Jump to content

Nepieciešama apmācība mājās!


rom4ikus
 Share

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    34

  • Zux

    20

  • itanium

    8

  • deriksx

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mainīgie tiek deklarēti programmas izpildes koda rindiņās? Tāds iespaids rodas. Var būt tā, ka ir deklarācija, kods, cita deklarācija, kods.. tas viss vienā stabā?

Iesaku šādus jautājumus uzdot komentāros blogā, lai viss vienkopus. :)

 

Un atbilde ir - jā, tieši tā. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

 

 

deklarācija, kods, cita deklarācija, kods.. tas viss vienā stabā

 

Tā es sapratu.

Nu, pagaidām viss tur vienkārši saprotams :)

Link to comment
Share on other sites

Saprotams ta vienkārši. Kāpēc VS2010 met tikai errorus, neko neizpilda. Saka ka kodā kļūdas?

 

Pat kopējot Vilx- rakstīto:

  1. static void Main(string[] args)
  2. {
  3. Console.WriteLine("Sveika, pasaule!");
  4. }

post-1024-0-42972400-1381480306_thumb.jpg

 

 

Kas ir ar rindiņu numuriem? 2010 viņu nav?

Link to comment
Share on other sites

Zuxters: class .. aizmirsi. To arī vajag apkārt, ne jau tikai Main() funkciju vienu pašu. 

to namespace IMVHO var mest ārā, tikai galvu šobrīd jauc, bet klasi gan vajag.

 

un visās studijās jābūt rindiņu numuriem. iestatījumos var pielikt. http://i.msdn.microsoft.com/dynimg/IC612369.png , pēc noklusējuma nez kāpēc izvākti.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Saite uz Vilka blogu tika iedota cilvēkam, kurš itin neko nezin par programmēšanu, bet kuram tajā pašā laikā ir ļoti liela vēlme to apgūt.

Redzēs, kas galā iznāks ;)

 

Man liekas, ka pirmajā rakstā varēja arī paķert teksta un mainīgā izvadīšanu vienā komandā +, kā arī ?\r\n?, bet kopumā liekas baigi jauki.

Pagaidām patīk rakstīšanas stils.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja tu par mani, tad es pirmo reizi atvēru VS. Nu iebraucu, kas man trūka sākumā, bet kā apturēt cmd loga automātisku aizvēršanos. Nepauzē, nomirkšķinās un viss.

 

Labots: atradu.

 

Nebūs tik traki, vienkārši tas sākums VS jāiebrauc, a tālāk jau i 1. mājas uzdevumu patstāvīgi spētu izpildīt.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

@@Zuxters, kā pēdējo komandu ieliec Console.ReadLine(); tad consoles logs gaidīs kamēr tur kaut kas tiks ievadīts, varēs spiest Enter taustiņu un logs aizvērsies. 

Link to comment
Share on other sites

Da nevajag to, vienkārši Star Debugging bez Without laidu.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka pirmajā rakstā varēja arī paķert teksta un mainīgā izvadīšanu vienā komandā

Kā jau es teicu, es biju domājis daudz, daudz vairāk izstāstīt pirmajā rakstā. :D Nekas, tas viss vēl būs priekšā. :)

 

to namespace IMVHO var mest ārā

"using System;" gan jāatstāj, pārējo var mest ārā. Bet, nu, tas tā - pirmajai reizei nebūtiski. Netraucē jau viņi tur arī. :)
Link to comment
Share on other sites

Viss skaidrs, sanāk superīgi! Pagaidām priekš manis par vieglu, bet tas nekas, vismaz tā pamazām uzzināšu, ko dara katra komanda. Ar nepacietību gaidīšu nākamās "stundas".

Piezīmi pie koda pierakstīt ir ar divām slīpsvītrām "//piezīme". Ja?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

// ar 2 slīpsvītrām piezīme ir līdz rindiņas beigām

 

/* ar slīpsvītru un zvaigznīti

piezīme var arī būt

pa vairākām rindām */

 

Tas būs nākamreiz. :)

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Labi un skaidri uzrakstīts, paldies.

Nezinu, vai būs pa tēmu, bet kā būtu katra raksta beigās pievienot mazu vārdnīciņu uz angļu valodu visiem lietotajiem terminiem.

