Jump to content

Uzkrājošā apdrošināšana bērnam


Baigais Janka
 Share

Recommended Posts

Iraid doma par subj. Ta nu sāku kašāties un meklēt informāciju - viedokļi daudz un dažādi, gan, ka izdevīgi tikai ilgtermiņā - uz gadiem 15, citi saka, ka nav tik traki. Kāds varbūt ar šito ir pētījis? Loģiski, ka meklēju izdevīgāko variantu un kantori, kas to var piedāvāt :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • usver

    4

  • itanium

    17

  • PuPs

    16

  • e = d

    5

Top Posters In This Topic

SEB piedāvā uzkrājošo apdrošināšanu bērniem ar iespējamiem papildproduktiem :

  • nelaimes gadījumu papildapdrošināšana tev vai bērnam
  • pabalsta papildapdrošināšana

Ja tev iestājas nāve termiņa laikā (tfu, tfu) un tev ir tikai pamatprodukts un NG papildprodukts ar segtu nāves risku, kur tu esi apdrošinātais, tad bērns naudu saņems tikai, sasniedzot pilngadību.

Ja tev ir arī pabalsta papildapdrošināšana, tad bērns vēl līdz pilngadības sasniegšanas vai citam norādītajam vecumam saņems norādīto pabalsta apdrošinājuma summu regulāru maksājumu veidā.

 

Ja polises termiņa laikā notiek kāds NG, kura risks ir segts + nav iestājusies nāve, tad neatkarīgi no apdrošinātā (tu, bērns) tu saņem aprēķināto naudu.

 

Bez incidentiem beidzoties polises termiņam, bērns saņems visu polisē uzkrāto naudu.

 

Ja termiņš >=5, tad katra gada beigās vari saņemt IIN atmaksu par veiktajām prēmijām.  (24% no gada laikā veikto prēmiju kopsummas, bet ne vairāk kā 10% no gada bruto algas)

 

SEB piedāvā 2.5% (pirmos 5 gadus) un 2% (visus nākošos gadus) gadā uzkrājumam, bet ir administrācijas atskaitījums no katras iemaksas + ikmēneša konta uzturēšanas maksājums.

 

Vēl ir uzkrājošās apdrošināšānas produkts, kurā viss uzkrājums ir fondos, bet tas ir nedaudz riskantāks.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

kāds ir paša pasākuma mērķis
Mērķis ir vienkāršs :) Lai sasniedzot pilngadību sīkajiem būtu kāda naudas paka, un, ja nu (tfu-tfu-tfu) ķieģelis man uzkrīt uz galvas, ar lai kāds labums atlec. Vāc tie kantori visādas komisijas par to štelli uz nebēdu, izskan arī viedokļi, ka do dies kaut to summu, ko iemaksāji dabūt atpakaļ, kādi tur vēl procenti... Vienam sīkajam ir 12 gadi, tātad variants uz 5-6 gadiem interesētu, otram nav vēl pusgads, ta tur uz pilnu klapi.
Link to comment
Share on other sites

Uzkrājošās apdrošināšanas produkti Latvijā ir tēmēti tieši uz IIN atmaksu, nevis uzkrājumu veidošanu.

5 gadu laikā, nedaudz pievelkot bikses pēdējos 2 gadus, var dabūt teju 13. algu visu turpmāko laiku, kamēr strādā šī nodokļa atmaksa.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Baigi jāpēta katrs atsevišķs gadījums, katrs līgums. 2.0% nav slikti mūsdienām, bet komisijas ir jāparēķina. Un der stingri par IIN atmaksu izpētīt.

 

Negribu nevienu steidzināt, bet klīst apkārt runas par negatīva Euribora iespēju un tad arī 2.0% nedabūsi.

