Jump to content

Maksimālais spriegums ko mērīt ar multimetru


vvv
 Share

Recommended Posts

Nezinu, kā mūsdienās, bet toreiz elektriķi bieži darbojās neizrubījot vrubiļņikus

 

Es visu nelasīju. Ja jau tevi interesē kura fāze ir kura, tad pastāsti, man, neapgaismotajjam stulbenim, kā tu ar parastu muļķumetru atšķir L1,L2 un L3. Cik tev svarīgi zināt kura ir kura?

 

Latvenergo kompetence beidzas aiz aizplombētā skaitāja. Tālāk ej pats.

Par to ka ir viens skaitītājs, beidzot skaidrs. Tāpēc nav jāraksta liekvārdīgi palaigi, kurus neviens, nafig, nelasa.

 

Igoram, un arī Gimam, darvina balvu vajag iedot. Drošibas tehnika pirmajā vietā, ja vien neesi pašnāvnieks. Man pilnīgi pohuj kas tur padomju laikos bija. Vēlme dzīvot svarīgāka par padomju laika atmiņām. Arī tad, kas strādā pie neirzubīta rubiļņika.

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

JDat, skatos, ka neesi pat pusi no rakstītā izlasījis, vai iedziļinājies tekstā, tieši  tāpat arī to, ka problēma jau atrisināta- vecā kaste uz likvidāciju un fonā sāk jau gatavots špaktelis - sakārtot likvidētās kastes vietu.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Firza - piekrītu, neesmu izpratis problēmu. Piekrītu arī par voltmetra iekšējo pretestību utt., bet paredzēts nav! Un ja tomēr kas noietu greizi? Kas vainīgs?

 

vw - tā jau pa lielam arī dara, izmanto tos aparātus nu biki virs utt, bet nepadomā par sekām. Par tavu mēģinājumu neko nesaku - es vienkārši domāju, ka es  neko tādu nedarītu/ neizmēģinātu.

Jā - viena lieta, ko arī Tu neatbildēji - to izzvanīšanu - tam ta kāda jēga?

Tie vadi Tev ir zem apmetuma vai nav? Ja redzami , tad tak vispār nekādu bēdu. :yahoo:

 

Man šķiet, man bija lielāks čakars nekā Tu te tagad iztaisi! :grin:



 

 

Es visu nelasīju.

 

Un tagad saproti par ko citi kādreiz runā?

 

Piedod, vw, bet šitajs un vēl vien'c dl ir tā sadziedājušies, ka tā besī! Patiesībā besī tikai dats ar savu dl kopēšanu!

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka mums visiem ir laiks iet gulēt, jo izskatās, ka pēdējie komentāru rakstītāji, ne tēmas autora, ne citu rakstītos komentārus nemaz nelasa. Tēmas autors taču visu izskaidroja #6 komentārā. Kas tur nesaprotams – ir divi kabeļi, kurus vajag safāzēt, lai visas fāzes sakristu.
Un tēmas autors visu pareizi izdarīja. Ja sadomātu nevajadzīgo kabeli pilnībā atslēgt, tad gan jau dabūtu kādu nedēļu gaidīt, kamēr Latvenergo iesniegumu izskatīta, un ir aizdomas, ka dabūtu vēl samaksāt kādus Ls 10-20 par elektriķu izskaušanu, kabeļa atvienošanu un uzskates sadales noplombēšanu.

 

Link to comment
Share on other sites

@@NeticuNevienam, tu infantīlais kropli!

 

1) par kopēšanu. ja esi debīls kamielis, tad vienīgās zāles: saskaitīt tev ribas un zobus. Gribi? Jau sen tu mani te besī ar savu idiotismu. Nesaprotu, kāpēc vēl nesi no šejienes aizlidojis. Es nekopēju, es domāju līdzīgi. Tas ka es atļaujos līdzīgā formā izteikties, nenozīmē copy/paste.

