Jump to content

NAS (network attached storage) mājas tīklā


ivo
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Pamazām vēlos ieviest papildus ērtības mājas digitalizācijas jomā. Tādēļ ir nobriedusi doma par NAS risinājumu. Kapacitāte - 2-4 TB. Funkcijas - visāda stufa glabāšana ar iespēju skatīt uz tīklam pieslēgtajām ierīcēm.

Īsumā konfigurācija - LTC DSL modems, Airport Extreme rūteris, stacionārais kompis (win), kādi 3 laptopi (win), iPad, 2 Android trubas (plānojas vēl viena), Sony Smart TV, Apple TV un Dreambox 800HD. Vēl plānojas arī tīkla printeris ar airport atbalstu, droši vien kāds Canon.

 

Disks ar Ethernet pieslēgumu. Biju izskatījis arī variantu ar USB pie Airporta, bet sanāk ne visai labs risinājums.

 

Pagaidām esmu noskatījis 3 alternatīvas:

1. WD My Book;

2. WD My Cloud;

3. Seagate Central.

 

Vairāk sliecos uz Nr.2

Jautājums, tiem, kas saskārušies - kādi + un - šiem variantiem, varbūt ir vēl kāds 4. vai 5. variants, labāki?

Vārdu sakot, gaidu rekomendācijas.

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Biju paņēmis My Book Live - viss bija ok, tikai nepatika divas lietas:

1) Īsti nedraudzējās ar MAC - SMB šāres MAC'am ne visai patīk

2) Ja vēl papildus uzliek torrent klientu, tad iestājas manāma bremze. (bet tas defaultā nemaz tur nav)

 

Kāpēc vispār runāju par Live modeli - tam ir DLNA atbalsts - ņemot vērā, ka ir smart tv un cita draza, tad šī lieta tomēr varētu būt aktuāla...



P.S.
Ja tomēr gribi kaut ko nopietnāku, tad uztaisi pats savu mazo NAS. Man sanāca 100Ls + HDD.

Ir nedaudz dārgāk, toties vari izpausties kā vēlies... 

Link to comment
Share on other sites

Ja tomēr gribi kaut ko nopietnāku, tad uztaisi pats savu mazo NAS. Man sanāca 100Ls + HDD.

Kaut kas uz šo pusi?

  • Asrock H61MV-ITX
  • Celeron G1620 / Celeron G1620T (augstāk pieminētajai MB : Since BIOS P1.10)
  • 2GB DDR3
  • GF M210 MINIITX-M210

=90 ls

+ HDD

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

NASam jauki, ka to var nobāzt kaut kur galīgi nost, lai skaļums netraucētu. (Cik tālu ļauj tīkla vads + kur ir rozete)

Tavam gan keiss tik skaists, ka skapī to būtu grēks turēt :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kas uz šo pusi? Asrock H61MV-ITX Celeron G1620 / Celeron G1620T (augstāk pieminētajai MB : Since BIOS P1.10) Crucial 2GB DDR3 PC3-12800 CL11 CT25664BA160B GF M210 MINIITX-M210 =90 ls + HDD

 

Es ar uz šādu komplektu skatījos, tikai G860 Pentiumu. Radās jautājums - 2 Gb atmiņa būs pietiekama???

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc pentiumu?
Celeronam tak priekš tādām lietām jaudas atliku likām.
No ne atomiem un amd-e visjaukākais šādiem nolūkiem liekas Celeron G1620T

http://ark.intel.com/compare/53492,76345

 

+ man jau liekas, ka ar 2 GB RAM vajadzētu pietikt. Atkarīgs gan no pielietojuma.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu zagnuļi Jūs ar tiem pročiem :) Nevajag tur tādu jaudu :)

 

P.S.

@@itanium - man viņš stāv blakus resīveram - pāris metrus no gultas - dzirdēt nevar (vismaz es nedzirdu).

Link to comment
Share on other sites

Nu gan Jūs veči izpaužaties... Mans galvenais kritērijs ir lai aizņem maz vietas un ir kluss. Ātrdarbība īstenībā arī nav baigi no svara. Tas nozīmē nekādi konstruktori vai dies pas' kompju kastes. Tikai un vienīgi gatavi risinājumi.

 

DAFUQ - kāds softs Tev griežas uz tās kastes? Win8?

Link to comment
Share on other sites

Cik ir mēģinātas dažas nas kastes, no wd un seagate var pirkt tikai pildījumu, kā pašas kārbas ieteiktu tomēr qnap vai synology, ja negribās skrūvēt kopā pašam.

Lai gan var pats salikt gan mazu, gan klusu, tikai tas izmaksās mazliet vairāk kā jau gatavs risinājums

Link to comment
Share on other sites

Win 7.

