Jump to content

LVRTC bezmaksas (FTA) kanālu apraide Latvijā


Dexs
 Share

Recommended Posts

guguce

Kādu ķeksīti atkal izķeksēja, ka bilde ''klučos''?

Negribās visā krieviju vainot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pfff... nu OTV arī bija tāds padīvains.

ReTV dzīvos, šķiet Riga24 arī izķepurosies, bet OTV tā arī nespēja atstāt nekādu vērā ņemamu iespaidu.

Pie visa tā, daļa viņu raidījumu dublējas ReTV cik zinu.

Labāk lai mauc ēterā LTV HD :)

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

OTV vietā vajadzēja laist Mūzikas Video vai Latvijas Šlāgerkanālu. Visi bļauj, ka visapkārt dziesmas svešās mēlēs skan, bet latviešu valodā tikai LR2.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nuu, kāda puse no tā Latvijas Šlāgerkanāla, gan nav skatāma, bet, varbūt, tikai klausāma...

Link to comment
Share on other sites

Aha, tie abi iet daudziem cilvēkiem (kam LTC) fonā, piemēram, ja atnāk kādi ciemiņi, ģimenes  pasākumi, utt.

 

P.s. Es atvainojos par stulbu jautājumu, bet esmu mazliet atpalicis DTV jomā. Sakiet, tas Sportacentra kanalčiks ir pieejams virszemē vai nav?

It kā viņam jābūt 658 frekvencē, bet man no sportiem atrod tikai Best4Sport, Eurosport2 Sport 1 (kam testa karte), NBA TV, KHL, Motors TV, kā arī citu šņagu, bet Sportacentru neredzu.

 

LABOJUMS. Tiku pie jaunākā frekvenču saraksta. Skatos, ka tas Sportacentrs vispār nav sarakstā.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Interaktīvajā TV tas Sportacentrs. Savukārt Virszemes TV viņa nav. Laikam tas Best4Sport viņa vietā.

Link to comment
Share on other sites

Tērēt vesalu kanālu uz šlšgeriem vai mūzikas video tas nav nopietni. Tos mmurgus ilgi izturēt nevar un skatīties tur vispār nav ko. Lai skan rāčiņā kā fona muzička, bet ne aizņem vesalu kanālu un vēl 24 stundas.Par OTV saimjiekošanu japabrīnās. Viņi tak regulāri no radio un TV padomes saņēma naudu raidītāja apmaksai. Tātad iebāza to ķešā un palika parādā. Nu tas ir pilnīgs pipec.

Link to comment
Share on other sites

Formali jā, bet visiem skaidrs,ka tā nauda tika paredzēta LVRTC. Cik glupai jābūt kanāla vadībai, lai šo naudu nesamaksātu. Štepselis ta LVRTC rokās un tikai loģiski, ka tas tika izrauts. Vari palikt parādā kaiminu Vasjam, bet ne televīzijas tornim.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Interaktīvajā TV tas Sportacentrs. Savukārt Virszemes TV viņa nav. Laikam tas Best4Sport viņa vietā.

Nu nez, tieši nedēļās sākumā kaut ko gāju visiem virszemes kanāliem cauri, kas man eko pakā ir, un toč redzēju Sportacentra logo. Varbūt tur kāds tad retranslē? Jāpaskatās vēl šovakar. 

Skatos mājas lapā, tur tiešām Best4Sport TV. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sportacentrs strādā ar visparastākajām sadzīves kamerām un tāds majas video kanāls arī tad sanāk. Kam gan interesē Mazpisānu vietējās fudbola komandas spēles. Savukārt Čaula ir vietējā skolas radiomezgla līmeņa televīzija. Jēgas nav ne no viena, ne no otra- skumji.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jēgas nav ne no viena, ne no otra- skumji.

 

Piekrītu - kau kā pēdējā laikā viss caur vienu vietu notiek, kur valstij (precīzāk ierēdņiem) ir jāpieņem lēmumi - pat šitādā vienkāršā lietā. :( 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

man jau sporta pārraides it kā patīk, bet nezinu cik prātīgi ir konkurēt ar LTV7...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
pirms 2 stundām , Didzis teica:

