Jump to content

Kvalitatīvi vinila ieraksti


andreart
 Share

Recommended Posts

Esmu jau šajā forumā 9 gadus, bet diemžēl esmu nolēmis pamest šo forumu un vairs nepiedalīties ne diskusijās, ne savas pieredzes apmaiņā, kamēr šeit valda bezatbildība un patvaļa, no tādiem kā drunk_lizard lietotājiem. Esmu sapratis ka administratori šeit uzspiež savu viedokli un savu pasaules sapratni, neredzot un negribot saprast citus. Mierīgi bez iemesla apvaino citus. Savā šaurībā verot ciet sev netīkamas tēmas, pat neaizdomājoties ka informācijas apmaiņas rezultātā rodas daudz noderīgas informācijas, kas noder turpmākajiem apmeklētājiem. Šis forums manās acīs ir zaudējis foruma jēgu, kur cilvēki dalās ar savu pieredzi un viedokli. Nevis bailēs no tirāniem atbild uz tēmās uzdotajiem jautājumiem privātās vēstulēš. wtf ? Šeit mīt man neizprotami likumi, kas balstās un simpātijām un antipātijām pret leitotāju grupu un to viedokli, kas nesakrīt ar konkrēto adminu viedokli. Šis ir izmisuma kliedziens, kas varbūt kādā veidā pievērsīs šai senai problēmai uzmanību.  Varbūt mana rīcība liks aizdomāties ne tikai man, bet arī citiem... 
 
Manā izpratnē moderators vai admins ir persona ar respektu no lietotājiem, cilvēks kurš ir spečuks konkrētajā nozarē, persona ar lielāko pieredzi konkrētajā jomā, nevis ....
 
... amorāls indivīds, kura pienesums forumā pedēja laikā pat nav mērojams ar 0, bet balstās uz draudzību ar foruma īpašniekiem.
 
Grisha, savaldi savus suņus.
 
drunk_lizard.jpg
P.S. Diemžēl esmu spiests izdzēst visu savu "saražoto" kontektu, jo tam izrādās nav jēga.
 
Labots - andreart
Nākamreiz taisot tēmu norādi mērķi
Link to comment
Share on other sites

 

 

nenoklausoties

 

Saac vienreiz kautko klausiities. Tu klausies ar savaam ausiim, un savu saprashanu, kaada jeega, ka tev kaads te ko pateiks priekshaa, vai taapeec labaak skanees ????? Kas taas par muuzhiigaam aptaujaam ... ???????

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

Šis tāds interesants tipāžs...

Link to comment
Long John
(labots) · Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

kas tur interesants? parasts dīvainis...

Atšķirībā no dažiem foruma ākstiem- viens no populārākajiem LV fotogrāfiem!

Labots - Long John
Link to comment

Pēdējos 20 gados vinila ieraksti ir veikti no ciparu avota ar kaut kādu digitālu iekārtu. Tie, kas bija ierakstīti analogi, jau sen ir nodrillāti, ja tās plates tiešām ir klausītas, nevis turētas plauktā smukumam.

Tā kā vinila fiška BIJA tā "analogumā" , tad mūsdienās vinilam vairs nav jēga.

Ok, stilošana paliek.

OK, varbūt ir kaut kur kaut kāds vēl izņēmums, bet mūsdienās tā vairāk ir tikai modes lieta.

Tas tāds mans personiskais viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

 

 

viens no populārākajiem LV fotogrāfiem!
 

Un kā tas tieši ietekmē viņu tēmu/postu kvalitāti?

Link to comment

bet cik saprotu ir arii ierakstu studijas, kas cepj kvalitatīvus ierakstus un tirgo ne caur amazonem, ebayiem, bet caur saviem kanāliem vai savām homepagam. gribējās zināt vai kāds šādas plates kmakšķerē un kur ? vai arī tomēr tā ir slepena un intīma informācija ar kuru neviens nedalās ?

Link to comment
Share on other sites

Long John
(labots) · Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

Un kā tas tieši ietekmē viņu tēmu/postu kvalitāti?

Protams, šajā gadījienā- nekādi.

