Jump to content

Java kā pirmā valoda programmētājam?


Guest wersa
 Share

Recommended Posts

 

 

Embarcadero Delphi vai C++ arī pilda, pie tam labāk.

 

Nešaubos, bet es esmu pārāk vecs un slinks...

PS: Kā ar C++ rakstīt normālas GUI aplikācijas. Kipa savelc formā pogu, textbox utml klucīšus? Ir dzirdēts ka tur ir problēmas un gemarojs. Delfi... Būs jātkarto TurboPASCAL sākumam, bēt tam jau manīs vai tas ir tā vērts. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    55

  • binary

    38

  • Inspektors Caps

    38

  • JDat

    26

Top Posters In This Topic

 

 

Es studiju gados pamēģināju vienu studiju darbu uzrakstīt iekš MS Access. Kā datubāze tas softs varbūt arī ir labs, bet advancētiem GUI IMHO neder. Var jau būt, ka vienkārši pieredzes tai lietā pietrūka, bet nu čakars tāds, ka sapratu, ka tādu pieredzi nemaz nevēlos

 

Par šo varu piebilst, ka lai uztaisītu reallife easy to use softu, kas turklāt neizskatās pēc pakaļas, tur to GUI ir jāpapildina ar pietiekoši garu un sarežģītu kodu no savas puses, ieskaitot Win API funkciju izsaukumus, kontroļu pozicionēšanu pārrēķinot Pixels To Twips un otrādi, plus izmantojot Access ADOX un reizē arī DAO, jo kaut kas nav iespējams izmantojot ADOX utt. Bet ir savi plusi, daudzas lietas tur ir labi sataisītas, ja esi tēmā ko un kā, tad rezultāts ir labs.

 

Tagad gan netaisītu viņā neko, jo tad kad taisīju, tad jebkurā gudrā grāmatā autori bij pieminējuši to, ka nu ja šajā uztaisīsi, tad tas darbosies arī nākamajās Access versijās, bakvard kampabilitī un vēl visādi labumi. Pietika iznākt 2007 ofisam, kā viena VBA funkcija jau nedarbojās, tagad neatceros no galvas, bet tas bija kods, kas atjaunoja ceļu līdz pielinkotajai DB. It kā sīkums, bet nepatīkami.

 

VB6 personīgi neesmu izmantojis, bet atceros, kā vēl vecajā hack.nite.lv bija censoņi, kas uzrīkoja turnīru - gandrīz katru nedēļu jāuzbliež kaut kas - tur domino spēle, kāda programma. Ir konkrēts uzdevums un visiem tas ir vienāds. Un tad bija ko redzēt - kā nedēļas beigas, tā vienīgais, kas visu bija reāli izdarījis bija viens VB nazis. Viss bija gatavs un perfekti strādājošs. C++ un pārējie labi ja ko pusgatavu varēja parādīt. Pēc tam viņiem tas forums nobruka, un pazuda arī tas pavediens. Žēl nepaņēmu sources. Tas VB koderis bija labs.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps, on 03 Nov 2013 - 20:51, said:

Kādēļ lai managed atmiņas paņemšana caur liekajiem slāņiem būtu ātrāka?

Kas Tev liek domāt, ka tur ir vairāk slāņu nekā C/C++ programmā?

 

Inspektors Caps, on 03 Nov 2013 - 20:51, said:

Bet GC gadījumā secība nav zināma!

Un tas arī nav vajadzīgs. Ja vajag secību, tad tam ir IDisposable. Bet tas ir ļoti reti - principā tikai tad, kad tiek izmantots kāds ārējs resurss (fails, sokets, utml).

 

Inspektors Caps, on 03 Nov 2013 - 20:51, said:

Managed kodā pat katrs pamata datu tipu mainīgais ir vesels objekts heap atmiņā ar pointeriem, papildus datiem un simtpadsmit liekām pārbaudēm.

Pilnīgas muļķības. Integeris ir integeris. 4 baiti atmiņā, ne vairāk, ne mazāk. Masīviem arī tikai tik daudz overheada, kā izmēri un tipi klāt pierakstīti (tipiski aptuveni 12 baiti). Un lokālie mainīgie dzīvo stekā - tieši tāpat, kā C/C++. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Es domāju, ka, lai Latvijā būtu kāds IT veiksmes stāsts (Latvijas NOKIA) , tad cilvēkiem, kuriem pieder IT biznesi te (ir darbaspēks&nauda) UN/VAI cilvēkiem, kuriem ir ļoti liela pieredze UN galva uz pleciem, vajadzētu beigt koncentrēties uz divām lietām "valsts pasūtījumi", "latvijas tirgus".
Īsumā: Nav jabūt doktora grādam ekonomikā, lai saparstu, ka Latvijai ir jāražo programmatūra globāliem tirgiem (ļoti kvalitatīva), jāpārdod tur, bet pašiem jāpērk no viņiem, ko viņi pārdod par relatīvi kapeikām. Citi ceļi ved uz vēl lielāku nabadzību un attiecīgi sūdīgāku softu.

Zelta vārdi! Mans viedoklis ir līdzīgs...

 

Runājot par gui, jābeidz ir vienreiz ņemties ar platform-ierobežotiem freimvorkiem un jāraksta ir gui iekš html. Kāpēc ? Jo kods top arvien portējamāks.

Par HTML manas domas: "[pī] [pī] [pī] [pī] [pī] [pī] [pī] [pī]!" Bet vienots freimworks jau ir realizēts Java. Tāpat native kodam arī Qt un vēl šis tas. Tikai nav ko sapņot slapjus sapņus par superuniversāliem freimworkiem, kas der visam, jo platformas ir ĻOTI dažādas, un vienots freimworks nozīmē neizmantot platformas specifiskās iespējas, kas automātiski nozīmē to softu padarīt par viduvēju hlamu. Tā portabilitāte ir tāds modes kliedziens, kas praksē nestrādā. Un kas ir portējamāks par C kodu? C ir visur! Rakstiet labus C librārijus un būs jums īsta portabilitāte...

 

programmētājiem normālos apstākļos vispār nav jādomā par mašīnas "bitīgumu"

Tieši tāpat arī normālam C/C++ koderim. Varbūt kāds viens makro vai sīkums kaut kur un viss - pārējais kods, ja to nav rakstījis cirvis, kompilējas pilnīgi bez izmaiņām.

