Jump to content

Metināmie aparāti


Propaans
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Esmu nobriedis pirkt TIG aprīkojumu ar MMA opciju. Kur visu komplektu vai pa daļām labāk iegādāties (lai nav pa 10 veikaliem jāskraida) un kāds minimums (reduktors, argona balons utml) ir vajadzīgs? Skatījos uz ķiverēm, kur cenu diapazons iespaidīgs, piemēram, 3M. Parasto tumšo stiklu esmu mēģinājis, tas ir neērti, gribētos kaut ko labāku. No pieredzes var kaut ko ieteikt līdz 100 EUR?

 

Pagaidām skatos uz pieminēto Welldo TIG-200AP, redzēs, vai ir pieejams.

 

Tuvākā nākotnē ir vajadzība alumīnija profilus metināt un salabot dekoratīvo žogu (2mm biezums). Arī ir konkrētas vajadzības dzelzi.

 

Industriālos mērogos nav plānots darboties.

Link to comment
Share on other sites

Alumīnijam vajag AC/DC. Cik zinu no kolēģa pieredzes, tad alumīniju nav vienkārši metināt. Alumīniju var metināt ar MIGu.

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu TIG AC/DC  aparātu lietotājus amatierus, tad alumīniju tie metina reti, vai nu nemaz. Arī es, sūtu retos gribulīšus uz tuvējo Valmieru pie profiem, kuriem tā ir ikdiena.

Neiešu taču es minēt, kā katrs no daudzajiem Al sakausējumiem uzvedīsies utml., kam man tās problēmas... 

Un kā Aigars rakstīja, arī MIG ir variants, nereti, pionierim pat vieglākais. Tāpat drīzāk, arī pāķim tas Al žogs būs vienīgais AC aparāta pielietojums. 30 gados, kamēr man TIG vienmēr ir bijis pa rokai, esmu par to pārliecinājies. Bet pati doma pirkt TIG ir pareiza un pietiks ar to pašu Welldo TIG-200AP , nopērkot to Sanistal, kur arī visu pārējo + serviss. Un ticiet man, iemācoties lietot tādu aparātu, nevarēsiet saprast, kā es bez tāda agrāk varēju iztikt.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

AC aparāti, piemēram, Sherman TIG 201P sākas kategorijā no 500-600 EUR. Paskatījos dažādus video, kur cilvēki čakarējas, nekas kosmisks nav. Ideālam rezultātam ilgi vajag trenēties. Būs vēl jāpadomā, vai ir vērts maksāt un tur kur vajag alumīniju, iztikt ar skrūvēm/leņķiem.

 

MIG vairāk domāts tiem, kuri metina daudz. Tās vajadzības, kas šobrīd aktuālas, ir mazā apjomā. TIG man iepatikās, jo nelido apkārt dzirksteles un rezultāts ir praktiski perfekts. Protams, nāksies patērēties volframa degļiem, n dažādām drātīm un argonam.

 

Pazīstamā kantorī, kur metināšana ir ikdiena, alumīniju vispār atsakās taisīt. Alumīnijam tiek izmantots ārpakalpojums.

pirms 3 stundām , jacobs teica:

pie profiem, kuriem tā ir ikdiena

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vienkārši, tajā tavā kantorī darbs ar Al nav ikdiena...😉

Bet manis minētie ņemas ar Al puspiekabēm utml. remontu.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@jacobs Ir zināms, kas nāk komplektā tiem aparātiem? Ir redzēti video, kur ir pat kaut kāda ķivere, turētājs, sazemējums. Apraksti ļoti skopi.

 

Pagaidām gan izskatās, ka nāksies visu pasākumu dalīt 2 daļās, vispirms nodrošināt, lai funkcionē MMA, sataisīt degošās lietas un pēc tam organizēt TIG. Tie argona verķi maksā dārgi un sagaidīt momentu, kad var aiziet klātienē visu pačamdīt. Tajā sanistal tikai pliks optimators maksā 370 EUR, kur nu vēl balons, pārejas, trubas, savienojumi un e-veikalā var pirkt, ja skaidri zināms, ko vajag. Man ar depo un citu tehnisko e-veikalu pieredzi pietiek. 

Link to comment
Share on other sites

Masku gan nopērc pats atsevišķi, piemēram kādu:

https://www.industar.lv/veikals/params/category/179417/item/1205562/

Tās komplekta maskas gan der tikai mušu dauzīšanai..🙂

Un ''vieglāku TIG degli'' smalkākām lietām arī Ali piepirksi par dažiem desmit eiriku....

Līdznākošie pasmagie, pastīvie degļi derēs nežēlīgākai lietošanai.

Gāzi iznomāsi, reduktoru turpat nopirkt arī vari, lai ar vītni nekļūdītos.

Link to comment
Share on other sites

Man ar pirms kāda laika bija vajadzība metināt alumīniju, pa lielam gribēju sataitīt savu laivu un dažas lietas kvadrociklam.
Biju izskatījis visus lētos aparātus. Nopirku stahlwerku no EBAY ~550Eur, atsauksmes bija labas.
Pašam likās, ka viss iet gludi, bet tā nebija. Laivu pārmetināju reizes 3 kamēr nebija nevienas sūces. 
Ja darbs nav atbildīgs, lētie aparāti mājas ķepināšanai der, tiklīdz ir kas atbildīgs nezinu vai to vajadzētu uzņemties.