Vienkārši nepatīkami, ka tā apdzērusies ķirzaka gandrīz vienmēr un visus rupji "norej" (kaut gan nereti- ne bez pamata)... :)

Žēl, ka cilvēkam ir zināšanas, bet nav elementāras kultūras... :(

Labots - Long John
Link to comment

No sadzirdētā no vinilistiem, cik saprotu, vinili tik tiešām atšķiras. Cik sapratu, paša vārdiem, tie kvalitatīvākie, protams, ir pirmie spiestie no spiedformas (vai kā tās sauc). Nu un tās spiedformas arī, protams, pirmās ir viskvalitatīvākās vai tamlīdzīgi. Uz platēm tik tiešām, laikam gan biezā gala, daudzām pat laikam ir atzīmēts, kuras pēc skaita tās ir spiestas no presformas. Nu bet es baidos sameloties. To sīkāk un, galvenais, pareizāk, gan jau paskaidros kāds vinilists..

Link to comment
Share on other sites

(labots) · Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
kas tur interesants? parasts dīvainis...

 

šeit esmu zaļš un nezinoš, bet ir forumi, kuros esmu viens no zinošākajiem un nekad neuzdrošinos apstāstit iesācējus, jo saprotu ka kādreiz pats tāds esmu bijis un izgājis tam posmam, un pateicos visiem kas tajā laikā izturējās pret mani cilvēcīgi. diemžēl šī foruma kūltura un dažu lietotāju augstprātības līmenis ir ieslīdzis pašplūsmā, kas kaitē gan forumam, gan lietotājiem.

 

gan jau mēs dzīvē satiksimies, kur es būšu Tev vajadzīgs (vai taviem bērniem). Tad varbūt nosarksi un nokaunēsies. tas tik laika jautājums...

Labots - andreart
Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

 

 

bet cik saprotu ir arii ierakstu studijas, kas cepj kvalitatīvus ierakstus un tirgo ne caur amazonem, ebayiem, bet caur saviem kanāliem vai savām homepagam. gribējās zināt vai kāds šādas plates kmakšķerē un kur ?

Vairumam šejieniešu šādi ieraksti vienkārši nav pa kabatai. Es pats arī pamatā pērku lietotas 70/80-to gadu plates, ir gadījies kādas pāris iepirkt no jaunajiem izdevumiem, bet tās nav no šīm īpašajām studijām. Mans ieteikums būtu sazināties ar vienu kadru, šeit dažiem zināmo Balvi no Kadagas, aizbraukt pie viņa, papļāpāt, paklausīties, pie reizes ievērtēt viņa aparatūru un plates. Viņš pērk plates vairumā un tirgo, tā ka ir iespēja arī iegādāties šo to, tiesa gan no lietotajām. Bet, cik runāju nesen, tad viņam ir arī gali, kur iegādāt jaunas, kvalitatīvas plates. Varu nomest telefonu PM.

Link to comment
audio_spoks

Nu patiesībā vecīt tā tēma laikam ir neizsmeļama, jo viņā ir pārāk daudz ja, nu, utt. Kā vari paskatīties, kaut vai šeit - http://www.elusivedisc.com/ tad daudzi tagad izdod savus jaunākos albumus kā CD, tā vinilā un arī uzreiz ciparu formā. Tā ka dabūt šo un to, un ne tikai nav problēmas. Problēmas sākas tad, kad vēlies atrast ko konkrētu. Par atskaņotāju nerunāsim, jo lai slavēts Allahs, šeit neviens nav nekad centies apspriest vinilgalda komplektēšanas iespējas. Naudas par maz un neviens tik nopietni to neņem. Ārzemju vai krievzemes forumos par šo tēmu ir diži tesiņi. Vēl jau arī ir jautājums par to, kā tas uz vinila esošais ieraksts ir tapis. Ir kas atzīst tikai analogi rakstīto, jo uzskata ka ciparu trakts pa vidu sapurgā visu vinila kaifu. Ir kas domā citādi. Iesākumam varbūt tā, skaties uz smago vinilu, t.i. 180 gr plates, kā arī lielās, solīdās firmas. Bet tās atradīsi arī tai linkā augstāk. Nu un ir tādi lielie monstri kā Mobile Fidelity, Linn, Naim, Chesky, Reference Recordings, utt., kuri raksta kvalitāts ziņā lieliskus vinilus. Tur tikai jautājums, vai patiks žanrs, jo viņi specializējas uz klasiku un džezu. Vārdu sakot, rocies, un vairāk ārzmēs un krievzemē. Tad jau arī sāks parādīties funktieris, kas pašam patīk, kas nē. Tā vinila tēma ir neizsmeļama.