LVRTC ka tik naudu dod, sasolīs nezin ko. Protams, var esošo piecu programu vietā palaist desmit, bet tad jāmaina modulācija un pasliktināsies signāla uztveršana. Nē, nekas krimināls, uztveramība tad būs tieši tāda pati, kā pašreizējiem Lattelekom maksas programām. Loģiski, ka kritīsies jau tā zemā bildes kvalitāte Var pāriet uz DVB-T2, bet tad jāmaina daudzi televizori vai dekoderi. Vārdu sakot, atkal tiks čakarēti skatītāji. HD apraidi ieviest esošajā apraides tīklā nav tehniski iespējams. Tad jāliek jauni raidītāji un jāatrod brīvas frekvences, bet tās aizņēmis Lattelecom un 700MHz diapazons tūlīt būs jāatbrīvo priekš 5G. Pats galvenais, nah** visu to vajag, ja  televīzija, savā pašreizējā variantā, mirst. Skatītāju skaits krītas katastrofāli. Pensionāri, kuri ir lielākā mērķa auditorija, vārda tiešākā nozīmē mirst. Daudz potenciālo skatītāju izbraukuši, bet jaunatne principā TV neskatās, tikai glauda telefonus. Kapēc bezjēgā attīstīt virszemes apraidi? Labāk tad to naudu ieguldīt interneta attīstība. Lai gan LVRTC jau saraka optiskos kabeļus par projekta naudu, tikai tie praktiski stāv tukši. Cenņiks  par to izmantošanu ir tik augsts, ka klienti izvēlās citus variantus.  Neviens privāts kantoris to nevarētu atļauties, bet LVRTC par to pofig. Vārdu sakot, viss tas ir k;artējā naudas izšķērdēšana

 

Didzi, ne ko pielikt ne atņemt! Bet Tu jau zini, ka šīs tēmas esam maluši n-tās reizes. Tie kas pie vadības grožiem ne vella nerubī par to uz kurieni un kāds virziens jāuzņem. Brīžiem ir sajūta ka pie šprices tikuši savulaik bērnudārzā apbižoti bērni, kuriem tā vien velk izpausties ieraugot jaunas mantiņas un kuri noticēs jebkuram integratoru tekstam - tikai lai iztukšotu noliktavu no nevienam nevajadzīgas pārokeāna drazas... Tas, ka apraides TV nākotne ir pilnīgā p*** bija jaušams jau gadus 7 atpakaļ, bet neviens par to nedomāja. Kur vien var, piegriež skābekli iegriežot paši sev. Šeit gan necentīšos izpaust savu skatījumu - ka man pašam nepiegriež skābelki :D ...bet fakts paliek fakts! Visi gaišie TV prāti ir vai nu atlaisti, vai atrodas pensijā, vai aizgājuši uz citām vietām (kur ir jūtams uzrāviens) Pārējiem paliek kautkāds rudimentālas atliekas no pagātnes elpas un neko jaunu "izpirst" no sevis nespēj. (es atvainojos protams) Bet tas ir fakts! 
Un neglābs arī tas, ka teļļuki bliež augšā savas platformas un aplikācijas - vēl tuvredzīgāku idiotismu var tikai pameklēt (tai jābūt kā opcijai) ne pamatplatformai. (Te mēs atgriežamies pie pirmās kļūdas) Visu kontrolēt! Tas nestrādā! Tas varēja strādāt no 2009. - 2011. gadam kā pilotprojekts. Ui.. man šī tēma uzvelk konkrēti. Es domāju, ka par to mēs kādreiz vēl parunāsim kā vecajos labajos laikos... Tikai nekādi jau nesanāk saskrieties. :):D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Didzis teica:

HD apraidi ieviest esošajā apraides tīklā nav tehniski iespējams.

Nu vienu HD kanālu tak varētu palaist (pamainot signāla modulāciju kādus 8Mbps papildus iegūtu), šobrīd LTV divus laikam tāpat nepavilktu. 

Link to comment
Share on other sites

LVRTC tikai nodrošina viena 8MHz plata kanāla apraidi visā Latvijā. Šajos 8MHz jau ir piecas programas un tur iespiest HD, ar augstu bildes kvalitāti, ir nereāli. Nē, gan jau kautkādu miglubildi ar uzrakstu stūrī HD var, bet kam to vajag. Ir jāpāriet uz DVB-T2, bet tad lielākā daļa tautas vispār neredzēs bezmaksas programas, jo vajadzēs jaunus televizorus vai dekoderus. Vārdu sakot priekš HD ir jāveido jauns DVB-T2 tīkls un jāliek torņos jauni raidītāji Pārejie kanāli ir atdoti Lattelekomam un līdz 2022 gadam tiem klāt netiek. Domāju, ka mums HD virszemes apraidē nespīd. Desmit programas protams var bezmaksā palaist, bet ko tad tur rādīs? Vietējās televīzijas jau tagad  nevar galus savilkt kopā, kur nu vēl normālu programu izveidot. Retranslēt kādas Eiropas programas, kam to vajag? Pensionāri valodu neprot, pierobežā tāpat skatīsies krievus, jo es nezinu neko bezmaksas Eiropā, kas spētu konkurēt ar Krievijas programām, bet jaunieši visu, ko grib, skatās glaudāmajos telefonos.  Par visu to vajadzēja domāt brīdī, kad ieviesa digitālo televīziju un neatdot apraides tiesības Lattelekom. Tā bija kārtejā mūsu valdības laž un tagad kautko mainot atkal tiks bezjēgā tērēti budžeta līdzekļi.

