Jump to content

Nepieciešama apmācība mājās!


rom4ikus
 Share

Recommended Posts

Ideja laba, bet šoreiz mērķauditorija ir iesācēji. :) Piedāvā ko citu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    34

  • Zux

    20

  • itanium

    8

  • deriksx

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mans priekšlikums - neieslīgt elementāru lietu izklāstīšanā, bet uzreiz sākt ar kādu ambiciozāku plānu

Tad gan nebūs interese.

 

ulcha jau arī piebilda.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ideja laba un vērtiga, manuprāt vajag kādu skaidrojošu vārdnīcu 

Te palasot

cprogramming.com
cprogramming.com/tutorial/lesson1.html
cprogramming.com/algorithms-and-data-structures.html
cprogramming.com/tutorial/computersciencetheory/stack.html
cprogramming.com/tutorial/c++-iostreams.html
 
rodas visādas neskaidrības - kas ir tas, kas šitas, ko ar to dara, kāpēc, kā to izdarīt citādi utt.
Piemēram, noteikta vārda meklēšana tekstā - kā to realizē, kādi ir vieglākie soļi, kas vispirms jāapgūst un tā tālāk.
Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Ideja atbalstāma, bet žēl ka notiek vienas firmas lobēšana. Piekrītu Inspektors Caps , ka C paver plašākas iespējas uz platformu dažādību.

Link to comment
Share on other sites

žēl ka notiek vienas firmas lobēšana

Jā, pie viena Vilx- varētu vēl auto motora uzbūvi paņemt un celtniecības pamatus.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Nu, mana motivācija nav gluži lobēšana. Tas ir tāpēc, ka šo vidi es tiešām pārzinu vislabāk, un man arī šķiet, ka pirmos soļus tajā apgūt būs visvieglāk/patīkamāk. Platformu dažādība - jā, C būtu labāks, lai arī Java vēl labāka. Taču tas nav mērķis šobrīd.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Varbūt, ka es kaut ko nesaprotu, bet kas tieši C# ir labāks priekš pirmajiem soļiem? Cerams, ka sapratīšu pēc tam. Ka tik nesanāk kā ar IE visi lieto tāpēc ka uz datora uzinstalējas pirmais, bet nemāk paskaidrot kāpēc. Un kas var būt patīkams strādājot ar vidi, kura jau pie instalācijas sāk izvirzīt prasības ( man vajag "šādu" datoru ar "tādu" operētājsistēmu).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, pie viena Vilx- varētu vēl auto motora uzbūvi paņemt un celtniecības pamatus.

Labais

Link to comment
Share on other sites

Varbūt, ka es kaut ko nesaprotu, bet kas tieši C# ir labāks priekš pirmajiem soļiem?

Nav tā, ka C# ir ideālā valoda priekš mācīšanas. Tikpat labi vari sākt ar Pascal, C, Phyton, Ruby, utml. Būs OK. Es izvēlējos šo, jo tā nav arī sliktāka nekā citas, tai ir laba IDE, un to es vislabāk pazīstu pats.

 

Un kas var būt patīkams strādājot ar vidi, kura jau pie instalācijas sāk izvirzīt prasības ( man vajag "šādu" datoru ar "tādu" operētājsistēmu).

Izskatās, ka moš būs jāpamēģina arī MonoDevelop. Tu esi jau 3. cilvēks, kurš spļaudās par VS.
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Mono neizvirzīs nekādas prasības? Vispār jā - VS būs >600MB, prasa W7 un laikam W8 arī der. Diezgan  pasmaga VS.

Link to comment
Share on other sites

3. cilvēks, kurš spļaudās par VS.

 

Tagad likšu sev Win 7 lai varētu VS2012 uzlikt, jo liekot uz XP saka ka vajagot jaunāku OS.

 

PS. MonoDevelop ir palicis uz Linux uz Win un Mac ir Xamarin Studio (ar ceturto versiju laikam sākās Xamarin)

Labots - Sasa
Link to comment
Share on other sites

Hmm, par to Win7 nezināju. OK, vari ņemt VS2010 C# Express. Tā iet uz XP un tur arī ir 100% viss vajadzīgais.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kas var būt patīkams strādājot ar vidi, kura jau pie instalācijas sāk izvirzīt prasības ( man vajag "šādu" datoru ar "tādu" operētājsistēmu).