 

2) Protams, ka nelasīju. Kaut kādas lameru filozofijas par multimetriem un nesaprotamām sadalē. Jopta. Ja ir iespēja nesaprast, tad 33% to neoteikti izdarīs. Es nerunāju debīlo datorlameru valodā. Līdzīgs idiots, līdzīgu idiotu arī saprot. Vai ne kamieli.

 

3) Ja infantīlais kretīns, mani neprovacēs, tad vairs necepšos.

 

 

Firza. Tiešām būšu kaut ko vai nu palaidis garām, vai nesapratis, tofikstartera tekstā. Labi ka viss izdarīts. Pie tam izskatās, ka vv kaut nedaudz loģiski domāja. T;a sauktā safāzežana mierīgi var notikt vizuāli, vai garu kabeļu (ja kabelim otrs gals ir tālU0 tad ar muļķumetra un domāšanas palīdzību. Tāds elementārs sīkums vien ir. Savukārt vētra glāze uztaisīta pamatīga.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā sauktā safāzežana mierīgi var notikt vizuāli.
Dotajā gadijumā vizuāli nesanāk, jo:

 

 

Vadi ir veco laiku, padomju parauga, kad citā krāsā bija tikai nulle.

Un vispār tēma bija par to, vai var multimetru, uz kura rakstīts max spriegums ir 250V, var izmērīt 400V. Visu pārējo tēmas autors izdarīja pats - ar "muļķumetra un domāšanas palīdzību". Tā, ka vētru ūdens glāze sacēla tie, kam patīk rakstīt un izteikt savu viedokli par "grāmatu, kuru paši nav lasījuši".

Link to comment
Share on other sites

Pirms gulētiešanas uzrakstīšu. Trīs fāzes ienāk Latvenergo kastē, tas vads, kas iznāk no Latvenergo kastes ienāk man mājā, tas ir mans, bet Latvenergo kastē mans vads iesprausts automātā, kas nav mans. Tas vads sastāv no četrām dzīslām, izolācija trijām no tām dzīslām vienā krāsā, atšķirt kurš ir kurš nevar, ceturtā dzīsla ir nulle, tā tievāka. Ja viens vads, man kāpņutelpā sadalē nav nekāda starpība, kurš fāzes vads kurā vietā. Nākamais - manā gadījumā ir vēl otrs vads, tāds pats, kurš tāpat kā pirmais ir iesprausts tajā Latvenergo trīsfāzu automātā. Sadalei pievienots pirmais vads, otrais, kad to izņēmu no demontējamās sadales, nav pievienots nekur, bet tas otrais paliek zem sprieguma, jo svētdienas vakarā Latvenergo cilvēki nebrauc atplombēt kastes un atvienot vadus. Izrubīt vrubiļņiku Latvenergo kastē? Ļoti labi, bet tā tiek vienlaicīgi izrubīti abi vadi, gan nevajadzīgais, gan vajadzīgais. Vajag kaut ko darīt. Iepriekš uzrakstīju kādi varianti man bija, izvēle bija, bet ne tik liela. Tad, lūk, tika pieņemts lēmums pievienot lieko vadu jaunajā sadalē tajos pašos caurumiņos, kur tas pirmais vads. Bet, ko nu, kuru vada dzīslu kurā caurumiņā likt? Vajadzēja droši zināt, ka rīkošos pareizi. Skaidri jutu, ka ir tikai viena pareizā kombinācija. Sāku nervozēt, bet tad nāca apskaidrība, man taču kaut kur atvilknē mētājas testerītis. Multimetrs, ko šad tad lietoju. Sapriecājos, bet prieki nebija ilgi, uz multimetra skaidriem latviešu cipariem uzraksts - max 250 V. Taču es biju stiprāks par apstākļiem, es metos pie datora un ierakstīju boot.lv forumā jautājumu, cerot, ka atradīsies, kāds, kas kādreiz, likteņa piemeklēts, ir pabijis līdzīgā situācijā kā es. Jautājums bija, vai augstāk pieminēto multimetru varēs izmantot sprieguma mērīšanai starp fāzēm, kas, kā visiem zināms, ir 380 V. Atbildes nebija, tikai jautājumi, kam tev tas. Ātri mēģināju izklāstīt savu situāciju, bet sapratnes no foruma biedriem nesekoja. Bija tik mēģinājumi atrunāt mani no maniem gaišajiem nodomiem, bija nievas un zaimi. Varēja paredzēt, ka es saļimšu zem šāda spiediena, bet, nē, es saņēmu visu savu drosmi, es iedarbināju testeri un iespraudu spailes trīsfāzu rozetē. Kā tas bija cerēts, testeris uzrādīja spriegumu. 404 V, vēstīja displejā redzamie cipari. Nopriecājos, ka multimetrs neizgāja no ierindas, prieks ielija manā sirdī. Nu bija brīdis, kad es sapratu, savu uzdevumu es būšu spējīgs veikt, sev uzstādītos mērķus es sasniegšu. Kā noskaidrot, kuru dzīslu kurā caurumiņā ievietot, to es zinu. Jāmēra spriegums starp viena vada dzīslām un otra vada dzīslām. Ja paņem viena vada vienu dzīslu un mēra spriegumu starp to un otra vada vienu dzīslu, var izrādīties divi iznākumi. Spriegums ir - tas ir viens iznākums, spriegums nav - tas ir otrs iznākums. Man svarīgi atrast to gadījumu, kad ir otrs iznākums, tas ir, sprieguma starp vadu dzīslām nav. Tad es droši zinu, šīs abas dzīslas no diviem vadiem ir iespraustas vienā un tajā pašā caurumiņā tajā noplombētajā Latvenergo kastē. Pirmo caurumiņu savā sadalē, kur iesprausta tā pirmā vada viena dzīsla, savienoju caur testeri ar otrā vada dzīslu, kad otrajā vadā piemeklēta dzīsla, ar kuru neuzrādās spriegums, iespraužu tajā sadales pirmajā caurumiņā atrasto dzīslu. Tāpat piemeklēju atbilstošās dzīslas otrajam caurumiņam un trešajam caurumiņam. Prieks, pareizā kombinācija atrasta, aizveru savu sadali, nemaisās man lieks vads zem sprieguma vairs pa sienu. Šis stāsts bija par drosmi, neatlaidību, veiksmi un cilvēku atbalstu. Bet tagad, ir jau vēls, dusi saldi, mazo draudziņ, rīt būs jauna diena un varbūt arī kāds jauns stāsts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šis stāsts bija par drosmi, neatlaidību, veiksmi un cilvēku atbalstu.

