Jump to content

Metināmie aparāti


Propaans
 Share

Recommended Posts

Zini, metināšana nebūst tā lieta, kur izlasot garāku vai īsāku pamācību, aparāta instrukciju, tu tūlīt gūsi panākumus...☺️

Ja, tu, piemēram labi lodē shēmas, tev ir attīstīta motorika, tu ar TIG metināsi jau uzreiz, pārņemot degli no meistara rokas...

Nesen, viens no maniem klientiem, pēc profesijas ķirurgs, šo lietu apguva krietni vieglāk, kā vairāki profesionāli elektro-gāzes metinātāji...

Atšķirības metinot ar dārgu un divreiz dārgāku TIG aparātu tu nejutīsi,

MIG/MAG, tur jā; tas tomēr arī saucas automāts...

Pērc to pašu Welldo, kritiski pavēro Youtube skolotājus, sāc ar elementārām operācijām un ne jau Al uzreiz...

Trenējies, vispār veikt smalkus darbus, precizitāti, darba kultūru un tad arī TIG metināšana būs tavs draugs...☺️

Atceries, ka metināšana ir tikai viens no detaļu, materiālu sastiprināšanas veidiem...

Ka materiāls pirms tam ir arī labi jāsagatavo, precīzi jāpiedzen un arī pēc metināšanas izstrādājumam jāpiešķir preces izskats...

Un lasi taču, ko mēs esam šeit jau piemuldējuši, lai nav jāatkārtojas....

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Tu māci metināt ar TIG? Oficiāli ar papīru galā vai vienkārši pamatus? Tas varētu vēlāk noderēt. 

Par aparātu vēl neesmu līdz galam izlēmis, Welldo atradu pa 550eur, kā alternatīvu izskatu Shermann, kas ir pa 50 eur dārgāks. Abiem ir AC. Shermann izskatās nopietnāks. 

Atradu pāris labus krievu kanālus youtube, kur visu diezgan labi izskaidro.

Ir radušies daži jautājumi par aprīkojumu. Kādu masku labāk izvēlēties? Parastu hameleonu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , i7r teica:

Tu māci metināt ar TIG

Nevaru tādas vaļības atļauties...? Tikai tā garāmejot, lai celtu censoņu vispārējo līmeni.

Tomēr, tā dīvaini.? Jā mums tā bija ikdiena 30 gadus atpakaļ, kad jau staipījam ESAB invertoru un hameleona maskas...

Tad tikai tagad redzu zināmu masveidību.

Piemēram manos laukos parādījās jau 11.TIG aparāts.

Droši vien nozīme arī, ka ''TIG propagandists'' netālu dzīvo.?

Vēl viens nopietnāks zemnieks saprata tā nepieciešamību.?

Jā, maskai svarīgi, lai ir arī sava barošana un tāpat vairāki, >2 fotosensori...

Nav sliktas arī parastās ar divdaļīgo stiklu.

pirms 1 stundas , i7r teica:

kur visu diezgan labi izskaidro

Nuu, vai tik labi tur to darīja, varēsi tikai tad spriest, kad pats jau labi metināsi...?

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pamēģināju ar tigu pametināt alumīniju, nekas labs nesanāca. Ir daudz grūtāk nekā biju domājis. Dzelzi vēl var, bet alumīniju....neko nevar saprast, kas tur notiek. 

Strāva vai nu pa maz vai stipri pa daudz, un pievadstieple kūst arī kaut kā dīvaini, ne tā kā ņjeržai vai dzelzim. 

