Jump to content

Neizdodas "iedarbināt" tīkla karti ne pie kabeļa, ne Wifi Linux Mint


pusnakts
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

ir brand new laptops Toshiba Satellite C50:

http://www.tehnoland.lv/lv/datori/portativie-datori/toshiba-satellite-c50-a-14g-119794

 

Virsū uzinstalēju Linux MInt Mate versiju. Tā ir vienīgā OS šim kompim, nav neviena win un nebūs. Problēma ir, ka pievienojot kabeli neizdodas  "detektēt" tīkla karti. Man ir smaga aizdoma, ka Mints vienkārši nepazīst laptopa tīkla karti. Kā panākt, ka tas to redz?

 

Tā kā laptops nav tīklā, komandas varu tikai uz tejieni pārrakstīt. Varbūt šis palīdz saprast, kur ir problēma:

 

lspci -nn
network controler atheros comunications Device (168c:0036) (rev 01)
ethernet controler atheros comunications Device (1969:10a0 (rev10)

 

inxi -N

Network: Card -1 Atheros Device 10a0
Card -2 Atheros Device 0036

 

ifconfig -a

šeit man ir redzama tikai lo sadaļa, eth nav vispār

 

Ir kādas idejas? Pirmā saskare ar Linux OS, netieku tālāk pagaidām... :(

 

Paldies jau iepriekš par padomiem.

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

To devaisu jau linuksis redz, gan jau ka arī kodolā šīs ierīces draiveris ir ielikts, lai ielādētos. Vai Tu tās minētās komandas kā admins laidi - t.i.:  tiripiri@kaste~$ sudo ifconfig a

Vēl varētu pamēģināt: sudo ifconfig eth0 up

Kas labs pie komandas lspci parādās -  saistībā ar Ethernet controller?

Link to comment
Share on other sites

sudo ifconfig a

 

uz šo man dod tikai lo. Tur jāparādās arī eth, bet tā nav.

 

ifconfig eth0 up no such device

 

lspci -nn

network controler atheros comunications Device (168c:0036) (rev 01)
ethernet controler atheros comunications Device (1969:10a0 (rev10)

 

ierīces ir, bet laikam kāds kādu neatpazīst...

 

MarisO, kautkā  gribas domāt, ka visi draiveri jau ir... Bet ja jāinstalē jaunu, mans nākamais topiks būs, kā kompim ar Linuxu bez tīkla uzlikt to draiveri..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Njax, rādās, ka skaidrībā man netikt... Debian bija slikta izvēle... Citu Mintu uzlikt nevaru, jo netieku klāt Biosam, lai "būtotos" no DVD vai USB...

Uzreiz atbildu, ka Biosu neļauj aiztikt Toshiba, viņi šitiem laptopiem  automātiski liek kā primāro HDD un viss  :bomb:

Lai Biosā kautko mainītu, man vajag Windows, citu variantu nezinu.

 

Varbūt ir iespēja kautkā nonest nost to Mintu tā, lai laptops nekļūtu "unbootable"? No veikala tam virsū bija MS-Dos... Tagad jau tā arī nav....  :resent:

Link to comment
Share on other sites

Kopsh kura laika, lai mainiitu primaaro ielaades ieriici ir vajadziigs bios un veel tizlaak nepieciesams Windows? Vieniem laptopiem ir F12, citiem F10. A tcavam jaaskata google. Ieskatoties atrumaa google, ak vai nu re tavam arii ir F12. Un beidz runaat muljkjiibas.

Labots - ProBook
Link to comment
Share on other sites

Probook, paldies par padomu un laipnu izpalīdzēšanu. Taisnība, F12... nez kāpēc mani meklējumi apstājās pie dažādiem taustiņiem un variantiem, kas nestrādāja. 

Un problēma rādās, ir Debian.. Uzliku citu Mintu no live DVD, laptops automātiski konektējas tīklam. Atliks pārinstalēt veselīgāko versiju un aidā.

Paldies visiem par palīdzēšanu. Visi kādreiz mācās, es arī :) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...