 

https://www.google.lv/search?q=euribor+negative+rate

Link to comment
Share on other sites

Es izvēlējos Citadeles uzkrājošā apdrošināšana+ .. Procents zemāks, toties administratīvie izdevumi ir mazāki un kopuma sanāk izdevīgāk. 5 gadi. 24% atmaksa

Link to comment
Share on other sites

Man ir Ergo dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu. Piesieta ir kaut kādam tur norvēģu akciju fondam. Reāli šobrīd manu daļu vērtība ir nedaudz (pāris simti eiro) virs kopējās pa 7 gadiem veikto iemaksu summas. Ir bijuši laiki, kad vērtība ir zem iemaksu summas un laiki, kad ir vairāk kā 1000 eiro plusā. Man gan tas viss ir kopā ar hipokredīta apdrošināšanu, par ko arī kaut kādi pāris eiro maksājums iet nost. Reālais ieguvums iznāk tieši no IIN atgūšanas.

Link to comment
Share on other sites

SEB izdevumi 1. atlaižu līmenim (teju 70% gadījumos):

  • maksa par līguma noslēgšānu (EUR 21.34 )
  • 3% no katras prēmijas uzkrājumam (kopējā prēmija - riski prēmijas)
  • ikmēneša atskaitījums no uzkrājuma 0.11% apmērā (min EUR 2 )

Neko nereklamēju, vien dalos ar sev pieejamo informāciju.

Vairāki kolēģi izmanto Compensa, tur esot izdevīgāk.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man ir itanium pieminētais SEB variants.Agrāk līgumu slēdza,kad bērnam 3 gadi(ja nemaldos).Mēnesī maksāju 40 eur+ikgadējā nodokļu atmaksa.Līguma beigas,kad bērnam 12 gadi un būs uzkrāti gandrīz 7k eur.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mērķis ir vienkāršs Lai sasniedzot pilngadību sīkajiem būtu kāda naudas paka

 

Mans stāsts īsumā:

Māte krāja tāpat kā Tu vēlies + vectēvs karoti nolikdams atstāja man pāris kilo. Kļuvu vecāks un jau sāku prātot ko pēc pilngadības iegādāt.

Kopš uzkrājuma sākuma pagāja 12...15gadi, sasniedzu pilngadību un ko es dabūju? Pareizi. Caurumu no barankas. 

Un nevajag tagad stāstīt ka bija cita valsts iekārta, citi paradumi utt. Pēc mana stāsta vēl bija pāris uzkrājumu kantori, kuru vairs nav.

rezumē. Nekrāj un nieguldi tur, kur tu to nevari kontrolēt. Ja neredzi naudas plūsmu - aizmirsti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

LOL, jūs idioti vai? Papētiet Latvijas vēsturisko inflāciju un ko tas nozīmē 2% uzkrājumam, principā tas uzkrājums ir kā valsts likumīgi aplaupa iedzīvotājus. Ja gribi uzkrāt tad vienīgais veids ir akcijās,ASV index fondos pēdējos simts gados vidējais peiaugums 12.5% gadā, vienīgi tam būs nepieciešams atvērt kontu brokerim un visu darīt pašam www.interactivebrokers.com ir stabili labākais no visiem, kas ir pieejami parastajam mirstīgajam. Kāpēc ASV, tāpēc ka USD$ ir pasaules rezervju valūta, respektīvi tās vērtību nodrošina visa pasaule, nevis tikai bankrotējušas valsts ekonomika(Latvijas).

 

P.s. pats investēju 100% savu uzkrājumu http://klozets.lv pagājšgad +30% + 2% dividende #fuckyeahmurica

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

Tev jau minēja - ienesīgumu rēķini ne tikai no %, bet arī no IIN atmaksas.

 

Pats veicu ikgadējas iemaksas Grawe group (savai pensijai :D )

Link to comment
Share on other sites

Idiots esi to, jo nesaproti, ko nozīmē zema riska ieguldījums...

Ne indeksi, ne akcijas, ne fondi nav zema riska ieguldījumi.

 

+ tavu līdzekļu ieguldīšana tikai vienā aktīvā apstiprina tavu absolūtu šīs nozares nepārzināšanu.