Apčamdīju arī maskas. Viss, kas patika maksāja virs 250 eiro. Ir kādas labas maskas arī zem 250eiro? Veikalā bija tikai ķīna un optel. 

bild.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vakardien aprunājos ar stažētu metinātāju, kurš apgalvo, ka visu var izdarīt ar pusautomātu. Viņam darbā esot tigs, kopā 3 metinātāji un viņš neatceras, kad pēdējā gada laikā kāds esot tigu ieslēdzis.
Viņa ieteikums - labāk iegādāties labu pusautomātu ar kuru varēs metināt alumīniju un visu pārējo. 
Tāpat minēja, ka pusautomāts sametina tieši tik pat labi cik tigs, viss notiek daudz ātrāk, mazāk parametru ko iestādīt uz aparāta un gala rezultātā vairāk var nopelnīt uz pusautomāta un ja ir problēmas metināšanā, tad ir daudz metinātāju, kas var palīdzēt, atšķirībā no tig.
Diski, alumīnija trubas, karteri, utt, to visu viņi metina ar pusautmātu.
Man nav tādas pieredzes un par metināšanu zinu maz, tāpēc tagad sāku tiešām apsvērt domu par labu pusautomātu.

Kāds ir viedoklis tiem, kas metina ar tigu?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Katrai lietai sava vieta...

Paskaties vismaz Discovery, kā vīri močus un auto metina

Un zinu arī šos ''pusautomāta mīļus'', kuri nemaz, ja arī vēlētos, ar TIG kārtīgi metināt nespētu, pat psiholoģiski...

Protams, ir arī TIG degļi ar automātisko stieples padevi ne tikai metināšanas robotos.

Man, vispār tā šķiet, ka tev MIG/MAG metināšana būs arī tā labāka izvēle?

Vēl tāds piemērs..

Es jau rakstīju, ka manā pusē padaudz to TIG aparātu.

Tad uz jautājumu, vai visi paši arī metina, es tomēr precizēšu atbildi...

Vienam vīram gan, nu, nekādies nesanāk...

Tam pašam, kurš reizi, lai izņemtu sprostgredzenu, centās no mana galda ar elļainām rokām paķert Lindstrom knaiblītes ?

Tas, lūk, par to psiholoģisko momentu...

 

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Ir jau atšķirības aparātu kvalitātē atkarībā no cenas, nenoliedzu, bet tie , kas apgalvo , ka lūk Vācijā taisīts aparāts ir daudzreiz labāks par Poļu, maldās.  Tad kad jāremontē, tad bieži redzu, ka elektronikas plates lielākajai daļai ražotas Ķīnā vai tās apkārtnē. 

  Kas attiecas uz metinājuma kvalitāti, tad daudz ir tādu "metinātāju", kas redz tikai loku, bet jāredz ir tas, kā kūst metāls un loka degšana ir tikai nenovēršama blakus parādība.   

    Ja tie daži "gudrie" apgalvo, ka ar MIG/MAG var sametināt visu to pašu, ko ar TIG, tad labāk no tādiem turēties pa gabalu, nevis iet strīdēties vai pierādīt pretējo.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Taisngriezis

Kāds ir paņēmis sev sanistala welldo migu? Es gatavojos pirkt aparātu priekš sevis. Ilgi skatijos uz Telwin technomig 210 dual sinergic. Pēc opcijām un izskata pat atgādināja kemppi minarc evo. Bet šaubas māca par parametriem, diezgan švaki. Tad es uzgāju welldo, un salīdzinot abus sāku vairāk domāt par ķīnieti. Ko jūs ieteiktu? 
Torros atkrīt, neko labu neesmu par viņiem dzirdējis.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu ne ar vienu no tiem aparātiem metinājis, man pašam ir diezgan pavecs Lincolns.
Man nav synergic funkcijas, kas mūsdienās būtu tā kā norma iesācējam, bet man ir Lincoln špikeris zem vāka(drāts ātrums, volti,  utt), kas sākumā ļoti noderēja. Tāda tabula ar metināšanas parametriem.
Esmu paprovējis ESAB aparātus(braukā apkārt tāds furgons, pilns ar esab tehniku), tur vispār pa vienkāršo, paaki aparātam, kas pa gāzi, kas pa drāti un ko metināsi un visu ieregulē pats.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kā tad ir ar tiem Torros metināmajiem? Ir doma par šāda pirkšanu M2003 https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/weldings-gas/bmnokg.htmlhttps://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/weldings-gas/bmnokg.html

Veikalā teica ka ar viņu auto bleķi nevarot metinat, tad jaņem nakošais modelis https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and-technics/tool-machines-machinery-equipment/weldings-gas/bejncg.html. Lietošana - garāžas vajadzībām, hobija līmenī. Varbūt variet ieteikt ko līdzīgu, labāku šajās cenu kategorijās?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt v-lā viņi domāja, ka tanka bruņu nevar sametināt..?? Pulsācijas režīms jau nebūs tas īsti izšķirošais it sevišķi hobija līmenim.