Labots - audio_spoks
Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

Nu vispār tas nebūt nav debīlisms. Vinili tik tiešām atšķiras, vinilu ierakstu kvalitāte atšķiras, un arī viniliem, protams, ir fiškas, par kuram Tu nemaz nenojaut. Tikai Tev, atsķirībā no Andreart, tas ir PO. Bet k0o Tu te dari šā foruma sadaļā, atšķirība no Andreart - hvz..

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

Nu pravietis JJP, atšķirībā no Tevis, kaut ko saprot arī no vinila, kaut arī viņš nu galīgi nav vinila fans..

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

 

 

mosj man ieliist fotograafu forumos ar visaadiem debilismiem un paarbaudiit kaada tur iisti attieksme?

Nebaidies, tur bez tevis idiotu pietiek :D Tajā pašā fotoblogā regulāri kāds jautā pēc pašas labākās kameras ar ko iegūt profesionālas bildes tumsā bet nav gatavs izdot vairāk par pārsimt ērikiem utt. 

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

.. un te Tev vairs nav ko skatīties- kā labi zini- jau kādu laiciņu no moderatoriem Tevi- ar kāju pa d..!

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

Nu jā, esmu šo to pa ausu galam dzirdējis par šī foruma virtuvi. Nu ko lai saka, nožēlojami!Lieki piebilst, ka Tev nedalec šā foruma un arī foruma dalībnieku mērķis- iegūt un dalīties pieredzē un zināšanās. Šajā tēmā- ne Tev ir zināšanas, pieredze ar ko dalīties, ne Tu arī paliksi no šīs tēmas gudrāks, diemžēl..

Mērķis tikt galā ar man līdzīgajiem- pataisīt forumu par tuksnesi, ibo ne jau Tu te kaut ko varēsi pa tēmu ieteikt..

Link to comment

Jau iepriekš rakstīju, nedaudz atkārtošos.

Citāts no Linn records

"Today, our Studio Masters set the music standard for digital recordings and we are delighted that other music labels are following our example. Many of them are available to purchase on the Linn website."

Tātad velkam viņu digital masteru un klausamies no kompja vai tml. caur labu CAPu.

 

Ja gribas "unikālo analogo vinila skanējumu", tad pērkam viņu vinilu. Šajā rezultātā lietotājs iegūs silto vinila un lampu skaņu, visticamāk, nevis kaut ko "dzīvu".

Ja gribas tiešām kaut ko dzīvu, tad jāmeklē vinils no 70-80. gadiem. Kā jau iepriekš teicu, tādi labā kvalitātē ir maz, faktiski nemaz. Ja ir, tad dārgi (ļoti). Ja arī būs kas lēts uz oriģiānāls, tas var nesakrist ar klausītāja gaumi, kā arī nav zināms kādā kvalitātē veikts masters.

Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

 

 

Biedri 3724 raksti Intereses:доктор сказал в морг? значит в морг! Pievienots Pirms 5 minūtēm tici man, kaut kaada bljitkas esamiiba vai eesamiiba man absoluuti netraucee tikt galaa ar tev liidziigajiem.

 

kāds paskaidrojiet, kā te var paziņot par spamošanu konkrētā tēmā? Gan jau moderatori nespēj paši visam izsekot, tādēļ būtu tā kā jāpalīdz...

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 21, 2014 - Herņa

 

 

kāds paskaidrojiet, kā te var paziņot par spamošanu konkrētā tēmā?

Pie katra posta ir <Ziņot administrācijai>

Piemet tik klāt tēmas, posta linku (nav ne jausmas vai ziņojumā tas tiek postos) un voilā.

Link to comment

re ku šeit vari iegādāties kvalitatīvus vinil ierakstus, bet kā jau audio spoks minēja- žanrs visai specifisks:

http://www.stockfisch-records.de/pages_non/sf12_vinyl_e.html

 

bet, par žanriem varu piebilst, ka jo kvalitatīvāku aparatūru sāc klausīties, jo vairāk iespēju, ka žanru loks paplašināsies. vienkārši labs skanējums atklāj vairāk nianšu un mūzikas skaistuma.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

The Dead Weather (Jack White un citi dzīvnieki) vēl nesen iespieda savas plates. Un ne jau no digitālā ieraksta. 