 

Kā ar C++ rakstīt normālas GUI aplikācijas. Kipa savelc formā pogu, textbox utml klucīšus?

Embarcadero C++ Builder. :) Savulaik Borland kompānija Delphi un C++ Builder faktiski nolaida podā neattīstot un vēl pārejot uz .NET, tikai atbaidošā kvalitātē salīdzinot ar Visual Studio. Tad to pārdeva šiem spāņiem un tie pārgāja atpakaļ uz native kodu, pārrakstīja visu GUI freimworku Unicode un vispār ir pacēluši tos produktus atpakaļ no pelniem. Visu cieņu čaļiem!

 

Kas Tev liek domāt, ka tur ir vairāk slāņu nekā C/C++ programmā?

Khm... Tas, ka es zinu kas tur notiek? Es paprasu atmiņu ar HeapAlloc(), bet Tu prasi inicializējot abstraktu objektu, kas tālāk to prasa .NET atmiņas managerim un tas tālāk tam pašam HeapAlloc().

 

Un tas arī nav vajadzīgs. Ja vajag secību ... Bet tas ir ļoti reti

Ja taisa sūdu un nedomā par tā arhitektūru un darbību, tad jā!

 

Integeris ir integeris. 4 baiti atmiņā, ne vairāk, ne mazāk. Masīviem arī tikai tik daudz overheada, kā izmērs klāt pierakstīts.

Jā, jā, protams... Par GC laikam piemirsi un to kā tas nosaka to, ko drīkst likvidēt. Plus pārbaudītes vismaz masīviem u.c. aizmirsi, no kurām lec abstrahētie .NET exceptioni. Kā tad tos detektē? ;)

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

@@Inspektors Caps,

Ar "universāla valoda" bija domāts tas, ka teorētiski viskautko var uzprogrammēt.

Par DAO tā izteicos vadoties no savas visai aprobežotās pieredzes un sapratnes - pirms kādiem 10 gadiem ar 300 mhz datoru testēju uz Delphi dažus DB komponentus un man ātrākais izrādijās komponents ar nosaukumu KADAO.

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lai arī uz x86 tam arī ir savas priekšrocības - piemēram, praktiski jebkura .NET programma uz x64 datora automātiski kļūst par x64 programmu - nav pat nepieciešams pārkompilēt, un programmētājiem normālos apstākļos vispār nav jādomā par mašīnas "bitīgumu".

Kā pieredze rāda, 32bit softi uz 64bit platformas / OS strādā lieliski, bez būtiskiem(?) performances zudumiem. Vismaz Windows vidē ar to nav problēmu. Vai ir vērts rakstīt 64bit aplikācijas? Jā, ja tas tehniski ir nepieciešams. Bet tie algoritmi, kas ir optimizēti 64 bitiem, nestrādās korekti uz 32 bitiem. No šāda viedokļa neredzu pilnīgi nekādu ieguvumu no tā, ka .NET "automātiski kļūst par x64 programmu".

 

 

 

Kādēļ lai managed atmiņas paņemšana caur liekajiem slāņiem būtu ātrāka?

Tāpēc, ka "caur liekajiem slāņiem" var paņemt jau iepriekš rezervētu atmiņu. Ideāls piemērs ir kaut kādas listes (klases/objekti) - ja tev vajag vietu 17, 20 vai 25 elementiem, tad rezervē atmiņu 32 elementiem, ja vajag 300, tad rezervē vietu priekš 512.

 

 

 

Šim gan absolūti nepiekrītu. Visbiežāk tieši kārtīgais kods arī ir vismaz viens no ātrākajiem, jo nav ne lieka teksta, ne arī liekas apstrādes. Ja tā nav, tātad programmas arhitektūra ir nepareiza un būtu jāpārveido.

A tu pastrādā ar sarežģītākiem algoritmiem… Bet piekrītu, samuģījos - nevis vienmēr lasāms kods būs lēnāks, bet tādas situācijas var būt. Kā jau rakstīju, smaga diena bijusi :D

 

 

 

Par šo varu piebilst, ka lai uztaisītu reallife easy to use softu, kas turklāt neizskatās pēc pakaļas, tur to GUI ir jāpapildina ar pietiekoši garu un sarežģītu kodu no savas puses, ieskaitot Win API funkciju izsaukumus, kontroļu pozicionēšanu pārrēķinot Pixels To Twips un otrādi, plus izmantojot Access ADOX un reizē arī DAO, jo kaut kas nav iespējams izmantojot ADOX utt. Bet ir savi plusi, daudzas lietas tur ir labi sataisītas, ja esi tēmā ko un kā, tad rezultāts ir labs.

Tur jau arī bija tas gemorojs - visu jādara čerez vienu vietu, lai būtu kaut cik lietojams. Galu galā, ja softam ir GUI, tad tam ir jābūt ērti lietojamam, nevis ar 3 klikšķiem uztaisāmam. Bet ja ērti lietojamu uztaisīt ir tāds čakars, tad nu nafig tādu lietot…

Link to comment
Share on other sites

 

 

Runājot par gui, jābeidz ir vienreiz ņemties ar platform-ierobežotiem freimvorkiem un jāraksta ir gui iekš html. Kāpēc ? Jo kods top arvien portējamāks. 

 

Bulšit bulšita galā!

 

Man ir Programma, kur man vajag klikšīnāt ar peli. Reakcijas laiks 0.1 sekunde vai mazā. Tobiš nospiežu, 0.1 sekudes vai vēl ātrāk jāizdara pārrēķins, jānoseivo dati un jānosūta pa UDP un RS-232 konrētus datus. Tad nu lūk, kā to visu organizēt no HTML? Web serveris un servera pusē PHP, JAVA utml draņķi. Vai tomēr paņem vienu .EXE failu, iemet USB Flešhā un visu izdari. Ne tev Serveri, ne HTML+AJAX, ne serverside jātaisa. KISS metode.

 

Binar'y, saprot kur ma tādas herņas vajadzīgas. Tas ir TV tiešraidē, kad ir sports tiešraidē jārāda. Nē nu itkā ir citas metodes, bet ko tur vajag?

1) Teišraides laikā nekam nedrīkst kārties nekādos apstākļos. Kompja restarts nav pieļaujams.

2) Nav laika čakarēties, visam jānotiek uzreiz. Tāpēc svarīgs ir pārdomāts UI.

3) nekādu kodu labošanu tiešraides laikā.

