Jump to content

LVRTC bezmaksas (FTA) kanālu apraide Latvijā


Dexs
 Share

Recommended Posts

Vakar pusmiegā biju aizmirsis. Tas ReTV ir tajā loģiskajā vietā ar tādu PIDu tāpēc, ka agrāk zem šī PIDa gāja tā LTV7, kurā SFNos bija splaisings un logi reģionālajām TV. Lai pēc iespējas samazinātu pārejas laiku pirmajā janvārī un atvieglotu splaisingu , pagaidām šis PIDs saglabāsies, ja mainīs, tad ne agrāk kā 30 janvārī. Paši logi gan jau ka ar būs ar februāri, jo tur vēl gan tehniski, gan juridiski, gan org jautājumi jāsakārto.

 

JohnLee, kurā SFNā NITā ir tā līkā frekvence norādīta? Rīgas?

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu uz fikso atkal neraustīt, bet mierīgi visu apzināt, saplānot un tad vēl 1x nomainīt un miers.

Link to comment
Share on other sites

"veertiigaakais" gada topiks, taada breeka kanaalu seciibas deelj :)

vai tad ne pashu izveele bij iegaadaaties shtruntuztveereejus?

vai stuteet atcevischu kasti sat kanaaliem un citu virszemei un raudaat ka pultis daudz?

 

jaavaac paraxti referendumam par kanaalu seciibu,

bet taapat LVRTC un Lattelecom tagad naidnieki un necvienosies par ierasto seciibu

1. LTV1

2. LTV7

3. TV3

4. LNT

5. TV5

6. TV6

7. ReTV

.....

...

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vispār.. kāda nozīme kanālu secībai, ja to tāpat var mainīt.. nu.. kam slinkums vai nespēja/nevarēšana.. tas, lai maksā tam, kam nav un, kas var :D Vai kādu radinieku paaicina.. nedomāju, ka baigā problēma end-userim dēļ tā.. par kabeļniekiem.. pof.. Vajag arī tos patracināt, savādāk kā sēnes iesēdušies :D

 

@@MartiniB, Nepiekrītu par kanālu secību.. pirmajiem jebkurā gadījumā jābūt ir brīvajiem kanāliem.. respektīvi ltv1/ltv7/re:tv/otv/riga24 un tad tikai lnt/tv3/tv5/tv6 utt...

Link to comment
Share on other sites

CAP, kabeļnieki paši nav nekādi eņģeļi šai ziņā :D

Kad dzīvoju Ziepīti, bija Livas, analogais kabelis protams, cita jau tad nebija.

Sencīši dzīvoja netālu, nu jopcik ik pa brīdim kādam kanālam frekvenci pamaina un tad tik ar rokas meklēšanu skanē un meklē kur nu tas iemīļotais kanāls palicis.

Jo automātisko un tad šķirot ar roku uz tā laika televizoriem.. maz neliksies.

Regulāri viņi šādi te izpildījās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

respektīvi ltv1/ltv7/re:tv/otv/riga24 un tad tikai lnt/tv3/tv5/tv6 utt...

 

nu atkal graavis,

ja tev nav kartes tad atsleedz automaatisko mekleeshanu un noskanee tikai briivo kanaalu frekvenci 530Mhz -

kodeetie tad pa kaajaam nemaisiisies,

bet ja tev karte ir tad piekaast kursh kodeets kursh nee un izkaartojumu nosaka saturs + kanaala nosaukuma sakritiiba ar pults numuru

Link to comment
Share on other sites

@@Pirkss, i vēl tagad izpildās.. tagad pēc 01.01 ar kkas pajucis ar kanāliem.. mammas tantei ir Livas, sūdzējās, ka kanāli pazuduši/samainījušies.. :)

 

@@MartiniB, nu.. man pašam ir ITV un laukos VIASAT.. neskar VTV herņas un regulārās pārskanēšanas. Savukārt vecīšiem gan bija viss jāpārregulē pēc 01.01, bet nu viss sakārtots un rāda kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

 

 

JohnLee, kurā SFNā NITā ir tā līkā frekvence norādīta? Rīgas?

 

Jā, tas ir Rīgas stacijas TSā. 

