Jump to content

EUR ieviešana - jūtos apkrāpts...


martinno
 Share

Recommended Posts

Otrā EUR diena un jau jūtos smagi piečakarēts.

No rīta iepērkos veikalā, kopsumma 1.04Ls (1.48Eur), maksāju latos - 1.05Ls, teorētiski man pienāktos viens snatīms, kā vietā saņēmu vienu centu...

Tagad jautājums uz attapību - kur palika tie gandrīz 30% no manas naudas?!

Link to comment
Share on other sites

pie trim cilvēkiem, kas par pirkumu 1.03 samaksāja ar 1.05 un izdeva 3 centus

Link to comment
Share on other sites

šitā būs divas nedēļas  viss saistīrts ar noapaļošanu.

Jebkura naudas maiņa ir čakarēšana .

Link to comment
Share on other sites

Nesatraucies, drīz visi godīgie eiro ieviesēji noapaļos cenas uz augšu, lai šādu gadījumu vairs nebūtu :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es arī uz šito šķībi skatos. Tiem kasieriem taču vajag izsniegt normālas skārda šķēres vai vismaz fleksi, lai nogriež tev to 1.42 eirocentu un iedod!


ja nopietni - pirmajam pirkumam norēķinājos ar karti, un man pārāk nekrata 0.3 santīmi turpu vai šurpu. ja kratītu - ietu uz maximu 3.14st santīmu centu lai ietaupītu..

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Autor, mainamies! Man vakar gribēja daļu atlikumu izdot viena centa monētās, bet man makā nebūtu vietas, tāpēc teicu, lai patur sev! :D

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Es gribētu uzzināt cik miljoni lv izmaksāja eur ieviešana.

Eur monētu kalšana un banknošu noma

Informatīvās kampaņas

Maksājumi eur garantijas fondā

Banku sistēmu un bankomātu pārtaisīšana

Cenu pārlīmēšana

Uzskaites un grāmatvedības sistēmu maiņa

Cilvēku darbs jaungada naktī

 

Kopā domājams pavisam apaļa summa iznāks un par to būs gala patērētājam jāmaksā - cenu celšanās ir neizbēgama.

Vai tiešām tas ka nevajadzēs konvertēt naudu atsvērs visas šīs izmaksas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

 

 

Vai tiešām tas ka nevajadzēs konvertēt naudu atsvērs visas šīs izmaksas?
 Protams. Piedevām daudz reižu izdevīgāk sanāks - tu paskaties, cik miljoni katru gadu tika iekasēti komisijas maksās bankās un naudas maiņas punktos.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Divos gados atmaksāsies viss šitas pret konvertēšanu uz ls, neieskaitot to maksājumu. Neraudi. Galvenais ir tagad domāt par eur plusu izmantošanu, nevis gadu vēl spriedelēt vai vajadzēja mainīt. Rekur, prezis jau nekust. īpašumu biznesmeņiem un bankām jau pasniedza dāvanu atceļot, saeimas lēmumu par ierobežotu nek ip. pārdošanas ar uzturēšanās atļaujām

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Vai tik nav tā, ka monētu izgatavošana vien maksā vairāk par tās nominālu..  :shok:

 

DAFUQ - vai tagad Tu nevari RIMI podā iečurāt par 7,02804 sant. (10 ¢)?  :pooh_honey:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Kādreiz bija tā - pērc vairāk, maksā mazāk (vai vismaz tik pat)!

 

Tagad ir - pērc vairāk, arī maksā vairāk. :D

 

229cgv7hy0du5d5q5ix.png

 

Neuztvert nopietni, bet nu tomērt. :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

2011.gadā "Swedbank" auditētā peļņa bija 82,831 miljons latu pretstatā 47,232 miljonu latu zaudējumiem 2010.gadā, bet "SEB bankas" peļņa bija 59,13 miljoni latu pretstatā 269 tūkstošu latu zaudējumiem gadu iepriekš.
 

 

Un tos zaudējumus vienkārši norakstīja? Vai nebija tā, ka daļu šo zaudējumu komercbankām kompensējām mēs no starptautiskā vairākmiljardu aizdevuma zem sadaļas 'banku sektora stabilizēšana"? Par ko zviedri mūs uzskata par labiem draugiem...

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Vai tik nav tā, ka monētu izgatavošana vien maksā vairāk par tās nominālu.. :shok:

Protams, tajos gadījumos, kad monēta ir īpaši sarežģīta, bet, visbiežāk, tomēr tad, kad tā ir no dārgmetāla. Paskati, cik maksā LB izlaistie 10 latnieki, piemēram.

EUR monētu kalšanas izmaksas ir stipri mazākas par nominālu.

Laika posmā no 2012. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 1. janvārim apgrozībā esošās skaidrās naudas apjoms palielinājies par 6.4% un 2013 gada 1. janvārī bija 1 234 miljoni latu


 

 

Vai nebija tā, ka daļu šo zaudējumu komercbankām kompensējām mēs no starptautiskā vairākmiljardu aizdevuma zem sadaļas 'banku sektora stabilizēšana"?