4) Ja kaut kas slikts notiek, piemēram kāds duraks pārcērt Ehternet kabeli, jābūt medotei, kas savāc visu šmuci un nerāda ēterā neko. WiFi kā suga in nestabils, Pilns ar sienām un metāla konstrukcijām. kabelis drošāks.

 

Tāpat jānem vērā ka otrā galā dofti ir dažādi. Vieni strādā uz DOS vai Win98 (pie lietuviešiem esmu redzējis), Tāpat ir gan WinXP, gan WinVista, gan Win7. Pie tam argumenti, pārinstalē uz jaunāku OS, te nederēs. Linux slavinātāji vispār atpūšas. Kāpēc? Softs ir kompletā ar custom dzelžiem, kuriem alterantīvu softu klāt nepiekrutīs nu nekādīgi. Vārdu sakot: nav svarīgi kā, svarīgi lai strādā.

 

Tad nu te parādās tāds VB6, vai arī Delfi kur ir prasības:

1) Viegls (izmēra ziņā) un ātrs.

2) Atveras momentā.

3) Nav nekas jāinstalē (nu labi, kaut kādi .ocx un .dll jāpiekrutī klāt)

4) Strādā uzreiz, nevis caur HTTP.

 

PS: KHL oficiālajai statiskitai tiek izmantots HTTP, kur 5 cilvēki sēž un katrs savu klikšķina. Tas paredzēts tā sauktajai teksta tiešraidei WEBā. Vienlaikus TV busā strādā cits cilvēks kas, no video bildes iedzen statisiku kompī, ko parādīt pauzēs. Automātika strādā ar Pulskteņiem bez cilvēka klātbūnes. Saņem datus pa seriālo portu, un iebaro titru mašīnai. Latence starp seriālajie datiem drātī un rezultāta uzzīmēto bildi 1 kadrs. Tas ir ātri. Es saprotu ka tas ir ļoti mazs un ierobežots lauciņš, kur mūsu profesionālie koderi nevar izpausties, bet tomēr... Ir cilvēki, kuriem patīk reālā laikā strādāt. Tā teikt: Katram savs. Un nepārliecināsiet (mežaveci) ka man tagad jāpērk jaunākie dzelži lai tas viss ātrāk strādātu.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Tāpēc, ka "caur liekajiem slāņiem" var paņemt jau iepriekš rezervētu atmiņu.

Bet to tik pat labi var darīt arī pats bez managed overheda, kas visu pierakstīs un pārbaudīs vēl pa otram lāgam.

 

 

 

A tu pastrādā ar sarežģītākiem algoritmiem…

Nu jā, algoritmiem un pāris specifiskās vietās tā var būt, bet algoritmi vispār nav ne tuvu tik apjomīga softu draņķīguma problēma kā liekas abstrakcijas, līkas arhitektūras, freimworki un cita draza, kas patiesībā nav nekāda augstā zinātne.

 

 

 

Galu galā, ja softam ir GUI, tad tam ir jābūt ērti lietojamam, nevis ar 3 klikšķiem uztaisāmam.

Vēl vieni zelta vārdi! :) Softs tiek rakstīts maksimāli labai lietošanai, nevis maksimāli vieglai izstrādei.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es tak runāju par Pascal nevis Delfi. Arī Qbasic nav gluži tas pats kas VB.NET.  Ja reiz tik daudz to Delfi izmanto pasaulē, kāpēc ar to nesāk lietot, bet rakņājas arhaismos? 

 

 

O-ho-hoo! Par Delphi neesi piemirsis?
 

 

Man tipiskais softs ir tāds, ka tradicionāli griežas uz servera. Līdz ar to ir ko tur slīpēt, ja pieslēdzas vienlaicīgi 20+ lietotāji. 

 

 

Nu nav kur tipiskajā softā tur zinātniski slīpēt algoritmus.
 

 

Tev neliekas, ka salīdzini nesalīdzināmas lietas, kas pilnībā no konteksta izrautas? 

 

 

Mans C un ODBC kods uz vienkodola Athlon XP 1700+ no Access MDB faila lasīja divreiz mazāk ierakstu sekundē kā analoģiskā konfigurācijā C# savos dataset vai hvz kur no MS SQL Server uz... 2x2 kodolu Xeon. Toreiz dižie argumentētāji pamatīgi aptaisījās!
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir Programma, kur man vajag klikšīnāt ar peli. Reakcijas laiks 0.1 sekunde vai mazā. Tobiš nospiežu, 0.1 sekudes vai vēl ātrāk jāizdara pārrēķins, jānoseivo dati un jānosūta pa UDP un RS-232 konrētus datus. Tad nu lūk, kā to visu organizēt no HTML? Web serveris un servera pusē PHP, JAVA utml draņķi. Vai tomēr paņem vienu .EXE failu, iemet USB Flešhā un visu izdari. Ne tev Serveri, ne HTML+AJAX, ne serverside jātaisa. KISS metode.

Nu samuldējies gan… Web serveris? Nafig? Nēnu var, protams, lokāli uzstutēt web serveri un izmantot browseri priekš UI - viss notiks zibenīgi, nemaz ne daudz lēnāk nekā klasiskajā GUI. Bet var arī standalone softu izmantot, kam ir HTML attēlošanas komponente - nekādu (lokālo) serveri nevajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Nafig Web serveris? Tas bija kā pretarguments univerisālam GUI ar HTML. Tāpat, jo vairāk papildus visādu herņu (WEB serveris etc), jo vairāk iespēju kaut kam saiet dēli.

 

Standalone HTML GUI. Vari pastāstīt sīkāk un parādīt konrētus piemērus (ar C# piemēram). Varbūt kaut kas no tā visa noderēs nākotnē.

Link to comment
Share on other sites

Nafig Web serveris? Tas bija kā pretarguments univerisālam GUI ar HTML.

Your argument is invalid.

Konkrētus piemērus iedot nevarēšu, sen nekādus UI neesmu taisījis, bet esmu vairāk kā pārliecināts, ka ir iespēja uz formas uzmest komponentu, kurā attēlot HTML. Ļoti iespējams, ka [Windows vidē] komponents izmantos to pašu engini, ko IE. Tāpat kā 100% ir iespēja uz formas uzmest komponentu, kas izmantos Windows Media Player engini, lai spēlētu mūziku un/vai rādītu video.

p.s. bet nē, es neatbalstu HTML kā universālu UI izveides "rīku". Es vispār neatbalstu universālus rīkus. Ne velti mums ir tik dažādas OS, un katrai no tām ir savas fīčas, kuras var un vajag izmantot.