Link to comment
Share on other sites

MartiniB, tak ne jau es to brēku ceļu, bet tauta. Zvana man  tante un jautā, kapēc LTV vairs nav uz otrās pogas. Nu pieradusi viņa tā, nospiež otro pogu un gaida savu seriālu, bet vajadzīgajā laikā nerāda vienu dienu, otru dienu. Es saku, vai tad kanāla logo neredzat, bet šī atbild, man jau acis vājas un es no tiem ķeburiem tāpat neko nesaprotu. Var jau teikt, kas tur samaini kanālus, bet tā ir problēma ne tikai veciem cilvēkiem. Tas ir tāpat, kā ar Iphone jauniešiem. Kad es saku, tev tak GPS ir, iemet adresi un braucam, vai fiksi nofočē to shēmu, bet atbilde, tas tak čakars un es īsti neprotu, bet toties man ir Iphone5 :sarkasms: Tehnika attīstās daudz straujāk un tās iespējas ir milzīgas, bet 90% lietotāju to visu neizmanto. Vai jūs varat apgalvot, ka perfekti pārvaldat sava telefona visas funkcijas- visdrīzak nē. Tāpat ir ar pensionētu tanti, kura arī neprot kanālus vietām apmainīt. Tehnikas sarežģītība dažādāka, bet problēma viena :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Tā tehnika attīstās tik strauji, ka nespējam tā īsti apgūt vienu, kad jau cita ar daudz uzlabojumiem, izmaiņām, iespējām. Gandrīz katram kā aptaustāms piemērs ir jaunākie telefoni.

Paldies JonLee par tabuliņu. Kaut kā tādu nebiju atradis Lattelecom lapā. Tā tagad jaunā izskatā. Pa brīdim arī piekļuve forumam nebija iespējama.

Lietas jau iet uz labo pusi - Riga TV24 vairs "nežagojas". Šovakar, skatoties ulmaņlaikus OTV, zāģi nemanīju. Nav jau tā digitālā TV tik viekārša kā dažam šķiet. Tās ķibeles gan ar jaunajiem pienācējiem, gan ar kanāliem, gan ar mūsu ietiepību, lielību un citām senām kaitēm ir kārtējais apliecinājums tam, ka nav tik vienkārši kā pirmā brīdī šķiet.

 

Lūdzu padodiet ziņu, kad atkal būs kādas kanālu maiņas un varbūt pat konkrēti - kurš kanāls uz kuru MUXi. Valmieras raidītājam LNT no 21. kanāla "pārceļoja" uz 51. Domāju, ka tā informācija nebija slepena un neradās Ziemasvētku naktī kūtī, kad dzīvnieki runā. Sanāca tā, ka raķešu troksnī, dūmos un šampanieša putās sašķepselēja ne tādus PIDus, bilde rautās un "zāģis" pāri visam :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Stop. Ciparu apraidē aizmirsti par "kanāliem". Uz vienas nesējfrekvences ir multiplekss kurā ir daudz programmu. Un loģiski, ka LNT tagad tiek raidīts citā muxī, jo LNT nav pieejams bezmaksas apraidē, kas tiek raidīta pirmajā muxī jeb programmu izplatīšanas tīklā, bet gan maksas programmu paketē, un tiek raidīts cita mux sastāvā. Kura - tā ir Lattelecom kompetence. Es šīs izmaiņas teorētiski pat varu nezināt ;) No kvalitatīvas antenas lietošanas nepieciešamības un fizikas likumu ievērošanas neviens TV skatītājs nav atbrīvots. Lietotājam vulgaris pilnīgi nav no svara, kāda raidītāja frekvence kuram mux tiek izmantota, jo labāka antena, jo labāks rezultāts uz visiem mux. Jo vairāk, ka no 800MHz diapazona drīz jau visur būs nomigrēts. Ak jā, un tie PIDi tomēr sasprausti ir pareizi, ne vienmēr visas "tantes Bauskā" vēlmes iespējams īstenot.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

 "Bauskas tantes" vēlmes protams var ignorēt, bet kabeļoperātori gan tika "uzmesti" Mūls protams, pirms svētkiem, izsūtīja jaunos tehniskos parametrus, bet tas bija pēdejā brīdī. Tak uzreiz bija skaidrs, ka ar  LTV7 būs problēmas. Ielikt reTV uz LTV7 pidiem, nu tas bija stulbuma kronis. Jā, es saprotu, ka tā bija vieglāk un nekas nebija jāpārkonfigurē tīklā dēļ reģionālajiem logiem, bet nevar tak LTV7 salīdzinat ar reTV, kuram nav nekādas skatitāju auditorijas. reTV logu pārslēgšanu  savulaik taisīja vairākus mēnešus un nekas. Tagad arī varēja kaut mēnesi konfigurēt jauno variantu. reTV tak neprotestētu, jo tāpat na haļavu tika pie ētera, bet LTV7 gan aiztikt nevajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai stuteet atcevischu kasti sat kanaaliem un citu virszemei un raudaat ka pultis daudz?