Es atvainojos protams, bet vai nebūs par skaļu teikts, galu galā visa tā jezga dēļ vienas sīkas tehniskas problēmas, kuru attapīgs elektriķis varēja atrisināt īsā laikā daudz un dažādos veidos.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nē nu, daļa tiešām nesaprata, ko cilvēks grib izdarīt :) Viss jau strādā, bet... Es tomēr ieklepošos - kas notiks, ja Latvenergo veči kādreiz kasoties pa savu kasti, tos vadus piemet savādākā kārtībā, tā kā nevar iedomāties, ka kāds vadus otrā galā pa pāriem savienojis kopā?

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Nu pērle. Kāpēc lai Latvenergo veči grābstītos gar lietotāja kabeļiem??? :shok: Pie tam sāktu mainīt vietām fāzes aizejošajam kabelim par kuru viņiem nav ne atbildības ne zināšanu kur tas aiziet????

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, elektriķu darbā, ir pieņemts ievērot kautkādu kārtību. Piemēram, pa zaļdzelteno drāt elektriskii ļoti labi var palaist arī fāzi, bet tā nedara, lai cits elektriķis var saprast slēgumu. Tāpat ir ar kabeļu paralēlu slēgšanu. Darīt jau var, bet parasti izvēlas resnāku kabeli, nevis divus slēdz paralēli.  Atnāks pēc gadirm cits elektriķis mainīt drošinātāju un tiešām var tās drātis samainīt vietām. Konkrētajā gadījumā pareizi nūtu lieko kabeli ievadīt palikušajā sadales skapī un galus noizolēt. Vai vēl labāk, sadalīt patērētājus pa grupām un daļu pieslēgt pie otra kabeļa. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

nav jāuztraucas, elektrību esmu mācījies, savā laikā (sen) vairākus gadus pēc darba grāmatiņas skaitījos elektriķis,

 

Es ir beigts ! Ja būtu tā ka esi rakstījis, tad te tādus jautājumus neuzdotu ...