Link to comment
Share on other sites

ielikšu salīdzināšanai mans Stahlwerk metinājums pret profesionālu alumīnija metinātāju tepat no vidzemes

20200530_153401.jpg

20200503_191808.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nē, otrādāk, tas lejā ir mans veidojums. Tagad sanāk bišku labāk.

Ar resīveru bija tā - sametināju pats, pēc kāda laika atkal plaisa, tāpēc aizvedu lai sataisa kārtīgi - tur joprojām.

Kā jau te iepriekš minēja, ar alumīniju nav kā ar dzelzi, tas ir pavisam savādāk. 

Man palika labāk, kad nomainīju uz pareizo elektrodu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ir jautājums par volframa stienīti. Kādu ir pareizi lietot priekš alumīnija? Man veikalā visu laiku pārdeva zaļo un laikam zelta krāsas priekšh ņjeržas. 

Link to comment
Share on other sites

''Zaļais''(tīrs volframs)no laika gala ir bijis Al utml. AC metināšanai.

Vēlāk parādījās universiālie arī.

Lai gan es visu laiku DC pieturos pie ''sarkanā'' ar torija piedevu WT20, par kuriem ar radioaktivitāti baida.

Link to comment
Share on other sites

Man veikalā ieteica, lai pamēģinu kaut kādu e3 volframu. Derot gan alumīnijam gan DC. Testam nopirku to e3 un zaļo. 

Testēs un skatīsies, kas sanāk.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Paskatījos kas darās jauns pasaulē- nu šitas ir labais. Nebiju redzējis ka izskatās tā lāzermetināšana ''garāžas '' apstākļos.

 Vienīgi zēni nepateica cik maksā,bet,domājams ka neba vāju naudu. Ne jau priekš mirstīgajiem.... Bet arī ''parastos firmas '' ķinieši ir iemācijušies nospiest un tirgo pa saprātīgām naudām. Reku viens vairāku tūkstošu vērta, laikam Linkoln,pakaļdarinājums ,kas nedaudz virs seši simt eirikiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

ir labais

Oh, mķ vašu! Nu te tiešām ir tehnoloģiskais progress.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Nebiju redzējis ka izskatās tā lāzermetināšana ''garāžas '' apstākļos.

Man nekad nav bijusi pieņema, daudzu līdzīgu ''demopuišu'' darba stils, kultūra, ne darbnīcas apstākļi. Tā nekad nevar izgatavot, no A...Z perfektu izstrādājumu. Par to nereti pārliecinos, paņemot tālākai apsaistei Krievijas, Baltkrievijas ražojumus. 

Bet video biju jau vasarā apskatījies.

Link to comment
Share on other sites

Figņa par demopuišiem, bet nevar noliegt, ka šeit tiešām ir  solis uz priekšu. Protams, jautājums ir, cik tas lāzers ir ilgmūžīgs u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Katra lieta savā vietā un ne jau ''lūžņus'' ar līdzīgām iekārtām metināt un utml. izstrādājumus izgatavot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , jacobs teica:

ne jau ''lūžņus'' ar līdzīgām iekārtām metināt

Bet Tev šāds būtu pašā laikā, ne?

Link to comment
Share on other sites

Visādā ziņā, tam būtu arī atbilstošs pielietojums un rezultāts.

Lai gan nav jau man tavi gadi, lai vairāk lielas revolūcijas taisītu.

Taču labi instrumenti man patīk un nauda tiem žēlota netiek.

Kaut arī man nereti jautā, kam tev tas viss, tavam mūžam jau pietiks...🙂

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien, pirmspusdienā nepieciešams bija ūdens kolektors(semikrilij pjaķihuij 😀) ierobežotas vietas apstākļos. Nācās sametināt, izgatavot tā sastāvdaļas.

1640625843919.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , jacobs teica:

ierobežotas vietas apstākļos

Da laaabi - zinām mēs šitos apstākļus. Esi vīrs un tā arī atzīsties, ka biksēs bija konkrēts miets un smaids pa seju visā laika posmā, kamēr taisīji šito atslēdznieku izvirtību. :D

 

boot-atsledznieku-sekss.thumb.jpg.c9fb25a2a6dd10298b15e7a788b81229.jpg

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Kaut kā jau sen man arī viss tas ''nestandarts'' ir rutīna.🙂 Lai gan neviļus ķeru sevi pie domas: Nu, kā tu šoreiz risināsi uzdevumu? Jo nekas nesanāk identisks iepriekšējam. Nekādu pierakstu man vispār nav, pat lielajām iekārtām. Kad nespēšu vairāk no galvas konstrukcijas atkārtot, tad sapratīšu, ka vecums iestājies.🙂

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nesanāk apgriezieni pa šerpu?

Link to comment
Share on other sites

Strādā labi, jauda pietiek. Pneimo oriģinālajam variantam jau apgriezieni vēl 2x vairāk kā fleksim.

Vispār jau daudzām rokas lentu slīpmašīnām jauda ir nepietiekoša. Bet šeit tie Makitas >700W tieši labi, svars arī neliels.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...