Link to comment
Share on other sites

ne tikai jaunieši neskatās klasisko tv.. tagad ir tik daudz satura pieejams.. samaksājot salīdzinoši nelielu naudu.. 5-10 eur.. galvenais, ka internets labs un moderns tv... Parastā tv aizies nebūtībā tāpat kā pa lielam stacionārie telefoni..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , CAP teica:

samaksājot salīdzinoši nelielu naudu.. 5-10 eur..

nu nezi, kas nu kuram neliela nauda. man piemēram ir žēl regulāri maksāt arī pāris eirikus "par neko".

bet no otras puses - "parastā tv" - t.i. tiešraides - neticu ka izmirs - pārāk daudz viņas skatās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , CAP teica:

samaksājot salīdzinoši nelielu naudu.. 5-10 eur..

Nu es kabeļtelevīzijā par pilno bloku papildus internetam maksāju 5.50€. Kāpēc man, piemēram, lai paskatītos sporta vai kāda pasākuma tiešraidi, būtu jālieto citi pakalpojumi? Pie SAT bokša es varu pieslēgties ar telefonu, datoru vai virtuves televizoru un skatīties arī "neklasiski"...

Par kinoteātriem jau arī pēc televīzijas ienākšanas teica, ka tūlīt klapēs ciet, bet redz dzīvi joprojām.

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

poh.. es papildus maksāju kādus 3-4 euro par tv pie interneta.. i tāpat to dekoderi ieslēdzu labi, ja reizi nedēļā sīkajiem, i to izslēdzu jo pat normālas multenes vairs nerāda.. maļ vienu un to pašu uz riņķi.. tad nu labāk noabonēju pa piecīti servisu un skaties multenes gan jaunas, gan vecas pēc sirds patikas, bez debīlām reklāmām un ar kvalitāti.

 

Bet kā jau es teicu.. katram savs. :) Te pat nav runa par naudu, bet gan par saturu kā tādu un kvalitāti gan saturisko, gan bildes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 16 minūtēm , snukurins teica:

Nav kinoteātru Latvijā

Nav, nav. Vispār nekā vairs nav. Bankrots iestājies. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , snukurins teica:

Nav kinoteātru Latvijā jau kopš 90tajiem

Kā teiktu viens cilvēks, tās ir fake news. Piemēram, Daugavpilī ir viens kinoteātris, kur filmas var skatīties krievu valodā un lai ekrānā būtu vairāk vietas, bieži vien bez latviešu subtitriem.

Link to comment
Share on other sites

TV tiešraide izmirst katastrofāli un to parāda rētingi. Faktiski paliek tiešraidē tikai sporta pārraides. Vispār jau tēma ir par virszemes apraidi. Kabeļtīkli, tā cita lieta, lai gan tur arī tur  tehnoloģijas ir mainījušās, bet  gala lietotājs programas saņem pa vecam un nejūt tehnikas progresu. Virszemes radio un TV apraide nepazudīs, jautājums tikai, nafig tajā ieguldīt valsts līdzekļus, ja nav nekādas attīstības perspektīvas. 5G internets dod nesalīdzināmi plašākas iespējas skatīties cilvēkiem ko un kad grib. Ne par velti priekš 5G interneta tiek atbrīvotas no televīzijas 700MHz diapazoms. Protams, kā rezerves variantam. virszemes apraidei jāpaliek, bet vairāk to attīstīt ir bezjēdzīgi. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

(tūlīt iešot vaļā prožekta 2. kārta

jau ir palaista http://www.db.lv/zinas/platjoslas-projekta-2karta-uzsakti-buvniecibas-darbi-jau-530-km-no-izprojekteta-tikla-478067

un tagad otrās kārtas ietvaros mēģinās labot to, ko neizdarīja pirmajā kārtā..

 https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/platjoslas-internets-laukos-ievilkts-bet-iedzivotajiem-neaizsniedzams.a289245/

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Un tagad mēs visi bursimies cauri tam palagam? Aiz dīķa ir nemazums plašas teritorijas, kur arī tikai caur sat. var kaut ko redzēt un dzirdēt

Link to comment
Share on other sites

Par klasisko virszemes apraidi jāsaka, ka, ja kautkas nopietns mūsu reģionā sāksies, tad jārēķinās , ka internets visdrīzāk pazudīs pirmais, vai arī kļūs plašām tautas masām nelietojams. Nn pieejams būs tikai tas, kas nāk direct pa gaisu. Bet šādām krīzes situācijām pietiek ar FM radio, vai vidējo un īsviļņu radio no tuvajām ārvalstīm. 

p.s.

Jāiet uz bēniņiem noraust putekļus no vecā VEFiņa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...