Vai nebija tā, ka šajā sadaļā bija noguldījums Parexā? Nav laika meklēt, bet ir aizdoma, ka tas bija tieši tas. Nav dzirdēts par valsts noguldījumiem citās komerbankās, likviditātes nodrošināšanai.


 

 

zviedri mūs uzskata par labiem draugiem

Zviedri mūs par albiem draugiem uzskata tādēļ, ka Hruščovkas viens otram pārdevām par ārprāta cenām, makājot ar naudu, kuras mums nebija, iegūtos līdzekļus tērējot automašīnās un būvmateriālos.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Un tos zaudējumus vienkārši norakstīja? Vai nebija tā, ka daļu šo zaudējumu komercbankām kompensējām mēs no starptautiskā vairākmiljardu aizdevuma zem sadaļas 'banku sektora stabilizēšana"? Par ko zviedri mūs uzskata par labiem draugiem...

Tur jau bija jāstabilizē krievu banka (otrā pēc skaita). Beidz raudāt, ej uz citadeli, tagad valstij ir banka. 

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

 

 

Beidz raudāt

 

No kurienes tu parāvi, ka es raudu? Es jūtos komfortabli, paģiras nemoka un no rīta jau izbraukāju kilometrus 30 pa savām ģēlām. Priekš tiem, kuri neuztver rakstīto, es neesmu ne eiroskeptiķis, ne kvēls atbalstītājs. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es arī neesmu kvēls atbalstītājs, tomēr kvēlo noliedzēju argumenti ir tik debili (lielākajā daļā gadījumu), ka laikam pēc tāda sāku izskatīties :D

Mans viedoklis - labāk un drošāk tomēr ir ar Eiro. Vismaz pašreizējā Eiropā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Tātad eur Latvijai 5gadu laikā izmaksās ap 200 miljoniem ls...

Vai tiešām valūtas konvertcija būtu dārgāka???

Link to comment
Share on other sites

ColorPulse

Man tagad ir viens jautājums, kurš ieviešas banku karšu sfērā.

Pieņemot, ka tagad esam eirozonā, kontā ir EUR, pārsvarā braucu uz EU valstīm, lietoju tur viņu valūtu eur(skaidrā naudā) vai mastercard - vai tagad nešķiet lieki izmantot Mastercard?

 

Varbūt pāriet uz lētāku Visa, jo konvertācija vairs nenotiek un masterkārdes bōnusi šķiet mazvērtīgāki kā pirms 2 dienām ?

 

Informācija par elektronisko norēķinu veidu uzlabojumiem ir trūcīga, bet šķiet, ka arī tajā kādu benefitu var atrast!

Link to comment
Share on other sites

Ps. Arī neesmu kvēls eur atbalstītājs vai noliedzējs, bet gribu saprast vai eur mums būs izdevīgs vai nē. Protams atmetot visus uz emocijām balstītos "argumentus"

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
bet gribu saprast vai eur mums būs izdevīgs vai nē

Jautājums uz atjautību - kas ir izdevīgāk - 1kg banānu par 2.00 eur, vai 2kg banānu par 3.00 eur?

Izdevīgums ir relatīvs - atkarībā, kas kuram svarīgāks.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

a man gan patīk € gan izskata ziņā, gan naudas veidā.. forši turēt rokās jaunu un svaigu naudu :) un līdz šim arī nekādas problēmas nav bijušas. no latiem gandrīz arī esmu jau ticis vaļā, vēl tik lasītis un mazliet sīcenes palicis.

 

@@TasEsmuEss, draugiem tā fīča jau bija sen.. un vai tad ir bijis arī savādāk? kkā neatceros. Parasti lētāk ar to maciņu (tipa ieskaitīto naudu)

Link to comment
Share on other sites

BET - ir viens mīnuss šajā visā EUR padarīšanā - maks jauns jāpērk... bled... Vot par šo es gan esmu nedaudz uzvilcies...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ps. Arī neesmu kvēls eur atbalstītājs vai noliedzējs, bet gribu saprast vai eur mums būs izdevīgs vai nē. Protams atmetot visus uz emocijām balstītos "argumentus"

 

Ekonomikā diezgan daudz nosaka emocijas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

maks jauns jāpērk

Es iztikšu ar to pašu. 10-nieki ielien normāli, vispār cenšos pēc iespējas maksājumu kartes un i-banku izmantot. Man drīzāk pretenzijas pret bleķu salīdzinoši lielo izmēru un svaru.

Link to comment
Share on other sites

 

 

maks jauns jāpērk... bled... Vot par šo es gan esmu nedaudz uzvilcies...

kāpēc?

Ja nu ikurāt Tev tas maciņš ir tik maziņš, izmanto banknotes locīšanas fīču.