 

Edit: lai gan nē, ir situācijas, kad universālie rīki noder… Kaut vai tas pats pitons, tikai jāatceras, ka arī tas uz katras platformas strādā mazliet citādāk.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Es tak runāju par Pascal nevis Delfi.

Nu Pascal sintakse ir ļoti tuvu Delphi un runa taču ir par valodām. QBasic gan nav gandrīz nekā kopīga ar VB vai VB .NET.

 

Man tipiskais softs ir tāds, ka tradicionāli griežas uz servera. Līdz ar to ir ko tur slīpēt, ja pieslēdzas vienlaicīgi 20+ lietotāji.

Vienkārši tas, ko web cilvēki saprot ar "optimizēšanu", ir tas, ko programmu izstrādātāji vienkārši dara defaultā un tā nesauc. Un daudz kas vienkārši nav pat attiecināms, jo tai mājai nav web pasaules absolūti nepareizo pamatu - human readable koda (HTML, CSS, JavaScript) izplatīšana enduseriem, kuru pārlūki tad nodarbojas ar kompilēšanu katrā atvēršanas un izmaiņu reizē katram userim pasaulē no jauna. FAIL!

 

Tev neliekas, ka salīdzini nesalīdzināmas lietas, kas pilnībā no konteksta izrautas?

Absolūti nē! Abos variantos tika izveidotas vienādas tabulas, vienāds datu apjoms, abi darbināti lokāli datorā bez tīkla utt. Kas tad nav godīgi?

 

izmantot browseri priekš UI - viss notiks zibenīgi, nemaz ne daudz lēnāk nekā klasiskajā GUI

Tāds ir Google Hangouts "klients", kas ir Chrome weblapa desktopā. Kaut ko tormozītāku, rijīgāku un nelietojamāku ir grūti pat sameklēt...

 

Standalone HTML GUI. Vari pastāstīt sīkāk un parādīt konrētus piemērus (ar C# piemēram). Varbūt kaut kas no tā visa noderēs nākotnē.

Microsoft ir pacenties radīt tādu sūdu XAML. Principā tas ir tas, tikai ar XML. Un, ja nemaldos, tad .NETa WPF tieši uz to arī ir bāzēts.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man liekas, ka te tiek jaukti zirņi ar zemenēm. Katrai izstrādes valodai ir sava vieta un pielietojums. Ir bezjēdzīgi salīdzināt dažādas valodas, kura pilda savus uzdevumus.

 

Bet ātrdarbības buļļkakas varat iespraust sev vienā vienā vietā. Atceros, ka pirms 10 gadiem tādi paši speciālisti man kakāja virsū, ka VB6 esot mega lēns un nerullējot, bet C++ ir "the best", jo vot tikai viņš mākot strādāt efektīvi ar atmiņu. Skatos, ka nekas nav mainījies un tie paši speciālisti joprojām vārās savā sulā un nekur tālāk nav tikuši.



Godīgi būtu paņemt kādu ļoti lielu datu bāzi ar daudziem miljoniem ierakstiem un tad salīdzināt darbību maksimālā režīmā ar vairākiem lietotājiem. Tas būtu godīgi, nevis 1 tabuliņa ar 1 jūzeri un softu, kas tikai lasa datus. Zapiņa un buldozera salīdzināšana vien ir. 

 

 

! Abos variantos tika izveidotas vienādas tabulas, vienāds datu apjoms, abi darbonāti lokāli datorā bez tīkla utt. Kas tad nav godīgi?
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

ir iespēja uz formas uzmest komponentu, kurā attēlot HTM

 

Jā arī iekš VB6 var, bet ko tālāk? Pēc būtības tas komponents ir web browseris, kuram baro iekšā URL. Var jau uzģenerēt HTML failu un iebarot, bet ko tālāk? Kā notiks datu sūtīšana no web komponenta uz pašu softu? Tikai caur HTTP. :( tātad...

 

Univerisāls ir tikai veļas pulveris vai trauku mazgāšanas līdzeklis. :D

 

Caps, paldies, paskatīšos!

 

 

 

 

ka pirms 10 gadiem tādi paši speciālisti man kakāja virsū, ka VB6 esot mega lēns un nerullējot, bet C++ ir "the best"

 

Ui kur labi dzirdēts bazārs, bet man kaut kā pofigā. Taisu kā māku, taisu priekš sevis un ma viss strādā. Neba es tagad savus VB6 kādam pārdodu. Man tiek dots uzdevums un jautā vai varu realizēt? Piebildē, pofig kā, ka tik strādā. Pāris vakaros uztaiso ko man vajag lai realizētu un būtu pietiekoši fleksibili un ērti lietot. Aizbraucu uz pasākumu un visu izdaru.

 

Reizēm ir dīvaina sajūta dažiem, ja man maksā, bet softs pats visu dara automātā (tiešraides balsošanas), a es staigāju apkārt un pīpēju. Tad nu paskaidroju, es mācēju visu saorganizēt tā ka man nav ko darīt. Paprasa softu ar domu, ka varēs iepist santīmu. Skantās, skatās, neko nesaprot un nākošreiz atkal man prasa. Visa fīča: gralbā dokumentāciju galvā, nevis uz papīra.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Mežaveci, ir redzams, ka Tu nespēj atšķirt graudus no pelavām. Divu native koda kompilatoru diskusija par raw apstrādes performanci tiešām ir par mazām atšķirībām, bet nu neatšķirt native vs managed atšķirības... ir kauns programmētājam. Es atkal atceros kā pirms 10 gadiem visi pļūtīja kā tūlīt C# un .NET aizstās C/C++ un WinAPI. Tas pat ilgi līdz Vista iznākšanai Wikipedia bija rakstīts. Jau tad par to smaidīju, bet tagad smejos vēderu turēdams! :D

 

Un KATRAI valodai nav sava pielietojuma, kur tā būtu labākā. Ir čupa, ko labāk būtu aizmirst. Piemēram Perl - lai nolādēts tas stulbais valodnieks, kurš iekakāja to smirdīgo sūdu programmēšanas lauciņā! Tas ir tāds jēlais "mīļā miera labad" viedoklis kā par geju praidiem kā normu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Pastāsti par ko tu runā? Es runāju par servera puses koda optimizēšanu, lai visi web servisi un ajax pieprasījumi tiktu efektīvi apstrādāti. Kas te nepareizs?

