Jump to content

LVRTC bezmaksas (FTA) kanālu apraide Latvijā


Dexs
 Share

Recommended Posts

Ja būtu 90-tie gadi, tad varētu retranslēt kādu ārzemju mūzikas kanālu, jas jau pašiem nav ko rādīt :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sēdē panākta vienošanās ar mediju koncernu "Modern Times Group" (MTG) par Soču olimpisko spēļu Latvijas hokeja izlases maču tiešraides nodrošināšanu virszemes bezmaksas kanālā "Re:TV".

Link to comment
Share on other sites

OTV interesanti darbojas ar 4:3 filmām. Vakar rādīja "Kad bremzes netur" - filma 4:3, daļa no kadra malām tiek dublēta tur, kur jābūt melnajām joslām, tikai tās malas ir pilnīgi aizmiglotas. Īpatnēji. Gan "briesmīgo melno malu" nav, gan arī filma netiek kropļota.

Nezinu gan kā šo metodi sauc - kaut kas ar "blur" efektu?

Link to comment
Share on other sites

@@Pirkss,  nav nekāds jaunums.. LTV jau kopš 16:9 ieviešanas šo lietu pielieto vecajiem 4:3 ierakstiem.. lai netaisītu varžģīmjus un nekropļotu attēlu, tajā pašā laikā nerādītu melnas malas.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

BBC encrypts in Lithuania

Latvijā ir tuvāki krievu kanāli Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Strīds par programām ir pilnīgi bezjēdzīgs. Lattelekoma interaktīvajā TV ir apsolūti precīzi redzams, kādas programas visvairāk skatās tauta. Visādi BBC, RTL vai franču programas nav topa aukšgalā un tātad tās nav popularas. Tantei Bauska arī nafig neinteresē BBC, bet bezmaksas programu mērķa auditorija ir tante Bauskā un tur neko nevar darīt

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

@@Didzis, man arī neinteresē BBC, jo visas ziņas un info tāpat ir atrodama/izlasāma internetā.. ar ko tad labāks ir BBC par PBK? Viens baro vienu ideoloģiju, otrs otru..

Link to comment
Share on other sites

 

 

kaa kuram....

lielajam absolūtajam vairumam, nerunājot nemaz par krieviski runājošo auditoriju. Gan mentalitāte gan valoda. Grūti jau pāriet uz jaunu svešvalodu - piemēram, es pat ar visu to, ka spēju diezgan brīvi lasīt, rakstīt un  sarunāties angļu valodā, TV raidījumus šajā valodā bez subtitriem uztvert diemžēl nespēju. Krieviski - nekādu problēmu, kaut gan šo valodu ikdienā lietoju retāk kā angļu.

Link to comment
Share on other sites

Bezmaksas apraidē jarāda mūsu vietējās programas. Gribi skatīties kautko svešvalodā, nav svarīgi kādā, vai nu maksā par to kabeļoperātoram, vai liec SAT iekārtu. Tas, ka ar vietējām programām ir pašvaki, tas cits jautājums. Saradušās entās programas ķipa Sporta centrs, Čaula TV. Šlāgerkanals, kanāls2, u.t.t., a rādīt ta tajos nav ko. Mūsdienās tehniski izveidot jaunu programu nav nekādas problēmas, bet nodrošināt tajā saturu ir ļoti grūti. Lai uzņemtu kaut stundu garu raidījumu vajag pamatīgu naudu. Labāk būtu visi apvienojušies un uztaisīti vienu, bet skatāmu programu. Nu jā, senā latviešu problēma- divi latvieši, trīs partijas :sarkasms:  Visi programu turētāji grib būt lieli savas biksēs un nekad neapvienosies.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

jo visas ziņas un info tāpat ir atrodama/izlasāma internetā.. ar ko tad labāks ir BBC par PBK? Viens baro vienu ideoloģiju, otrs otru..

Kāds Mazpisānos internets,pat virszemes nevar uztvert Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, arī Ilūkstes novadā ir vietas, kur cilvēki mocās, jo nevar to DTV kvalitatīvi noķert. Tad nu dažs labs tajā galā ir paņēmis sat ar :pooh_honey: un nekādu problēmu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

@@Smukais, tv3play.lv un LTC klienti atrodoties mājas tīklā savā datorā iekš lattelecom.tv citur laikam nekur.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visi programu turētāji grib būt lieli savas biksēs un nekad neapvienosies.
Un, ko šī apvienošanās dos? MTG gadījums kaut ko Tev nerāda jau? Kanāli tagad maksas.
Link to comment
Share on other sites