Link to comment
Share on other sites

 

 

BET - ir viens mīnuss

Visam ir plusi un ir mīnusi. Jautājums - uz ko mēs katrs koncentrējamies, plusiem vai mīnusiem? Tāpat kā ar iesāktu pudeli - viens saka ka tā ir pustukša, otrs - ka gandrīz pilna. Novēlu visiem vairāk optimisma jaunajā gadā!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

No mēness nokriti? :) Tak sen viss ir izdiskutēts un aprēķināts. Ja tu taisies pirkt hāti vai savu tačku, tad taču aprēķinos neiekļauj esošās izmaksas par sabiedrisko transportu vai dzīvokļa īri. Jāskatās ir kompleksi.

 

 

Tātad eur Latvijai 5gadu laikā izmaksās ap 200 miljoniem ls...
 
Link to comment
Share on other sites

versatile
Latvijai 5gadu laikā izmaksās ap 200 miljoniem ls

Rēķinām elementāri.

200miljoni, 5 gadi - 40 miljoni gadā.

2 miljoni iedzīvotāju (vienkāršībai) - 20 lati gadā no katra. Nav maz. Ne visi ietaupa - es noteikti, bet daudzi ne, okei.

Bet situācija mainās, ja pieplusojam uzņēmumus, to veiktos darījumus - un sausais atlikums ir ar +.

Nedrīkst aizmirst netiešos ieguvumus - krdītreitingi pacēlās jau decembrī, tas nozīmē labākus nosacījumus uzņēmumu kreditēšanai, lielāku iespēju atrast tos pašus pircējus airbalticam, Citadelei.

Neviens vairs nevar tik viegli spekulēt ar mūsu monetāro bāzi, pērkot un pārdodot latus - tagad jāspekulē ar visu Eiropu.

Kopumā, ieguvums ir lielāks.

Protams, šāds aprēķins nav līdz galam korekts, bet ideja nemainās. Netiešo ieguvumu kopsumma daudzkārt tos 200 miljonus pārsniegs. Kaut vai viss ES finansējums tak bija/būs EUR :) Cik tur % uz konvertācijām?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 

 

10-nieki ielien normāli

Man 5/10/20 ielien normāli.. nu labi, palocīšu tos 50 un 100...

Es gan kaut kā ar karti pēdējā laikā mazāk norēķinos - kaut kā tā nauda fiziski vairāk tīk.

Link to comment
Share on other sites

Da labi, Nīderlandē un vēl pāris valstīs cilvēki parēķinājas cikt as izmaksā tās 1 un 2 centu monētas vadāt apkārt pa veikaliem utt. Un ieviesa noapalošanu uz 5 centiem. Un nekas sākumā liekas tā dīvaini, bet pēc tam jau izlīdzinās.

 

Un kad LV ieviesīs bezkontakta maksājumus ar kartēm, kādam ir kas zināms? 

Link to comment
Share on other sites

Tak pilnīgi pie visām naudas maiņām tauta tiek apčakarēta. Tagad staigāja inspektori un pārbaudīja veikalos vai cenas jevrikos nav paceltas. Man klasesbiedrenei ir veikals un arī bija pārbaude. Smuks akts stāv, ka viss čikiniekā. Es šai prasu kā tik labi, a viņa atbild, vai tad es stulba vai. Man tāpat cenas arī latos jāpārraksts, tad nu es piemetu latu cenai bišku klāt, lai kompensētu šito čakari. Tā notiek visur. Vai tad jūs savā darba arī nepiemetat cenu pakalpojumam, ja kas sarežģītāks jādara? Gala rezultātā visu vienalga samaksās pircējs vai pakalpojuma saņēmējs. Par cik gana esmu nodzīvojis padomju savienībā, tad jūtu, ka pakāpeniski nonākam tādā pašā sojuzā. Arī krievulaikos bija viegli ar tiem pašiem rubļiem iepirkties Igaunijā vai Gruzijā. Jautājums tikai, vai mēs tik bieži braukājam apkārt. Ja reizi gadā brauc ceļojumā, tad pilnīgi pofig tā naudas konvetācija. Jā, var teikt, lielajiem ražotajiem vieglāki norēķini, tikai kur tad Latvijā ir tā lielražošana :sarkasms: ? VIL pareizi saka, ekonomikā daudzko nosaka emocijas. Pietiks tikai fričiem aiziet uz banku un pieprasīt visus savus uzkrājumus un pizģ** būs šitam sojuzam. Ja paliktu Latvijas lati, tad ta tomēr bija mūsu nauda un to kontrolēja Latvijas banka.  Nu jā, būšot kautkadas jevroparlamenta vēlēšanas un valdība satraukusies, ka labi ja uz tām aiziešot 20% vēlētāju. Es domāju,ka jevroparlamenta vēlēšanām vispar nav jēga iet. Ir pilnīgim poh** vai tur Ždanoka vai kāds ar auseklīti pierē no Latvijas sēž, tāpat mūs tur vērā neņem, Nu tieši tāpat kā krievu laikos no augstakās padomes deputātiem Maskavā nebija nekādas jēgas. Tad vēl vietējie pakalpiņi steidza izpildīt Maskavas rīkojumus un tagad Briseles. Tāds pat sojuzs kā krievulaikā :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...