 

 

Vienkārši tas, ko web cilvēki saprot ar "optimizēšanu", ir tas, ko programmu izstrādātāji vienkārši dara defaultā un tā nesauc. Un daudz kas vienkārši nav pat attiecināms, jo tai mājai nav web pasaules absolūti nepareizo pamatu - human readable koda (HTML, CSS, JavaScript) izplatīšana enduseriem, kuru pārlūki tad nodarbojas ar kompilēšanu katrā atvēršanas un izmaiņu reizē katram userim pasaulē no jauna. FAIL!
 
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

lai visi web servisi un ajax pieprasījumi tiktu efektīvi apstrādāti. Kas te nepareizs?

Jau tas, ka tādas tehnoloģijas eksistē! Esmu to visu web marazmu reiz jau aprakstījis.

Link to comment
Share on other sites

Jā, jā, protams... Par GC laikam piemirsi un to kā tas nosaka to, ko drīkst likvidēt. Plus pārbaudītes vismaz masīviem u.c. aizmirsi, no kurām lec abstrahētie .NET exceptioni. Kā tad tos detektē?

GAC taču nekolekcionē steka mainīgos! Par masīvu pārbaudēm - šeit. Citiem vārdiem sakot - sorry, šoreiz Tu iebrauci auzās. :p

 

Enīvei... es sāku pagurt no šitā. Par HTML GUI es arī neesmu sajūsmā, taču varētu būt, ka tādas būs nākotnes vēsmas, jo uz mobilajām ierīcēm kā arī Windows 8 sāk tāds vējš pūst. Pagaidām gan pāragri spriest. XAML esmu mazliet skatījies, bet nekad tā arī neiebraucu, tāpēc nemāku komentēt.

 

Ja kādam ir kaut kas pret C# - varbūt varētu kaut ko konkrētāku, nekā vienkārši "viss saks, C# ir sūds, visi C# softi ir mēsli"? Tad varētu konstruktīvi diskutēt.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es ļoti labi atšķiru atšķirības, bet vienkārši daži tupie C++ programmētāji visu savu apzinīgo mūžu to vien dara, ka mērās ar čibriekiem un cenšas pierādīt, ka ir paši labākie. Kā gaiļi uz sūdčupas.  Vai tas nav smieklīgi? Tā vietā būtu kaut ko citu apguvuši, nevis cepušies par tiešām bezjēdzīgām lietām. 

 

 

Divu native koda kompilatoru diskusija par raw apstrādes performanci tiešām ir par mazām atšķirībām, bet nu neatšķirt native vs managed atšķirības...
 

 

Tas jau sen ir noticis, ja neesi pamanījis. Visi lielie MS softi sen jau izmanto C#. Protams, tas neaizliedz savas aplikācijas kodēt kaut ASM vai vēl kaut ko arhaisku. 

 

 

tūlīt C# un .NET aizstās C/C++ un WinAP
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

daži tupie C++ programmētāji visu savu apzinīgo mūžu to vien dara, ka mērās ar čibriekiem un cenšas pierādīt, ka ir paši labākie

 

Vecīt! Tu neesi lasījis flame war par tēmu FORTH vs C :D 

Link to comment
Share on other sites

Lai takš cilvēki kodē, kur grib. Tikai nevajag nepatiesi nomelnot citas valodas.

Link to comment
Share on other sites

Ko Jūs strīdaties, katrs ņem to piemērotāko sev un miers.

 

Ja gribas iet darba tirgū, tad, protams, jāņem tās valodas,kas ir aktuālas un konkrētiem uzdevumiem / vidēm piemērotas.

 

Bet atļaušos pastāstīt alternatīvu pozīciju šajā sakarā. Es izvēlos valodu Haxe priekš saviem projektiem, jo:

* tā apmierina manas geekiskās smadzeņmasturbācijas vajadzības (krutas fīčas, vienkāršums, utt.)

* no biznesa viedokļa ļoti efektīva: iemācos vienu valodu un pielietoju to visās populārākajās platformās. MAN AR TO PIETIEK. Varu koncentrēties uz risinājumiem, nevis domāt par valodām un vidēm. Piemēram, mobilās aplikācijas: iOS un Android. Krasi atšķirīgas vides. Man šīs vides nav atsevišķi jāapgūst un es savā dzīvē ieekonomēju vairākus mēnešus, kas citādi būtu izlietoti, lai apgūtu tās atsevišķi.

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

GAC taču nekolekcionē steka mainīgos!

Tak es par to, ka gandrīz viss .NET ir heap. Un, Vilx-, piespiedu pārbaudes vispār tur ir? IR! Tātad tas jau ir overheds, jo ne visu vajag pārbaudīt. Priekš tam jau ir programmētājs, kurš izlemj kam ir jābūt un kam nē. Klau, tad Tu būtībā paud viedokli, ka managed kodam nav overheada vai arī tas ir tikai nedaudz RAM?

 

 

 

Visi lielie MS softi sen jau izmanto C#.

Viss Windows esošais ir C/C++, Microsoft Office ir C++. Vai MS ir kas lielāks vai svarīgāks? Vienreiz jau bija mēģinājums uztaisīt gandrīz visu lietotāja pusi .NET - Windows Longhorn jeb Vista pirmais piegājiens, kas beidzās ar to, ka Windows komanda nolamāja .NET komandu un visa OS izstrāde tika resetota un sākta vēlreiz. Tādēļ arī Vista cepās tik ilgi un tika izlaista jēla.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MS SQL, BI,  Dynamics produkti, kur grozās lielās naudas. MS Office izstrādāts ar C++, bet viss API ir jau .NET. 

 

 

Vai MS ir kas lielāks vai svarīgāks
 
Link to comment
Share on other sites

Klau, tad Tu būtībā paud viedokli, ka managed kodam nav overheada vai arī tas ir tikai nedaudz RAM?

Ehh... davai, samēramies, nevis tukši kuļam salmus, ok? Ļauju Tev izvēlēties, kādu softu taisīt. Tu taisi C++, es C#.

 

Viss Windows esošais ir C/C++, Microsoft Office ir C++. Vai MS ir kas lielāks vai svarīgāks?

Tas ir tāpēc, ka Microsoft nav tik stulbs, lai pārrakstītu no nulles milzu tonnu laba, strādājoša koda.