Gribēju sākotnēji bija plāns par FreeNAS, bet to līdz galam neizdevās sakonfigurēt, atmetu ar roku.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ieteiktu tomēr qnap vai synology, ja negribās skrūvēt kopā pašam

Varētu sīkāk, kas tie par qnap vai synology?

It kā jau nav problēmu saskrūvēt, rokas pietiekami taisnas. Vienīgi uzreiz asociācijas ka vajadzēs klavu, peli un moni slēgt klāt, lai tas verķis darbotos, a to man negribas un vietas arī nav. Interesē plika kaste pie tīkla. Un kas svarīgi - spētu ilgstoši darboties 24/7 režīmā.



Hmm, kaut kas šāds jau izskatās interesanti... tik jāskatās kas pie mums ir pieejams un pa kādām naudām.

Link to comment
Share on other sites

Klavu un peli vajag tikai instalācijai. Pēc tam jau visu var mierīgi darīt caur Remote Desktop.

Galu galā arī sanāk plika kaste pie tīkla :)

 

post-66304-0-43689300-1385663246_thumb.jpg

 

P.S.

Cik paskatījos, labu gatavo NAS cena ir augtsāka par DIY.

Link to comment
Share on other sites

Nujā, es te ātri piemetu - manā linkā minētā kaste pieejama pagaidām tikai MA-1, maksā 179 Ls. Vēl ja gribu piemēram 3 TB krātuvi ar RAID1, tad vēl 2x80 Ls klāt. Itogo kopā ~340 Ls. Sālīti sanāk...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik paskatījos, labu gatavo NAS cena ir augtsāka par DIY.

 

 

Sālīti sanāk...

 

dajebkāds diy risinājums protams būs lētāks par gatavo, bet ja vajag mazu un klusu, šaubos vai vari saslaucīt tādu itx kasti bez cietņiem par 120-130, jo ja liksi pats savu tik un tā gribēsi paturēt kādas elementāras iespējas uz upgrade, kaut vai pielikt pāris papildus cietņus vai vairāk ramu, turklāt skrūvējot savu jāierēķina laiks konfigam un pieslīpēšanai

Link to comment
Share on other sites

 

 

šaubos vai vari saslaucīt tādu itx kasti bez cietņiem par 120-130,

Var! Mans izmaksāja 96 (šitajā cenā ir arī switch) +HDD, ja būsim pavisam precīzi... Un ir kluss, pavisam kluss... Skaļākā detaļa ir HDD :)

Link to comment
Share on other sites

Jā, ir viela pārdomām, bet laikam vairāk pagaidām skatos qnap virzienā. Var jau ielikt 2x 2 Tb cietņus bez RAID (ja vispār tas aparāts pieļauj darbināt cietņus atsevišķi) vai arī vispār 1 cietni sākotnēji.

Starp citu, skatos, ka ražotāji piedāvā dažādus cietņus, tajā skaitā speciālus "NAS edišn". Diez, tam ir kāda nozīme? Tipa ilgmūžīgāki un mazāk elektrību ēd?

Link to comment
Share on other sites

Nu, padomā 4x :)

 

WD ir RED sērija, kas ir paredzēta NAS'iem. Tie ir radīti tieši 24/7 darbam.

Link to comment
Share on other sites

Cik es sapratu, tad var divus diskus, kurus redzēs kā divus atsevišķus vai kā vienu, ja liksi RAID-0.

Link to comment
Share on other sites

Normāliem nas ražotājiem diskus var salikt gan spogulī, gan straipā, gan atsevišķi, par wd red rekomendāciju pievienojos, bet dafuq kastes klusumu un estētiskumu gan apšaubu, turklāt viņš nerēķina savu konfigurēšanas laiku.

Bet viss jau atkarīgs no vajadzībām un pielietojuma, priekš sevis saliku full tower ar nas4free un 3x3zfs diskiem, priekš maza ofisa vienkāršāk un lētāk ilgtermiņā bija notirgot tādu qnap, kam viss ir dumbproof un elementāri konfigurējams, bet ja man vajadzētu mazu un klusu diy nas lielas izvēles nav, 4-6 disku mini-itx kaste + itx dēlis ar 6 sata vai vismaz 4 sata + pci-e paplašinājums + vismaz 4GB ram + stock ventilatoru nomaiņa uz patiešām klusiem izvēršas ciparā tuvāk 200 bez diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Protams, tas jau atkarīgs no pielietojuma. Man vajag max 2 HDD vietas, līdz ar to šitā mazā kaste der, kaut arī pēc papīriem tur divus HDD ielikt nevar, fiziksi viss kārtībā.

Un manā kastē jau nav nekā, kas varētu radīt skaņu, izņemot HDD.

Link to comment
Share on other sites

nav neviena ventilatora? par barošanu vēl varētu pieņemt, tur pietiek ar laptopa ķieģeli un pico-psu, bet tas būs dārgāk par parastu atx barokli, cietņiem arī nekāda gaisa plūsma? tad vismaz bekapus taisi?