Savā mājā es Tev neuzticētu vilkt elektrību. Tas nu goč pendel.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka
Kāpēc lai Latvenergo veči grābstītos gar lietotāja kabeļiem???

Kādi vēl lietotāja kabeļi, ja skaidri un gaiši teikts, ka tas pieslēgums ir Latvenergo aizplombētā kastē?

 

 

 

Piemēram, pa zaļdzelteno drāt elektriskii ļoti labi var palaist arī fāzi, bet tā nedara, lai cits elektriķis var saprast slēgumu
Nu, bāc - es tak nesaku, ka zemes vadā fāzi palaidīs. Solīdi - arī nulles vadā nē, kaut krievlaiku slēgumam, ne tur krāsas, ne kas. A fāzi-fāzi samainīt - kas negadās. Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kādi vēl lietotāja kabeļi, ja skaidri un gaiši teikts, ka tas pieslēgums ir Latvenergo aizplombētā kastē?

1. Latvenergo sadalnes neplombē, to dara ST;

2. Loģiski, ka noplombētā uzskaites sadalnē pievienoti aizejošie lietotāja kabeļi, kas tur nesaprotams?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es ir beigts ! Ja būtu tā ka esi rakstījis, tad te tādus jautājumus neuzdotu ... Savā mājā es Tev neuzticētu vilkt elektrību. Tas nu goč pendel.

Mafijs, kādus jautājumus es te uzdevu? Es uzdevu tikai vienu jautājumu par multimetru. Citus jautājumus uzdeva pārējie, kas lāgā neizlasījuši tekstus, pamanījās gudroties, ka vellam bail. Lai arī pašiem ar saprašanu elektrības lietās tā pašvaki. Taisnība, par elektriķi esmu strādājis, tas bija ļoti sen, tagad man ir cita profesija, elektriķa darbu daru tikai sev. Nevajadzēja jau šito teikt, tā tikai izraisīju pastiprinātu komentētāju vīzdegunību. Teicu, jo otrajā komentārā uzradās biedrs drunk_lizard un tēvišķi atrunāja ķerties klāt. Neraujos, mafij, es uz svešām mājām citiem vilkt elektrību, man pietiek ko darīt. Ņem vien savās mājās īstos elektriķus, zinātu tu, kāds līmenis ir dažam labam īstam elektriķim, neņemtu nevienu, bet izietu pats elektriķu kursus un pats sev mājās visu izdarītu.

 

 

kas notiks, ja Latvenergo veči kādreiz kasoties pa savu kasti, tos vadus piemet savādākā kārtībā, tā kā nevar iedomāties, ka kāds vadus otrā galā pa pāriem savienojis kopā?