Link to comment
Share on other sites

Skaņuplasu fani laikam no vārda digitāls baidās tāpat kā mācītājs no sātana :sarkasms: Neticu, ka mūsdienās vispār iespējams pilnīgi tīrs analogais ieraksts. Tak  ģitāras pedāļos notiek skaņas digitālā apstrāda, balss efekti sen jau ir digitāli, radiomikrofoni, digitāli,par sintezātoriem nemaz nerunājot. Nu un jēga, ka visu to digitālo šļuru ieraksta parastā magnetafonā un tālāk iespiež platē. Tur sen jau vairs nav nekā analoga. Mūzika ir jāklausās, nevis jāuztraucās, ka tik tajā nav kautkas digitāls iesprucis :sarkasms:

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nu, kad mēs ar kori taisījām pēdējo ierakstu, nebija tur ne elektriskās ģitāras, ne digitālie sintezatori, ne radiomikrofoni. Tikai ieraksts bija digitālais.. :) Simfoniskajam orķestrim ar nez kurš ir tas digitālais instruments, arī lielākai daļai bigbendu, utt. utjp.. Ir dzirdēts, ka analogā ierakstīšanās atkal nāk modē. Tik, kā noprotu- tas ir liels čakars..

Link to comment
Share on other sites

Kramesanas ar vinylu pirmkart ir cienas izradisana pret muziku,ka makslas veidu...Jaunas plates ir neadvekati dargas...var atrast lietotas loti laba stavokli par uz pusi mazaku cenu un lietotas plates gadijuma vel pastav ceribas par analogo ierakstu(tas par '80 gadu Lp)

P.S.jebkura gadijuma manuprat interesantaka nodarbosanas par piem.pastmarku kolekcionesanu...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Vēl ir jautājums par cien. tofikstartera muzikālo gaumi. Ja pamatā ir kaut kāda jau pamatos elektroniski cepta mūzika, tad kāda jēga dzīties pēc maximāli analoga ieraksta? Ja plate ir stilam, tad po kā ieraksts tapis, bet ja gribas visu max analogu, tad tur arī būs tie dzīvie instrumenti, klasika, džezs, tapēc pilnīgi loģiska ir to kvalitatīvo plašu cepēju koncentrēšanās uz šiem stiliem.

 

Daft Punk vai Kraftwerk uz plates griezt un dzīties nez pēc kādas kvaitātes plates, IMHO, ir beztolkovijs vipendrons un pokazuha...

Link to comment
Share on other sites

Daft Punk vai Kraftwerk uz plates griezt un dzīties nez pēc kādas kvaitātes plates, IMHO, ir beztolkovijs vipendrons un pokazuha...

Man ir paris Kraftwerk '70gadu plates(viena 1press,abas exelent stavokli),skanejums ir loti interesants,lai gribetu klausities vel...

Labots - Mr.Vilks
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Nu, ja neskaita to, ka reāli pirmais ciparu sintezators parādījās ap 1980. gadu un masveidā ieraksti ciparos aizgāje nemaz ne tik sen, ar to Kraftwerk viss ir O.K. Tikai viņu pirmie albumi vinilā lielā mērā ir analogi. Te gan var strīdēties kas un kur ieraksta traktā ir izmantots, utt. Vārdu sakot, tur viss ir uz ausi. Bet ir jau arī musdienās vīruki, kuri vāc vecos, analogos sintezatorus, pēr par lielu naudu,un spēlē. Tepat pie mums tāds ir J.Lūsēns. Vārdu sakot ja grib līst džungļos, var to darīt, bet vai no tā paliks labāk, šaubos. Nu un iespējams, jau, ka kāds ir ticis pie vecajām māsterlentām, un tās nokopējis uz vinilu. Kaut arī manuprāt vislabākais variants ir nesamocīti ieraksti no HD Tracks. Tā Miles Davis Kind of Blue (Mono version) 192/24 ir burvīgs ieraksts. Ar labu CAP rauj nost jumtu. Ir arī stereo versija, bet tā ir veidota no šī mono oriģināla, un reāli zaudē oriģinālam. Vārdu sakot vinilos var rakties un rakties, bet svarīgākais jau ir mūzika.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Par atskaņotāju nerunāsim, jo lai slavēts Allahs, šeit neviens nav nekad centies apspriest vinilgalda komplektēšanas iespējas.