 

Kā jau iepriekš minēju, šie uzkrājošās apdrošināšanas produkti ir tēmēti tikai un vienīgi uz IIN atmaksu, kā rezultātā maksimālā gada atdeve ir 10%*(12*Bruto mēnešalga), kas nav slikti priekš zema riska ieguldījuma.

Labots - itanium
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man ir prieks, ka tu māki iekopēt linkus? :D

Apskatoties S&P 500 (1Y) grafiku, muļķim skaidrs, ka šajā indeksā ieguldīt uz gadiem 5-10 nav vērts, kur nu vēl šajā brīdī, kad cena ļoti labu laiku tik kāpj.

 

Kāpēc neiesaki autoram nodarboties ar valūtas maiņas spekulācijām, izmantojot lielu kredītplecu?

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pasties linku un atrodi kaut vienu 5 gadu periodu, kur total stock returns > total bond returns, jā tieši šobrīd varbūt arī nav labķais laiks, bet vai pelņit 2% gadā pie Latvijas inflācijas ir gudrākais??? Protams, ka nē.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc autors nevar sev izveidot uzkrājošo apdrošināšanu ar IIN nodokļa atmaksu 26% apmērā no iemaksātās summas un līdz 10% no bruto algas !?

 

Ja alga 10000 , tad 1000 gadā dabūsi atpakaļ no valsts + pamatsummu (19 230,77) pēc 5 gadiem.

 

Sanāk ~5% gadā.

 

Es atvainojos - neizlasīju citu komentārus.

Katrā ziņā, ja ir liela bruto alga (piem., 40000 eiro), un ir izveidoti uzkrājumi, tad samērā smuki 4000 ienākumi klāt, manuprāt.

Labots - shark
Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 16, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 16, 2014 - Herņa

Ko tu te gribi pateikt, topiks ir par to, kur labāk ieguldīt es izteicu viedokli, ka tas uzkrājums ir pilnīga h-ņa idiotiem, kas vēl nav skaidrs? Un fakti to pierāda.

Link to comment

Es tik gribu pateikt, ka :

  1. tev ir problēmas ar komunicēšanu
  2. tu pilnībā neko nejēdz no ieguldījumiem (jā, pat pašus pamatus)
  3. tevis ieteiktie ieguldījumu galīgi neiet kopā ar šī topika domu (topiks nav par to, kur labāk ieguldīt..)
  4. tu neesi pateicis itin nevienu faktu (kādreiz zāle bija zaļāka)
Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1. Ja redzu idiotu, komunicēju adekvāti.

2. zaudēt katru gadu naudu total real return -inflācija tev liekas jauki?

3, doma zaudēt naudu ir izcila topika doma, šeit jācitē warrens buffets - rule 1 never loose money, rule 2 never forget rule 1

4 100 dolāri ieguldīti pārveršas 255 000 USD tev neko nepasaka?

Link to comment
Share on other sites

Žēl, ka jaunatne paliek ar vien tupāka un tupāka un ka šī tupuma dēļ kārtējais topiks ir aizgājis galīgākajā beztēmā.

Kāds moderators varētu patīrīt šo miskasti? Protams, arī manus saistītos postus.

 

P.S. Buffets ir investors, kas izmanto fundamentālo analīzi -> vēstures dati nepasaka neko par aktīvu nākotnes cenu. Ja citē kādu, tad vismaz kādu, ar ko tu vienas prātis esi..

 

Autor, piedod

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

haha, haters gonna hate varu derēt,ka  pagājšgad nopelnīju vairāk nekā jebkurš ši foruma iemītnieks, labāk esmu tups glups un bagāts nekā "gudrs" idiots kurš katru gadu zaudē naudu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tipisks spoki.lv lietotājs, ko vēl lai pasaka?

 

Nesen apkārt lidinājās viens veiksmes stāsts, kur čalis pelnot entos 100k$ gadā, tirgojoties ar binārajām opcijām, jo tām, atšķirība no akcijām, cena var mainīties tikai divos virzienus : uz augšu, uz leju :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Šīm apdrošināšanām vienīgā fīča ir IIN atmaksa. Savādāk bezjēdzīgs pasākums.