Lai gan nezinu konkrēti par Torros, bet, domāju tie ķīnieši daudz neatšķiras no augstāk minētiem Welldo, kur Welldo MIG 250S pat cena tāda pat, kā tavam pēdējam Torros Mig200 Pulse.

Par to MiG250S man draugs tīri labi atsaucas.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Tam torros pa 360 starta strāva ir no 30, tapēc bleķiem nederot. Un Tig lift funkcija? Ir vērts skatīties ka viņa ir? Ar ko viņa atšķiras no Tig?


 Welldo MIG 250S raksta ka no starta strāva no 10, tik nav rakstīts uz kuru metināšanas veidu tas attiecas...Tig lift vai mig

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau Mig režīmā regulē ar spriegumu. Es kā elektroniķis un lodētājs, kas mēdzu labot metināmos, gribu jautāt vai tiešām ar drāti kāds metina pie tik mazām strāvām? Manuprāt pie tik mazām strāvām nav galvojams neviens aparāts. Piedevām tie visi ķīnieši nāk tikai ar sinerdžik režīmiem. Kā tas konkrēts aparāts uzvedas pie tik mazām strāvām, vajadzētu konkrēti testēt. Tam Torrosam kāds konkrēti nodrošina servisu Latvijā uz vietas? Cik var saprast, tad Baltijas valstīs ir viens pārstāvis. Vācijā ir kaut kāds kantoris, kas droši vien ir importētāji no Ķīnas. Principā tie visi n-tie zīmoli ir tirgotāju kantori, kas pasūta no ķīniešu ražotājiem un tirgo tālāk. Katrs varbūt no viena, varbūt no vairākiem. Ja pameklē konkrētu marku gūglē pēc bildēm, tad bieži vien vienam un tam pašam izstrādājumam var būt vismaz 10 zīmoli, tik dažādās krāsās un ar dažādiem nosaukumiem.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Protams nav jau TIG, kad svarīgas, biežāk, mazās strāvas...

Es jau to linku ieliku, lai var labāk parametrus apskatīt, piemēram:

Voltage on min/max current MIG, V
16÷24
Fine Welding Voltage Correction (MIG)
-30 ÷ +30%
 
Link to comment
Share on other sites

Formula Migam pēc standarta voltu/amperu līknes aprēķināšanai ir U=14+0,05I (Volti) Man sanāk, ka 40A pie 16V.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ar visu Covid situāciju prātā nāk muļķīgas un ne tik muļķīgas idejas. Iža projektā ik pa laikam pieķeru sevi pie domas, ka vajag kādu palīgrīku sametināt, ikdienā ar šo to, īpaši laukos, vajag un ne vienmēr var sakniedēt vai saskrūvēt un prasot citiem sametināt, gada laikā metināmā summu būšu iztērējis garšīgās lietās gan jau un daudz laika pazaudējis klīstot pa kooperatīvu.

Tā nu pārlapoju šo topiku, paskatījos Youtube un vēl šo to palasījos un sapratu, ka manām prasībām vislabāk atbildīs parastākais elektrodu invertors, jo:

  • Plānoju lielākoties metināt normāla biezuma dzelžus - kvadrātcaurules, leņķdzelžus utml.
  • Autiņu pagaidām neplānoju lāpīt, vismaz ne redzamās vietās.
  • Nav man īsti savas garāžas, no projekta uz projektu mētājos pa dažādām vietām, tāpēc vajag puslīdz mobilu risinājumu. Balons un smags pusautomāts laikam nepalien zem "mobils".
  • Lielākoties visur ir pieejams normāls 16A 1 fāzes pieslēgums

Apkopojot šo ir divi jautājumi.