Intellisense! 

 

Par tutoriāļa saturu - jautājums, kas katram šķiet par programmēšanas pamatu - vai kā procesors izpilda mašīnkoda instrukcijas, vai kā uztaisīt kādas vienkāršus lodziņus ar podziņām, vai kā realizēt kādus meklēšanas algoritmus, utml...

Par izvēlēto valodu - tā kā tas ir bez maz vai labas gribas vai labdarības pasākums no Vilx- puses, tad protams viņš arī izvēlas, kurai valodai taisīt tutoriāli. Atbalstu jebkuru, ka tik cilvēki saglabā interesi un uzzin kaut ko jaunu. Labprāt arī palasītu šādu materiālu mūsu mēlē.

 

Veiksmi un motivāciju autoram! :)

Link to comment
Share on other sites

PS. MonoDevelop ir palicis uz Linux uz Win un Mac ir Xamarin Studio (ar ceturto versiju laikam sākās Xamarin)

Man izskatās, ka tie ir 2 paralēli projekti.
Link to comment
Share on other sites

 

 

PS. MonoDevelop ir palicis uz Linux uz Win un Mac ir Xamarin Studio (ar ceturto versiju laikam sākās Xamarin)

Muļķības. Xamarin ir komerciālā MonoDevelop versija, īpaši paredzēta App rakstīšanai Android, Win un iOS ierīcēm. Pēdējā stabilā Mono versija ir iznākusi šī gada 17. septembrī.

 

Bet pamatlietām vajadzētu būt +- vienādām, raksti, kur gribi - Mono vai VS. Vismaz es tā domāju. :D

Link to comment
Share on other sites

ulcha, on 09 Oct 2013 - 14:27, said: pamatlietām vajadzētu būt +- vienādām, raksti, kur gribi - Mono vai VS

manā jaunībā, kad bija modē .NET 1/2, pietika ar Notepad2 un csc.exe komandrindas kompilatoru - pat GUI kāršu spēles ar to tika taisītas. 99% VISAM, ko te Vilx- apskatīs, ar komandrindas kompilatoru arī pietiktu - nekādas gigabaitīgās IDEs pat nav vajadzīgas, kur nu vēl to konkrētas versijas. IDEs atvieglo darbu tad, kad gribas ar peli uzlikt formu, ar peli uzlipināt virsū podziņu un ar peli nospiest "Play", lai varētu uzklikot. Bet algoritmu saprašanai tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. GUI lipināšanu apgūt - tā ir pilnīgi cita opera, kam ar algoritmiem maz sakara. To vienmēr paspēs.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/78f4aasd.aspx

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

@@ulcha, vai lai uzinstalētu Xamarin tiek prasīta nauda? Nē. To var lejupielādēt un instalēt par brīvu un pat vienkāršus Android appus rakstīt. Jāmaksā ja gribi priekš Androida rakstīt iekš VS vai izmantot kādus jau gatavus jar failus, kā arī ja vēlies rakstīt bezizmēra lietas aplikācijas, bet tas viss attiecas uz mobīlo appu rakstīšanu. 

Parastās windows consoles programmas var rakstīt tajā paša Xamarin. Ja mēģina uz Win atjaunot MonoDevelop trešo versiju tiks piedāvārs Xamarin Studio.

Link to comment
Share on other sites

Ā, jā, toč ieraudzīju. MonoDevelop downloads arī saucas Xamarin Studio. :) Sasam taisnība! :hi:

 

manā jaunībā, kad bija modē .NET 1/2, pietika ar Notepad2 un csc.exe komandrindas kompilatoru - pat GUI kāršu spēles ar to tika taisītas. 99% VISAM, ko te Vilx- apskatīs, ar komandrindas kompilatoru arī pietiktu - nekādas gigabaitīgās IDEs pat nav vajadzīgas, kur nu vēl to konkrētas versijas.

Jā, protams. Arī šodien to var. Bet es nevaru iedomāties labāku veidu, kā saknē nogalināt programmēšanas prieku. :)
Link to comment
Share on other sites

Paldies par informāciju MonoDevelop - būs alternatīva Visual Studio. Uzlku uz Windows Xp 32b, Windows 7 64b, Linux Ubuntu 10.04 32b, Linux Ubuntu 12.04 32b, Linux Ubuntu 13.04 64b. Hello, World izdevās. Gaidīšu tutoriāļus.