Vienreiz jau bija mēģinājums uztaisīt gandrīz visu lietotāja pusi .NET - Windows Longhorn jeb Vista pirmais piegājiens, kas beidzās ar to, ka Windows komanda nolamāja .NET komandu un visa OS izstrāde tika resetota un sākta vēlreiz.

Dafuq is this shit? O_O Kur Tu kaut ko tādu dzirdēji?
Link to comment
Share on other sites

 

 

(..), bet viss API ir jau .NET.

Varbūt ko jaucu, bet API pēc būtības jau tāds wrapperis vien ir, to var rakstīt jebkādā valodā (kaut 5 valodās), neko tas neietekmēs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

binary, visādus wrapperus var taisīt, bet jebkura šāda operācija prasīs papildus laiku un resursus.  Bet kā noprotu, te mums ir programmētāji, kam ir kaudze brīvā laika, lai nodarboties ar fetišu :)

 

P.S. Joprojām gaidu labu bezmaksas .NET wrapperu priekš e-paraksta, kas uz Javas izstrādāts :)

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, tipiski jau wrapperus raksta operācijām, kas nav gluži atomāras. Kamēr operācija aizņem >10ms, bet wrapperis <0.1ms, tikmēr tas "papildus laiks un resursi" nav vērā ņemami.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Varu koncentrēties uz risinājumiem, nevis domāt par valodām un vidēm. Piemēram, mobilās aplikācijas: iOS un Android.

Apbēdināšu Tevi - tā var uztaisīt tikai parastos hlamus. Pie tam nekur tālāk par pāris vienāda tipa platformām un prastām aplikācijām ar to netiksi, jo nevarēsi izmantot platformām specifiskās lietas, kas Tavu produktu padarītu par tiešām labu produktu.

 

 

 

MS SQL, BI, Dynamics produkti, kur grozās lielās naudas.

Ak, tās jomas, kur nevienam neinteresē kvalitāte, bet ka tikai uzštancēt sūdu un par to vēl paprasīt lielo piķi! Pat nerunājot par tik naiviem mērķiem cilvēces un tehnoloģiju progresu vispār...

 

 

 

MS Office izstrādāts ar C++, bet viss API ir jau .NET.

Kāds vēl API.. Tu domāji .NET komponentes, lai tiktu klāt Office failiem? 101 citai videi un valodai arī ir komponentes tam.. Un?

 

 

 

Dafuq is this shit? O_O Kur Tu kaut ko tādu dzirdēji?

Pilns internets, ja pameklē. Pat kaut kādi MS darbinieki ir stāstījuši, ja ne pats Balmers.

 

 

 

Ehh... davai, samēramies, nevis tukši kuļam salmus, ok? Ļauju Tev izvēlēties, kādu softu taisīt. Tu taisi C++, es C#.

Tas būtu pat diezgan interesanti, tikai uzdevumu kaut kā abiem jāizveidot tādu, lai tas ir pietiekoši slogojošs, lai vispār parādītu atšķirības, un reizē, lai nav megaprojekts bez vispār nekādas praktiskas jēgas. Piemēram kaut kāda failu skenēšana un operācijas atmiņā?



 

 

Joprojām gaidu labu bezmaksas .NET wrapperu priekš e-paraksta, kas uz Javas izstrādāts

Kā tad tā? Tur taču viss esot tik ātri, vienkārši un labi, ka pa šo vakaru varētu pats uztaisīt!

Link to comment
Share on other sites

Apbēdināšu Tevi - tā var uztaisīt tikai parastos hlamus. Pie tam nekur tālāk par pāris vienāda tipa platformām un prastām aplikācijām ar to netiksi, jo nevarēsi izmantot platformām specifiskās lietas, kas Tavu produktu padarītu par tiešām labu produktu.

Par hlamiem totāli nepiekrītu.

Par "vienāda tipa platformām" - nu ja nemērķē uz custom embedded sistēmām, tad ar Windows, Mac, Linux, Android. iOS un web pilnībā pietiek, šīm platformām ir visvairāk lietotāju, kam notirgot risinājumus.

 

Bet par platform specifiskām vajadzībām piekrītu, ka tādas var pa ceļam gadīties, bet tās nenotiek visu laiku. Tajos retajos gadījumos var uzrakstīt platform specifisko extension, kas konkrēto lietu nodrošina.

 

Algoritmi un loģika nav atkarīgi no platformas, bet tās ir tās lietas, uz ko parasti vislielākais laiks aiziet.

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, kamēr tu cīnies ar savu mikrokodu un lielies ar ātrdarbību, tikmēr šajā jomā ar "nekvalitatīvo" kodu var pelnīt lielu naudu. Bet īstiem večiem jau naudu nevajag, jo jāsēž un jāveido ideālais kods. 

 

 

Ak, tās jomas, kur nevienam neinteresē kvalitāte
 

 

Ir tāds produkts iekš MS Office, kas saucās Outlook, kurš izmantots ļoti daudzos produktos. Tikai iztiksim bez runām, ka Outlook neviens nelieto un visi sēž ar bezmaksas epasta klientiem. 

 

 

Kāds vēl API.. Tu domāji .NET komponentes, lai tiktu klāt Office failiem?
 

 

Nu redz, es gaidīju, ka dižāks koderis uztaisīs pareizo kodu, jo redz ar C++ var izdarīt visu :) Der arī parasta COM komponente ar kuru var parakstīt dokumentus.

 

 

Tur taču viss esot tik ātri, vienkārši un labi, ka pa šo vakaru varētu pats uztaisīt!
 
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Redzi, kamēr tu cīnies ar savu mikrokodu un lielies ar ātrdarbību, tikmēr šajā jomā ar "nekvalitatīvo" kodu var pelnīt lielu naudu.

Lielu naudu, salīdzinot ar ko? Microsoft pamata naudas plūsmu nodrošina C/C++, un arī .NET naudas nebūtu bez tiem. Vislielāko naudu pelna Apple ar C, C++ un Objective-C, izstrādājot kvalitatīvu unmanaged kodu. Es jau minēju visu Adobe Creative Suite, visus CAD u.c. Faktiski gandrīz visi pasaules vadošie softi! Kādi būtu tie labākie .NET piemēri? Paint.NET un grāmatvedības hlami?

 

Ir tāds produkts iekš MS Office, kas saucās Outlook

Jā, ir labs un, tā pat kā viss Microsoft Office, rakstīts C++.