Par pašu aparātu. Iekrita acīs šie Dnipro izstrādājumi. Par cik tirgo normāls kantoris, vismaz būtu ko pabakstīt problēmu gadījumā.

https://www.inserv.lv/products/55042

https://www.inserv.lv/products/48312

Ir kāds viedoklis par šiem? Pirmajam, šeit pieminētais Duty cycle tik 35%, bet varbūt pietiek? Otrais izskatās ļoti ok.

Varbūt varat ieteikt mājas lietošanai kādu labāku aparātu, teiksim, līdz max 150 EUR?

 

Otrs jautājums par maskām. Kā ir ar tiem pavisam lētajiem hameleoniem, piemēram:

https://www.ksenukai.lv/p/geko-welding-helmet-auto-darkening-g01875/db6w?cat=23r&index=22

https://www.ksenukai.lv/p/aizsargkivere-wm-23-auto-din-11/ebcz?cat=23r&index=5

 

Kurš no šiem būtu labāks, vai varbūt ir vēl kāds variants? Gribas itkā hameleonu un lai rokās nav jātur.

 

Link to comment
Share on other sites

Var tak skatīties arī uz kombinēto. Man ir tieši šāds https://ej.uz/w82o , tikai savādāk nobrendots, neatceros nosaukumu slinkums iet uz garāžu skatīties.  Nav ne jausmas, kur taisīts CN, PL, bet savu darbu dara tīri OK.  Ja bieži nav jāmetina, var lietot arī pusautamātam speciālu to drāti bez gāzes, jo man ar pārāk reti vajag, lai turētu garažā balonu.  Ja metina ar to pulverdrāti vai kā viņu tur sauc :D  jāsamaina vietām masa.   Par hameleoniem neko nemācēšu teikt daudz, tas kautkāds lētais ir itkā strādā.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 30 minūtēm , spameris teica:

a metina ar to pulverdrāti vai kā viņu tur sauc :D  jāsamaina vietām masa. 

Par to pusautomāta metināšanu "bez gāzes" varētu sīkāk?  Ko nozīmē, samainīt vietām masu?

Tur jebkurš ar gāzi paredzētais, kombinētais/nekombinētais pusautomāts derēs dragāt ar pulverdrāti?

Bišku piemetot resursu varētu iegūt bišku universālāku instrumentu īstenībā, izklausās diezgan labi.

Piedošanu par galīgi zaļiem jautājumiem, šo tēmu, atšķirībā no metināšanas ar elektrodiem, vispār nepētīju un pēc īsās Google sesijas īsti neko prātīgu neatradu. Visur lielākoties par pusautomātiem ar gāzi vien.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Kazarms teica:

 

Par to pusautomāta metināšanu "bez gāzes" varētu sīkāk?  Ko nozīmē, samainīt vietām masu?

Tur jebkurš ar gāzi paredzētais, kombinētais/nekombinētais pusautomāts derēs dragāt ar pulverdrāti?

Bišku piemetot resursu varētu iegūt bišku universālāku instrumentu īstenībā, izklausās diezgan labi.

Piedošanu par galīgi zaļiem jautājumiem, šo tēmu, atšķirībā no metināšanas ar elektrodiem, vispār nepētīju un pēc īsās Google sesijas īsti neko prātīgu neatradu. Visur lielākoties par pusautomātiem ar gāzi vien.

Es jau ar gan tur nēesmu specs, varu tikai savu pieredzi pastrāstīt. Masu samainīt nozīmē, ka jāsamaina vietām kabelis tas kurš iet uz klemmi ar to, kas iet uz to drāti, vismaz manam tur nekas speciāli nav jājauc, tie kabeļi vismaz manam ir turpat kur drāts rullis. Un jā ar jebkuru MIG vajadzētu varēt metināt ar pulverdrāti. Bet ņem vērā ka tomēr tas metinājums nebūs tik smuks ar pulverdrāti, kā ari gāzi, kā arī tā pulverdrāts ir dārgāka. Gāze jau tur tāpat ir, tikai viņa veidojas, kad tā drāts kūst. Atslēgvāri youtube "mig flux core welding"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar aizsarggāzi metinot degli slēdz pie plusa. Pulverdrāts ir domāta aizsarggāzei. Tā ir ražota pēc speciālas tehnoloģijas. Ir pašaizsargājošās metināšanas stieples, kurām līdzīgs princips kā elektrodam. Tām degli vieno pie mīnusa. Ir grūtāk metināt. Vienreiz mēģināju. Man nepatika. Ja interesē, tad youtube var atrast daudz video. Pērkot metināmo, vajag painteresēties, vai būs, kas nodrošina servisu vismaz garantijas laikā.