Nu ne jau visi var atļauties DM8000 pa 800 EUR vai cik jams tur maksā :D

No otras puses - ja jau ir SAT, tad nafig vēl virszemes TV vajag? 


Ta pofig ar to virszemi, man lielākā bēda, ka lattelecom.tv vairs nav pieejams ne LNT ne TV3 arhīvs - nevaru vakarā ziņas palūrēt, ja kas interesants bijis.

Link to comment
Share on other sites

Tuvāko divu nedēļu laikā visos Baltkom tīklos (visā Latvijā, kur pieejams Baltkom TV) pamatpaketē būs pieejami jaunie telekanāli "OTV", "Re TV" un "Riga 24 TV".

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad arī varēja kaut mēnesi konfigurēt jauno variantu.

 

Kādu mēnesi??? Tu uz NEPLP staigā? Kad konkursa rezultātus paziņoja? Cik dienas (pat ne nedēļas) mums bija, lai palaistu visu? 2 darba dienas!!!


 

 

lattelecom.tv vairs nav pieejams ne LNT ne TV3 arhīvs

 

Tas savukārt ir saskaņā ar līgumu un nesavtīgo autortiesību politiku, cik man ir aizdomas. Gribi arhīvu - maksā papildus. Bez tam tā ir apzināta politika, lai spiestu lietot TV3Play

Link to comment
Share on other sites

Re:TV no studijas mauc ārā analogi, vai ne? Tā saucamais "dot crawl" uz sarkanajām, u.c. krāsām diezgan uz datora lec acīs.

Link to comment
Share on other sites

Torni,Tu nepareizi saprati. LTV7 varēja palaist pa vecajiem pidiem, bet reTV  ar jauniem. Tagad, pēc jaunā gada, varēja taisīt un konfigurēt iespēju Ladgalē un Kurzemē pieslēgties reTV programai ar saviem vietējiem logiem. Tāpat tai programā nav ko rādīt un visu reģionālo programu materiālu griež pa rinki simtiem reižu. Skaidrs, ka, slinkuma pēc, vienkāršāk bija neko nedarīt un reTV palaist LTV7 pidos, bet varēja arī visu pa smuko sakārtot un nečakarēt tautu. Vismaz prēmiju par visu šito vajadzētu atņemt cikvēkiem, kuri par to atbild.

Link to comment
Share on other sites

@@Tornis, tak LTC teica, ka upurējuši Interneta TV par labu Virszemes un Interaktīvajai.. ITV TV3/LNT arhīvs darbojas, arī ieraksta funkcija.

Link to comment
Share on other sites

LTC prioritāte vienmēr ir, bija un būs iTV. VTV viņiem pie nākamā konkursa, vismaz teorijā var atņemt, bet iTV neviens viņiem neatņems.

Pie tam VTV ir legacy serviss, kamēr IPTV un uz to balstītās lietas ir tas uz ko televīzija iet - interaktīvs vai pusinteraktīvs saturs "pēc pasūtījuma".

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vismaz prēmiju par visu šito vajadzētu atņemt cikvēkiem, kuri par to atbild.

 

Didzi, sāc dzīvot tagadnē. Kādu prēmiju? LPSR laiki sen pagājuši. Un vēl - sen jau laiks beigt uzskatīt televīziju par kaut ko bez maksas un pats par sevi pienākošos labumu. Tas nāk no PSRS laikiem, kad TV bija galvenais ideoloģiskais rupors un smadzeņu skalotājs. Līdz ar to stāstīt savu viedokli, kā mums bija PIDi jākārto, tu , protams, drīksti, bet ...

Link to comment
Share on other sites

Par prēmiju, protams joks, bet par pidu kārtošanu, ne jau es to saku, bet kabeļtīklu cilvēki un vecas tantes, kurām ir zināmas problēmas. Skaidrs, ka jums ir liels kantoris un uz "tante bauskā" dziļi nospļauties, bet ar kabeļtīklu operātoriem gan vajag rēķināties. Faktiski jau ir runa par kontaktēšanos ar klientiem. Nebūtu visa šitā jezga ar ātru pārslēgšanos un obligāti jaungada naktī, gan jau iepriekš jūs būtu uzzinājuši par briestošajām  problēmām . Ja notiek kādas "globālas" izmaiņas, tad nav slikti par tām paziņot laicīgi. Skaidrs, tante Bauskā" no tā neko nesapratīs, bet Latvijā ir gana daudz civēku, kuri tehniskas lietas saprot un var norādīt uz šaizēm,  kuras var rasties. Uzlikt uz LTV7 pidiem reTV bija kļūda un to vajag atdzīt.

