. esi meegjinaajis ? nee ? klausiijies ? nee --- bet latvieshu stilaa turpini ienjirgt par tiem, kuriem tas straadaa .  un spainis te nepricjom.

SOftam ir konkreeti darbiibas principi un uzdevumi, bet tevi jau tas neinteresee, ne ko tas dara ne kaa, galvenais tikai nolikt, ka tas nekam nav deriigs

Link to comment
Share on other sites

Pag, es tak nekur neesmu teicis, ka tas nekam nav derīgs. Es tikai saku, ka mērķa auditorija tādām lietām ir ļoti ierobežota. Profesionāli skaņotāji pasākumos strādā pēc klasiskām metodēm, HI -END faniem vajag analogo skaņu, plastmasas tumbu īpašniekiem vajag vairāk basus un viss pārejais pofig, paliek tikai advancēti mūzikas fani. Vai tad man nav taisnība? Ja man nebūtu taisnība, tad šitās mantas tirgotu uz katra stūra un autori būtu miljonāri. Tumbiņas ta katram datoram pieslēgtas bet pēc tāda softa rinda veikalos nestāv. Tāda nu ir realitāte. Labi, es tiešām esu visu ulučšizaizeru nīdējs un uzskatu,ka aparatūrai un telpai jābūt tik labai, lai neko koriģēt nevajadzētu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Gribi teikt, ka skaņotāji strādā pēc tām pašām metodēm, kas pirms 20 gadiem un neko nemaina savā darbībā neizmantojot jaunākās tehnoloģijas?

 

 

Profesionāli skaņotāji pasākumos strādā pēc klasiskām metodēm
 
Link to comment
Share on other sites

Gribi teikt, ka skaņotāji strādā pēc tām pašām metodēm, kas pirms 20 gadiem un neko nemaina savā darbībā neizmantojot jaunākās tehnoloģijas?

 

Didzis grib pateikt ka skaņotāji neizmanto tādu automātiku. Tur viss ir nedaudz savādāk.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu skaidrs, ka mūsdienas, profesionāli skaņotāji, neskatās skaņu spektru uz spektra analizatora, kurš salikts no gaismas diodēm, kā tas bija pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Tai pašā laikā, nekādas automātikas arī netiek izmantotas. Visu sakoriģē ar roku pēc testa signāliem, kurus protams sintezē dators un skaņu spektru arī skatās datora ekrānā. Nekādi automātiski ulučšizaizeri izmantoti netiek. Nu tas ir tāpat kā datorā. Sisadmins nekad neatļaus savā datorā kautkādus automātiskus apdeitus vai citas automātiskas darbības. Visam jānotiek kontrolēti. Parasts lietotājs priecīgs, ka nav nekas jāsaprot un viss notiek automātiski. Tāpat ir skaņu lietās.

Link to comment
Share on other sites

Mani piedur tas, ka visās šajās diskusijās netiek runāts par pašu mūziku.

Ko tad īsti klausās "advancēti mūzikas fani" un no kādiem avotiem?

Vinila ripus 24-bitu FLACos? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Par mūziku mēs Feisbukā pļāpājam. Te tak ir tehnikas forums. UN nē, es klausos vinilu, nevis vinila ripus. 24 bit FLACus es pērku no HD TRacks vai Linn.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Tornis

Tas ir kāds prikols vai sakritība, ka visi tie superkvalitātes materiāli tradicionāli izlaisti kaut kur 20-50 gadus atpakaļ? Vai arī ne tur meklēju?  Šitais viss tir tādā kontekstā, ka vot audiofīli zina, kā pareizi jāskan Pink Floid jebkādās vietās un telpās, bet kur uzrakstīta recepte priekš Avicii vai Preston Reed? Katram žanram tomēr skanējums cits un attiecīgi arī jāpieregulē savādāk.

Link to comment
Share on other sites

zhanram ir jaaskan taa kaa vinjsh ierakstiits, nevis

 

jāpieregulē savādāk.
Link to comment
Share on other sites

 

 

visi tie superkvalitātes materiāli tradicionāli izlaisti kaut kur 20-50 gadus atpakaļ?

 

ūja ūja, tu laikam *nepareizo* mūziklu klausies. Par provi, Daft Punk skan ļoti labi, saprotams, dianamiskais diapazons tur nav ūber liels, bet skan labi. Eminema jaunākais disks bija OK ierakstīts, Lorde arī. Loudness war protams ir digitālās ēras sērga, bet , par provi, neesmu nevienu , arī pēdējos gados rakstītu, slikti skanošu ECM leibla disku dzirdējis, vai Linn... ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Loudness war protams ir digitālās ēras sērga

 

Ja apskata fenomena vēsturi, tad redzams, ka Loudness war drīzāk ir komerciālās mūzikas sērga. Nedomāju, ka tur īpašs sakars ar mediju. vienkārši tāpat kā sex sells, tā arī loudness sells. Komerciālā mūzika parasti ir domāta īslaicīgam patēriņam un tam saspiestais DR īpaši netraucē.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

njaaa,laikam tadel vietejiem moderatoriem shis tik loti nepatika,ka spej veidot projektus pus "citrona"vertiba...ak latvieshu komplexainaas "pusdienas"...