Nav tik traki. Latvenergo, cik man bijis darīšanu, ir ļoti sakarīgi puiši. Kad lika savu jauno skapi, pirms vienošanas visu izprašņāja, pārbaudīja. Skapi pielika pie mājas, tajā laikā tā darīja, tagad gan, zinu, liek viņi tos skapjus ārā no pagalma, lai var tikt klāt neprasot saimniekam. Manā skapī viņi tiek, tikai, ja es ielaižu pa vārtiņiem pagalmā. Pukstēja šie, teica, ka skapi izvilks ārā no teritorijas reiz, bet vai tas drīz notiks, šaubos. Pagājušo vasaru, mainīja vadus no transformatoru ēkas līdz blakus atrodošai pašvaldības ēkai, noņēma gaisa vadus, ieraka kabeli zemē. Pie tās pašvaldībai piederošās ēkas likvidēja stabu, uzlika savu kasti. Tak vadus, kas ierakti no manas mājas līdz tai kastes vietai nevienoja klāt, kamēr nebija mani satikuši un uzprasījuši, vai man ir svarīgi saglabāt fāzu kārtību. Teicu, ka mājā trīsfāzu motoru nav, ir tikai viens trīsfāzu betona maisītājs, puisis pat piedāvājās to maisītāju iedarbināt pēc pievienošanas, ja negriezīs pareizā virzienā, pats pārvienotu vadus maisītājā, lai viss ir pareizi. Domāju, tie Latvenergo montieri ir gatavi visādām situācijām, zinās uzprasīt, par tiem maniem diviem kabeļiem. Ja būs, ka tie Latvenergo elektriķi mainīs kaut ko savā kastē, lai tad arī atvieno to otru vadu. Nav Latvenergo elektriķiem tas elektrības saprašanas līmenis tāds, kāds, diemžēl, ir šajā forumā komentētājiem.

Link to comment
Share on other sites

Tad pastāsti - kāda veln apēc Tev vajadzēja tādu cilpu veidot ?

elektriķu skapis  > sadales skapis 1 -> sadales skapis 2 -> elektriķu skapis?

tāds slēgums tur tagad ir vai ne?

 

Bet ja ir atvienots savienojums "sadales skapis 2 -> elektriķu skapis"

tad kāda jēga meklēt "pareizo" fāzi lai savienotu sadales skapi 1 ar sadales skapi 2.

Link to comment
Share on other sites

Es atkal sapratu, ka uzskaites (kopējā) sadalnē pieslēgti 2 aizejošie kabeļi, katrs uz savu sadalni. Ja vieno no tām sadalnēm demontē, tad sanāk, ka viens no šiem kabeļiem paliek lieks. Tāpēc tofika afftars izdomāja saslēgt tos kabeļus paralēli. Konceptuāli risinājumam nav ne vainas, tiek iegūts lielāks šķērsgriezums un nav jātraucē ST. ST pakalpojums uzskaites sadalnes pārplombēšanai arī nav bezmaksas.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Te par tām dzīslu krāsām vados. Kā kurš vieno, esmu redzējis profesionāļus, kas nulli liek zilajā, citi savukārt melnajā, dzeltenzaļais gan vienmēr tiek zemei. Ticiet man, neviens elektriķis, tikai apskatījis vadu krāsu, nebūs pārliecināts, kurš ir kurš vads. Pamērīs jebkurā gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

"Nulle" būtu jaliek zilajā, bet vai tas ir kaut kur arī konkrēti uzrakstīts, to gan nezinu. Fāze - melnā/brūnā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad pastāsti - kāda veln apēc Tev vajadzēja tādu cilpu veidot ? elektriķu skapis  > sadales skapis 1 -> sadales skapis 2 -> elektriķu skapis? tāds slēgums tur tagad ir vai ne?   Bet ja ir atvienots savienojums "sadales skapis 2 -> elektriķu skapis" tad kāda jēga meklēt "pareizo" fāzi lai savienotu sadales skapi 1 ar sadales skapi 2.

mafij, mafij... :fie:  Gribas tev iedot saiti, uz kādu labu grāmatu par elektrību (занимательно про электричество vai электричество для чайников).



 

 

"Nulle" būtu jaliek zilajā, bet vai tas ir kaut kur arī konkrēti uzrakstīts, to gan nezinu. Fāze - melnā/brūnā.

Baidos, ka nav tādu noteikumu. Senāk vispār nebija krāsainu izolāciju vadu dzīslām, tika galā. Tās krāsas ļoti atvieglo strādāšanu. Bet tagad iet klāt kādam elektriķim un mācīt viņu, liec zilo nullei. Nezinu, ieņirgs man sejā tas elektriķis. 

Link to comment
Share on other sites

Pēc iespējas sev mājā esmu ievērojis krāsu kodus, tas ļoti atvieglo pēcāk slēdžu, kontaktdakšu apgaismes ķermeņu uzstādīšanu. Sadalē protams pienāk vienādas krāsas vadi.