 

Tad jau labāk pirkt zemi (kaut paņemot kredītu uz nelieliem procentiem) vai pirkt investīciju zeltu. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

IIeN atmaksa ir tā vienīgā fīča, taču gana laba fīča. Ja ienākumi atļauj un nav jādzīvo no algas līdz algai - kāpēc tā nedarīt?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nepareizi lasīji. Atmaksātais IIN būs jāatgriež, ja lauzīsi polisi ātrāk par 5 gadiem.

 

 

 

Savādāk bezjēdzīgs pasākums.

Dzīvības apdrošināšanai ir jānobriest.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šīm apdrošināšanām vienīgā fīča ir IIN atmaksa
Piekrītu.

Bet es domāju par tādu pasākumu. Bet tad sapratu, ka laikam nē. Man ir pieredze. Tēvs bija arī tipa ko līdzīgu padomju laikos pasācis. Bija jau tad tāda iespēja. Krāja krāja. Beigās 1000 RUB bija 5Ls, kad pienāca brīdis izņemt. Jau toreiz pats pa vasarām sapelnīju daudz vairāk, nemaz nerunājot par stipendijas apmēru, kas toreiz jau bija ap 10Ls (labiniekam).

Bet tā man ir dzīvības apdrošināšana, divi nekustamie īpašumi, 3. pensiju līmenis, kuru arī var mantot. Ir šāds tāds uzkrājums.

Link to comment
Share on other sites

nav man tagad pie rokas linku priekš tupa , ups, pupa gribēju teikt.

bet ieguldot ilgtermiņā (virs 5 gadi) akciju indeksos ir ļoti liela varbūtība satikt "tirgus korekciju", kas pirmajos pāris gados iegrābtos megaprocentus pārvērš zaudējumos. tvnetā ir vesels pajoļu topiks par Mulberry ieguldītājiem, kuri joprojām cer .

Link to comment
Share on other sites

Ar visām korekcijām 86 gados no 100usd uz 255 536usd vēlu veiksmi. fakts. Es investēju tajā etf`a, agrāk bija spy spdr, bet šim mazāks total expense ratio. Un investēšana tajā nozīmē, ka tu pērc 500 ASV lielākās, labākas kompānijas.

Labots - PuPs
Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz spekulācijām akciju tirgū, tad tas vairāk līdzinās azartspēlēm nevis ieguldījumam. Var vinnēt, bet var visu zaudēt. 

Bet lai vinnētu,ir jāzina kā spēlēt, savādāk pakāsiens gandrīz vai garnatēts.... 

 

Aņuks:

"Ieguldītājs" pēc "veiksmīga" ieguldījuma zvana savam biržas brokerim: "Vai tiešām visa mana nauda ir pazudusi???" 

"Nē, jūs ko! Tā vienkārši ir mainījusi saimnieku!" 

Link to comment
Share on other sites

100 dolāri ieguldīti pārveršas 255 000 USD tev neko nepasaka?

 

 

pagājšgad nopelnīju vairāk nekā jebkurš ši foruma

 

 

86 gados no 100usd uz 255 536usd

 

 

tad kā tur īsti ir - tu pagājšgad nopelnīji 255'436 vai arī zīmējies, ka tīri teorētiski tāda iespēja bija ilgtermiņā (protams, ignorējot inflāciju)? ja nopelnīji citu naudas summu - cik?

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Vai nu tu runā neizprotamās mīklās vai arī nezini pat tādu sīkumu, ka nauda ir nopelnīta tikai tad, kad pozīcija ir slēgta.. :D

 

 

+30% +2% dividendēs

 

 

Es investēju tajā etf`a

 

 

investēšana nopirkt kaut ko un turēt to 30 gadus

 

Viss, ko tu esi nopelnījis ir dividendes - izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...