Link to comment
Share on other sites

Nu moderi jau viņam krāgā krita par citām lietām.

 

Šeit drīzāk cepuri/šlipsti jāēd tiem, kas čīkstēja, ka Kaspich ir kāds vientuļš un nelaimīgs krūmu meistars, kurš gan jau tāpat māk tikai runāt un reāli neko nedara.

 

+ Projekts noteikti nav puscitrona vērtībā. Valuāciju man izspiest neizdevās, bet loģiski būtu, ka tā ir ne mazāka par 2 miljoniem eiro.

Link to comment
Share on other sites

Investiicijas shajaa projektaa un taa veertiiba jau sen paarsniedz miljonu, tas taa, zinaashanai

Link to comment
Share on other sites

Lai tik Kaspicham veicās, bet no forumiem viņu izmeta, jo nemācēja pieklājīgi uzvesties. Ja arī esi gudrs, tad nav ko visus pārejos par muļķiem apsaukāt. Katram savs zināšanu līmenis un katram sava vieta šai Diva pasaulītē. Vai Kaspicham izdosies izveidot "tautas produktu", es šaubos. Lilākajai daļai klausītāju  galīgi pie kājas visas tās raksturlīknes un korekcijas- viņi MŪZIKU klausās. Gan jau sava vieta, pasaules tirgū, tādam ulučšizaizaram ir, bet igauņu Skype tas nekad nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Nū, Igauņu skaips nav igauņu, bet šim ulutšaizerim lielā mērā pielietojumu redzu austiņām. ASV tirgū austiņu tirgus >100$ segments pēdējos gados ir izaudzis par 90%. Un tas ir laikā, kad audio kā tāds nīkuļo.

 

Ja Sonarworks tehnoloģija TIEŠĀM strādās ar austiņām un, ja šiem izdosies izveidot pietiekami plašu akustiskās korekcijas profilu datu bāzi, tad tā lieta varētu aiziet. Kā nekā nav problēmu (cerams) to palaist aplikācijā uz viedierīces.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tikai tajā pat laikā, kad "citi" Kaspiču vai audiofīļus apsaukā par dorņiem, tiem citiem par to, ne silts, ne auksts. Tb, liekas, ka nevienam šeit nebūtu iebildumi, ja arī Kaspich audiofīlus apsaukātu par cirvjiem un par tiem ierēktu, kā tas te regulāri notiek. Tikai, diemžēl, Kaspich nostājās frontes nepareizajā pusē. Tā kā nekas cits arī neatlika kā viņu banot (apklusināt).. :D

Tā teikt, nedod Dievs, izrādīsies, ka īstie muļķi ir nevis audiofīļi, bet kāds cits.. :)

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Kaspichu par audiofīlu gan nevar nosaukt.  Vņš vadus nesilda, nestāsta, ka tīkla vads uzlabo skaņu un ar bubenu rituāldejas ap audioaparatūru nedejo. Visu cieņu viņa tehniskajām zināšanām un loģiskajai domāšanai. Žēl tikai, ka pietrūkst elementāras pieklājības un tolerances pret citiem biedriem forumā, bet audiofīlu muļķības gan no Kaspicha nav dzirdētas.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, Tu vispār šo forumu lasi? Vai Tu Elfasforumu vispār esi kaut kad lasījis? Ja esi, huļi tad apgalvo, ka Kaspich "nestāsta, ka tīkla vads uzlabo skaņu"?

Link to comment
Share on other sites

Kaspich runāja par tīkla filtra ietekmi uz skaņu, bet, ka pliks vads uzlabotu skaņu, gan kautkā neatceros. Par filtriem jau neviens nešaubās un tur viss tehniski pamatots.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā teikt, nedod Dievs, izrādīsies, ka īstie muļķi ir nevis audiofīļi, bet kāds cits..
Tā kā Boot ir tehniskas raksta cilvēku forums, tad šeit netiek atbalstītas reliģiskas rakstura diskusijas. Ja audiofīli nevaru savu taisnību pierādīt izmantojot atkārtojamus  izmērāmus fizikālus lielumus, tad tā ir reliģija, tāpat kā jebkura cita reliģija, kura balstās uz ticību kaut kam: Dievam, vadiem, citplanētiešiem, horoskopiem, mūžīgajam dzinējam.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...