Neiesaku pirkt boxer metināmos. Tas ir vissliktākais, kas ir redzēts.

Labots - Aigars
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es arī neesmu atmetis domu metināšanas aparāta iegādei. Mani vairāk gan interesē verķi, ar kuriem var metināt smalkas lietas ar 1.6mm elektrodu. Vienīgi mulsina tas, ka tie kompaktie aparāti ļoti dažādās cenu kategorijās. Būtu labi, ja kāds apgaismotu, kāpēc Depo atrodamais Deca Siltig 415 maksā tik dārgi. Pēc manas saprašanas, jo mazāka strāva, jo priekšmetu mazāk dedzinās.

Link to comment
Share on other sites

Tava augšminētā aparāta cena, piemēram par 219,00 €

https://www.senukai.lt/p/suvirinimo-aparatas-deca-siltig-415-4000-w/601w

Leišu Senukai, mani vienalga neuzrunātu pirkt tādu ''erzac tig'' aparātu...

Ja ''normāls TIG'' par , piemēram 341.78 https://www.inams.lv/product/welldo-welldo-invertora-tipa-metinasanas-aparats-tig-200ap-807547/

Maza metināšanas strāva neveiklās rokās, nodarīs vairāk skādi, nekā lielāka, meistaram strādājot.

Bet ''smalkām lietām'',  protams tikai TIG aparāts.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Liels paldes @spameris un @Aigars par apskaidrošanu.

Paskatījos, laikam tomēr pašlaik stiept budžetu 2x īsti negribēšu pusautomātam. Pamācīšos ar elektrodiem un ja jutīs vajadzību pēc pusautomāta, tad domās par tāda sagādāšanu.

pirms 9 stundām , Aigars teica:

Pērkot metināmo, vajag painteresēties, vai būs, kas nodrošina servisu vismaz garantijas laikā.

Tāpēc arī skatījos uz Dnipro, jo inserv ir oficiālais izplatītājs un būtu vismaz kāds ko paspārdīt problēmu gadījumā.

 

Vēl iekrita acīs šie Torros, par cik arī šiem ir dīleris pie mums.

http://instrumentucentrs.lv/lv/p/1131

http://instrumentucentrs.lv/lv/p/803

 

Tāpēc uzreiz jautājums. Ja visur ir 16A pieslēgumi, ir jēga vispār ņemt to 200A (Torros) vai 250A (Dnipro) invertoru, kam nomināli norādīti 24A no tīkla pie max metināšanas strāvas vai ikdienas vajadzībām (nu ja netaisos ikurāt metināt dzelzceļa sliedes) pilnīgi pietiks ar 160A (Torros) variantu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Mezavecis teica:

Deca Siltig 415

To par TIG aparātu var nosaukt nosacīti. Tam nav HF aizdedzes, tikai ar pieskārienu. Gāzes vārsts uz roktura atskrūvējot  vaļā. Tagad jebkuram MMA aparātam ir tāda funkcija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Padevos spiedienam, palasījos internetus un paņēmu TORROS MIG 160 (M1603).