Link to comment
Share on other sites

Vai tas bija labākais iespējamais risinājums ? Varbūt ne. Vai kļūda? Noteikti ne, tika darīts apzināti. Vai _pirms_ vecgada vakara, kad Ilmārs jau tika izsūtījis PID listi, kāds iebilda? Ja jā, tad līdz manis informācija nenonāca, kaut Ilmāram ir mans mobila tel. numurs. Lai nu kā, protams, mēs šo problēmu nākotnē ņemsim vērā, to es garantēju.

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos epastus. Ziņojuma orģināls par izmaiņām no jaunā gada izsūtīts 28 decembrī. Man pazīstamie kabeļoperātori to saņēma(varbūt apskatījās) 29 decembrī. Vismaz zvanu es saņēmu vienpadsmitos vakarā, kad mans grupasbiedrs pateica, ka sūdi būs. Godīgi pateikšu, es neesmu kabeļnieks un man tai laikā bija jāgatavojas  saviem darbiem jaungada naktī. Vārdu sakot, man tas nešķita baigi svarīgi. Problēmas būtība, vismaz man, pieleca tikai jaunā gada pirmajā dienā. Nevajag aizmirst, ka lauku un mazo pilsētu kabeļoperārori jau nav baigie "karotāji". Kā Rīgas kungi nolems, tā būs, ko ta nu mēs :sarkasms: . Tai pat laikā, kā reizi, viņiem vislielākās problēmas sagādāja izmaiņas ar LTV7. Kas ta Baltkomam, viņiem viena kaste varbūt bišku jāpārkonfigurē- visā Rīgā ir OK un lieta darīta. Skaidrs, ka viņiem pofig. Kad 24 galvas stacijas jāapbraukā tika pierīgā, tad gan nav pofig. Labi, kas bijis bijis un no kļūdām mēs visi mācamies. Ja man būs kāda informācīja, tad pieiešu tai uzmanīgāk un  tad noteikti došu ziņu.

Jā viens no kabeļoperātoriem labu domu pateca. Viņa dēļ, lai tai tornī maina ko grib, tikai lai LVRTC atsūta rekvizītus uz kuriem izrakstīt rēķinu par neparedzētiem izdevumiem, kuri radušies neapdomīgi pārkonfigurējot raidītājus :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Info no Viasat. Tuvākajā nākotnē visas 3 programmas nebūs pieejamas Viasat klientiem, jo kanāli nevar nodrošināt signāla padošanu uz satelītu.

Link to comment
Share on other sites

:sarkasms: Visticamāk uz transponderiem vietas vienkārši nav (vai arī tad jādomā, kurus 3 kanālus klusi "izmest"). Bet nu, nedeg pēc šiem kanāliem nemaz satelītā. Vismaz pagaidām.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Tā gan nebūs taisnība. Tīri tehniski nav nekādu problēmu padot signālu uz Viasat centru. Cita lieta, izmaksas un jauno programu interese izplatīt savu signālu caur SAT.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā viens no kabeļoperātoriem labu domu pateca. Viņa dēļ, lai tai tornī maina ko grib, tikai lai atsūta rekvizītus uz kuriem izrakstīt rēķinu par neparedzētiem izdevumiem, kuri radušies neapdomīgi pārkonfigurējot raidītājus

 

Didzi, varbūt sāksim ar domu, ka pati ideja kabeļoperatoram ņemt programmas no ētera apraides un pūst kabelī ir līka saknē, vismaz XXI gadsimtā? Un pat ja tā, nekādu juridisku saistību par šādu "signāla piegādes veidu" nav. :D

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tā pavisam labi un pareizi - kabeļTV operatoram būtu jāņem SDI signāls pa tiešo no attiecīgā TV kanāla.

Ideālā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Tornis rakstīja:

 

Un vēl - sen jau laiks beigt uzskatīt televīziju par kaut ko bez maksas un pats par sevi pienākošos labumu. Tas nāk no PSRS laikiem, kad TV bija galvenais

> ideoloģiskais rupors un smadzeņu skalotājs. Līdz ar to stāstīt savu viedokli, kā mums bija PIDi jākārto, tu , protams, drīksti, bet ...