Un vēl - kaut kur nostāk no pamatteksta, lai nejauc pasākumu - uzreiz atsķirības no C un C++ - ko pieļauj viena valoda un kas otrā ir kļūda.

Tikai ierosinājums.

Link to comment
Share on other sites

Vilx visu cieņu.

 

Tāpat tam kurš rakstīja,ka programētājam jābūt fiškai (jarūbī matemātika).

 

 

Link to comment
Share on other sites

programētājam jābūt fiškai (jarūbī

Jā, jābūt fiškai, algoritms/procesi/to secība/ jāsazīmē jau galvā iepriekš, bez tā ne kā!

 

Saite uz Vilka blogu tika iedota cilvēkam, kurš itin neko nezin par programmēšanu, bet kuram tajā pašā laikā ir ļoti liela vēlme to apgūt. Redzēs, kas galā iznāks

Vēlreiz jautāju, tu par mani?

A "to", nevar saprast!

 

 

 

Ne to biju iekopējis
Tu ar kopēšanu nodarbojies? Tjipa, gribu kaut ko pateikt, iegoogloju, esmu kruts. Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Viss ir baugi jauki bet nesapas versijas ar gtk kur vajag 2.12.16 kuru grūti dabūt vai arī līkas rokas, lai uzinstalētu to pārējo drazu  Xarksmairn utt, ar Net drazu tiku skaidrībā.

Link to comment
Share on other sites

C# jau ir līdzīgs PHP pēc rakstības ziņas. Piemēram ar semikoliem, iekavām, komentēšanu, pēdiņām utt. Vienīgi mainīgajiem nav jāliek priekšā $ zīme.

Link to comment
Share on other sites

PHP vispār ir sajaukums no dažādām valodām. :D

 

Šis stils (ar figūriekavām un == utt.) ir nācis no C++, kurš to pārņēma no C, kurš to pārņēma no B, kurš to pārņēma no BCPL. Katrā solī ir savas izmaiņas, un C# ar BCPL ir maz kopīga. :) Vēl šis stils redzams arī tādās valodās kā Java un Javascript.

Link to comment
Share on other sites

Tiešām ir labs. Visu cieņu par vēlmi izglītot jaunatni :punk:

Varu varbūt kaut ko ieteikt no savas pieredzes. Īsais ieteikums, kā padarīt to visu apmācību jautrāku - būvēt kādu spēli, katrā nākošajā bloga ierakstā pieliekot jaunu funkcionalitāti.

Garāks izklāsts:

Mani pirms dažiem mēnešiem firmā nozīmēja par tādu kā "iekšējo kvalitātes uzturētāju" - manos pienākumos ietilpst koda pārskati, piefiksējot biežāk pamanītās problēmas iekšējā blogā un dodot saprātīgus risinājumus, kā arī stunda nedēļā priekš apmācību konferences.

Tā kā mums firmā viens no piefiksētajiem zināšanu robiem ir izstrādes paņēmieni (design patterns), tad sākām ar to - savācu informāciju par to, ko zinu, un nu jau 4 lekcijas esmu novadījis. Sākumā kodu demonstrēju ar Visual Studio vienībtestiem. Taču pamanīju, ka tas šķiet kaut kā garlaicīgi, jo tad kods ir uzrakstīts tikai vienam nolūkam - parādīt, kā konkrētais paņēmiens darbojas vai nedarbojas. Tad atcerējos, kā man pašam patīk mācīties - spēlītes, juhū! Pluss vēl tas, ka ne velti spēļu izstrāde tiek uzskatīta par "cutting edge" - gandrīz vai jebkuru algoritmu var nodemonstrēt, iepinot kādā spēlē.

Tā nu es izmēģināju vienu lekciju ar elementāriem kubiciņiem, kas atsitas pret formas malām, taču kaut kā izmanījos iepīt tajā vairākus paņēmienus - dependency injection (iekļaujot Microsft Enterprise Library Unity), factory, method chaining, fluent un sazin ko vēl. Protams, vietām sanāca overkill un es uzreiz brīdināju, ka tas ir tikai demo nolūkiem, bet nevis kopēšanai "īstajā dzīvē". Taču kopumā daudzi atzina, ka tā esot interesantāk - kad kods darbojas nevis tikai pats sevis dēļ, bet gan kā daļa no lielākas sistēmas, un katrā nākošajā lekcijā tas tiek uzlabots.