 

Nu redz, es gaidīju, ka dižāks koderis uztaisīs pareizo kodu, jo redz ar C++ var izdarīt visu

Nu bet C++ taču esot lēni un dārgi, turpretī ar .NET kā sviestmaizi uzsmērēt. Tad kādēļ tad tas nav izdarīts?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps, Tu kaut kādu tehnoloģiju personīgi uztver un sasaisti ar sevi, it kā tas būtu daļa no Tevis. Man liekas, ka šāda attieksme ir lieka savas enerģijas tērēšana. Ko Tu iegūsi, ja pierādīsi citiem, ka C++ ir labāks ? Kaut kādu kaifu ?

Un Tu domā, ka vari ietekmēt to, ko citi domā ? Aizskart vai sašūpināt vari, bet tas arī viss.

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Par šiem "hlamiem" firmas maksā summas, kas mērojamas simtos tūkstošu latu. Arī Latvijā un ne pārcenotie valsts pasūtījumi. Acīmredzot līdz taviem mērogiem vēl ir kur augt. Es nerunāju par jomu, kur daži superprogrammētāji labi pelna, bet veselu jomu kā tādu, kur grozās lieli un stabili cipari neatkarīgi no krīzēm. 

 

 

grāmatvedības hlami
 

 

Uz šo produktu bāzes var kaut ko vēl uzprogrammēt?

 

 

Es jau minēju visu Adobe Creative Suite, visus CAD u.c. Faktiski gandrīz visi pasaules vadošie softi!
 

Programmētājiem, kas nav šo produktu izstrādātāju komandā,  ir pajāt uz ko viņš rakstīts. Galvenais, ko ar šo produktu var paveikt un kādu pievienoto vērtību var piekabināt klāt. Pliks galaprodukts ir tikai un vienīgi mārketinga darba lauks.

 

 

ā, ir labs un, tā pat kā viss Microsoft Office, rakstīts C++.
 
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Mežaveci, bet, ja naudu maksās par izkārnījumu ēšanu, tad Tu arī to darīsi, stāstot man, ka par to taču labi maksā? Es tikai nesaprotu kāds ir tas pretarguments - domā, ka Microsoft, Apple u.c. nepelna lielu naudu un nemaksā labas algas?
Ar CAD un tādiem softiem programmēt nevar, bet es tos minu kā produktu piemērus, kas izstrādāti C/C++.

 

Programmētājiem, kas nav šo produktu izstrādātāju komandā, ir pajāt uz ko viņš rakstīts.

Tikai redzi uz .NET nebūtu tāda Outlook vispār! Jo, ja tas būtu izstrādāts uz .NET, tad iebarojot tam 1+ GB *.pst failu, tas kļūtu par statuju, kam var izpildīt tikai End Task. "Kas nav tajā komandā" - tā ir kāda nolemtība? Kas liedz nokļūt "tajā" komandā? Ne jau tieši Outlook, bet ir 101 cita tāda tipa. Bet vislabākais jautājums - kādēļ vienkārši neņemt un neizstrādāt savu labu produktu? Programmēšanai vajag tikai dzīvesvietu, datoru, makaronus un elektrību. Strādājam kādu parasto darbu, katru vakaru pa stundai ieguldam nākotnes plānos un pēc gada esam jau labā līmenī, lai meklētu jau piemērotāku darbu. Es nejautāju tieši Tev personīgi, bet vispārīgi par tautu - kur ir problēma? Pakaļa par smagu? Domāt, mācīties, mācēt un darīt nav stilīgi? Bara instinkts liek būt tik pat trulam kā vidējais ielas lašara? Vai varbūt, kad kļūst nedaudz gudrāks par viņu, tad tālāk nav jāattīstās?

 

 

 

Ko Tu iegūsi, ja pierādīsi citiem, ka C++ ir labāks ?

Gudrākus cilvēkus ar plašāku redzesloku sev apkārt. Un, kas zin, varbūt kādu nākotnes sabiedroto manos privātajos plānos...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Inspektor Cap, iemet, lūdzu kādu linku par to Vistu un .NET kā tās izgāšanās iemeslu. Man neizdodas atrast. :p

 

Par softu, hmm... Varbūt jāizdomā, ko mēs tieši gribam benčmarkot? Atmiņas izdalīšanu, failu lasīšanu, CPU aprēķinus vai vēl kaut ko?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja neesi saskāries ar uzņēmumu softiem, tad nekritizē lietas, par kurām galīgi nav sajēgas. Ja vairāk par dažām datu bāzēm un dzelžu aplikācijām neesi programmējis, apsveicu, darbojies šajā jomā, bet liec mierā biznesu, kas ir pavisam cita vide ar citiem spēles noteikumiem. 

 

Mežaveci, bet, ja naudu maksās par izkārnījumu ēšanu, tad Tu arī to darīsi, stāstot man, ka par to taču labi maksā? Es tikai nesaprotu kāds ir tas pretarguments - domā, ka Microsoft, Apple u.c. nepelna lielu naudu un nemaksā labas algas? Ar CAD un tādiem softiem programmēt nevar, bet es tos minu kā produktu piemērus,

kas izstrādāti C/C++.

 

Redzi, tu dzīvo kaut kādā citā dimensijā un uz skatoties uz outlook, redzi tikai gala produktu, kas izstrādāts ar kaut kādiem tūļiem kaut kādiem nolūkiem. Es redzu outlook kā rīku un platformu dažādu biznesa vajadzību realizēšanai un izmantošanai, ko var lieliski izdarīt ar .NET. Protams, nopelnot algu par pievienoto vērtību. Ja tu to neproti, nu tad nevajag kladzināt, ka tas ir nepareizi.

 

Tikai redzi uz .NET nebūtu tāda Outlook vispār!

 

Drīzāk tev vajag mācīties izlīst no saviem C++ sūdiem un aizdomāties, ka ritenis ir jau izgudrots un citiem to nevajag vēl miljons reižu to darīt. Vajag evolucionēt un skatīties tālāk. Ja reiz kāds ir izveidojis labu platformu, kas paātrina izstrādes procesu, tad tā nav domāšana? Ja tu mēģini izgudrot 1000 veidus kā lietot cirvi un kā labāk cirst koku, tad mans piegājiens ir paņemt motorzāģi un izdarīt to 100 reizes ātrāk un pārējo laiku izmantot citu darbu veikšanai, jo mūsdienās maz kur vajag speciālistu, kas prot ideāli darboties ar cirvi. Es uzskatu, ka mana pieeja ir progresīvāka un ilgtspējīgāka.