Māk MIG ar gāzi un pulverdrāti, māk arī elektrodus. Vēl jāsagaida maska un pulverstieple un būs jātestē.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alusbundza
2021.01.3. , 22:18, Aigars teica:

Neiesaku pirkt boxer metināmos.

kāpēc neiesaki ?,

man tāds ir, un metinu, šodien sāku metināt jaunu sūdu dakšas kausu priekš frontālo krāvēju, normāli iet, ar 4 mm elektrodiem ,  uzgriežu 190 A, iet pa pirmo, max var manam ''boxer'' uzgriezt 260 A, bet nejūtu vajadzību

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
2021.01.4. , 00:58, jacobs teica:

protams tikai TIG aparāts.

izskaidro smalkāk, kas tieši TIG aparātam ir labāks?, neesmu ar tādu nekad metinājis, tāpēc nezinu

Link to comment
Share on other sites

Bundža, manā pusē arī visiem nopietnākiem zemniekiem darbnīcās ir TIG aparāts.

Visas trubiņas, sīkākas detaļas utml. tiek metinātas ar tiem. Vizuāli to var labi redzēt arī Discovery kanālos par moču, auto remontu, restaurāciju. Tāpat arī Youtube pavērot, vai pat pie manis ciemos atskriet un pamēģināt pats, pārliecināties. Domāju, metināsi jau pirmajā dienā, jo tev labi trenētas rokas,  domāju arī motorika, un tāpat liela pieredze ļoti dažādos darbos.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 15 minūtēm , jacobs teica:

Visas trubiņas, sīkākas detaļas

nu, es līdz šim neko smalkāku par 2 mm dzelzi neesmu metinājis (nav bijusi vajadzība), pārsvarā tikai biezie dzelži

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan , bet savulaik mani zemniekkaimiņi ar hidraulikas utml. trubiņām, sīkām detaļām, regulāri apgrūtināja...

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 4 stundām , alusbundza teica:

kāpēc neiesaki ?,

man tāds ir, un metinu, šodien sāku metināt jaunu sūdu dakšas kausu priekš frontālo krāvēju, normāli iet, ar 4 mm elektrodiem ,  uzgriežu 190 A, iet pa pirmo, max var manam ''boxer'' uzgriezt 260 A, bet nejūtu vajadzību

Ja rakstīts 260 tad jādala ar 2. Man gadījās vienfāzes pusautomāts, kur bija jādala ar trīs. Reāli kaut kur 130A deva MMA rezīmā un tikai 100A MIG režīmā. Strāva tika mērīta pēc visiem attiecīgajiem standartiem. Mana kolēģa rokās bija nokļuvuši vismaz trīz BOXER pusautomāti, kurus nebija iespējams salobot.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , Aigars teica:

Ja rakstīts 260 tad jādala ar 2.

rakstīts papīros ir 300 A, bet reāli uz displeja parādās 260 A, bet ar 4 mm elektrodu max ko esmu uzgriezis ir 200 A, un tad jau ir pa daudz, tāpēc man šis ''boxers'' apmierina, lietoju hyndai elektrodus 

ar 3 mm elektrodiem pietiek ar 120 - 150 A

Link to comment
Share on other sites

Tas pusautomāts, par kuru rakstīju, uz displeja rādīja precīzi trīs reizes vairāk. Citi, kas bija pie kolēģa, tad precīzi divas reizes. Tāda ir boxera viltība. Profesionālos aparātus līdz 200A taisa vienfāzu. Ķīnieši dažreiz 250A. 250 un vairāk tikai trīsfāzu. Tāpēc, ka jau pie 200A, strāvas patēriņš no tīkla vienfāzu aparātam, ja nav PFC moduļa, ir tuvu pie 40A.

Link to comment
Share on other sites

@alusbundza  Tev pa rokai gadījumā nav strāvas mērāmā spaile, ko uzmest uz vada metināšanas laikā, lai pārbaudītu, cik tie 200A ir tuvi realitātei?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 6 minūtēm , Aigars teica:

Tas pusautomāts,

man jau nav pusautomāts , parastais, pirku pirms 2 gadiem (garantija iztecējusi) pa 120 šekeļiem, 

Pirms 6 minūtēm , Artanis teica:

Tev pa rokai gadījumā nav strāvas mērāmā spaile,

nav, bet nav vajadzības mērīt, jo jūtu, kā elektrods kausē 5 mm dzelzi, un uz aci (sajūtām) šķiet , ka vis ir pareizi

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...