 

Kāpēc, te tak piedāvāja ievilkt tonarmā sūdraba vadus. Vēl tak ir neizsmeļamās tēmas "Belt drive Vs Direct drive", "SME Vs T4P", "S tonearm Vs straight tonearm" "Carbon tonearm Vs Titanium alloy Vs steel alloy" "Wooden plint Vs Die Cast alloy" etc etc.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Es tak zinu, ka neizsmeļamas. Bet varbūt to lamu, kuras tur panesīsies, vietā, labāk aiziet uz kādu ar betona sienām un grīdu ierobežotu vietu, un uzreiz lai līdzpilsoņi viens otram sadod pa mūli? Dzīvs palikušais būs apbalvots ar Vinilu karaļa nosaukumu. :D Nē sorry veci, davai šito nevajag. Man pilnībā pietiek ar teiksim Lapinska izvirdumiem 4 stundu garumā, par vinila galvām, adatu leņķiem, utt. Ir gadījies uz to uzrauties. :D Protams saturīgi, bet sorry kas par daudz, tas par skādi. Ak jā, pavisam aizmirsu, varam tak vēl par šo te ierīci - http://www.elpj.com/ arī pakašķēties. Kaut ja godīgi, man pat patika tas kā viņa skanēja. Izgadījās reiz Maskavā esot šamo dzirdēt.

Labots - audio_spoks
Link to comment
Share on other sites

mīnus tik tāds ,ka melnas plates tik lasa...a ber daudziem amāksliniekiem ir sarkanas + tagad modē arīar bildēm apdrukātas...

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

.a ber daudziem amāksliniekiem ir sarkanas + tagad modē arīar bildēm apdrukātas...

 

Bet Osi, pasak vēl ka šitas nav dēļ stila un lai visādi hipsteri ar lielām brillēm un fiksīšvelosipēdiem varētu vēl vairāk sevi pozicionēt kā baigi atšķirīgos no pelēkās masas. Kāds ļin tur sakars ar vinila skanējumu? Tiem klauniem jau to vien vajag lai aparāts maximāli vintage un jo vairāk skrapšķ, jo vinilīgāka skaņa, jo šamie stilīgāk jūtas...

Link to comment
Share on other sites

nu nez, pa cienījamiem māksliniekiem ir tādas plates, imho var ja būt - bet citiem tas tā teikt piederas pie koncepta plates noformējuma. Man nav daudz plates un speciāli sarkanas nepērku. pebt no 30 platēm man 3 ir krāsainas + viena apdrukāta. Bet skatot ko s''utīt - šad tādas parādās. Tā optiskā tehnolōgija jau ar nav panaceja, ne par velti tik maz jamos ražo. Tur arī ir savas problēmas + izmaksas, kuras diezin vai atsver skanējuma kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur arī ir savas problēmas + izmaksas, kuras diezin vai atsver skanējuma kvalitāti.

Galvenā problēma ir "ciparu" nevis analogais trakts, līdz ar to par pure analog var aizmirst 

Link to comment
Share on other sites

nu tur jau nav ciparu - tiekot nolasīts tā pat kā ar parasto adatu tikai adatas vietā - gaismas adata :D tur nav A/D/A


un šos , cik esmu manījis liek bibliotēkās ( ārzemēs) , kur var klausīties vecas plates + lai tās "nenodrāž" ar parastu adatu n - reizes klausoties fonotēkas arhīvus.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Lapinskis jau arī tadu verķi izmanto. Tad varot atrast, skaņas celiņā, vietu,kur adata nav pāri gājusi. Nezinu, neesmu dzirdējis,bet ideja varētu būt neslikta. Nu jā, skarbiem vīriem- vinila dreijātājiem tas neder. Vajag tak redzēt,kā plate griežas, vajag pašu procesu, nevis mūziku klausīties.

Link to comment
Share on other sites

Vajag tak redzēt,kā plate griežas, vajag pašu procesu, nevis mūziku klausīties.

Jus cenu tam aparatam paskatijaties?

P.S.par to aparatu pirmoreiz izlasiju zhurnala "Liesma"pirms gadiem divdesmit,bet par to cenu var nopirkt bileti lidz menesim un atpakal...

Labots - Mr.Vilks
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...