 

Pakaļa par smagu? Domāt, mācīties, mācēt un darīt nav stilīgi?
Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Vilx-, kaut ko nedaudz par Vista dubulto izstrādes procesu var izzīst Wikipedia, un kaut kas vairāk ir šeit un šeit. Man liekas, ka kādreiz esmu arī skatījies kaut kādu video iekš Channel 9 par to tēmu. Bet šis man jau toreiz diezgan zaļam 2003. gadā lika smīnēt un gaidīt vai tikai tiešām lielie onkuļi nebrauc auzās:

WinFX will re-integrate the "managed code" concept introduced with the .NET Framework with the underlying OS — the entire Longhorn WinFX developer API will be based on managed code. Moreover, WinFX will replace Win32, which will be relegated to "legacy" platform status (just as Win32 relegated DOS/Win16).

 

Par softu.. Man liekas vajag testēt I/O lietas un atmiņas managementu. Faili man liekas ir viena no aktuālākajām lietām. Tīkli gan arī un DB.

 

Ja neesi saskāries ar uzņēmumu softiem, tad nekritizē lietas, par kurām galīgi nav sajēgas.

Tur jau tā lieta, ka kādreiz esmu un vairs tajā sūdu risinājumu bedrē, kur nevienam nekas īstenībā neinteresē, negribu. Tās sistēmas top pēc veltās sūdu bumbas principa - veļot uz priekšu, tā paliek ar vien lielāka, smagāka un nestabilāka, bet aplīp ar lapām, dēļ kā neredz tās patieso sastāvu un to kā tā smird...

 

Protams, nopelnot algu par pievienoto vērtību. Ja tu to neproti, nu tad nevajag kladzināt, ka tas ir nepareizi.

Es protu, bet es uzskatu to par zemu pievienoto vērtību un termiņu dēļ zemu kvalitāti. Līdz ar to tiešām augsta alga un interesants darbs reizē tur nebūs nekad.

 

Redzi, tu dzīvo kaut kādā citā dimensijā un uz skatoties uz outlook, redzi tikai gala produktu, kas izstrādāts ar kaut kādiem tūļiem kaut kādiem nolūkiem.

Tu saki, ka Tev Outlook ir tūlis, lai realizētu ko .NET. OK, tas nav nekas slikts un arī tas ir vajadzīgs. Bet īpaši Latvijā ir tā problēma, ka ir tikai tādi kā Tu! T.i. nevis es neredzu .NET arī noderīgo pusi, bet .NET koderi neredz pat to otru pusi, no kā sastāv viņu pašu pasaule. Kaut tajā pašā amerikā viens izstrādā Outlook, četri to izmanto. Kā ir Latvijā? Visi pieci izmanto nopirktu Outlook, bet ko labu radīt nejēdz vispār neviens. Atkal - nav runa konkrēti par Outlook, bet par jebkādu augstas klases un attiecīgi pievienotās vērtības produktu, kas tiktu radīts faktiski no nulles un būtu konkurētspējīgs. Pirms sākat demagoģēt, ka tam vajag šausmīgos miljonus izstrādei... Skype! Un pat arī šeit kāds retums ir - jau minētie Blumentals Software. Čalis māju uzcēlis par to... Vai tas nav gana labi? Vai hlamu taisīšanā maksā vairāk? Iesaku noskatīties: 1. daļa, 2. daļa. Jautājums - kādēļ viņš ir gandrīz vienīgais tāds?

 

Es uzskatu, ka mana pieeja ir progresīvāka un ilgtspējīgāka.

Tak kur ir tas .NET progress? Uztaisīsi media pleijeri ātrāk kā C? Nu nesanāks, bet Tu jau domā, ka sanāks, jo domā, ka lodziņš ar video un scrollbar ir pleijeris. Bet kā pieslēgsim advancētas plejlistes, media library, DB bez instalējama milzu SQL servera, sistēmas servisu failu monitorēšanai, kādu spektra analizatoru, dažādas platformas integrācijas fīčas utt., tā izrādīsies, ka .NET pusi nevar izdarīt, jādara caur vienu vietu un vēl tas viss paliek nelietojami lēns un rijīgs. Beigās tāds čiks vien sanāk - it kā ir ieguldīts laiks, kaut kas ir uztaisīts, bet īsta produkta nemaz nav, jo izveidotais ir hlams, ko labākajā gadījumā paņems lietot pāris draugi. Tas arī ir iemesls kādēļ Paint.NET ir gandrīz vai labākais, ko .NET izstrādātāji ir radījuši...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Lai kaut ko radītu, ir jābūt drosmei, apņēmībai un ticībai, ka lietas sanāks. Neatlaidība. Savādāk, ja daudz raizējies, tad attiecīgi nevari kvalitatīvi pastrādāt, pareizās domas vienkārši neplūst.

Man palīdz attieksme "just do it", jo vienkāršāk, jo labāk. Jo kad Tu ej to vienkāršāko ceļu, tad sevi tik ļoti nenokausē un motivācija ilgāk saglabājas. Un ja nokļūdies izvēlēs, tad nav tik liela nožēla pēc tam, jo zini, ka daudz laiku un enerģiju tajā neieguldīji.
Vienkāršība it visā tik tiešām palīdz.

Tāpat, finansiālais jautājums. Pa kuru laiku veidosi savus produktus, ja ir jāstrādā dienas darbs? Brīvajā laikā? Tad no daudz kā ir jāatsakās, ne visi uz to ir gatavi. Īpaši smagi tas ir tiem cilvēkiem, kam ir ģimenes, kuras jāuztur.

Daudzi latvieši ir negatīvi cilvēki, tāpēc arī mēs te neredzam progresu.

Mana personīgā nostāja ir tāda, ka ir jābūt mazliet trakam, tā ir vieglāk. Neklausīt citus, bet sevi. Jo tikai Tu pats zini, kas Tev vislabāk ir nepieciešams, citi to nekad nezinās.

Ir viens svarīgs moments, bet es domāju, ka to daudzi jau zin. Kad kaut ko dari, pat ja nekas neizdosies no biznesa viedokļa - Tu iegūsi pieredzi, kas jau noderēs nākamajiem projektiem. Tāpēc Tu neko nezaudē, pilnīgi neko. Tikai iegūsti.

Labots - persick
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...