Link to comment
Share on other sites

Hmm. primitīvāks- vieglāks nekas nav lai nebūtu n-tie megi jāvelk?, nets tāds sprāgonis, trešajā pakāpē.

Link to comment
Share on other sites

Čota, viss vilka pa vienkāršo, a te beigās cepiens iet! Kādam kaut kas nepatīk. ja Vilx- apņēmās kaut ko darīt, kāpēc te citi grib skolotāju/skaidrotāju uz citām sliedēm virzīt.
Redz, viņiem tas nepatīk, māci ko citu.
Tas ir tā pat kā - aritmētika man nepatīk, māciet man ģeometriju, jo skaitīt jau māku.

 

TIE, vienkārši, nav jāņem vērā! Jāiet nosprausto ceļu.

Labots - Zuxters
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Cilvēks cenšas kvalitatīvi palīdzēt citiem. Kāpēc pretenzijas?  Jāpriecājas par iespēju. :)

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, ja kādam ir kādas pretenzijas par vilka izvēlēto IDE, tad pierakstiet komentāru pie pirmā ieraksta viņa blogā, ka var izmantot arī citu vidi un īsu uzlikšanas/kompilēšanas pamācību. Problem solved?

Link to comment
Share on other sites

Patiesiibaa vienalga kaadu programmeeshanas programmu juus izmantojat, jo pati valoda jau nemainaas un programmeeshanas veids. Atshchiriiba tam, ka naak papildus biblioteekas naak liidz u.c. Te kas raud, ka jaaliek Windows 7 jo VS2012 neiet uz XP, jautaajums rodas, kaa veel var lietot novecojushu sistemu, kurai supports beigsies, tad jau varbuut negribi win 2000 uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Atliek tikai vēl aprakstīt, uzskaitīt visus Linuxus :) . Visp es vilx vietā šito diskusiju pamatīgi izravētu ( komentārus).

Link to comment
Share on other sites

Es vilka vietā izveidotu jaunu topiku (šajā cilvēks meklē privātskolotāju) un pieliktu to sticky;)

Link to comment
Share on other sites

Vilx- pačots par to,ka kaut ko tādu dara.

 

Daudziem ar savu kritiku un komentāriem nevietā es ieteiktu pievērties. ;)

Gudri stāstīt, kā vajag klabāk visi māk, bet paši neko nedara.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau jāsāk darīt. :blush: Enīvei, šodien esmu apņēmies uzrakstīt pirmo daļu.

 

Par ravēšanu - a kāda jēga? Tāpat visam, ko Tu dari, būs savi nē-brēcēji. Tā pat ir zīme, ka es esmu uz pareizā ceļa. :) Ja neviens neprotestētu, tad būtu aizdomīgi. :) Plus, neviens nav varējis dot tādu argumentu, kas man tiešām liktu sākt šaubīties, vai esmu izdarījis pareizo izvēli. To es arī uztveru kā zīmi, ka viss ir OK. :)

 

Starp citu - kur palicis pats topika autors? Es piekrītu, ka šis varētu nebūt tas, ko viņš grib. Bet varētu arī būt. Gribētos no viņa dzirdēt, vai viņš ir ar mieru, ka šī diskusija paliek viņa topikā, vai tomēr labāk iznest atsevišķi.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Iznes vien atsevišķi. Gan jauns tēmas nosaukums būs, gan tēmas saturs. I pielipināt varēs ;)

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur i-netā bija (sen) links uz clv.doc failu, autori M. Uhanova, A. Ratnieks, kā rakstīts kājenē, nezinu pat, vai pilna versija (nav nekāda nobeiguma), bet iesācējam C++ valodai varētu derēt. Topika autoram tad būtu, protams, jāmeklē autori.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

OK, pirmais posts gatavs! :) Jopcik, galvā tas viss škiet daudz īsāk! :D Man šķita, ka izstāstīšu pirmajā postā 3x vairāk. :D Bet nu tas jau tāpat ir izaudzis milzu garš, tā kā būs vien jāsadala. Turpinājums sekos. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mainīgie tiek deklarēti programmas izpildes koda rindiņās? Tāds iespaids rodas.

Var būt tā, ka ir deklarācija, kods, cita deklarācija, kods.. tas viss vienā stabā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...