 

Absolūti nepiekrītu! Tā drīkst teikt LTC vai MTG - ka viņiem pofig, dara, kā grib.

LVRTC (VAS) nav privāts kantoris, tiek uzturēts, algas (gan jau arī prēmijas) maksātas par visu mūsu naudu vai no dividendēm, kas pienākas valstij.

Arī tas miljons FTA apraidei taču ir no valsts budžeta, tātad mēs visi (katrs) to apmāksājam. 

Tai skaitā Didzis, tai skaitā kabeļoperatoru darbinieki - visi..

Link to comment
Share on other sites

 

 

LVRTC (VAS) nav privāts kantoris, tiek uzturēts, algas (gan jau arī prēmijas) maksātas par visu mūsu naudu vai no dividendēm, kas pienākas valstij.

 

Pirma šo apgalvot, derētu iepazīties ar LVRTC gada pārskatu, īpaši ieņēmumu pozīcijas, un atrast tur to "visu mūsu naudu".

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas ta Baltkomam, viņiem viena kaste varbūt bišku jāpārkonfigurē- visā Rīgā ir OK un lieta darīta. Skaidrs, ka viņiem pofig.
 

Baltcomā to jauno kanālu nemaz vēl nav, LNT un TV3 arī pagaidām iet nekodēti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pirma šo apgalvot, derētu iepazīties ar LVRTC gada pārskatu, īpaši ieņēmumu pozīcijas, un atrast tur to "visu mūsu naudu".

 

Tāpēc jau pieminēju dividendes. LVRTC pieder valstij, līdz ar to arī tā peļņa. 

Tas tāpat, kā Latvijas Valsts Meži vai Latvijas Dzelzceļš pateiks - mēs nopelnījām (izmantojot valsts resursus), darām ko gribam.

Otrkārt, miljons bezmaksas apraidei nav no LVRTC budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti gan kur kabeļoperātors lai ņem jaunās programas? Tāpat kautkā neesmu redzējis "mazpisānu" ciemā optisko kabeli un to piecu 18 dzīvokļu  māju iedzīvotāju kopējie ienākumi nespētu samaksāt tikai īri par stikliņu, jo ēst arī gribās. LVRTC gan tagad gar visiem ceļiem velk optiku, tikai klusē kā partizāni, kā un kur varēs tam kabelim pieslēgties? Tas gan diez vai stāvokli mainīs un signāls vienalga tiks ņemts no gaisa.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tikai lai LVRTC atsūta rekvizītus uz kuriem izrakstīt rēķinu par neparedzētiem izdevumiem

 

Vai tad kabeļorperatori maksā LVTRC kaut ko par šo kanālu ietveršanu savās paketēs? 

Link to comment
Share on other sites

Kabeļoperātori neko LVRTC  nemaksā, bet zaudējumi gan rodas dēļ neāpdomīgas programu maiņas. Ja jums ofisā būtu telefons karsts no klientu sūdzībām un,   janvāra pirmajā dienā, jāapbraukā 24 točkas,lai, pilnīgā bezjēgā, atliktu LTV7 atpakaļ uz "otrās pogas", diez vai būtu priecīgi.

Link to comment
Share on other sites

Tāpat kautkā neesmu redzējis "mazpisānu" ciemā optisko kabeli

Šito arī Tornim prasi - moš zina, ir tak tas valsts projekts, kur LVRTC vilka pagājušo gadu optiku (par ES naudu) uz Mazpisāniem, lai tur vietējie provaideri visiem labu labo internetu dalītu. 

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Kādām nav jaunais dvb-t vlc playlists ?

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

ir tak tas valsts projekts

Vispābā tas ir ES fondu projekts. Un tas projekts vēl ne tuvu nav pabeigts.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti būtu vismaz kautkādu informāciju uzzināt par to ES projektu. Kādi domāti pieslēgumi, kurās vietās, vai LVRTC pats nodarbosies ar interneta izpaltīšanu, vai tikai izīrēs stikliņu savā kabelī,u.t.t.? Visi, kam nav slinkums un ir lāpsta, tagad, gar galvenajiem ceļiem, rok, bet kad prasi ko rok, tad neko nezin :sarkasms: .  Skaidrs, ka ekskavātoristam dziļi vienalga, kas tas par kabeli,bet man gribās zināt, vai būs alternatīva  Lattelekomam?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...