Link to comment
Share on other sites

Es arī sev mājā ievēroju krāsas vadiem, bet vienalga, ja man jāiet vienot kaut kas, pirms ķeršanās pie vadiem, ņemu indikatoru un pārbaudu, kurš ir kurš. Vai citi tā dara, protams, ka dara, savādāk nedrīkstētu būt. Bet šajā tēmā no ļoti cienījamiem biedriem nāca padomi - pēc krāsām var saprast. Muļķības pēdējās, nepārbauda kurā vadā fāze, kurā nulle paskatoties uz krāsu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Baidos, ka nav tādu noteikumu.
Uz vadu krāsām attiecas IEC 60446 standarts. Mārrutks viņu zina, vai tas ir noteikts ar Latvijas energostandartu. Bet nu protams, ka sprieguma neesamību vadā vajag pārbaudīt neatkarīgi no vada krāsas. Bieži ir redzēts, ka kā fāzes vads ir izmantots "zilais", bet nulle "melna", bet par "zaļi - dzeltenais" var būt gan nulle, gan zemējums, gan fāzes, vai pat vispār karāties gaisā. Mūsdienās jau elektrību velk visi, kam nav slinkums, tā, ka nav ko paļauties uz to, ka „reģipša skrūvētājs” baigi centīsies ievērot kaut kādus tur standartus, it sevišķi jau mājas iekšējā instalācijā. Un pat profesionāli elektriķi visur neķēpāsies ar kārsu standarta ievērošanu, ja tas prasīs papildus laiku un naudu. Piemēram, kurš elektriķis, vadam uz pārslēdzi vai dubulto slēdzi liks speciālu kabeli, kurš pēc krāsām atbilst vadu nozīmei – vadam visas ir fāzes, un tātad vajadzētu būt „brūns”, „pelēks”, „melns”. Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

 

 

Piemēram, kurš elektriķis, vadam uz pārslēdzi vai dubulto slēdzi liks speciālu kabeli, kurš pēc krāsām atbilst vadu nozīmei – vadam visas ir fāzes, un tātad vajadzētu būt „brūns”, „pelēks”, „melns”.

Tādi vispār eksistē/ir nopērkami?

Link to comment
Share on other sites

Firza labi par vadu krāsām uzrakstīja. Cik es zinu, tas, kas attiecas uz sadzīvisko elektroinstalāciju, tas, kas mums mājās, dzīvokļos, nav obligātu noteikumu par vadu krāsu apzīmējumiem. Cita lieta, ja paskatīsies uz nopietnām elektroietaisēm, tur, atceros, kaut kādi krāsu apzīmējumi tika normēti, tās krāsas nepavisam nebija tās, kādas mājās vadiņos.

Taisnība par slēžiem. Slēdzī ir fāze, vai tagad meklēt kādu speciālu vadu ar pareizām krāsām, lai pievienotu slēdzim.

Link to comment
Share on other sites

Loģiski, ka man no divpolīga slēdža, ar trīsdzīslu vadu atpakaļ pa zaļi-dzelteno iet arī fāze uz atbilstošo lampu. Korekti nav, bet man tā vieglāk.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
Piemēram, kurš elektriķis, vadam uz pārslēdzi vai dubulto slēdzi liks speciālu kabeli, kurš pēc krāsām atbilst vadu nozīmei – vadam visas ir fāzes, un tātad vajadzētu būt „brūns”, „pelēks”, „melns”.

 

Neesmu redzējis 3 dzīslu monolītos kabeļus ar šādām krāsām, droši, ka kaut kur varbūt ir, tik ne pie mums. Tad jau lai iekļautos krāsās, man uz slēdzi būtu jāvelk 5 dzīslu kabelis. Nu bet tas taču ir  marasms, kā arī tas nav ekonomiski. Cik nu ir vilkta elektroinstalācija visādās ārstniecības iestādēs un ofisos, visur tika likti parasti dzeltens/brūns(reizēm melns)/zils krāsas kabeļi.

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...