Jebkurā gadījumā, lai veicas!

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz jautāju, tu par mani? A "to", nevar saprast!

Zuxters, nē, es ne par tevi ;) Vispār neatceros, ka tev būtu kaut ko devis.

 

Tu ar kopēšanu nodarbojies? Tjipa, gribu kaut ko pateikt, iegoogloju, esmu kruts.

Nē, bet, ja es varu, tu arī vari! Neesi slinķis!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man te ienācās jautājums no kāda biedra par figūriekavām - kam tās vajadzīgas tik daudz un ko katra nozīmē. Secināju, ka ir tendence - daži biedri māj ar galvām, bet stūrī ir arī bariņš tādy, kuri vienkārši kautrējas kaut ko pajautāt. Nekautrējieties!

 

Ielieku te savējo atbildi - gan kādam noderēs saprašanai.

 

9a1ewona5ihcb0gu75il.png

 Līdzīgā stilā Vilx- varētu paskaidrot arī sīkāk katru rindiņu vai konstrukciju, lai visiem viss ir skaidrs. Pat ja pašam liekas, ka vienkārši, it sevišķi sākumā. Un biedriem - nekautrējieties, vaicājiet kopējā topikā, pat ja liekas, ka visi pārējie visu ir sapratuši, jūs vienīgais tāds. Man iesākumā ilgu laiku vajadzēja lai saprastu double datu tipu un ka tajā nekas netiks dubultots. Bet kautrējos prasīt pasniedzējam :D

Link to comment
Share on other sites

Tiklīdz būs laiks uzrakstīt. Tuvākajās dienās, noteikti!

 

Par figūriekavām - jā, būs arī par tām. Un par komentāriem.

 

Starp citu - labāk komentējiet visu šito tajā blogā. Lai citiem pēc tam arī ir, kas nāks vēlāk.

Link to comment
Share on other sites

Ja tiešam laba apmācība latviešu valodā, vispar mūsu valodā ir ļoti maz apmācību, vairāk ENG vai RU. Ja ir vajadzīga palīdzība varu palidzēt. Man ir daži interesanti piemēri. Kalkolators, modinātājs un klientu datu bāzi un citas štelles ko pats esmu apguvis iekš c#. Velu veiksmi tālākajā nākotnē.

Link to comment
Share on other sites

Vilx-, ar laiku švaki, ja? Gribās kaut ko jaunu izmēģināt.



Eu Vilx-, galīgi ar laiku švaki? Vismaz pasaki.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

@@Zuxters, tu taka brutozociāprodukts. Mēģini kaut drusku saprast, kāda motivācija cilvēkam mūsdienu mežonīgā kapitālisma laikmetā bez jebkādas atlīdzības ņemties un sākt mācīt kodēšanu ? Pie kam, pats skolotājs jau atzinis, ka domas viņam lido ātrāk nekā pats spēj tās pierakstīt . Viņš tev parādā, vai kā ? Cik gadus jau dzīvo '' brīvā un neatkarīgā Latvijā '''un vēl nav sapratis, ka solīts makā nekrīt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mēģini kaut drusku saprast, kāda motivācija cilvēkam mūsdienu mežonīgā kapitālisma laikmetā bez jebkādas atlīdzības ņemties un sākt mācīt kodēšanu
Skaidrs, ka nekāda. Tik cik uzjautāju, kad ko jaunu ieliks. Es tak neuzspiežu.
Link to comment
Share on other sites

OK, beidzot ir nākamā daļa nopublicēta! :)

 

Jā, ar laiku ir švaki, protams. Kam tad mūsdienās nav? :D Būs jāpiešaujas šitai štellei. Mēģināšu rakstīt mazākiem gabaliņiem. Itkā jau gribas vairākas saistītas lietas reizē apskatīt, bet, ja tāpēc jāgaida vairāk par nedēļu, tad arī nav forši. :p

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet, ja tāpēc jāgaida vairāk par nedēļu, tad arī nav forši

Jā, nav. Bet cits nekas neatliek, gaidīsim arī to.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...