Dexs,apvienošanāsdotu vienu,bet skatāmu programu. Faktiski visas tagadējās mazās televīzijas ir producentu grupas un labi ja dienā var kādu stundu orģinalraidījumu saražot. Neiet runa par reģionalajām TV, bet to pašu Sportacentru, vai Čauka TV. Izgatavot labu un cilvēkiem interesējošu raidījumu ir ļoti dārgi un neviena televīzija to nevar pacelt. Base7,es varu saderēt uz konjaku, ka neatradīšu vitu tai pašā Ilūkstes novadā, kur nevar uztvert digitālo TV . Tak cilvēki paši vainīgi, ka neredz TV. Neuzliek kārtīgu antenu un tad auro, mums nerāda. Man daudzas reizes ir nācies ar tādu situāciju saskarties.Bļaviens pa visu pagastu, nerāda digitāla TV un kaimiņiem arī. Kad atbrauc pie cilvēka, tad izrādās, ka uz jumta stāv vecā četrzaru metru viļņu TAI12 antena ar puspuvušu krievu kabeli. Parādiet man vietu Latvijā, kur 10m augstumā ar DTX92F antenu nevar skatīties digitālo televīziju. Man tādu vietu atrast nav izdevies!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Parādiet man vietu Latvijā, kur 10m augstumā ar DTX92F antenu
 

Cik maksā 10m augsts masts ar visu uzstādīšanu, ieskaitot atsaites utt?

Link to comment
Share on other sites

Laukos, aizej uz mežu un desmit metrus gara, slaida eglīte nemaksās neko. Apskaties pie kūts pakša, gan jau no krievulaikiem kāda ūdensvada truba atradīsies. Ak vairs nav, jo nodota metāllūžņos un nodzerta :sarkasms: . Tad nevajag bļaut, ka nerdz digitālo TV, jo paši ir pārāk slinki vai neizdarīgi lai uzstādītu antenu. Nu nav tie desmit metri nekas augst. Jaebkurai kartīgai lauku mājai jumta kore ir 7-9m augsta. Pāris metrus garš antena smasts  nu nemaksā tik dārgi lai to nevarētu atļauties un uzstādīt uz mājas kores.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tieši tā , visu var ja labi grib

Link to comment
Share on other sites

Tak mastu var uzlikt vienkārši - kārts. Vismaz man zināmie cilvēki laikos tā ir atrisinājuši problēmu līdz 10m.

 

Par tiem 3 bezmaksas kanāliem, atvainojos, bet cik nu paskatījos (varbūt esmu neveiksmīgos laikos trāpījis), atgādina 90-to gadu KS-video kanālu... 

Link to comment
Share on other sites

Tad, kad šito pašu failu aizsūtīs uz LVRTC. Tur vienkārši ir darbinieku neizdarība. Par EPG es viņiem teicu jau janvāra sakumā. Vajag elementāru teksta failu iedot lai iegruzī raidītājā. Piezvanīju vēlreiz un atgādinaju. Solija ielikt ar nakamo nedēļu

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Nē, nē ar LVRTC darbiniekiem viss kārtībā. Ogre vienkārši neko EPG lietā nedara, bet nu solija, ka  labosies :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nevar piečuku samaksāt studentam, lai sadzen infu failā :sarkasms:

 

P.S. Re:TV EPG ir. Nezinu kad parādījās, bet nu ir.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Ne jau piečukā tur lieta, bet attieksmē pret jaunajām tehnoloģijām un apjēgā, ka skatītāji grib EPG.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pārnāku no darba mājās un vairs neuztver bezmaksas kanālus - antena paštaisīta, iepriekš rādīja tagad ne (otro dienu jau). kustināju antenu bez izmaiņām. kur varētu būt problēma?

Link to comment
Share on other sites

Nu re! Pat divus mēnešus nevajadzēja :)

Man ir sāpe drusku par ko citu - kolosālākā (mums) ziemas Olimpiāde ever, LTV7 brigāde super!

Tikai HD nav :(

Jā zinu, sat ir. Bet nu prasītos jau dikti atdot 1 frekvenci priekš LTV HD. Sapņot neaizliegsi.

Link to comment
Share on other sites

Kā es varētu uzzināt šo īpaši slepeno informāciju?

Pieņemu, ka materiāli HD kvalitātē ir bet ne par to bija runa.

Gaisā ta palaist nevar - nav HD kanāla.

 

To ko LTC sauc par "HD" es skatīties nevaru.

HTB+ Спорт1 HD kanāls nereti iet ar vidējo bitreitu ap 14Mbps, kamēr LTC "HD" 6Mbps ir maksimums.

 

Savulaik, iepriekšējā darbavietā, runāju ar Tandberg tehniskajiem, viņu atbilde bija viennozīmīga:

1080i signālam zemākais vidējais rekomendētais bitreits ir 10Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Virszemes apraidē nekad kārtīgs HD nebūs. Visas tās digitalizācijas jēga bija lai varētu vairāk SD programas palaist, nevis lai uzlabotu bildes kvalitāti. Ja grib HD virszemē, tad vienā kanālā viena programa un atgriežamies pie tik pat daudz programām kā analogās TV laikā.  Es protams balsoju par tādu risinājumu. Man nevajag Lattelekomu ar daudzajām programām, ja to visu , augstākā kvalitātē, var skatīties no SAT.

LTV nevar nodrošināt visas savas pārraides HD. Tad vajag miljonu investīcijas. Tai pat laikā olimpiādi, tiešraides no lieliem pasākumiem(nafig HD PTS par miljoniem stāv bezdarbībā) un eirovīziju jau nebūtu problēmas rādīt HD līmenī. Nu jā, visi kanāli atdoti lattelekomam priekš biznesa un nav brīvas vietas ēterā :sarkasms: .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...