Link to comment
Share on other sites

 

 

priekš sevis saliku full tower ar nas4free un 3x3zfs diskiem

Un cik tas pasākums elektrību rij? Galu galā, ja runājam par kasti, kas darbojas 24/7 tad tas ir būtiski.

Link to comment
Share on other sites

Pats biju sācis domāt salīmēt Atom bāzētu fanless minikasti, lai tiešām vienīgais, kas varētu kaut ko izdvest būtu HDD. Uz tiem pašiem 100 latiem sanāk. DAFUQ, tevis dotajā linkā uz proča nāk viršu ventilators. Tas ir noķimerēts nost tavā izpildījumā vai rotē pietiekoši zemiem apgriezieniem? Pats par RAIDiem neuztraukties. Galvenais lai var nodrošināt linuxu testiem un seedboxu ar irc dcc.

Link to comment
Share on other sites

~90w pie vidējas slodzes, bet man jau citas vajadzības, ja vajag 24/7 un energoekonomiju, tad vai nu diy ar intel T pročiem kā tika ieteikts, sliktākajā gadījumā amd e350/450, vai gatavās kastes

Link to comment
Share on other sites

 

 

nav neviena ventilatora?

 

 

Papildus vēl paņēmu ultra klusu 120mm ventu un iebāzu keisā, to 60mm stock dzesi izravēju ārā.
Link to comment
Share on other sites

@@nnoname

Baroklis tjipo pico ar ķieģeli. Coolink 120mm 800RPM, 8.5dB vents. Gaisa plūsma pietiekoša. Šobrīd HDD temperatūra 32 grādi.

 

post-66304-0-69474600-1385669692_thumb.png


 

 

Tas ir noķimerēts nost tavā izpildījumā vai rotē pietiekoši zemiem apgriezieniem?

 

Tika izmests, dzeses ragi apzāģēti, lai normāli var 120mm ielikt. 120mm ir vienkārši iemests keisā, pat nekur nav piestiprināts  :mrgreen:

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

Labu laiku kā NAS tika izmantots TL-WR1043ND (ar openvrt) + 2.5" usb hdd. Bija šāres/dlna/ftp. Arī ātrums bija labs, bet torrentus palaižot, nabaga rūteris rijās ciet.

Tad pārgāju uz FreeNas. Izvirtības vairāk un jaudas pietiek atliektiem galiem.

Nesen paspaidīju Nas4Free, jūzerim draudzīgāks izskatījās kā freenas.

Pašlaik dzelzis ir gandrīz fanless micro-itx kompis ar WD green diskiem. :)

Link to comment
Share on other sites

Kā budžeta variants ir tīri ok. ;) Intereses pēc paskatījos temperatūras savā kastē:

 

[root@freenas] ~# sysctl -a | grep tempe

dev.cpu.0.temperature: 35.0C

dev.cpu.1.temperature: 33.0C

dev.cpu.2.temperature: 37.0C

dev.cpu.3.temperature: 37.0C

 

Kaste tiek ventilēta ar stock risinājuma ventilatoriem - 40x40 uz CPU un 80x80 keisam, abiem pieliktas 56Ω pretestības. Koridorā to kasti dzird tikai ieklausoties. :)

Labots - janni
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nesen paspaidīju Nas4Free, jūzerim draudzīgāks izskatījās kā freenas.

Izskatās lietojams, būs jānotestē... Ar FreeNAS gan īsti netiku galā - baigi sarežģīti brīžiem bija. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gaisa plūsma pietiekoša. Šobrīd HDD temperatūra 32 grādi.

 

uz vienu disku protams, pat bez tiešas gaisa plūsmas viņš būs gana vēss, pamēģini ielikt tāda tilpuma kastē 4 cietņus

pie tam inwin un estētika? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tur 4 gab. fiziski ar visu māti neielien :)

 

Par estētiku - pret keisu bija pārāk daudz prasību, lai būtu baigā izvēle. Noteicošais faktors bija izmērs. Neko mazāku neatradu. Un, ja kas, tas nav InWin :)

Link to comment
Share on other sites

Mjā. Laikam jau pilnībā bez dzeses neiztikt, ja plānots iestūķēt divus diskus. Nu nekas. Būs jāmeklē kāds pēc iespējas klusāks ventilators un attālāks stūris. Vai arī intereses pēc jānoriskē un jāskatās cik labi Red sērija dzīvo ar nedaudz iesvīdušu muguru. Un domājams Atom jauda būs pietiekoša + 24/7 elektropatēriņš draudzīgāks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāpēc pentiumu? Celeronam tak priekš tādām lietām jaudas atliku likām.

 

Vienkārši savu kasti taisos uzlabot ar i7 un tad paliek pāri G860. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...